Сайт для бухгалтерів №1 в Україні

Отримуйте
новини поштою!


29.10.13
3091 10 Друкувати

Зачет встречных однородных требований в валюте не разрешается

   Лист НБУ від 24.05.2013 № 28-312/1652/6131
   
   Департамент контролю, методології та ліцензування валютних операцій Національного банку України зазначає, що проведення заліку зустрічних однорідних вимог на суму валютної виручки не є можливим і призведе до порушення вимог законодавства України, адже валютна виручка не надходитиме на рахунок клієнта.
   
   Крім цього у листі зазначається, що до повноважень Національного банку України не входить розгляд схем проведення суб’єктами господарювання фінансових операцій з метою визначення правомірності дій цих суб’єктів або надання дозволу на такі дії.
   
   У той же час НБУ має право запроваджувати вимоги щодо обов’язкового продажу частини надходжень в іноземній валюті, а також встановлювати порядок проведення обов’язкового продажу та розмір надходжень в іноземній валюті, що підлягають обов’язковому продажу.
За матеріалами Головбух24
Рубрика:

Бухгалтер 911 наголошує: зміст авторських матеріалів може не співпадати з політикою та точкою зору редакції. Серед авторів матеріалів, що публікуються, є не лише представники редакційної команди.

Викладена інформація в конкретній публікації відображає позицію автора. Редакція не втручається в авторські матеріали, не редагує тексти, тож не несе відповідальності за їх зміст.

Коментарі
  • koty
30.10.13 07:21

Маразм крепчает..... "проведення заліку зустрічних однорідних вимог на суму валютної виручки не є можливим і призведе до порушення вимог законодавства України, адже валютна виручка не надходитиме на рахунок клієнта." При этом- при не проведении зачета, валюта уходит со счета клиента Ну и не глупость глупая?

Відповісти
  • 888
30.10.13 07:57

Видимо,хотят "подвести" под новые Постановления НБУ,согласно которым "обязательной продаже на межбанковском валютном рынке подлежат ВСЕ поступления в иностранной валюте"

Відповісти
  • Олег
30.10.13 08:01

в этом письме НБУ не указано ни одной законодательной нормы, которая нарушалась бы в случае проведения зачета. обязательной продаже подлежит лишь часть поступившей выручки в валюте. Но если способ прекращения обязательств иной, то и валюта не поступит и продавать ничего не нужно. Тут нет никаких нарушений законодательства.

Відповісти
  • Захаоха
30.10.13 08:16

Олег прав. Какому законодательству Украины это противоречит? Правилам дорожного движения?

Відповісти
  • доброжелатель
30.10.13 08:19

тогда и ВЭД-бартер надо запрещать и вообще любые поступления от нерезидентов в неденежной форме.

Відповісти
  • moroz
30.10.13 08:44

Пакращувателям потрібна ваша валюта.

Відповісти
  • Дмитро
30.10.13 11:40

Скільки вже жували - пережовували ці заліки з нерезами по зустрічним заборгованостям. Вже визначились що ніяких порушень немає- немає законодавчих заборон проводити ці заліки. І як діяти резиденту якому нерезидент спрямував повідомлення про проведення заліку без його згоди, що незабороненно не українським ЦК ні відповідними законодавчими нормами держави нерезидента? Це черговий маразм від псевдо реформаторів-шапка-в темному переулці-знимаючим з перехожих. Зараз податкова візьме під козирьок і вперед, а банки теж будуть залякані і не зниматимуть з контролю відповідні операції:(

Відповісти
  • key
30.10.13 12:25

может они имели в виду сроки поступления выручки 90 дней

Відповісти
  • Алиса
30.10.13 12:33

Они имели ввиду что казна пустая и нужны деньги-а где взять?????

Відповісти
  • Хоть бы и намекала.
31.10.13 09:55

Они имели в виду, что мимо ни х ничего не пройдет, не пролетит, не проползет. А делиться??? Единственная сфера, на даный момент, на подьеме. Это банковская. Где ничего не производят. Только обирают.

Відповісти