= ІНДЕКСАЦІЯ ЗАРПЛАТИ: питання, відповіді, поради =

Эльга
ПрофиПрофи
Повідомлень: 38
З нами з: 17 травня 2011, 00:56
Дякував (ла): 10 разів

Повідомлення Эльга »

Наш бухгалтер индексацией не заморачивается вообще. Ее аргумент "мне и другого говна хватает". Чем это грозит компании?
Я нашла инфо:
Здесь http://nibu.factor.ua/golden/doc.html?id=22970 ян нашли инфо про наказание для тех, кто не делает индексацию.

А как на практике, кого-нибудь уже штрафовали?

Kristin
Оракул
Оракул
Повідомлень: 263
З нами з: 16 лютого 2011, 04:14
Дякував (ла): 402 рази
Подякували: 178 разів

Повідомлення Kristin »

Эльга писав:Наш бухгалтер индексацией не заморачивается вообще. Ее аргумент "мне и другого говна хватает". Чем это грозит компании?
Я нашла инфо:
Здесь http://nibu.factor.ua/golden/doc.html?id=22970 ян нашли инфо про наказание для тех, кто не делает индексацию.

А как на практике, кого-нибудь уже штрафовали?
Нас штрафовали в 2009 году. Правда проверка была из-за не однократных жалоб работников.

Френегонда
УченикУченик
Повідомлень: 2
З нами з: 27 червня 2012, 07:43

Повідомлення Френегонда »

Уважаемая Golka, индексируется не вся зарплата, а ПРОЖИТОЧНЫЙ МИНИМУМ (!!!), так что размер з/п не имеет значения. Перевод на другую должность не является повышением з/п.
Важно лишь повышение оклада.
(См. "Порядок проведення ідексації грошових доходів населення"; кстати с 21.06.12 вступили в силу изменения).
Если у Вас внешний совместитель, то нужна справка о з/п с другого места работы лишь в том случае, если з/п меньше прожиточного минимума (=минимальной з/п). Для внутренних ничего не надо.

Golka
Гуру
Гуру
Повідомлень: 87
З нами з: 04 травня 2011, 08:04
Дякував (ла): 15 разів
Подякували: 6 разів

Повідомлення Golka »

Френегонда писав: Уважаемая Golka, индексируется не вся зарплата, а ПРОЖИТОЧНЫЙ МИНИМУМ (!!!), так что размер з/п не имеет значения. Перевод на другую должность не является повышением з/п.
Важно лишь повышение оклада.
Дякую за відповідь. Я знаю,що індиксується прожитковий мінімум,але якщо зп збільшується більше ніж сума індексації,то це починає вважатись базовим місяцем. Працівник суміщає 2 посади на одному(на нашому) підприємстві. Тому в роздумах чи вважати базовим місяцем той,коли почалось це суміщення,а отже фактична зп і збільшилась. Чи індексувати далі як було? І чи вважати це суміщення тимчасовим,якщо це на 3 місяці? http://finansi.in.ua/pismo-ministerstva ... -politiki/
А переведенням на іншу посаду зі збільшенням зп ,якщо зп перевищує індексацію,таки вважатиметься підвищенням. Ну наприклад якщо рядовий бухгалтер мав 1300,а його призначили главбухом на 2500. (образний і близький приклад).
“102. Для працівників, яких переведено на іншу роботу на тому ж підприємстві, в установі або організації, а також переведено на роботу на інше підприємство, в установу або організацію або в іншу місцевість, та у зв’язку із змінами в організації виробництва і праці у разі продовження такими працівниками роботи сума індексації зберігається, якщо сума збільшення заробітної плати менша, ніж сума індексації, яка повинна нараховуватися за відповідний місяць. У разі коли сума збільшення заробітної плати більша, ніж сума індексації, яка повинна нараховуватися за відповідний місяць, такий місяць вважається базовим під час обчислення індексу споживчих цін для проведення індексації.”.
Френегонда писав: Если у Вас внешний совместитель, то нужна справка о з/п с другого места работы лишь в том случае, если з/п меньше прожиточного минимума (=минимальной з/п). Для внутренних ничего не надо.
Тобто якщо в сумісника в довідці по основному місцю роботи менше прожиткового мінімума,то тоді індексуємо?

