РРО для единщиков 2 и 3 группы

Розділ XIV ПКУ
Аватар користувача
Яков
Гигант Мысли
Гигант Мысли
Повідомлень: 13639
З нами з: 28 жовтня 2013, 06:29
Звідки: Одесса
Дякував (ла): 14106 разів
Подякували: 27882 рази

Повідомлення Яков »

Люлик писав:а как закон о РРО? в неж же четко укзано
Стаття 3. Суб’єкти господарювання, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі
(із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, а також операції з приймання готівки для подальшого її переказу зобов’язані:

1) проводити розрахункові операції на повну суму покупки (надання послуги) через зареєстровані, опломбовані у встановленому порядку та переведені у фіскальний режим роботи реєстратори розрахункових операцій з роздрукуванням відповідних розрахункових документів, що підтверджують виконання розрахункових операцій, або у випадках, передбачених цим Законом, із застосуванням зареєстрованих у встановленому порядку розрахункових книжок;
Вставлю свои "5 копеек":
Как я думаю. Для тех, кто должен применять РРО наличие только одного терминала не освобождает от применения РРО.
Но в том же Законе написано:
Стаття 9. Реєстратори розрахункових операцій та розрахункові книжки не застосовуються:
6) при продажу товарів (наданні послуг) фізичними особами - підприємцями, які відносяться відповідно до Податкового кодексу України до груп платників єдиного податку, що не застосовують реєстратори розрахункових операцій;
Т.е. пока не превысил "порог" ФОП-единщик РРО не применяет, причём не важно - есть у него терминал, или нет, а вот если превысил, то даже если у него и установлен терминал - всё равно должен использовать РРО.
Так же я рассматриваю и разъяснения в письме
ГУ ДФС у Київській області від 18.09.2015 №2505/10/10-36-22-05-16
21.09.2015
Про надання роз‘яснення

ГУ ДФС у Київській області розглянуло лист щодо застосування реєстратора розрахункових операцій при проведені розрахунків з використання спеціальних платіжних засобів і здійснення операцій з їхнім використанням та повідомляє.

Правові засади застосування реєстраторів розрахункових операцій (далі - РРО) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг визначає Закон України від 06.07.95 N 265/95-ВР "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" (далі - Закон N 265).

Відповідно до ст.3 Закону України від 6 липня 1995 року № 265/95-ВР „Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг” із змінами та доповненнями (далі – Закон № 265), суб’єкти підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосування платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг зобов’язані проводити розрахункові операції на повну суму покупки (надання послуги) через зареєстровані, опломбовані у встановленому режимі реєстратори розрахункових операцій з роздрукуванням відповідних розрахункових документів, що підтверджують виконання розрахункових операцій, або у випадках передбачених цим Законом та видавати особі, яка отримує або повертає товар, отримує послугу або відмовляється від неї, розрахунковий документ встановленої форми на повну суму проведеної операції.

Згідно із ст. 2 Закону № 265 розрахункова операція – приймання від покупця готівкових коштів, платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо за місцем реалізації товарів (послуг), видача готівкових коштів за повернутий покупцем товар (не надану послугу), а у разі застосування банківської платіжної картки – оформлення відповідного розрахункового документа щодо оплати в безготівковій формі товару (послуги) банком покупця або, у разі повернення товару (відмови від послуги), оформлення розрахункових документів щодо перерахування коштів у банк покупця.

Згідно з п. 3.4 глави 3 розділу 7 Постановою Правління Національного банку України від 10 грудня 2004 року N 620 „Про затвердження Правил Національної системи масових електронних платежів” (Правила №620) торговці, які здійснюють розрахункові операції у безготівковій формі із застосуванням платіжних карток, під час продажу товарів (надання послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг зобов'язані у випадках, передбачених законодавством України, проводити розрахункові операції на повну суму купівлі (надання послуги) через зареєстровані, опломбовані у встановленому порядку та переведені у фіскальний режим роботи реєстратори розрахункових операцій з роздрукуванням відповідних розрахункових документів, що підтверджують виконання розрахункових операцій, або у випадках, передбачених законодавством України, із застосуванням зареєстрованих розрахункових книжок та книг обліку розрахункових операцій.

