Ошибочно выписана налоговая накладная

податкова накладна, розрахунок коригування до податкової накладної, реєстр і реєстрація податкових накладних
cometa
Светоч Мысли
Светоч Мысли
Повідомлень: 3606
З нами з: 14 березня 2012, 01:31
Дякував (ла): 2642 рази
Подякували: 1920 разів

Повідомлення cometa »

HELEN_S_I писав:Здравствуйте.
Зарегистрировали налоговую, а в последствии выяснилось, что у предприятия произошла реорганизация и такого предприятия больше нет. Можно ли как-нибудь уточнить эту налоговую накладную или мы попали на НДС?
P/S На момент регистрации НН предприятия-покупателя уже не было, но каким то ЧУДОМ НН зарегистрировалась(((.
Если предприятия уже нет, то на лимит Вы однозначно попали. РК никто не зарегистрирует. Что касается уплаты самого обязательства по НДС, то не включайте эту НН в декларацию. Полезет нестыковка с СЭА., будьте готовы писать объяснение в налоговую ( если они потребуют), что налогового обязательства не было, и НН выписана ошибочно. А ошибочные НН и РК к ним в декларации не показываются.

NataliS
Гуру
Гуру
Повідомлень: 70
З нами з: 18 січня 2016, 09:46
Дякував (ла): 10 разів
Подякували: 4 рази

Повідомлення NataliS »

Добрий день! Підскажіть як правильно зробити. У червні 15р. контрагент нам виконав роботи та надав акт виконаних робіт на 18000, на який виписали ПН на всю суму. Я включила дану ПН у декларацію за червень 15р. Але у 2015 році ми заплатили по цьому акту лише 15000грн. Решту 3000 грн - заплатили аж у травні 2016 року. Контрагент виписує ще одну ПН травнем 2015р. на суму 3000 грн. Зрозумівши, що вона не потрібна, робить РК, але уже червнем 2016р. Чи можна мені не включати ПН до ПК на суму 3000грн у травні 16р, чи обов"язково включати??? Заздалегідь вдячна всім, хто відповість.

Dolanny
Оракул
Оракул
Повідомлень: 238
З нами з: 12 серпня 2015, 11:49
Дякував (ла): 54 рази
Подякували: 144 рази

Повідомлення Dolanny »

NataliS писав:Добрий день! Підскажіть як правильно зробити. У червні 15р. контрагент нам виконав роботи та надав акт виконаних робіт на 18000, на який виписали ПН на всю суму. Я включила дану ПН у декларацію за червень 15р. Але у 2015 році ми заплатили по цьому акту лише 15000грн. Решту 3000 грн - заплатили аж у травні 2016 року. Контрагент виписує ще одну ПН травнем 2015р. на суму 3000 грн. Зрозумівши, що вона не потрібна, робить РК, але уже червнем 2016р. Чи можна мені не включати ПН до ПК на суму 3000грн у травні 16р, чи обов"язково включати??? Заздалегідь вдячна всім, хто відповість.
По НКУ можете включить в НК в теч.365 дней с момента выписки. Сейчас не требуют месяц в месяц включать.

cometa
Светоч Мысли
Светоч Мысли
Повідомлень: 3606
З нами з: 14 березня 2012, 01:31
Дякував (ла): 2642 рази
Подякували: 1920 разів

Повідомлення cometa »

NataliS писав:Добрий день! Підскажіть як правильно зробити. У червні 15р. контрагент нам виконав роботи та надав акт виконаних робіт на 18000, на який виписали ПН на всю суму. Я включила дану ПН у декларацію за червень 15р. Але у 2015 році ми заплатили по цьому акту лише 15000грн. Решту 3000 грн - заплатили аж у травні 2016 року. Контрагент виписує ще одну ПН травнем 2015р. на суму 3000 грн. Зрозумівши, що вона не потрібна, робить РК, але уже червнем 2016р. Чи можна мені не включати ПН до ПК на суму 3000грн у травні 16р, чи обов"язково включати??? Заздалегідь вдячна всім, хто відповість.
ПН, складені помилково (повторно, не на ту дату або не на того контрагента), не повинні відображатися в декларації з ПДВ (ані в покупця, ані у продавця). На це вже звертають увагу і самі податківці (листи № 17211 і № 22082, роз’яснення в категорії 101.20 ЗІР).

http://buhgalter911.com/ShowArticle.aspx?a=515442


РК в июне тоже не будете показывать.

