Сайт для бухгалтерів №1 в Україні

Отримуйте
новини поштою!


16.03.14
4885 16 Друкувати

Налогоплательщик освобождается от ответственности за несвоевременную уплату налогов, если банк не осуществил платежи своевременно

   Платник податків повинен подати до органу доходів і зборів лист з копіями платіжних документів, що засвідчують факт подання їх до установи банку. Відтак, суб’єкт господарювання звільняється від відповідальності за несвоєчасне або не в повному обсязі перерахування таких податків, зборів, платежів до бюджетів та державних цільових фондів, включаючи нараховану пеню або штрафні санкції.
   
   За порушення строку зарахування податків до бюджетів або державних цільових фондів з вини банку банківська установа сплачує пеню за кожний день прострочення, включаючи день сплати, та штрафні санкції у розмірах, встановлених Податковим кодексом України. Окрім того, банк несе іншу відповідальність, встановлену ПКУ, за порушення порядку своєчасного та повного внесення податків, зборів, платежів до бюджету або державного цільового фонду (п.129.6 ст.129 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VІ зі змінами та доповненнями).
   
   Згідно п.129.7. ст.129 ПКУ не вважається порушенням строку перерахування податків, зборів, платежів з вини банку порушення, вчинене внаслідок регулювання Національним банком України економічних нормативів такого банку, що призводить до нестачі вільного залишку коштів на такому кореспондентському рахунку.
   
   Якщо у майбутньому банк або його правонаступники відновлюють платоспроможність, відлік строку зарахування податків, зборів, платежів розпочинається з моменту такого відновлення.
   
   У зв’язку з цим, орган доходів і зборів не застосовує до суб’єкта господарювання штрафні санкції у випадку порушення термінів сплати або не перерахування податків, зборів, платежів з вини банку.
   
   Довідково: звільнення від відповідальності за несвоєчасну сплату податків вини банку передбачено Законом України від 05.04.2011 № 2346-III ”Про платіжні системи та переказ коштів в Україні” зі змінами та доповненнями.
За матеріалами ГУ Міндоходів у Волинскій області
Рубрика:

Бухгалтер 911 наголошує: зміст авторських матеріалів може не співпадати з політикою та точкою зору редакції. Серед авторів матеріалів, що публікуються, є не лише представники редакційної команди.

Викладена інформація в конкретній публікації відображає позицію автора. Редакція не втручається в авторські матеріали, не редагує тексти, тож не несе відповідальності за їх зміст.

Коментарі
  • ппп
17.03.14 06:18

Брехххня. Вспомните банк Украина

Відповісти
  • nadinca
17.03.14 06:34

Ага, объясните это инспекторам в налоговой! Они в упор не хотят видеть квитанцию о приеме банком денег на уплату налога вовремя. Деньги зашли на второй день - вот и платите штраф! Просто сумма была небольшая, плюнули и заплатили....А так пришлось бы доказывать в суде.

Відповісти
  • аааа
17.03.14 06:46

когда то это уже было в 2008.... три года обьясняли налоговой всю историю и в конце концов заплатили таки штраф

Відповісти
  • Фу
17.03.14 07:16

Документы, на которые они ссылаются, вышли уже после 2008г. можно попробовать повоевать.

Відповісти
  • ой
17.03.14 08:06

мені здається, що це актуально для кримського випадку коли невідомо як і кому платити та хто буде перераховувати

Відповісти
  • Ирина
17.03.14 08:26

У мене були випадки сплати в останній день ввечері. Податкова і Пенсійний фонд м.Черкаси та Черкаського району , якщо кошти були зараховані наступним днем, просили надати квитанцію про своєчасну сплату і не штрафували, якщо дата сплати відповідала законодавству.

Відповісти
  • ЧП
17.03.14 09:59

Вовремя комментарий. 19 февраля заплатили все налоги в самой налоговой в отделении "Брокбизнесбанка"(ДПІ Центральный р-н г. Николаев). До сих пор деньги в бюджет не поступили. Отделение закрыто, а главный офис на телефонные звонки не отвечает. Зато недоимка со штрафными санкциями уже висит...

Відповісти
  • Лена
17.03.14 10:56

На счет уплаты налогов в бюджет... Если вы например заплатили до 16.00,тогда эти деньги валютируются эттим же днем, если после 16.00,тогда платежи переносятся на следующий день(и пишется.что это вечерняя касса).

Відповісти
  • Ирина
17.03.14 11:06

Для ЧП Платили 19 февраля НДС через Брокбизнес, прошло, а вот все платежи которые пошли после 20 числа вернулись на счет 07.03. вот такие дела

Відповісти
  • Денька
17.03.14 13:26

Банк "Форум" не проводит платежи НИКАКИЕ.Деньги на счету есть. платежки не принимают. клиент-банк не работает. В деке по НДС сумма к уплате значительная, но еще не сдала. Может лучше подать нулевую сейчас. а потом уточненку? Или подать все правильно - и сразу штраф ? в любом случае - санкции. Я в шоке!!!! Кто сталкивался - если будет офиц письмо с банка. налоговая снимет штрафы?

Відповісти
  • аааа
17.03.14 14:46

я сталкивалась - штрафы не снимет... лучше быстро открыть счет в другом банке и заплатить из др банка

Відповісти
  • Денька
17.03.14 15:13

аааа Спасибо, счет уже открываем. но сумма к уплате значительная, собрать не получится...

Відповісти
  • Nata
19.03.14 11:40

та же история с Форумом, оплатила НДС 12.03 до налоговой они не дошли и вернулись ли не знаю, отделение не отвечает на звонки

Відповісти
  • Рулик
21.03.14 13:57

Интересно - а пример такого письма можно где-то увидеть. У меня та же ситуация.

Відповісти
  • Птица
21.03.14 15:56

Поповоду Форум -Банка нужно отметить платежки в банке и поставить дату , а если не хотят отмечать то вызвать милицию , тогда они обязаны будут ометить ( они не имеют права не принять платежки ) и тогда вся ответсвенность за уплату налогов ляжет на банк. Я была у юриста мне так сказали сделать , но пока не прробовала . Мы квартальщики

Відповісти
  • Денька
24.03.14 11:33

отмечать платежку не хотят. дали письмо: что с такого-то числа в банке введена временная админ-я, счета заблокориваны. плат. дор № от.. на сумму... назаначение платежа ... не может быть обработано. Думаю обратиться в суд, только на кого?

Відповісти