Сайт для бухгалтерів №1 в Україні

Підпишіться!


13.11.13
1346 28 Друкувати

Налоговые накладные, составленные в электронной форме при проверке, предоставляются в бумажном виде

   Платник податків зобов’язаний надати посадовим (службовим) особам контролюючих органів у повному обсязі всі документи, що належать або пов’язані з предметом перевірки. Такий обов’язок виникає у платника податків після початку перевірки (п. 85.2 ст. 85 Податкового кодексу України (далі – Кодекс)).
   
   При проведенні документальної позапланової виїзної перевірки, посадова (службова) особа контролюючого органу обмежена у доступі до інформаційних баз даних за місцезнаходженням платника податків, а саме: до реєстрів виданих та отриманих податкових накладних (в електронному вигляді), архіву звітності.
   
   Ненадання доступу до відповідних документів не дозволить сформувати висновок щодо повноти нарахування податку до сплати в бюджет.
   
   Відповідно до абз. 6 ст. 7 Закону України “Про електронні документи та електронний документообіг”, копією документа на папері для електронного документа є візуальне подання електронного документа на папері, яке засвідчене в порядку, встановленому законодавством.
   
   Посадова (службова) особа контролюючого органу, яка проводить перевірку, у випадках, передбачених Кодексом, має право отримувати від платника податків або його законних представників копії документів, що належать до предмета перевірки. Такі копії повинні бути засвідчені підписом платника податків або його посадової особи та скріплені печаткою (за наявності) (п. 85.8 ст. 85 Кодексу).
   
   Крім того, платники податків зобов’язані забезпечити зберігання первинних документів, регістрів бухгалтерського обліку, фінансової звітності, інших документів, пов’язаних з обчисленням і сплатою податків і зборів, ведення яких передбачено законодавством, а також документів, пов’язаних із виконанням вимог законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, не менш як 1095 днів з дня подання податкової звітності, для складення якої використовуються зазначені документи, а у разі її неподання з передбаченого Кодексом граничного терміну подання такої звітності (п. 44.1, п. 44.3 ст. 44 Кодексу).

За матеріалами Інформаційно – комунікаційний відділ Головного управління Міндоходів у Тернопільській області
Рубрика:
Теги:
Коментарі
  • Лапа
14.11.13 06:37

Відповідно до абз. 6 ст. 7 Закону України “Про електронні документи та електронний документообіг”, копією документа на папері для електронного документа є візуальне подання електронного документа на папері, яке засвідчене в порядку, встановленому законодавством. Это как??? Копия заверяется предприятием, которое выписало... Тогда смысл этого всего???... Страна уродов...

Відповісти
    Оцінити
  • 0
  • 0
  • РОМАН
14.11.13 06:58

ТЕРНОПІЛЬ ДПІ ГЛЮЧИТЬ Велике прохання ВІДВІДУВАЧІВ ЦЬОГО САЙТУ Як що в темі написано по матеріалах ГУ Мінздох в Тернопільській області БУДЬ - ЛАСКА не ДАВАЙТЕ СВОЇ КОМЕНТАРІ З повагою і розумінням Роман

Відповісти
    Оцінити
  • 0
  • 0
  • Star
14.11.13 07:07

А я никогда не "велась" на предложение поставщика предоставить налоговую в электронном виде. Только в бумажном. Без бумажки ты букашка (читать "какашка" в разрезе нашего государства).

