Сайт для бухгалтерів №1 в Україні

Підпишіться!


16.03.14
1171 6 Друкувати

При аннулировании регистрации плательщика НДС не забудьте об условной продаже

   Відповідно до п.184.7 ст.184 Податкового кодексу України, якщо товари/послуги, необоротні активи, суми податку по яких були включені до складу податкового кредиту, не були використані в оподатковуваних операціях у межах господарської діяльності, такий платник податку в останньому звітному (податковому) періоді не пізніше дати анулювання його реєстрації як платника податку зобов’язаний визначити податкові зобов’язання по таких товарах/послугах, необоротних активах. Таке нарахування потрібно зробити виходячи зі звичайної ціни відповідних товарів/послуг чи необоротних активів, крім випадків анулювання реєстрації як платника податку внаслідок реорганізації платника податку шляхом приєднання, злиття, перетворення, поділу та виділення відповідно до закону.
   
   Нарахувати податкове зобов’язання слід не пізніше дати анулювання реєстрації як платника податку на додану вартість в останньому звітному (податковому) періоді. Наприклад, якщо заява про анулювання подається 24 березня, нарахувати зобов’язання треба у складі декларації за березень. Це робиться шляхом виписування податкової накладної:
   
   - у верхній лівій частині оригіналу цієї податкової накладної ставлять відповідну позначку „Х” та зазначають тип причини „10”.
   
   - у рядках „Індивідуальний податковий номер покупця” проставляють „400000000000” (з правого боку).
   
   Така податкова накладна включається до розділу I Реєстру виданих та отриманих податкових накладних, а також до декларації з ПДВ з відповідним відображенням у рядку 1 розділу I та підлягає розшифруванню у розділі I додатка 5 до декларації.

За матеріалами ГУ Міндоходів у Тернопільській області
Рубрика:
Теги:
Коментарі
  • Киевляночка
17.03.14 13:24

А если приобретение товаров было у неплательщика НДС, то условную продажу можно миновать?

Відповісти
    Оцінити
  • 0
  • 0
  • х
17.03.14 14:01

да, и даже если с НДС приобреталось, но НДСом не воспользовались, тоже можно миновать

Відповісти
    Оцінити
  • 0
  • 0
  • Киевляночка
17.03.14 14:12

А расскажите как же это возможно?

Відповісти
    Оцінити
  • 0
  • 0
  • Киевляночка
17.03.14 14:14

Если обязательства я не начисляю при аннулировании свидетельства по НДС, а потом реализую - без НДС, так же как и приобретала - получается идет только доход и все?

Відповісти
    Оцінити
  • 0
  • 0
  • Александра
17.03.14 18:08

Киевляночка, 1. Условная продажа при аннулировании плательщиком НДС начисляется только по тем товарам и ОС, по которым вы когда-то отнесли НДС в налоговый кредит и они еще есть у вас в наличии. Вы когда-то для себя "поимели" хорошее, чейчас надо восстановить все же справедливость - НО; 2. При продаже ПРАВО на начисление НДС имеет только зарегистрированный плательщик НДС. Поэтому любая ПРОДАЖА в период, когда субъкт уже не зарегистрирован как плательщик НДС осуществляется БЕЗ начисления наверх НДСа. 3. Все покупки, которые осуществляет тот, кто не зарегистрирован как плательщик НДС, он оплачивает ПОЛНОСТЬЮ всю сумму и ВСЮ эту сумму будет учитывать как РАСХОДЫ (не отделяя как раньше НДС в налоговый кредит).

Відповісти
    Оцінити
  • 0
  • 0
  • Киевляночка
18.03.14 09:48

Александра, спасибо за ответ. Интересует момент меня как продавца. Если я продаю эти товары без НДС, у меня идет начисление только дохода. А в расходы я себестоимость этого товара не ставлю, поскольку он был приобретен до 01.04.2011 (когда работал старый НКУ) и расходы по этим товарам я ставила по приобретению. Верно я понимаю ситуацию?

Відповісти