Крім того, відповідно до вимог п. 2.8 глави І розділу 9 Правил №620, якщо під час проведення платежів із застосуванням платіжної картки торговець помилково зняв зайву суму коштів, то таку суму торговець має повернути клієнту готівкою без утримання комісійних. Такі операції торговець повинен проводити через ЕККА (РРО).

Відповідно до Положення про порядок емісії спеціальних платіжних засобів і здійснення операцій з їхнім використанням, затвердженого постановою Правління Національного банку України від 30.04.2010 N 223, платіжний термінал - електронний пристрій, призначений для здійснення платіжних операцій, отримання довідкової інформації і друкування документа за операцією із застосуванням спеціального платіжного засобу. Надрукований на платіжному терміналі сліп - паперовий документ, який підтверджує здійснення операції з використанням платіжної картки і містить набір даних щодо цієї операції та реквізити платіжної картки. Тобто сліп, надрукований на платіжному терміналі, не є розрахунковим документом у розумінні Закону № 265.

Також вимогами ст. 2 Закону № 265 встановлено визначення терміну “розрахунковий документ” - документ встановленої форми та змісту (касовий чек, товарний чек, розрахункова квитанція, проїзний документ тощо), що підтверджує факт продажу (повернення) товарів, надання послуг, отримання (повернення) коштів, купівлі-продажу іноземної валюти, надрукований у випадках, передбачених цим Законом №265, і зареєстрованим у встановленому порядку реєстратором розрахункових операцій або заповнений вручну.

Водночас, п.п. 3.6 п. 3 Положення про форму та зміст розрахункового документу затвердженого наказом ДПА України від 1 грудня 2000р. №614 передбачено, що у разі застосування при проведенні розрахунків з використанням платіжної картки платіжного терміналу, з'єднаного або поєднаного з реєстратором розрахункових операцій, касовий чек повинен додатково містити такі обов'язкові реквізити:

- реквізити платіжної картки (допустимі правилами безпеки платіжної системи), перед якими друкуються великі літери “ПК”;

- напис “Код авт.” та код авторизації або інший код, що ідентифікує операцію в платіжній системі, крім випадків, коли правила розрахунків платіжної системи передбачають складання розрахункових документів із застосуванням платіжних карток без виконання процедур авторизації;

- підпис касира та підпис держателя платіжної картки (якщо це передбачено правилами платіжної системи) в окремих рядках, перед якими друкуються відповідно написи “Касир” та “Держатель ПК”.

Таким чином, при проведенні розрахунків із застосуванням платіжних карток (з використанням POS-термінала) за надання послуг, суб‘єкт господарювання зобов'язаний проводити розрахункові операції через РРО.



Перший заступник начальника ......................................................................................... В.В. Титарчук
Т.е. все разъяснения касаются того, что, если тебе положен РРО, а у тебя только терминал, то этого недостаточно - нужно устанавливать РРО.

А, если не положен? Где написано, что ФОП - плательщик ЕН, который не превысил своего "миллиона", но решил установить терминал - обязан ставить и РРО в нагрузку? Или я не прав?
Зображення

Люлик
Акула НКУ
Акула НКУ
Повідомлень: 6868
З нами з: 03 жовтня 2012, 07:09
Дякував (ла): 3428 разів
Подякували: 2781 раз

Повідомлення Люлик »

Яков, возможно Вы и правы. Это правы, уж слишком скользкая это тема. Интересно, что думают другие форумчане по этому поводу?

dima16
ПрофиПрофи
Повідомлень: 39
З нами з: 21 січня 2015, 22:19
Дякував (ла): 13 разів

Повідомлення dima16 »

Форумчане подскажите пожалуйста! Проясните пожалуйста что относиться к наличным расчетам, что к безналичным? Ну классический безнал это понятно:
1. по счету с текущего счета покупателя — на текущий счет ФОП.
2. по счету через кассу банка — на текущий счет ФОП.
А вот как быть в этих случаях:
1. по счету через терминал самообслуживания в банке или где он установлен на счет ФОП ?
2. со своего приват-24 (со своей карты) на карту ФОП (ключ к счету)?
3. через любой терминал самооблсуживания со своей карты на карту ФОП ?
В этих случаях это безнал или нал ? Спасибо.





