Сайт для бухгалтерів №1 в Україні

Підпишіться!


05.01.14
1105 1 Друкувати

Устранены НДСные коллизии в случае изменения группы единщика

   Хоча згідно з нормами пп. «в» п. 184.1, п. 293.3 ПКУ юрособи-єдинники можуть стати неплатниками ПДВ у разі зміни групи єдиного податку (наприклад, перейти з групи 4 на ставці 5% до групи 6 на ставці 7%). Однак у нормі пп. 298.1.5 ПКУ про юросіб-єдинників чомусь забули. Тому виходило, що тільки у фізосіб-єдинників, що бажають змінити ставку єдиного податку, яка не передбачає окремої сплати ПДВ, свідоцтво платника ПДВ підлягало анулюванню. З 01.01.2014 р. невідповідність норм буде усунено.
   
   Ще одна колізія — пп. «в» пп. 4 п. 293.8 ПКУ. У ньому зазначено, що єдинник може обрати ставку єдиного податку, яка передбачає окрему сплату ПДВ лише у разі переходу (тобто обрання) на спрощену систему оподаткування. Поставало запитання: як бути вже зареєстрованим єдинникам. Адже вони вже обрали спрощену систему? З нового року цей недогляд також буде виправлений. Таким чином, єдинник зможе стати платником ПДВ також у разі зміни групи єдиного податку.
   
   (пп. 298.1.5 ПКУ, пп. «в» пп. 4 п. 293.8, ст. 299 ПКУ)

За матеріалами Інтерактивна бухгалтерія
Рубрика:
Теги:
Коментарі
Коментування новини вимкнено
У фокусі фото автора
Томашпольский Сергій ФОП і готівка: оприбуткування, ліміти, РРО і фінмоніторинг... ...
27247 40
Календар бухгалтера
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31
Додаток
Курси валют
Для того, чтоб распечатать текст необходимо авторизоваться или зарегистрироваться
Закрити
icon-block
Заважає реклама?
Ви маєте можливість її відключити!
Бажаєте побачити, як сайт буде виглядати без реклами?
Вимкнути на 10 секунд