Сайт для бухгалтерів №1 в Україні

Підпишіться!


16.02.14
705 12 Друкувати

Какую сумму средств на командировки или под отчет необходимо отражать в налоговом расчете по ф 1-ДФ под кодом "118"

    Відповідно до довідника ознак доходів, наведених у додатку до Порядку заповнення та подання податковими агентами Податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податку, і сум утриманого з них податку, затвердженого наказом ДПА України від 24.12.10 №1020, кошти, отримані платником податку на відрядження або під звіт, у тому числі надміру витрачені та не повернуті в установлені законодавством строки відображаються у податковому розрахунку за ф. № 1ДФ під ознакою доходу «118».
   
    Згідно із пп. 164.2.11 п. 164.2 ст. 164 Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року № 2755-VI із змінами і доповненнями (далі – ПКУ) до складу загального місячного (річного) оподатковуваного доходу включається сума надміру витрачених коштів, отриманих платником податку на відрядження або під звіт та не повернутих у встановлені законодавством строки, розмір якої обчислюється відповідно до п. 170.9 ст. 170 ПКУ.
   
    При цьому, відповідно до пп. 165.1.11 п. 165.1 ст. 165 ПКУ не включається до складу загального місячного (річного) оподатковуваного доходу кошти, отримані платником податку на відрядження або під звіт і розраховані згідно із п. 170.9 ст. 170 ПКУ.
   
    Нормами п. 170.9 ст. 170 ПКУ визначено порядок оподаткування сум надміру витрачених коштів, отриманих платником податку на відрядження або під звіт та не повернутих у встановлений строк.
   
    Враховуючи вищевикладене, в податковому розрахунку сум доходів, нарахованого (сплаченого) на користь платників податку, і сум утриманого з них податку за ф. № 1 ДФ, під ознакою доходу «118», відображаються кошти, отримані платником податку на відрядження або під звіт, які надміру витрачені та не повернуті в установлені законодавством строки.

За матеріалами ЄБПЗ
Рубрика:
Теги:
Коментарі
  • бух-иЯ
17.02.14 08:20

Наконец-то уточнили. А то фраза "отримані платником податку на відрядження або під звіт, у тому числі надміру витрачені та не повернуті" двояка в понимании.

Відповісти
    Оцінити
  • 0
  • 0
  • Лілу
17.02.14 08:33

Нічого не у точнили. Формулювання "кошти, отримані платником податку на відрядження або під звіт, у тому числі надміру витрачені та не повернуті в установлені законодавством строки" як було так і залишилось нетронутим. а тому, вважаю ясності не внесли - і формально-буквально виходить, що звітувати по 1ДФ треба по тих і по тих коштах!

Відповісти
    Оцінити
  • 0
  • 0
  • Марі
17.02.14 08:43

Дане роз'яснення з ЄБПЗ не вносить зміни до довідника ознак доходів, і до наказу ДПА України від 24.12.10 №1020, тому нічого не уточнили.

Відповісти
    Оцінити
  • 0
  • 0
  • Бух
17.02.14 11:20

Я показывала и буду показывать всю сумму... а ЕБПЗ - это не Закон!

Відповісти
    Оцінити
  • 0
  • 0
  • КАПЕЦ
17.02.14 12:25

Для бух- я тоже показывала. Пришло письмо о предоставлении объяснений что это за суммы? и документальное подтверждение . пороки полные штаны. Так что теперь умнее- не показываю.

Відповісти
    Оцінити
  • 0
  • 0
  • Елена
17.02.14 13:26

До меня никак не дойдет смысл фразы "кошти, які надміру витрачені та не повернуті в установлені законодавством строки". Что такое "надміру витрачені кошти"? Получили деньги под отчет, потратили сверх меры,..... чего возвращать-то? Отчитался сотрудник, это предприятие ему должно вернуть или не вернуть, если не подтвердена целесообразность затрат. Так какая сумма должна в 1ДФ отразиться?

Відповісти
    Оцінити
  • 0
  • 0
  • КАПЕЦ
17.02.14 14:12

Девочки- не заморачивайтесь. если углубиться- можно сойти с ума. Я когда принесла письмо с сылкими на порядок и на ПКУ + копии подтверждающих док-в что это суммы потраченные и возвращенные в срок, налоговики сами попросилди не показывать по этому символу.

Відповісти
    Оцінити
  • 0
  • 0
  • *
17.02.14 19:30

Чего тут непонятного - показывать в 1-ДФ под символом 118 нужно только те суммы, которые были выданы сотруднику, не возвращены и следовательно, влекут за собой налогообложение 15 (17) % ПДФО. Остальные случаи (которые влекут за собой налогообложение 15 (17) % ПДФО), в т.ч. самый распространенный - последующее возмещение сотруднику его собственных денег, ранее потраченных в интересах предприятия, - показывать не надо.

Відповісти
    Оцінити
  • 0
  • 0
  • * исправление:
17.02.14 19:31

Остальные случаи (которые НЕ влекут за собой налогообложение 15 (17) % ПДФО), в т.ч. самый распространенный - последующее возмещение сотруднику его собственных денег, ранее потраченных в интересах предприятия, - показывать не надо.

Відповісти
    Оцінити
  • 0
  • 0
  • Руслан
18.02.14 07:17

Для Лілу: Якраз все і уточнили. Поняття "у тому числі" і "які" є відмінними по своїй суті.

Відповісти