Відповісти
    Оцінити
  • 0
  • 0
  • Александра
14.11.13 07:14

Для общего развития даю материал ПО ЭТОЙ ТЕМЕ, который размещен в "Единой базе налоговых знаний". Поэтому это ПОЗИЦИЯ Миндоходов. Категорія: 101. Податок на додану вартість Підкатегорія: 101.19 порядок складання податкових накладних Запитання: Чи необхідно платникам ПДВ (продавцям та покупцям) під час перевірки надавати на паперових носіях копії податкових накладних, що були складені в електронній формі: Відповідь: Відповідно до п. 85.2 ст. 85 Податкового кодексу України (далі – Кодекс), платник податків зобов’язаний надати посадовим (службовим) особам контролюючих органів у повному обсязі всі документи, що належать або пов’язані з предметом перевірки. Такий обов’язок виникає у платника податків після початку перевірки. Згідно із п. 11 підрозд. 2 р. ХХ «Перехідні положення» ПКУ реєстрація податкових накладних платниками податку на додану вартість - продавцями в Єдиному реєстрі податкових накладних запроваджується для платників цього податку, у яких сума податку на додану вартість в одній податковій накладній становить: - понад 1 мільйон гривень - з 1 січня 2011 року; - понад 500 тисяч гривень - з 1 квітня 2011 року; - понад 100 тисяч гривень - з 1 липня 2011 року; - понад 10 тисяч гривень - з 1 січня 2012 року. Реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних підлягають не всі податкові накладні. При проведенні документальної позапланової виїзної перевірки, посадова (службова) особа контролюючого органу обмежена у доступі до інформаційних баз даних за місцезнаходженням платника податків, а саме: до реєстрів виданих та отриманих податкових накладних (в електронному вигляді), архіву звітності. Ненадання доступу до відповідних документів не дозволить сформувати висновок щодо повноти нарахування податку до сплати в бюджет. Відповідно до абз. 6 ст. 7 Закону України «Про електронні документи та електронний документообіг», копією документа на папері для електронного документа є візуальне подання електронного документа на папері, яке засвідчене в порядку, встановленому законодавством. Посадова (службова) особа контролюючого органу, яка проводить перевірку, у випадках, передбачених Кодексом, має право отримувати від платника податків або його законних представників копії документів, що належать до предмета перевірки. Такі копії повинні бути засвідчені підписом платника податків або його посадової особи та скріплені печаткою (за наявності) (п. 85.8 ст. 85 Кодексу). Крім того, платники податків зобов’язані забезпечити зберігання первинних документів, регістрів бухгалтерського обліку, фінансової звітності, інших документів, пов’язаних з обчисленням і сплатою податків і зборів, ведення яких передбачено законодавством, а також документів, пов’язаних із виконанням вимог законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, не менш як 1095 днів з дня подання податкової звітності, для складення якої використовуються зазначені документи, а у разі її неподання з передбаченого Кодексом граничного терміну подання такої звітності (п. 44.1, п. 44.3 ст. 44 Кодексу).

Відповісти
    Оцінити
  • 0
  • 0
  • tomassa
14.11.13 07:14

РОМАН, а что? ГУ Мінздох в Тернопільській області у нас какое-то особенное? или вы имеете ввиду комментарии по поводу самогО ГУ?

Відповісти
    Оцінити
  • 0
  • 0
  • противный
14.11.13 07:17

Был 1996год ввели налоговый учет-это был ШОК! Сегодня вспоминаем 1996 год - ДЕТСКИЙ ЛЕПЕТ! А маразм в Минздохе был, есть и будет! Главное, что крепчает.

Відповісти
    Оцінити
  • 0
  • 0
  • tomassa
14.11.13 07:22

Александра, спасибо... Но, простите за бестолковку... Я так понимаю, что ПНЕ, просто распечатанные из МЕДка годятся? Там ведь есть даже отметка ЭЦП печати... Но это если лицензионный МЕДОК... А вот если ДЕМО....

Відповісти
    Оцінити
  • 0
  • 0
  • Алиса в Стране чудес
14.11.13 07:31

Томасса, потому что Тернопольский ГУ курит что-то очень запрещенное, с побочным эффектом в виде выдавания на гора перлов по поводу НКУ. Это уже не первый раз. И даже не второй. Пугает тенденция высоты полета мыслей тернопольцев. А вдруг кто-то из данной организации пойдет на повышение в Киев??

