Сайт для бухгалтерів №1 в Україні

Підпишіться!


18.01.14
923 17 Друкувати

Миндоходов детализировало свои предложения по осуществлению всеобщего декларирования доходов

   27 грудня 2013 року Міністерство доходів і зборів України опублікувало Концепцію реформи декларування доходів громадян (далі - Концепція) для громадського обговорення. Йдеться про введення в Україні загального декларування - ідею, яка обговорюється з осені 2012 року.
   
   Вагомою є висловлена представниками Міндоходів теза про те, що процес декларування стосуватиметься не усіх 44,5 млн. фізичних осіб-платників податків, зареєстрованих в Україні. Декларуванню підлягатимуть майно, кошти і фінансові зобов’язання — як українські, так і закордонні. Згідно представленої Концепції, обов’язково матимуть декларувати доходи особи, рівень річного доходу яких складає понад 120 мінімальних заробітних плат (з 01.01.2014 р. — 156 120 грн.) або вартість майна яких - понад 1200 мінімальних заробітних плат (з 01.01.2014 р. — 1 561 200 грн.), або сума їхніх фінансових зобов’язань - понад 120 мінімальних заробітних плат.
   
   Проте це не граничні межі, оскільки Міндоходів пропонує можливе поетапне зниження рівня критерію доходу.
   
   Крім декларування доходів, планується здійснення декларування майна, коштів і фінансових зобов’язань (позичок, кредитів, інших зобов’язань). Концепцією передбачена, так звана, разова форма (разова декларація), подання заяви про майно, кошти та фінансові зобов’язання станом на початок звітного періоду для осіб, які подають декларацію. Необхідність подання «разової декларації» зумовлена тим, щоб підвести риску під минулим і почати взаємовідносини із платниками з чистого аркуша, спираючись на взаємну довіру та повагу.
   
   Планується розробка широкомасштабної програми та електронної інтернет-сторінки, на якій кожен громадянин в режимі on-line зможе переглянути свою податкову історію, заповнити та надіслати декларацію про доходи. Все це має здійснюватися за допомогою персонального електронного ключа доступу до, так званого, “Податкового кабінету”.
   
   У Міндоходів підкреслюють, що подання декларації не означає обов'язкову додаткову сплату податків. Якщо після подачі декларації, податківці переконаються, що роботодавець сплатив з зарплати декларанта всі податки, то додаткова сплата податків не вимагатиметься. Платити доведеться, якщо крім зарплати у декларанта є інші доходи і з них не сплачувались податки: наприклад, отримання орендної плати з квартири, яку здає декларант та інше.
   
   

Рубрика:
Теги:
Коментарі
  • финал
19.01.14 10:25

Откуда я знаю стоимость моего жилья. Кто его будет оценивать и как?

Відповісти
    Оцінити
  • 0
  • 0
  • Серж
19.01.14 16:11

Якщо після подачі декларації, податківці переконаються, що роботодавець сплатив з зарплати декларанта всі податки, то додаткова сплата податків не вимагатиметься. А если не сплатив? физ лицо должно будет рассчитываться?

Відповісти
    Оцінити
  • 0
  • 0
  • lucet
19.01.14 19:51

И что это даст для налогоплательщиков и для страны? Увеличение макуатуры и объема бесполезной информации! Сейчас зарплата в тени на 70% ! И как поданные декларации всеми помогут вывести зарплату из тени ? Нет не помогут .

Відповісти
    Оцінити
  • 0
  • 0
  • lucet
19.01.14 19:57

Сейчас очередь огромная при подаче деклараций . А если все будут их подавать? И кто это все будет обрабатывать? Наберут новых сотрудников в дни ! И снова нужно их финансировать а значит снова повышать налоги!

Відповісти
    Оцінити
  • 0
  • 0
  • eMelya
19.01.14 23:37

А кто подскажет, если есть ключи ФОПа, можно ими отправить декларацию как физлицо, или нужно ещё брать ключи как физлицо?

Відповісти
    Оцінити
  • 0
  • 0
  • наталья
20.01.14 06:43

нужно ещё брать ключи как физлицо

Відповісти
    Оцінити
  • 0
  • 0
  • A
20.01.14 07:01

надо чтобы судьи и прокуроры . а также руководители МВД и прочая "шушера" декларировали свои расходы!!!!

Відповісти
    Оцінити
  • 0
  • 0
  • А
20.01.14 07:29

eMelya, спасибо за вопрос. Я вот как-то даже не подумала об этом!!!!

Відповісти
    Оцінити
  • 0
  • 0
  • А
20.01.14 07:30

Извинения предыдущему участнику. За "А"

Відповісти
    Оцінити
  • 0
  • 0
  • GalinaLV
20.01.14 09:05

"спираючись на взаємну довіру та повагу" ребята вы об чом ????

Відповісти
    Оцінити
  • 0
  • 0
  • бух-иЯ
20.01.14 09:40

GalinaLV Они действительно, повеселили!!!

Відповісти
    Оцінити
  • 0
  • 0
  • Jene
20.01.14 10:13

Ага, про "взаємну довіру і повагу" - це дуже по-мінздоховські!!

Відповісти
    Оцінити
  • 0
  • 0
  • ТВ
20.01.14 12:50

Да все очень просто, те кто не оформлен и будут показывать в декларации отсутствие доходов будут подвергаться прессингу, а за какие денежки живете, а на машинке ездите, а как жеж так и т.д. и т.п.. Неоформленные товарищи начнут кляузить на предприятия, что их не оформляют и предприятия будут вынуждены всех оформить, вот вам и пополнение бюджета. А нет так заставят регистрировать ЧП и тоже пополнение бюджета, как ни крути, выгода очевидна

Відповісти
    Оцінити
  • 0
  • 0
  • валентина
21.01.14 07:32

воровать надо меньше и всем будет хватать

Відповісти
    Оцінити
  • 0
  • 0
  • Н
21.01.14 10:23

Заплати налоги и спи спокойно!!!

Відповісти