Сайт для бухгалтерів №1 в Україні

Отримуйте новини поштою!


15.10.13
7914 13 Друкувати

Отражаем больничные в бухучете

   Лист Мінфіну від 27.09.2013 № 31-08410-07-27/28296
   
   Фахівці Мінфіну нагадали, як потрібно в бухобліку відображати нарахування лікарняних. Так, якщо нараховують суму оплати перших п’яти днів тимчасової непрацездатності за рахунок коштів підприємства, то в обліку роблять запис Дт 949 «Інші витрати операційної діяльності» Кт 663 «Розрахунки за іншими виплатами».
   
   У разі нарахування лікарняних за рахунок ФСС з ТВП — Дт 378 «Розрахунки з державними цільовими фондами» та Кт 663.
   
   Нарахування єдиного соціального внеску на загальну суму лікарняних відображають за дебетом субрахунку 949 «Інші витрати операційної діяльності».
За матеріалами Головбух24
Рубрика:
Коментарі
  • 59-9
16.10.13 07:10

А для производственного персонала - почему не на себестоимость ? Дт 23 или Дт 91 ?

Відповісти
  • мира
16.10.13 07:44

и как потом в затртаты брать????? сидеть крестики ставить на 94-м????идиотизм!!!

Відповісти
  • доброжелатель
16.10.13 08:05

В Инструкцию № 291 около года назад были внесены изменения: На субрахунку 949 "Інші витрати операційної діяльності" узагальнюється інформація про такі витрати операційної діяльності, які не знайшли відображення на інших субрахунках рахунку 94 "Інші витрати операційної діяльності", зокрема витрати житлово-комунальних і обслуговуючих господарств, дитячих дошкільних закладів, будинків відпочинку, санаторіїв та інших закладів оздоровчого та культурного призначення, ВИПЛАТИ ЗА НЕВІДПРАЦЬОВАНИЙ ЧАС, ЩО НЕ ПІДЛЯГАЮТЬ НАКОПИЧЕННЮ, тощо. Так что все правильно пишет Минфин

Відповісти
  • rufa
16.10.13 08:48

а я всеровно начисляю на 23м, 92 и т.д., толькло не на 949. там у меня затраты которые не идут в налоговую декларацию.

Відповісти
  • Старая и опытная
16.10.13 11:57

Для rufa: А по какой статье себестоимости у Вас проходят больничные? Ведь на 23 счете затраты на оплату труда - это прямая связь с техпроцессом и трудозатратами, аналогично, 91? Т.е. какая связь с изготовлением продукции или услуги и больничными?, сколько за время больничного рабочий у Вас сделал деталей и т.п.? или какие такие услуги он оказывал на дому или в больнице? Конечно, это прочие затраты. Все правильно. Никак не себестоимость, никакой связи с расходами на производство. Подумайте об этом.

Відповісти
  • Старая и опытная
16.10.13 11:59

Читайте 16 стандарт бухучета.

Відповісти
  • Анна
16.10.13 12:47

А ФОТ больнич тоже 949?

Відповісти