Сайт для бухгалтерів №1 в Україні

Підпишіться!


29.10.13
892 4 Друкувати

Включается ли утилизационный налог в базу обложения НДС при продаже автомобиля?

   Чи включається утилізаційний податок до бази оподаткування ПДВ при продажу автомобіля?
   

   Законом України «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо сплати екологічного податку за утилізацію знятих з експлуатації транспортних засобів та вдосконалення деяких податкових норм» від 04.07.2013 р. № 422-VII було запроваджено новий податок за утилізацію транспортних засобів. Зміни, внесені до ПКУ вказаним Законом в частині впровадження даного податку, набули чинності з 1 вересня 2013 року.
   
   Перелік платників утилізаційного податку наведений в п. 240.21 ПКУ. Загалом платниками нового податку визначені всі імпортери та виробники транспортних засобів, а також особи, які придбали транспортні засоби, не обкладені екологічним податком. В п. 240.6 ПКУ визначено коло осіб, які не є платниками даного податку.
   
   Ставки утилізаційного екоподатку визначені в п. 2461.1 ПКУ. Як і інші види екологічного податку, цей податок має свою формулу для розрахунку, визначену в п. 249.9 ПКУ. Розмір податку не залежить від обсягів продажу транспортних засобів для імпортованих автомобілів і справляється на етапі їх ввезення, в розрахунку від кількості ввезених транспортних засобів та їх класу. Щодо транспортних засобів власного українського виробництва, то податок справляється при їх продажу, у разі якщо виробник не взяв на себе зобов'язання забезпечити утилізацію знятих з експлуатації транспортних засобів у порядку та на умовах, визначених Законом України «Про утилізацію знятих з експлуатації транспортних засобів» від 04.07.2013 р. № 421-VII.
   
   Таким чином, розмір податку не залежить від ціни реалізації транспортного засобу.
   

   Податок прямо не відшкодовується при продажу автомобіля покупцем, хоча в подальшому утилізувати автомобіль повинен саме власник, у зв'язку з чим постачальник (покупець) економічно зацікавлений у відшкодуванні витрат, пов'язаних зі сплатою утилізаційного податку, за рахунок покупця автомобіля.
   
    Порядок визначення бази оподаткування податком на додану вартість при здійсненні операцій з продажу товарів визначено п. 188.1 ПКУ. Так, база оподаткування операцій з постачання товарів/послуг визначається виходячи з їх договірної вартості (у разі здійснення контрольованих операцій – не нижче звичайних цін, визначених відповідно до статті 39 цього Кодексу) з урахуванням загальнодержавних податків та зборів (крім податку на додану вартість та акцизного податку на спирт етиловий, що використовується виробниками - суб'єктами господарювання для виробництва лікарських засобів, у тому числі компонентів крові і вироблених з них препаратів (крім лікарських засобів у вигляді бальзамів та еліксирів), а також збору на обов'язкове державне пенсійне страхування, що справляється з вартості послуг стільникового рухомого зв'язку).
   
   До складу договірної (контрактної) вартості включаються будь-які суми коштів, вартість матеріальних і нематеріальних активів, що передаються платнику податків безпосередньо покупцем або через будь-яку третю особу у зв'язку з компенсацією вартості товарів/послуг.
   
   Оскільки базою оподаткування ПДВ є договірна (контрактна) вартість автомобіля з урахуванням загальнодержавних податків і зборів та нормами п. 188.1 ПКУ прямо не визначено виключення щодо оподаткування ПДВ утилізаційного податку, то такий податок, за бажанням постачальника (продавця), враховується при формуванні договірної (контрактної) вартості автомобіля та у складі договірної вартості оподатковується податком на додану вартість.
   
   
   
   Ольга Буркун
    аудитор
   Аудиторська фірма «Курсор-Аудит»
   
   
   Дата підготовки 25.10.2013

   

За матеріалами ЛИГА:ЗАКОН
Рубрика:
Теги:
Коментарі
  • 1
29.10.13 21:17

А якщо бажання немає?

Відповісти
    Оцінити
  • 0
  • 0
  • Незнайка
30.10.13 07:21

А це правильно, що податок нараховується на податок?

Відповісти
    Оцінити
  • 0
  • 0
  • Pyka 3AKOHA
30.10.13 07:45

Имеется в виду, что затраты по уплате налога включаются в состав себестоимости авто при его продаже. Однако базой для налогообложения НДС является договорная цена, которая состоит из себестоимости и маржи. Более наглядно это видно при продаже импортных авто, налог по которым уплачен при разтаможке.

Відповісти
    Оцінити
  • 0
  • 0
  • Кузя
31.10.13 09:33

Даже как-то странно... По желанию продавец может увеличить включить сбор в себестоимость и увеличить базу налогообложения по НДС... когда такое было, чтобы объект налогообложения был по желанию?

Відповісти
    Оцінити
  • 0
  • 0
Коментування новини вимкнено
У фокусі фото автора
Томашпольский Сергій ФОП і готівка: оприбуткування, ліміти, РРО і фінмоніторинг... ...
28129 40
Календар бухгалтера
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31
Додаток
Курси валют
Для того, чтоб распечатать текст необходимо авторизоваться или зарегистрироваться
Закрити
icon-block
Заважає реклама?
Ви маєте можливість її відключити!
Бажаєте побачити, як сайт буде виглядати без реклами?
Вимкнути на 10 секунд