Енни
Высший разум
Высший разум
Повідомлень: 837
З нами з: 21 березня 2013, 00:49
Дякував (ла): 444 рази
Подякували: 44 рази

Повідомлення Енни »

А какое "наказание" светит фоп 2-я гр.если он при достижении 1млн. не ввел РРО ( а доработав до 1,499 млн). просто со след. кв-ла перешел на ОС?

Енни
Высший разум
Высший разум
Повідомлень: 837
З нами з: 21 березня 2013, 00:49
Дякував (ла): 444 рази
Подякували: 44 рази

Повідомлення Енни »

Енни писав:А какое "наказание" светит фоп 2-я гр.если он при достижении 1млн. не ввел РРО ( а доработав до 1,499 млн). просто со след. кв-ла перешел на ОС?
все еще актуально..... #secret#

Vladvik
Высший разум
Высший разум
Повідомлень: 742
З нами з: 23 грудня 2012, 13:21
Дякував (ла): 24 рази
Подякували: 368 разів

Повідомлення Vladvik »

От 1 грн до 100% проданной без РРО продукции.
http://zakon0.rada.gov.ua/laws/show/265 ... 0161802567
Стаття 17


Как переход на ОС освободил Вас от РРО? Не работаете за нал?

novichok
Светоч Мысли
Светоч Мысли
Повідомлень: 1861
З нами з: 22 серпня 2012, 07:44
Дякував (ла): 81 раз
Подякували: 890 разів

Повідомлення novichok »

Енни писав:
Енни писав:А какое "наказание" светит фоп 2-я гр.если он при достижении 1млн. не ввел РРО ( а доработав до 1,499 млн). просто со след. кв-ла перешел на ОС?
все еще актуально..... #secret#
Итак, с 1 января 2016 г. все ФОП (ФЛП) 2й и 3й группы единого налога, по достижении оборота в 1 млн.грн, должны использовать кассовые аппараты при работе с наличными и платежными картами. Как только оборот предпринимателя в календарном году достигнет 1 млн грн, с первого дня следующего квартала нужно начать использовать РРО, и использование его продолжается до окончания срока регистрации такого предпринимателя.

посмотрите когда у Вас получилось больше, перешли на ОС и может это произошло вовремя.

Енни
Высший разум
Высший разум
Повідомлень: 837
З нами з: 21 березня 2013, 00:49
Дякував (ла): 444 рази
Подякували: 44 рази

Повідомлення Енни »

Vladvik писав:От 1 грн до 100% проданной без РРО продукции.
http://zakon0.rada.gov.ua/laws/show/265 ... 0161802567
Стаття 17


Как переход на ОС освободил Вас от РРО? Не работаете за нал?
не а, он переходит на ОС и не будет работать вообще,т.есть движений по чп не будет.а Вы не знаете как работают все интернет магазины типа розетки и т.д.?

Енни
Высший разум
Высший разум
Повідомлень: 837
З нами з: 21 березня 2013, 00:49
Дякував (ла): 444 рази
Подякували: 44 рази

Повідомлення Енни »

novichok писав:
Енни писав:
Енни писав:А какое "наказание" светит фоп 2-я гр.если он при достижении 1млн. не ввел РРО ( а доработав до 1,499 млн). просто со след. кв-ла перешел на ОС?
все еще актуально..... #secret#
Итак, с 1 января 2016 г. все ФОП (ФЛП) 2й и 3й группы единого налога, по достижении оборота в 1 млн.грн, должны использовать кассовые аппараты при работе с наличными и платежными картами. Как только оборот предпринимателя в календарном году достигнет 1 млн грн, с первого дня следующего квартала нужно начать использовать РРО, и использование его продолжается до окончания срока регистрации такого предпринимателя.

посмотрите когда у Вас получилось больше, перешли на ОС и может это произошло вовремя.
Вы шутите ГОД!!!#g_cray# у моих за месяц 1млн.

Oska
Гений
Гений
Повідомлень: 472
З нами з: 12 березня 2012, 03:06
Дякував (ла): 171 раз
Подякували: 12 разів

Повідомлення Oska »

Хорошего всем дня. Решила все таки переспросить правильно ли я думаю. Ми ФОП на 2 гр., в 2015 году оборот превысил 1 млн, РРО не ставили так как расчеты с 2016 года ведем только по безналу. Наш допустимый оборот в этом году составляет 1,5 млн или 1 млн?

Відповісти

Повернутись до “Спрощена система оподаткування”