Відповісти
    Оцінити
  • 0
  • 0
  • Александра
14.11.13 07:38

tomassa, я не смогу ответить на Ваш вопрос. Думаю, что в каждой налоговой, причем, КАЖДЫЙ НАЛОГОВЫЙ ИНСПЕКТОР ... сам решает, что ему достаточно для проверки. Есть среди отдела аудита инспектора, которые так плохо знают компьютер, что даже в "Единую базу налоговых знаний" на сайт Миндоходов ... не зайдут...Да и в нашей базе "Лига" - как слепые котята. (Есть одна такая знакомая с многолетним опытом работы из соседней инспекции. Она работает ТОЛЬКО с бумажным материалом. Комп использует лишь для написания актов.)

Відповісти
    Оцінити
  • 0
  • 0
  • koty
14.11.13 07:41

Для всех. Коллеги, весь мир работает с електронными документами и без печатей, твое имя, твоя подпись и репутация, стоят значительно дороже. И я всех своих покупателей уговариваю перейти на электронный документооборот. И все электронные системы придуманы для того. что бы облегчить нашу жизнь. И у налогового инспектора при проверке есть главный инструмент приложение 5 к декларации по НДС и реестр выданых и полученых налоговых накладных. А то что налоговики ленятся или не умеют с ними работать это не наши проблемы. Да вообще чего ходить??? Реестры и приложение 5 сопоставил, получил расхождение, составь запрос, получи вразумительный ответ, и в случае ,действительно, обнаруженной ошибки прими меры в соответствии с Законом. Это у меня реакция на очередной запрос... и претензии на отсутствие бумажных НН выписаных.

Відповісти
    Оцінити
  • 0
  • 0
  • Александра
14.11.13 07:43

Алиса в Стране чудес, А Вы проанализируйте ответы тернопольчан. Лично я уже не раз анализировала. Вернее, даже не анализировала, а пользовалась поисковиком в "Единой базе налоговых знаний" на сайте Миндоходов, когда хотела проверить, а сами ли тернопольчане "родили ответ" или воспользовались "помощью зала". Их ответы - ВСЕГДА ПЕРЕПЕЧАТКА из "Единой базы налоговых знаний" Миндоходов (иногда просто в несколько сокращенном варианте)!

Відповісти
    Оцінити
  • 0
  • 0
  • ФЕМЕН
14.11.13 08:15

ИМЕЕТСЯ В ВИДУ ЧТО Я МОГУ РАСПЕЧАТАТЬ ИЗ МЕДКА НН ПОСТАВЩИКА, НАПИСАТЬ НА НЕЙ "КОПИЯ ВЕРНА" ,ПОСТАВИТЬ СВОЮ ПОДПИСЬ И ЗАВЕРИТЬ ПЕЧАТЬЮ?

Відповісти
    Оцінити
  • 0
  • 0
  • Маруся-Дуся
14.11.13 08:31

Star +100%

Відповісти
    Оцінити
  • 0
  • 0
  • Натали
14.11.13 08:34

Star +100% однозначно в нашей стране толко так и никак иначе. потом докажи что ты не верблюд

Відповісти
    Оцінити
  • 0
  • 0
  • РОМАН
14.11.13 09:51

tomassa 14.11.2013 09:14:36 Я не з Тернополя Я маю на увазі= Викладання не потрібних коментарів ГУ Мінздоху, з додаванням особистої Тернопільської позиції З джерел близьких до правди мої і Ваші коментарі використовуються не за призначенням, (Захист дисертацій, Особливо психологія, і дискредитація бухгалтерів і заводять в далекі і глибокі "дебрі" та інше Користуються =Допомогою залу-

Відповісти
    Оцінити
  • 0
  • 0
  • задолбал не пробегал
14.11.13 09:52

А я поняла, что копия заверенная согласно законодательства, это мы заверяем своей печатью и подписью входящую нн.