NataliS
Гуру
Гуру
Повідомлень: 70
З нами з: 18 січня 2016, 09:46
Дякував (ла): 10 разів
Подякували: 4 рази

Повідомлення NataliS »

А якщо ні ПН ні РК не показувати в деклараціях, чи повинна я РК з "-" реєструвати в ЄРПН?

cometa
Светоч Мысли
Светоч Мысли
Повідомлень: 3606
З нами з: 14 березня 2012, 01:31
Дякував (ла): 2642 рази
Подякували: 1920 разів

Повідомлення cometa »

NataliS писав:А якщо ні ПН ні РК не показувати в деклараціях, чи повинна я РК з "-" реєструвати в ЄРПН?

Да.Поставщик сам не сможет его зарегистрировать РК на "-" регистрирует покупатель Когда они зарегистрировали лишнюю НН, ваш лимит для регистрации НН в СЭА увеличился. После регистрации РК он уменьшится на ту же сумму и все станет на свои места. Пока не было лимита регистрации , то РК к ошибочным НН не делали и не регистрировали. Такие НН просто не показывали в декларациях. Желательно чтобы в РК была указана причина "виправлення помилки". Сейчас такая причина предусмотрена НКУ,


Розрахунок коригування до податкової накладної складається також у випадку виправлення помилок, допущених при складанні податкової накладної, у тому числі не пов’язаних зі зміною суми компенсації вартості товарів/послуг. Отже, у випадку помилкового складання податкової накладної на операцію з постачання товарів/послуг (складення двох податкових накладних на одну операцію з постачання товарів/послуг) та реєстрації їх в ЄРПН, платник податку, з метою виправлення допущеної помилки, має право скласти розрахунок коригування до помилкової (другої) податкової накладної. Такий розрахунок коригування відповідно до п. 22 Порядку заповнення податкової накладної, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 31.12.2015 № 1307, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 26.01.2016 за № 137/28267, підлягає реєстрації в ЄРПН покупцем (отримувачем) товарів/послуг, якщо передбачається зменшення суми компенсації вартості товарів/послуг їх постачальнику (продавцю). При цьому у полі «Дата складання» зазначається «поточна» дата, тобто дата, на яку було виявлено помилку щодо зайво складеної податкової накладної, а у графі 2 такого розрахунку зазначається: «Виправлення помилки».


Manny
Гений
Гений
Повідомлень: 357
З нами з: 22 травня 2013, 06:25
Дякував (ла): 44 рази
Подякували: 129 разів

Повідомлення Manny »

NataliS писав:А якщо ні ПН ні РК не показувати в деклараціях, чи повинна я РК з "-" реєструвати в ЄРПН?
Регистрировать РК или нет: решайте сами. Лишняя входящая НН увеличила Вам регистрационный лимит, а Вашему контрагенту - уменьшила. Хотите ему помочь, сделать "по справедливости" - зарегистрируйте. И дальше с декларацией - в зависимости от Вашего решения: будет регистрация РК - лучше покажите и НН и РК, не будет регистрации - не показывайте НН.

cometa
Светоч Мысли
Светоч Мысли
Повідомлень: 3606
З нами з: 14 березня 2012, 01:31
Дякував (ла): 2642 рази
Подякували: 1920 разів

Повідомлення cometa »

Manny писав:
NataliS писав:А якщо ні ПН ні РК не показувати в деклараціях, чи повинна я РК з "-" реєструвати в ЄРПН?
Регистрировать РК или нет: решайте сами. Лишняя входящая НН увеличила Вам регистрационный лимит, а Вашему контрагенту - уменьшила. Хотите ему помочь, сделать "по справедливости" - зарегистрируйте. И дальше с декларацией - в зависимости от Вашего решения: будет регистрация РК - лучше покажите и НН и РК, не будет регистрации - не показывайте НН.
Вы считаете, что надо показывать в декларации НН, по которой нет права на НК?

Manny
Гений
Гений
Повідомлень: 357
З нами з: 22 травня 2013, 06:25
Дякував (ла): 44 рази
Подякували: 129 разів

Повідомлення Manny »

cometa писав:Вы считаете, что надо показывать в декларации НН, по которой нет права на НК?
Я не считаю, что надо. Это можно сделать, чтобы обороты по электронному счёту и декларации не сбивались.

Аватар користувача
Tasa
Акула НКУ
Акула НКУ
Повідомлень: 8487
З нами з: 19 липня 2011, 07:54
Звідки: Kyiv
Дякував (ла): 1873 рази
Подякували: 6470 разів
Контактна інформація:

Повідомлення Tasa »

Manny писав:
cometa писав:Вы считаете, что надо показывать в декларации НН, по которой нет права на НК?
Я не считаю, что надо. Это можно сделать, чтобы обороты по электронному счёту и декларации не сбивались.
Згодна з cometa... Цього не МОЖНА робити - це суперечить ПК.

Відповісти

Повернутись до “Податкова накладна”