Сайт для бухгалтерів №1 в Україні

Отримуйте
новини поштою!


18.11.13
1741 21 Друкувати

Регистрировать или нет базу персональных данных работников — предприятие решает самостоятельно

   Фахівці державної служби України з питань захисту персональних даних (далі — ДСЗПД України) унаслідок розгляду окремих питань, пов’язаних з обробкою персональних даних, повідомили таке.
   
   Власник персональних даних звільняється від обов’язку реєстрації баз персональних даних, ведення яких пов’язано із забезпеченням та реалізацією трудових відносин, а також членів громадських, релігійних організацій, професійних спілок, політичних партій (абз. 3, 4 ч. 2 ст. 9 Закону України «Про захист персональних даних» від 01.06.2010 р. № 2297-VI, далі — Закон). При цьому власник персональних даних не звільняється від дотримання інших вимог Закону при забезпеченні та реалізації цих відносин.
   
   Разом із тим власник персональних даних має можливість звернутися до ДСЗПД України з проханням про нереєстрацію баз персональних даних у вказаних вище сферах. Зразок відповідного звернення розміщено на головній сторінці сайта ДСЗПД України за адресою:
   
   Крім цього, фахівці зазначили, що власник персональних даних самостійно приймає рішення щодо реєстрації баз персональних даних, ведення яких пов’язане із забезпеченням та реалізацією трудових відносин, а також членів громадських, релігійних організацій, професійних спілок, політичних партій або відмови від таких дій.
   
   Нагадаємо: відповідно до ст. 2 Закону власник персональних даних — фізична або юридична особа, якій законом або за згодою суб’єкта персональних даних надано право на обробку цих даних, яка затверджує мету обробки персональних даних, установлює склад цих даних і процедури їх обробки, якщо інше не визначено законом.
   
   Лист ДСЗПД України від 03.07.2013 р. № 10/1780-13
За матеріалами Інтерактивна бухгалтерія
Рубрика:

Бухгалтер 911 наголошує: зміст авторських матеріалів може не співпадати з політикою та точкою зору редакції. Серед авторів матеріалів, що публікуються, є не лише представники редакційної команди.

Викладена інформація в конкретній публікації відображає позицію автора. Редакція не втручається в авторські матеріали, не редагує тексти, тож не несе відповідальності за їх зміст.

Коментарі
  • 007
18.11.13 22:21

А теперь бы изложить эту всю хрень в доступной для понимания речи!!

Відповісти
  • Юра Г.
19.11.13 01:05

:Доступно: Делайте, что хотите, все равнл оштрафуем, за недостаточную зашиту персональніх данніх, которая не исключает доступ до Вашей базы посторонних лиц. Так как такая защита невозможна в принципе.

Відповісти
  • противный
19.11.13 05:52

ПРОСТИТЕ! Скажу как депутат Москаль: "Срала, мазала и в піч лазила". (связать маразм не могу).

Відповісти
  • Радуга
19.11.13 06:33

007 или хрень, или доступно для понимания. выберите одно

Відповісти
  • 9991
19.11.13 06:46

шо попало

Відповісти
  • оба-на
19.11.13 07:25

эти маразмы уже не возмущают и не удивляют...

Відповісти
  • tomassa
19.11.13 07:51

Ребята, всё просто... На наёмных работников и членов всяких обществ и партий базу можно регистрировать по желанию... Но даже без регистрации баз обеспечить защиту персональных данных всё равно надо... Единственное, что кумарит, та к это то, что ....Разом із тим власник персональних даних має можливість звернутися до ДСЗПД України з проханням про нереєстрацію баз персональних даних у вказаних вище сферах. На кой чёрт плодить эти бумаги и переписку? Это чтобы их ведомству было не скучно...

Відповісти
  • Vika
19.11.13 07:57

А мне в 2012 году в ноябре пришел отказ в регистрации с указанием ошибок, которые нужно устранить. Подали заявку повторно. в ноябре 2012 года. На днях на эл.адрес пришло уведомление об отказе в регистрации. Опять набрала форму заявки на сайте для отправки в эл.виде - через пару часов прислали уведомление-отказ и написали, что заполнять заявку надо по новой форме с 12.08.13г. При этом на сайте новой формы заявки для отправки в эл. виде нет . У кого-нибудь было что-то подобное? И что теперь со всем этим делать в свете изменений с 01.01.2014года?Если нет обязанности , а осталось только право в регистрации баз ПД может забыть на время?

Відповісти
  • Марі
19.11.13 07:58

Люди, ви читали про ці бази, які вони?!! Та нехай спочатку доведуть, що ці бази існують на підприємствах, а потім вже перевіряють, як вони захищаються.

Відповісти
  • Радуга
19.11.13 08:20

Я с самого начала не понимала - что защищать? Все данные учредителя или наемных работников и так всем известны. А кому еще нет - узнают

Відповісти
  • бух-иЯ
19.11.13 08:54

А все-таки, если уже зарегистрированы, можно ли официально отказаться?

Відповісти
  • Марина
19.11.13 09:00

Для VIKA У меня то же самое, отправила на электронную почту вопрос, как можно зарегистрировать базу по новой форме, если на сайте старая. Пришел ответ с номером телефона для консультации, еще не звонила. 044 233-61-86

Відповісти
  • бух-иЯ
19.11.13 09:27

Марина, оно Вам надо???

Відповісти
  • Лена
19.11.13 09:44

А если предприятие было создано в 2013 году, и нет принятых работников, нужно ли обязательно регистрировать базу:

Відповісти
  • Марі
19.11.13 10:25

НАВІЩО????????????????????????????????????????????????????? Відкрийте, і почитайте, що таке БАЗА ПЕРСОНАЛЬНИХ ДАНИХ, і подумайте, чи вона у Вас взагалі є. Потім подумайте, які шанси, що при перевірці можна буде довести її наявність.

Відповісти
  • Anna
19.11.13 20:57

Мари, спасибо! а то уже второй год мусолят эту тему, которую давно пора закрыть. но нет, вдруг найдутся "ответственные" работники, которые надумают что-то зарегистрировать.....

Відповісти
  • Крымчанка
20.11.13 09:04

Уважаемые коллеги! Прозвонила я по номеру 044-233-61-86, там мне ответили, что в электронной форме нового заявления не предусмотрено, нужно подавать в бумажном. Но сейчас это делать смысла нет, т.к. концом года аннулируются все необработанные заявки. Посоветовали дождаться нового года, и после опубликование порядка -регистрировать у Уполномоченного.

Відповісти
  • Лю
20.11.13 09:34

а мы еще в декабре 2011 года подали эти базы на регистрацию в электронном виде через сатй, и до сих пор (ноябрь 2013) не получили ни свидетельства, ни отказа

Відповісти
  • Светлана
20.11.13 12:09

Сегодня звонила по номеру 044 233-61-86, там сказали что нужно заполнять только вручную, в электронном виде уже нет, а новая форма на 10 страниц, но регистрировать нужно кроме работников.

Відповісти