Безнадежная дебиторская задолженность в НКУ

Розділ III ПКУ
О2
Просвещенный
Просвещенный
Повідомлень: 181
З нами з: 02 квітня 2012, 09:01
Дякував (ла): 1 раз
Подякували: 41 раз

Повідомлення О2 »

MASANDRA писав: их отразить как безнадежную дебиторскую задолженность и отнести на доходы предприятия
:^o

@Nika@
Светоч Мысли
Светоч Мысли
Повідомлень: 1412
З нами з: 09 січня 2011, 14:26
Звідки: Кривий Ріг
Дякував (ла): 959 разів
Подякували: 1175 разів

Повідомлення @Nika@ »

О2 писав:
MASANDRA писав: их отразить как безнадежную дебиторскую задолженность и отнести на доходы предприятия
:^o
Как вы там однажды писали? "отвечать человек должен в соответствии с действущим законодательством"!!! А вы всё морды рисуете...

MASANDRA
Мыслитель
Мыслитель
Повідомлень: 91
З нами з: 23 листопада 2011, 03:55
Дякував (ла): 50 разів
Подякували: 1 раз

Повідомлення MASANDRA »

О2 - а это вы о чем? я уже прочитала о том, что в доходы мы не относим :)

tamara.t13 - они нам предоставили акт уже на новую сумму - на 80,00 и в соответствии с этим, акт сверки, в котором указали что они нам должны денег и вот вернули.

tamara.t13
Высший разум
Высший разум
Повідомлень: 753
З нами з: 04 травня 2011, 08:21
Дякував (ла): 59 разів
Подякували: 80 разів

Повідомлення tamara.t13 »

MASANDRA писав:О2 - а это вы о чем? я уже прочитала о том, что в доходы мы не относим :)

tamara.t13 - они нам предоставили акт уже на новую сумму - на 80,00 и в соответствии с этим, акт сверки, в котором указали что они нам должны денег и вот вернули.
В таком случае у вас не должно быть кредиторской задолженности потому как суммы должны были закрыться еще в 2009 году! в конечном счете должно было выглядеть так вы оплачиваете 100 вам дают акт на 80 и возвращают 20 в итоге долг ноль.

Лесик
Мыслитель
Мыслитель
Повідомлень: 90
З нами з: 29 червня 2010, 01:01
Дякував (ла): 9 разів
Подякували: 5 разів

Повідомлення Лесик »

ЛЮДИ!!!! обьясните на пальцах!!!
Я продавец" - отгрузила в 2008 г. товары. на 2000 грн..( включила в доход ) Покупатель заплатил 50% - а еще 50 % ( это 1000, 00 грн ) зависли в дебиторке. Срок оплаты вышел, меры не принимались...ЧТо я должна сделать с этой суммой по НКУ???? На расходы относить нельзя, понятно...коллега кричит - что нужно снова включить в доход сумму задолженности - 1000 грн... Я тупею!!!!!!!!!!!!

Nadien
Просвещенный
Просвещенный
Повідомлень: 193
З нами з: 06 лютого 2012, 04:44
Дякував (ла): 210 разів
Подякували: 80 разів

Повідомлення Nadien »

Насколько я знаю в доход включается если списываются суммы по Кт. 361,631. Если Дт в доход не включаем.

cometa
Светоч Мысли
Светоч Мысли
Повідомлень: 3606
З нами з: 14 березня 2012, 01:31
Дякував (ла): 2642 рази
Подякували: 1920 разів

Повідомлення cometa »

Лесик писав:ЛЮДИ!!!! обьясните на пальцах!!!
Я продавец" - отгрузила в 2008 г. товары. на 2000 грн..( включила в доход ) Покупатель заплатил 50% - а еще 50 % ( это 1000, 00 грн ) зависли в дебиторке. Срок оплаты вышел, меры не принимались...ЧТо я должна сделать с этой суммой по НКУ???? На расходы относить нельзя, понятно...коллега кричит - что нужно снова включить в доход сумму задолженности - 1000 грн... Я тупею!!!!!!!!!!!!
Питання:Чи відображається у продавця списання після 01.04.2011 безнадійної дебіторської заборгованості щодо відвантажених товарів (виконаних робіт, наданих послуг), яка виникла до 01.04.2011, якщо заходи з урегулювання заборгованості не вживались?
   Відповідь:Коротка відповідь : Платник податку – продавець при списанні безнадійної дебіторської заборгованості, за якою заходи по стягненню не вживались, не має підстав для зменшення доходів, що пов’язані з відвантаженням товарів (робіт, послуг), за якими виникла безнадійна дебіторська заборгованість. При цьому коригування валових витрат, що пов’язані з придбанням товарів (виконанням робіт, наданням послуг), за якими виникла безнадійна дебіторська заборгованість, не здійснюється.

