Сайт для бухгалтерів №1 в Україні

Отримуйте
новини поштою!


25.12.13
1243 6 Друкувати

Доход есть, налога нет: включать ли в 1ДФ данные по физлицу-предпринимателю

   Ухвала Житомирського апеляційного адміністративного суду від 28.03.2013 № 0670/5769/12
   
   Відповідно до пункту 177.8 Податкового кодексу України під час нарахування (виплати) фізособі-підприємцю доходу від операцій, здійснюваних у межах обраних ним видів діяльності, суб’єкт господарювання, який нараховує (виплачує) такий дохід, не утримує податок на доходи, якщо фізособою-підприємцем надано копію документу, що підтверджує її держреєстрацію як суб’єкта підприємницької діяльності.
   
   Житомирський апеляційний адміністративний суд встановив, що дана норма звільняє платника податків саме від утримання податку на доходи. Проте вона не звільняє платника податків від нарахування фізособі-підприємцю доходу від операцій, здійснюваних у межах обраних ним видів діяльності та відображати такий нарахований дохід у формі № 1ДФ.
За матеріалами Головбух24
Рубрика:

Бухгалтер 911 наголошує: зміст авторських матеріалів може не співпадати з політикою та точкою зору редакції. Серед авторів матеріалів, що публікуються, є не лише представники редакційної команди.

Викладена інформація в конкретній публікації відображає позицію автора. Редакція не втручається в авторські матеріали, не редагує тексти, тож не несе відповідальності за їх зміст.

Коментарі
  • бух
26.12.13 07:39

Дурная 1-ДФка

Відповісти
  • Вал.Мих.
26.12.13 08:39

Я показываю с ознакой доходу 57..

Відповісти
  • Ревізор
26.12.13 09:42

Точніше трактуйте статті кодексу!!! 177.8. Під час нарахування (виплати) фізичній особі - підприємцю доходу від здійснення нею підприємницької діяльності, суб'єкт господарювання та/або самозайнята особа, які нараховують (виплачують) такий дохід, не утримують податок на доходи у джерела виплати, якщо фізичною особою - підприємцем, яка отримує такий дохід, надано копію документу, що підтверджує її державну реєстрацію відповідно до закону як суб'єкта підприємницької діяльності. Це правило не застосовується в разі нарахування (виплати) доходу за виконання певної роботи та/або надання послуги згідно з цивільно-правовим договором, коли буде встановлено, що відносини за таким договором фактично є трудовими, а сторони договору можуть бути прирівняні до працівника чи роботодавця відповідно до підпунктів 14.1.195 та 14.1.222 пункту 14.1 статті 14 цього Кодексу. А не від операцій, здійснюваних у межах обраних ним видів діяльності!!!!!!!!!!!!!

Відповісти
  • Jene
26.12.13 09:52

Але в 1-ДФ показувати таки треба

Відповісти
  • Влад
26.12.13 11:20

Давно об этом знал, хотя основная масса предпринимателей не придает этому значения...В 1 ДФ многие заносят лишь выплату зарплаты наемным работникам, аренду и др. Таким образом, при проверке ЧП, выясняя происхождение товаров, расходных материалов и наткнувшись на их покупку у другого ЧП проверяющий орган всегда имеет козырь в рукаве. ЗАКОНЫ НУЖНО ЗНАТЬ И ИСПОЛНЯТЬ!!! УДАЧИ!!!

Відповісти
  • Злой бух
26.12.13 13:31

Совершенно согласна с "Ревізор", из-за таких неверных трактовок, бухгалтерам добавляют кучу забот ненужных!

Відповісти