Сайт для бухгалтерів №1 в Україні

Підпишіться!


27.03.14
485 6 Друкувати

Налогоплательщик ликвидируется и в процессе реализации ТМЦ получено средств более 300 тыс.грн. Нужно ли в таком случае регистрироваться плательщиком НДС?

   Відповідно до п.181.1 ст.181 Податкового кодексу України, із змінами та доповненнями (далі - ПКУ), якщо загальна сума від здійснення операцій з постачання товарів/послуг, що підлягають оподаткуванню згідно з цим розділом, у тому числі з використанням локальної або глобальної комп’ютерної мережі, нарахована (сплачена) такій особі протягом останніх 12 календарних місяців, сукупно перевищує 300000 гривень (без урахування податку на додану вартість), то така особа зобов’язана зареєструватися як платник податку в контролюючому органі за своїм місцезнаходженням (місцем проживання) з дотриманням вимог, передбачених ст.183 ПКУ, крім особи, яка є платником єдиного податку.
   
   Отже, якщо платником, який ліквідується, в процесі реалізації ТМЦ та основних фондів отримано коштів на суму, що перевищує 300000 гривень (без урахування податку на додану вартість), то такий платник зобов’язаний зареєструватися платником податку в контролюючому органі за своїм місцезнаходженням.
   
   Крім того, у разі обов’язкової реєстрації, реєстраційна заява подається до контролюючого органу не пізніше 10 числа календарного місяця, що настає за місяцем, в якому вперше досягнуто обсягу оподатковуваних операцій, визначеного у ст.181 ПКУ. Пунктом 183.10 ст.183 ПКУ визначено, що будь-яка особа, яка підлягає обов’язковій реєстрації як платник податку, і у випадках та в порядку, передбачених цією статтею, не подала до контролюючого органу реєстраційну заяву, несе відповідальність за ненарахування або несплату цього податку на рівні зареєстрованого платника без права нарахування податкового кредиту та отримання бюджетного відшкодування (п.183.2 ст.183 ПКУ).

За матеріалами ГУ Міндоходів у Херсонській області
Рубрика:
Теги:
Коментарі
  • Бух
28.03.14 07:47

А с этой операции разовой свыше 300000 грн нужно платить НДС или просто после этой операции нужно зарегистрироваться плателдьщиком НДС и потом в процессе ликвидации сняться с учета как плательщик НДС?

Відповісти
    Оцінити
  • 0
  • 0
  • Оля-ля
28.03.14 08:39

Та я думаю, что надо платить конечно.

Відповісти
    Оцінити
  • 0
  • 0
  • Ника
28.03.14 08:54

а как платить, если когда операция произошла, вы не были плательщиком.? Я думе, что зарегистрироваться и закрыться.!?

Відповісти
    Оцінити
  • 0
  • 0
  • *
01.04.14 17:05

с 300 000 платить НДС не надо, насчитываете уже по следующим операциям

Відповісти
    Оцінити
  • 0
  • 0
Коментування новини вимкнено
У фокусі фото автора
Томашпольский Сергій ФОП і готівка: оприбуткування, ліміти, РРО і фінмоніторинг... ...
28399 40
Календар бухгалтера
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31
Додаток
Курси валют
Для того, чтоб распечатать текст необходимо авторизоваться или зарегистрироваться
Закрити
icon-block
Заважає реклама?
Ви маєте можливість її відключити!
Бажаєте побачити, як сайт буде виглядати без реклами?
Вимкнути на 10 секунд