Сайт для бухгалтерів №1 в Україні

Підпишіться!


11.11.13
1153 14 Друкувати

Средства, поступившие арендодателю в виде компенсации коммунальных услуг, облагаются НДС

   Об’єктом оподаткування ПДВ є операції платників податку з постачання послуг, місце постачання яких розташоване на митній території України.
   
   База оподаткування операцій з постачання товарів/послуг визначається виходячи з їх договірної вартості (у разі здійснення контрольованих операцій - не нижче звичайних цін) з урахуванням загальнодержавних податків та зборів (крім податку на додану вартість та акцизного податку на спирт етиловий, що використовується виробниками - суб’єктами господарювання для виробництва лікарських засобів, у тому числі компонентів крові і вироблених з них препаратів, крім лікарських засобів у вигляді бальзамів та еліксирів).
   
   До складу договірної (контрактної) вартості включаються будь-які суми коштів, вартість матеріальних і нематеріальних активів, що передаються платнику податку безпосередньо покупцем або через будь-яку третю особу у зв’язку з компенсацією вартості товарів/послуг.
   
   Враховуючи викладене, кошти, що надійшли орендодавцю у вигляді компенсації комунальних послуг та послуг на поточне утримання приміщень від орендаря, включаються до бази оподаткування ПДВ та підлягають оподаткуванню на загальних підставах за основною ставкою.

За матеріалами Головне управління Міндоходів у Тернопільській області
Рубрика:
Теги:
Коментарі
  • Pyka 3AKOHA
12.11.13 08:10

Это и коню понятно. Возникает вопрос, если компенсация за коммунальные услуги приравнена к поставке, что тогда делать с отсутствием лицензий на поставку отдельных видов коммунальных услуг у арендодателя?

Відповісти
    Оцінити
  • 0
  • 0
  • Бухгалтер
12.11.13 08:16

Подскажите пожалуйста как правильно Нам выставляет счет СПД (на едином , без ПДВ) на компенсацию ком услуг, мы (на общей с-ме) в свою очередь выставляем компенсацию ком услуг .Вопрос надо ли нам набрасывать 20 % НДС ?

Відповісти
    Оцінити
  • 0
  • 0
  • Крым
12.11.13 08:21

Я делаю в т.ч., т.к. у вас возникнет доход от указанной операции, а вы не имеете права получать доходы от данного вида деятельности без лицензии.

Відповісти
    Оцінити
  • 0
  • 0
  • IN_NOCHKA
12.11.13 08:33

Pyka 3AKOHA 12.11.2013 10:10:22 Это и коню понятно. Возникает вопрос, если компенсация за коммунальные услуги приравнена к поставке, что тогда делать с отсутствием лицензий на поставку отдельных видов коммунальных услуг у арендодателя?_______Ви ж їм виставляєте компенсацію вартості по ціні яку ви отримали від комунальників (за що купив за те і продаю), ви ж навару не отримуєте

Відповісти
    Оцінити
  • 0
  • 0
  • Михаил
12.11.13 08:39

так а третий абзац, если бюджетники До бази оподаткування включаються вартість товарів/послуг, які постачаються (за виключенням суми компенсації на покриття різниці між фактичними витратами та регульованими цінами (тарифами) у вигляді виробничої дотації з бюджету та/або суми відшкодування орендодавцю - бюджетній установі витрат на утримання наданого в оренду нерухомого майна, на комунальні послуги та на енергоносії), та вартість матеріальних і нематеріальних активів, що передаються платнику податків безпосередньо отримувачем товарів/послуг, поставлених таким платником податку

Відповісти
    Оцінити
  • 0
  • 0
  • руся
12.11.13 09:37

Для Бухгалтер: если Ваш арендодатель- СПД плательщик НДС, то в счете необходимо выделять НДС; если он не плательщик НДС и занимается деятельностью, которая не предусмотрена его св-вом об упл.ЕН, то Вам надо будет удерживать из выплачиваемой суммы НДФЛ и в любом случае отражать в 1ДФ.

Відповісти
    Оцінити
  • 0
  • 0
  • West
12.11.13 11:30

СПД- единщик, 3гр,(5%), получает компенсацию за комун. услуги от арендаторов. С этой суммы надо удерживать НДФЛ? Вид деятельности "Надання в оренду власного чи орендованого майна".

Відповісти
    Оцінити
  • 0
  • 0
  • Аннета
12.11.13 13:25

А не лучше ли не выделять комуслуги, только аренда?

Відповісти
    Оцінити
  • 0
  • 0
  • Pyka 3AKOHA
12.11.13 13:39

IN_NOCHKA Здесь вопрос спорный... Если энергогенерирующая компания решит поставлять тепло по себестоимости, то им лицензия тоже не нужна?

Відповісти
    Оцінити
  • 0
  • 0
  • Людмила ЗТ
12.11.13 14:24

Посмотрим...

Відповісти
    Оцінити
  • 0
  • 0
  • Алекс
13.11.13 08:30

Нет лицензии к примеру на поставку електроенергии значит за електроенергию Вы должні получать только возмещение по тарифам облэнерго а не продавать с наценкой

Відповісти
    Оцінити
  • 0
  • 0
  • АЛЛА
13.11.13 10:17

СКАЖИТЕ, ПОЖАЛУЙСТА, ЕСЛИ У НАС ООО НА ЕДИНОМ НАЛОГЕ, СДАЕМ ПОМЕЩЕНИЯ В АРЕНДУ, Я ВЫСТАВЛЯЮ КОМПЕНСАЦИЮ ЗА ЕЛЕКТРОЭНЕРГИЮ ТЕМ, КТО У МЕНЯ АРЕНДУЕТ ПОМЕЩЕНИЕ НА ОБЩУЮ СУММУ (ТУ КОТОРУЮ МНЕ ВЫСТАВИЛ ОБЛЭНЕРГО, С НДС). ЭТО ПРАВИЛЬНО? И ЭТО ЯВЛЯЕТСЯ МОИМ ДОХОДОМ?

Відповісти
    Оцінити
  • 0
  • 0
  • Утомленная солнцем
13.11.13 11:23

У меня только аренда, коммуналку отдельно не выделяю.

Відповісти
    Оцінити
  • 0
  • 0
  • Бухгалтер
13.11.13 13:00

У меня цепочка: Энерго компания выставляет счет 250,00 грн (в ч. НДС) моему арендодателю ( СПД на едино 5%), Мне (юр. лицо общая с-ма) орендадатель выставляет счет компенсацию 263,15 (без НДС) (так как не плательщик НДС), в сумму включает еще свой налог 5%. Я в свою очередь сдаю это помещение , мне компенсацию выставлять в какой сумме? накидывать ли НДС сверху?

Відповісти