Відповісти
    Оцінити
  • 0
  • 0
  • Возмущенный бух
14.11.13 10:41

Налоговый Кодекс Ст.85.8. Посадова (службова) особа контролюючого органу, яка проводить перевірку, у випадках, передбачених цим Кодексом, має право отримувати від платника податків або його законних представників копії документів, що належать до предмета перевірки. Такі копії повинні бути засвідчені підписом платника податків або його посадової особи та скріплені печаткою (за наявності). Исходя из вышеизложенного копии документов, в т.ч. и электронных, заверяет тот, кого проверяют. Но в нашем государстве маразматиков- законодателей лучше иметь документы и в электронном, и бумажном виде - дабы не было проблем при проверках!

Відповісти
    Оцінити
  • 0
  • 0
  • tomassa
14.11.13 11:21

Александра, СПАСИБО! Я всегда прислушиваюсь к вашим комментариям.

Відповісти
    Оцінити
  • 0
  • 0
  • хи-хи
14.11.13 11:40

Для возмущённого бух-ра----- проблему всегда найдут,если захотят.

Відповісти
    Оцінити
  • 0
  • 0
  • Диор
14.11.13 12:04

А я думаю, что надо сделать запрос в налоговую, чтобы они подтвердили, что при проверке им достаточно представить налоговые накладные ( я имею в виду электронные) распечатанные с Медка, там есть оттиск печати и подпись лица , выписавшего эту налоговую накладную. Может уже кто-то писал письмо в налоговую по этому поводу?

Відповісти
    Оцінити
  • 0
  • 0
  • ТРМ
14.11.13 12:21

Для Возмущенный бух 14.11.2013 12:41:38 Диор 14.11.2013 14:04:55 особисто не можу зрозуміти Вашої позиції Коментар РОМАН 14.11.2013 08:58:38 Все првильно написано ТЕРНОПІЛЬ ДПІ ГЛЮЧИТЬ Підтримую Також прохання без додаткових коментарів

Відповісти
    Оцінити
  • 0
  • 0
  • тук тук
14.11.13 13:49

не понимаю, зачем тогда переделывали нн с галочками "получен в електронном виде"... если при проверке все равно предоставить бумажный вариант... Старый дедовский метод никогда не подведет)))

Відповісти
    Оцінити
  • 0
  • 0
  • аса
14.11.13 15:14

Сами себе противоречат, смысл ее создавать в електронном виде, для кого?

Відповісти
    Оцінити
  • 0
  • 0
  • Бухгалтер устал
14.11.13 17:51

просто этот документ уже давно отжил своё и его нужно убирать.

Відповісти
    Оцінити
  • 0
  • 0
  • Silwa
15.11.13 08:58

Электронные документы предлагаются нам под предлогом охраны природных ресурсов... ну и где эта экономия?

Відповісти
    Оцінити
  • 0
  • 0
  • Ия
15.11.13 13:02

инспектор заморется перелистывать бумажные накладные.они приходят предварительно подготовленные с "простынями" ,где у них есть все- начиная от расхождений с контрагентами по НО и НК, и перечнем всех счетов открытых предприятием. Может просят бумажные формы, если есть расхождения?

Відповісти
    Оцінити
  • 0
  • 0
  • tanny1
17.11.13 09:21

как бы мы не хотели перейти на электронный документооборот, пока наши чиновники сами морально к этому не будут готовы - что бы мы, плательщики налогов и сборов, не говорили и не писали, в целях безопасности для себя и своего предприятия, лучше по старинке - на бумаге. к сожалению для нашего общества )))

Відповісти
    Оцінити
  • 0
  • 0
  • gurman111
22.11.13 12:56

Расшифрую - "Відповідно до абз. 6 ст. 7 Закону України “Про електронні документи та електронний документообіг”, копією документа на папері для електронного документа є візуальне подання електронного документа на папері, яке засвідчене в порядку, встановленому законодавством. " - Распечатываем из Медка НН вместе с квитанцией о регистрации в ЕДР, обе бумажки заверяем сами.

Відповісти