Повна відповідь : Підпунктом 11.3.1 п.11.3 ст.11 Закону України від 28 грудня 1994 року № 334/94-ВР "Про оподаткування прибутку підприємств" (далі – Закон №334), який діяв до 01.04.2011, було передбачено, що у податковому періоді, протягом якого відбувається відвантаження товарів або фактичне надання результатів робіт (послуг) платник податку повинен збільшити валові доходи на суму відвантажених (наданих) товарів (робіт, послуг). Відповідно до ст.12 Закону №334 платник податку на прибуток – продавець мав право віднести до складу валових витрат суми безнадійної дебіторської заборгованості лише за умови проведення відповідних заходів по її стягненню, передбачених пп. 12.1.1 цієї статті. Відповідно до п.137.1 ст.137 Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року №2755-VI (далі - ПКУ) дохід від реалізації товарів визнається за датою переходу покупцеві права власності на такий товар. Дохід від надання послуг та виконання робіт визнається за датою складення акта або іншого документа, оформленого відповідно до вимог чинного законодавства, який підтверджує виконання робіт або надання послуг. Статтею 159 ПКУ визначено порядок урегулювання безнадійної платника податку – продавця, який передбачає можливість зменшення суми доходу звітного періоду на вартість відвантажених товарів, виконаних робіт, наданих послуг у поточному або попередніх звітних податкових періодах у разі, якщо покупець таких товарів, робіт, послуг затримує без погодження з таким платником податку оплату їх вартості (надання інших видів компенсації їх вартості). Таке право на зменшення суми доходу виникає лише за умови проведення платником податку – продавцем відповідних заходів по стягненню заборгованості, передбачених пп. 159.1.1 цієї статті. З урахуванням викладеного, платник податку – продавець при списанні безнадійної дебіторської заборгованості, за якою заходи по стягненню не вживались, не має підстав для зменшення доходів, що пов’язані з відвантаженням товарів (робіт, послуг), за якими виникла безнадійна дебіторська заборгованість. При цьому нормами Закону №334 та ПКУ не передбачено коригування валових витрат, що пов’язані з придбанням товарів (виконанням робіт, наданням послуг), за якими виникла безнадійна дебіторська заборгованість.
05.07.2011   По материалам : Єдина база податкових знань


О том, чтобы увеличивать доход речь вообще не идет. В налоговом учете ничего не делаете

Лесик
Мыслитель
Мыслитель
Повідомлень: 90
З нами з: 29 червня 2010, 01:01
Дякував (ла): 9 разів
Подякували: 5 разів

Повідомлення Лесик »

ВСЕМ спасибо !!!!!!!!!!!!!!!

irrenka
Просвещенный
Просвещенный
Повідомлень: 184
З нами з: 22 грудня 2011, 00:17
Дякував (ла): 27 разів
Подякували: 23 рази

Повідомлення irrenka »

Подскажите, если я спишу только по бух учету, дебиторскую , у которой срок (1095 дней) вышел еще в прошлом году, будет ли это нарушением ?
Проводки будут Д944 К 361 и Д79 К 944 (вся сумма с НДС ) верно ????
И для списания достаточно будет одной бух.справки или нужны еще какие то доки??

Foks
Гений
Гений
Повідомлень: 324
З нами з: 14 квітня 2011, 07:49
Дякував (ла): 20 разів
Подякували: 36 разів

Повідомлення Foks »

НиБУ № 86/2011. Безнадежная и сомнительная задолженность. Если надо, сброшу.

Відповісти

Повернутись до “Податок на прибуток”