Сайт для бухгалтерів №1 в Україні

Підпишіться!


29.01.14
881 9 Друкувати

Допуск к проверке нивелирует последствия процедурных нарушений, допущенных контролерами при ее назначении

   Постанова ВАСУ від 19.12.2013 № К/800/29102/13
   
   Саме на етапі допуску до перевірки платник податків може поставити питання про необгрунтованість її призначення та проведення, реалізувавши своє право на захист від безпідставного та необгрунтованого здійснення податкового контролю щодо себе. Водночас, допуск до перевірки нівелює правові наслідки процедурних порушень, допущених контролюючим органом при призначенні податкової перевірки. На це, зокрема, звернув увагу ВАСУ, посилаючись на аналогічну позицію Верховного Суду України та скасовуючи рішення судів попередніх інстанцій.
   
   Відтак, з огляду на наведене, позови платників податків, спрямовані на оскарження рішень (у т. ч. наказів про призначення перевірки), дій або бездіяльності контролюючих органів щодо призначення та/або проведення перевірок можуть бути задоволені лише в тому разі, якщо до моменту винесення судового рішення не відбулося допуску посадових осіб контролюючого органу до спірної перевірки.
   
   Якщо ж допуск до проведення перевірки відбувся, в подальшому предметом розгляду в суді має бути лише суть виявлених порушень податкового та іншого законодавства, дотримання якого контролюється контролюючими органами. Тобто в такому разі в задоволенні відповідних позовів має бути відмовлено, оскільки правові наслідки оскаржуваних дій за таких обставин є вичерпаними, а отже, задоволення позову не може призвести до відновлення порушених прав платника податків, оскільки після проведення перевірки права платника податків порушують лише наслідки проведення відповідної перевірки.

За матеріалами Головбух24
Рубрика:
Теги:
Коментарі
  • ОООО!
30.01.14 07:43

Даже в уголовном производстве доказательства, добытые с нарушением процедуры, доказательствами не являются, а в налоговых проверках-все наоброт.Начислить максимум штрафов-это, конечно, важнее, чем посадить убийцу.

Відповісти
    Оцінити
  • 0
  • 0
  • ППП
30.01.14 08:39

Вот и приехали... Беспределу - законную силу?!?!?!?!?

Відповісти
    Оцінити
  • 0
  • 0
  • мытарь
30.01.14 09:35

круговая порука. а попробуй не допусти - начнется беспредел, потом беспрадел оспаривай и т. д. поэтому и говорят, что не ту страну назвали Гондурасом

Відповісти
    Оцінити
  • 0
  • 0
  • Игорка
30.01.14 10:32

"На це, зокрема, звернув увагу ВАСУ, посилаючись на аналогічну позицію Верховного Суду України та скасовуючи рішення судів попередніх інстанцій." Странно, а давно у нас ввели прецедентное право?

Відповісти
    Оцінити
  • 0
  • 0
  • Василий
30.01.14 15:51

За не допуск контролёра к проверке, вводят штраф 25000 грн.

Відповісти
    Оцінити
  • 0
  • 0
  • Ирина
30.01.14 17:10

У нас когда-то была попытка оспорить проведение проверки. Налоговая просто проигнорировала наше обращение.

Відповісти
    Оцінити
  • 0
  • 0
  • Люблю Закон
31.01.14 07:40

Самое прикольное заключается в том, что Миндоходов по истечении срока действия одного приказа на проверку выдает другой.То есть оспаривать надо через каждых пять дней новый приказ на проверку, а рассматривать эти иски будут в первой инстанции месяца три и того исходя из логики ВАСУ надо тупо написать 18 исков и пережить админ.арест имущества , отбиться от иска о аресте банковских счетов , и гадать как карта ляжет .Как обычно "ПРАВА ЕСТЬ У ГОСУДАРСТВА-У ГРАЖДАН ТОЛЬКО ОБЯЗАННОСТИ" Зачем тогда вообще суды,можно их методами действовать-тупо не пускать под разными законными предлогами,пока у них не пропадет желание и они переключатся на нового плательщика

Відповісти
    Оцінити
  • 0
  • 0
  • ЮлиЯ
04.02.14 06:57

Про 25 тыщ штрафа- это Вы серьезно? Где, когда опубликовано?

Відповісти