Golka
Гуру
Гуру
Повідомлень: 87
З нами з: 04 травня 2011, 08:04
Дякував (ла): 15 разів
Подякували: 6 разів

Повідомлення Golka »

Kristin писав:
Эльга писав:Наш бухгалтер индексацией не заморачивается вообще. Ее аргумент "мне и другого говна хватает". Чем это грозит компании?
Я нашла инфо:
Здесь http://nibu.factor.ua/golden/doc.html?id=22970 ян нашли инфо про наказание для тех, кто не делает индексацию.

А как на практике, кого-нибудь уже штрафовали?
Нас штрафовали в 2009 году. Правда проверка была из-за не однократных жалоб работников.
Була якась перевірка по праці. Тому першим ділом дивились чи проводиться індексація.

Golka
Гуру
Гуру
Повідомлень: 87
З нами з: 04 травня 2011, 08:04
Дякував (ла): 15 разів
Подякували: 6 разів

Повідомлення Golka »

Ще на 100 % не в"їхала у старі правила (не займалась раніше нарахуванням зп), а тут нові правила! Начиталась свіженький журнал з прикладами індексації. Які у вас думки? Обговоримо. Головне,що я взяла для себе це те,що якщо не підвищувалась зп зараз , не приймались нові працівники, то все залишається як було.

Olga 60
Мудрец
Мудрец
Повідомлень: 127
З нами з: 16 лютого 2011, 05:56
Дякував (ла): 9 разів
Подякували: 4 рази

Повідомлення Olga 60 »

Сумма индексации зароботной платы исчисляется исходя их прожиточного минимума на год. Прожиточный минимум проставляем один раз в начале года или меняем в течении года? У меня 1С-7 пишет группа недоступна и я не могу вводить каждый раз прожиточный минимум в течении года.

Катрина
Высший разум
Высший разум
Повідомлень: 954
З нами з: 04 листопада 2011, 03:29
Дякував (ла): 442 рази
Подякували: 77 разів

Повідомлення Катрина »

у меня вопрос:

01.10.2011 года повысила нам с директором оклады (на 500 грн каждому), оклады 2000 и 2200 соотв-нно

с тех пор индексация не считается вообще. я никогда в глубинные смыслы индексации не зануривалась - но терзает меня вопрос- может она уже должна считаться - а просто программа почему-то не считает???или все правильнО?

Яночка
Светоч Мысли
Светоч Мысли
Повідомлень: 1516
З нами з: 05 грудня 2011, 05:18
Дякував (ла): 592 рази
Подякували: 529 разів

Повідомлення Яночка »

Я с каждым повышением минимальной зарплаты повышаю зарплату всем работникам. При этом высчитываю коэффициент повышения, насколько повысилась зарплата по отношению к предыдущему периоду. Но у меня вопрос насколько нужно округлять этот коэффициент? При разном округлении получаются разные цифры. Может еще так кто-то делает, как вы округляете? Я всегда округляла 3 знака после запятой, а теперь думаю, если округлить 2, получится совсем по-другому...

Аватар користувача
Tasa
Акула НКУ
Акула НКУ
Повідомлень: 8506
З нами з: 19 липня 2011, 07:54
Звідки: Kyiv
Дякував (ла): 1882 рази
Подякували: 6477 разів
Контактна інформація:

Повідомлення Tasa »

Катрина писав:у меня вопрос:

01.10.2011 года повысила нам с директором оклады (на 500 грн каждому), оклады 2000 и 2200 соотв-нно

с тех пор индексация не считается вообще. я никогда в глубинные смыслы индексации не зануривалась - но терзает меня вопрос- может она уже должна считаться - а просто программа почему-то не считает???или все правильнО?
Знаете, Катрина, вникать во все до глубины сути у нас не хватит здоровья #secret# , я использую калькулятор, если в чем-то сомневаюсь, типа такого и у вас реально нет индексации кажись, так что зря переживаете
http://www.dtkt.com.ua/show/0sid019.htm ... 2%E8#dance#

Відповісти

Повернутись до “Зарплата, індексація”