Сайт для бухгалтерів №1 в Україні

Підпишіться!


01.01.14
538 7 Друкувати

Особенности налогообложения детских новогодних подарков

   Напередодні Нового року багато підприємств власним коштом вітають дітей своїх працівників святковими подарунками. Однак, не всі роботодавці знають яким чином такі «святкові заохочення» оподатковуються.
   
   Фахівці Головного управління Міндоходів у м. Києві нагадують, що оподаткування податком на доходи фізичних осіб дитячих новорічних подарунків, які придбані за рахунок власних коштів підприємств для дітей своїх працівників, здійснюються на загальних підставах.
   
   А саме, якщо вартість подарунка становить до 573 грн. 50 коп., то такі подарунки податком не обкладаються. Якщо ж вартість подарунку перевищує цю суму, то він обкладається за ставкою 15 або 17 відсотків.
   
   Не підлягає оподаткуванню вартість новорічних подарунків за рахунок коштів Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності.
   
   Окрім цього, на вартість подарунків до свят та квитків на відповідні заходи для дітей працівників не нараховується єдиний соціальний внесок.

За матеріалами Міндоходів у м.Києві
Рубрика:
Теги:
Коментарі
  • Ната
04.01.14 21:53

А в 1ДФ отражаем?

Відповісти
    Оцінити
  • 0
  • 0
  • Ксения
05.01.14 17:23

http://zir.minrd.gov.ua/main/bz/view/?src=ci Коротка та повна відповіді ідентичні. Пунктом 6 ст.34 Закону України від 18 січня 2001 року № 2240-III «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням» із змінами і доповненнями (далі – Закон) встановлено, що за загальнообов’язковим державним соціальним страхуванням у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням, надаються такі види матеріального забезпечення та соціальних послуг як, зокрема, надання соціальних послуг у позашкільній роботі з дітьми, у тому числі придбання дитячих новорічних подарунків. Дитячі новорічні подарунки придбаваються за рахунок коштів загальнообов’язкового державного соціального страхування, в порядку, визначеному правлінням Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності (ст. 48 Закону). Підпунктом 165.1.1 п.165.1 ст.165 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року №2755-VI із змінами і доповненнями встановлено, що до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку не включається, зокрема, сума державної та соціальної матеріальної допомоги, винагород і страхових виплат, які отримує платник податку з бюджетів та фондів загальнообов’язкового державного соціального страхування. Згідно із Довідником ознак доходів, наведених у додатку до Порядку заповнення та подання податковими агентами Податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податку, і сум утриманого з них податку, затвердженого наказом ДПА України від 24.12.2010 №1020, вартість подарунку відображається у податковому розрахунку за ф. № 1ДФ під ознакою доходу «128».

Відповісти
    Оцінити
  • 0
  • 0
  • Ната
07.01.14 10:37

А в 1ДФ отражаем?

Відповісти
    Оцінити
  • 0
  • 0
  • Ната
07.01.14 10:38

Ксения, спасибо огромное! (вопрос повторился случайно)

Відповісти
    Оцінити
  • 0
  • 0
  • Тата
10.01.14 14:18

Подскажите, кто знает, как понять эти два абзаца "Фахівці Головного управління Міндоходів у м. Києві нагадують, що оподаткування податком на доходи фізичних осіб дитячих новорічних подарунків, які придбані за рахунок власних коштів підприємств для дітей своїх працівників, здійснюються на загальних підставах. А саме, якщо вартість подарунка становить до 573 грн. 50 коп., то такі подарунки податком не обкладаються. Якщо ж вартість подарунку перевищує цю суму, то він обкладається за ставкою 15 або 17 відсотків." Если предприятие решило подарить своим работникам новогодние подарки, независимо от наличия детей, на сумму 100грн, такой подарок налогами облагается или нет. С подарками от фонда понятно, что нет. А то как-то эти абзацы противоречат друг другу, в первом указано, что подарки за собственные средства облагаются на общих основаниях, а во втором, только те подарки, стоимость которых выше 573,50грн.

Відповісти
    Оцінити
  • 0
  • 0
  • Тата
23.01.14 13:28

Подскажите, кто знает, как понять эти два абзаца "Фахівці Головного управління Міндоходів у м. Києві нагадують, що оподаткування податком на доходи фізичних осіб дитячих новорічних подарунків, які придбані за рахунок власних коштів підприємств для дітей своїх працівників, здійснюються на загальних підставах. А саме, якщо вартість подарунка становить до 573 грн. 50 коп., то такі подарунки податком не обкладаються. Якщо ж вартість подарунку перевищує цю суму, то він обкладається за ставкою 15 або 17 відсотків." Если предприятие решило подарить своим работникам новогодние подарки, независимо от наличия детей, на сумму 100грн, такой подарок налогами облагается или нет. С подарками от фонда понятно, что нет. А то как-то эти абзацы противоречат друг другу, в первом указано, что подарки за собственные средства облагаются на общих основаниях, а во втором, только те подарки, стоимость которых выше 573,50грн.

Відповісти
    Оцінити
  • 0
  • 0
  • Ирина
24.01.14 07:20

А НДС с подарков платим?

Відповісти
    Оцінити
  • 0
  • 0
Коментування новини вимкнено
У фокусі фото автора
Томашпольский Сергій ФОП і готівка: оприбуткування, ліміти, РРО і фінмоніторинг... ...
27940 40
Календар бухгалтера
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31
Додаток
Курси валют
Для того, чтоб распечатать текст необходимо авторизоваться или зарегистрироваться
Закрити
icon-block
Заважає реклама?
Ви маєте можливість її відключити!
Бажаєте побачити, як сайт буде виглядати без реклами?
Вимкнути на 10 секунд