Пополнение счета собственными средствами

Розділ XIV ПКУ
нанашка
Мудрец
Мудрец
Повідомлень: 100
З нами з: 27 квітня 2012, 05:35
Дякував (ла): 19 разів

Повідомлення нанашка »

я позвонила инспектор сказала 3%. Спасибо всем за подсказки и ответы!

Ксю_7777
УченикУченик
Повідомлень: 3
З нами з: 25 липня 2016, 17:22
Дякував (ла): 3 рази

Повідомлення Ксю_7777 »

Добрый !! Размышления ,если ФОП 3 группа сегодня снял деньги они попали в доход , а завтра пополнил как собственные средства на р/с , обратно облагать налогом. Двойное налогообложение? или я не права ? Помогите ?

Аватар користувача
Яков
Гигант Мысли
Гигант Мысли
Повідомлень: 13639
З нами з: 28 жовтня 2013, 06:29
Звідки: Одесса
Дякував (ла): 14106 разів
Подякували: 27882 рази

Повідомлення Яков »

Ксю_7777 писав:Добрый !! Размышления, если ФОП 3 группа сегодня снял деньги они попали в доход, а завтра пополнил как собственные средства на р/с , обратно облагать налогом. Двойное налогообложение? или я не права? Помогите?
Если ФОП 3 группа сегодня снял деньги, а завтра пополнил как собственные средства на р/с, либо ФОП 3 группа сегодня пополнил как собственные средства на р/с, а завтра снял деньги - в обоих случаях такое пополнение будет включаться в доход.
Зображення

Ксю_7777
УченикУченик
Повідомлень: 3
З нами з: 25 липня 2016, 17:22
Дякував (ла): 3 рази

Повідомлення Ксю_7777 »

НО как выход найти , письма в банк о смене назначения тоже не проходят сроки прошли. Дыра в законодательстве ! ПРОСТО ЖЕСТЬ

Аватар користувача
Яков
Гигант Мысли
Гигант Мысли
Повідомлень: 13639
З нами з: 28 жовтня 2013, 06:29
Звідки: Одесса
Дякував (ла): 14106 разів
Подякували: 27882 рази

Повідомлення Яков »

Ксю_7777 писав:НО как выход найти , письма в банк о смене назначения тоже не проходят сроки прошли. Дыра в законодательстве ! ПРОСТО ЖЕСТЬ
Эта "дыра" с 2012 года (когда ввели Главу 1 РОЗДІЛу XIV НКУ), т.е. ничего нового СЕЙЧАС не появилось.
Выход - отразить доход от внесения средств на р/с как "пополнение" - в Книгу доходов и в декларацию.
На будущее - учитывать, что, с одной стороны:
Чи включаються до доходу ФОП - платника ЄП власні кошти, внесені на розрахунковий рахунок, який відкрито для здійснення підприємницької дія…
Коротка:
Власні кошти, внесені на розрахунковий рахунок, який відкрито для здійснення підприємницької діяльності, включаються до доходу фізичної особи – підприємця – платника єдиного податку.
Повна:
Згідно з п.292.1 ст.292 Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року № 2755-VI із змінами та доповненнями (далі – ПКУ) доходом платника єдиного податку для фізичної особи - підприємця є дохід, отриманий протягом податкового (звітного) періоду в грошовій формі (готівковій та/або безготівковій); матеріальній або нематеріальній формі, визначеній пунктом 292.3 цієї статті. При цьому до доходу не включаються отримані такою фізичною особою пасивні доходи у вигляді процентів, дивідендів, роялті, страхові виплати і відшкодування, а також доходи, отримані від продажу рухомого та нерухомого майна, яке належить на праві власності фізичній особі та використовується в її господарській діяльності.
Відповідно до норм Інструкції про порядок відкриття, використання і закриття рахунків у національній та іноземних валютах, затвердженої постановою Правління Національного банку України від 12 листопада 2003 року №492 (далі - Інструкція) поточні банківські рахунки для фізичних осіб - резидентів поділяються на: поточні рахунки фізичних осіб - підприємців, які відкриваються для здійснення підприємницької діяльності та поточні рахунки фізичних осіб, які не є підприємцями.
Тобто, власні кошти, внесені на розрахунковий рахунок, який відкрито для здійснення підприємницької діяльності, включаються до доходу фізичної особи – підприємця – платника єдиного податку.
а с другой:
Чи включається повторно до доходу ФОП - платника ЄП сума доходу, отримана в готівці від продажу товарів (робіт, послуг), відображена в книз…
Коротка:
Якщо фізична особа – підприємець отримані суми доходу від продажу товарів (робіт, послуг) у вигляді готівки відобразила у книзі обліку доходів (книзі обліку доходів та витрат) та вносить у погодженому з банком порядку готівку на свій розрахунковий рахунок, який відкритий для здійснення підприємницької діяльності, то вдруге ця сума не відображається у книзі обліку доходів (книзі обліку доходів і витрат).
Повна:
Відповідно до п.п. 1 п. 292.1 ст. 292 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI із змінами та доповненнями (далі – ПКУ) доходом фізичної особи – підприємця – платника єдиного податку є дохід, отриманий протягом податкового (звітного) періоду в грошовій формі (готівковій та/або безготівковій); матеріальній або нематеріальній формі, визначеній п. 292.3 ст. 292 ПКУ.
Згідно з п.п. 296.1.1 п. 296.1 ст. 296 ПКУ платники єдиного податку першої і другої груп та платники єдиного податку третьої групи (фізичні особи - підприємці), які не є платниками податку на додану вартість, ведуть книгу обліку доходів шляхом щоденного, за підсумками робочого дня, відображення отриманих доходів.
Платники єдиного податку третьої групи (фізичні особи – підприємці), які є платниками податку на додану вартість, ведуть облік доходів та витрат (п.п. 296.1.2 п. 296.1 ст. 296 ПКУ).
Форми книги обліку доходів, книги обліку доходів і витрат та порядки їх ведення затверджені наказом Міністерства фінансів України від 19.06.2015 № 579.
У книзі обліку доходів записи виконуються за підсумками робочого дня, протягом якого отримано дохід, зокрема про кошти, які надійшли на поточний рахунок платника податку та/або які отримано готівкою, вартість безоплатно отриманих товарів (робіт, послуг).
У книзі обліку доходів і витрат записи виконуються за підсумками робочого дня, протягом якого отримано дохід, окремо про кошти, що надійшли на поточний рахунок платника податку та/або отримано готівкою, фактично безоплатно отримані товари (роботи, послуги) та понесені витрати, зокрема оплачені придбані товари (роботи, послуги), виплачена заробітна плата, сплачений єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування тощо
Отже, якщо фізична особа – підприємець отримані суми доходу від продажу товарів (робіт, послуг) у вигляді готівки відобразила у книзі обліку доходів (книзі обліку доходів і витрат) та вносить у погодженому з банком порядку готівку на свій розрахунковий рахунок, який відкритий для здійснення підприємницької діяльності, то вдруге ця сума не відображається у книзі обліку доходів (книзі обліку доходів і витрат).
Простые правила:
1. не хватает денег на р/с для оплаты налогов? Оплачивайте не с р/с, а наличными, через кассу
2. всё-таки необходимо внести деньги на р/с? Посмотрите, какая была наличная выручка, например, за пару дней-неделю по Книге доходов и в "платёжке" укажите: "торговая выручка/или доход за... указываете период, например, 22.07 по 25.07.2016 "
В Книге доходов за указанный период "наличный" доход должен быть не меньше, чем вносится в банк
Зображення

nata1818
ПрофиПрофи
Повідомлень: 43
З нами з: 09 квітня 2016, 14:35
Дякував (ла): 11 разів
Подякували: 3 рази

Повідомлення nata1818 »

А с такой формулировкой "переведення з власного депозитного рахунку на власний поточний рахунок", сумма очень приличная, как и доход за предыдущие периоды, не хочется платить лишние 5%... включается в доход?

rey
Гений
Гений
Повідомлень: 445
З нами з: 03 вересня 2015, 09:07
Дякував (ла): 128 разів
Подякували: 131 раз

Повідомлення rey »

Яков, а не подскажите, где говорится о том что при внесении выручки указывать период нужно обязательно текущий месяц? т.е. если сейчас июль, то период за июль.
я обычно указываю прошлый месяц, иногда позапрошлый, т.к. платить надо, суммы приличные (аренда), через кассу большой процент берут (много теряем - невыгодно). а выручки текущего месяца не всегда хватает

еще встречала что некоторые пишут просто указывая месяц и все, либо просто год. типа "выручка за период июль 2016 г" или " выручка за период 2016 г"
варианты интересные, но как-то стремно их использовать

Аватар користувача
Яков
Гигант Мысли
Гигант Мысли
Повідомлень: 13639
З нами з: 28 жовтня 2013, 06:29
Звідки: Одесса
Дякував (ла): 14106 разів
Подякували: 27882 рази

Повідомлення Яков »

nata1818 писав:А с такой формулировкой "переведення з власного депозитного рахунку на власний поточний рахунок", сумма очень приличная, как и доход за предыдущие периоды, не хочется платить лишние 5%... включается в доход?
Чи є доходом ФОП платника ЄП кошти, повернуті банком з депозитного рахунку ФОП на його поточний рахунок після закінчення депозитного догово…
Коротка:
Кошти, повернуті банком з депозитного рахунку фізичної особи – підприємця на його поточний рахунок після закінчення депозитного договору, не є доходом фізичної особи – підприємця – платника єдиного податку, якщо зазначені кошти було покладено після включення до доходу такого підприємця в період їх отримання.
Повна:
Відповідно до п.п. 1 п. 292.1 ст. 292 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI із змінами та доповненнями (далі – ПКУ) доходом платника єдиного податку для фізичної особи – підприємця є дохід, отриманий протягом податкового (звітного) періоду в грошовій формі (готівковій та/або безготівковій); матеріальній або нематеріальній формі, визначеній п. 292.3 ст. 292 ПКУ. При цьому до доходу не включаються отримані такою фізичною особою пасивні доходи у вигляді процентів, дивідендів, роялті, страхові виплати і відшкодування, а також доходи, отримані від продажу рухомого та нерухомого майна, яке належить на праві власності фізичній особі та використовується в її господарській діяльності.
Згідно із п. 292.3 ст. 292 ПКУ до суми доходу платника єдиного податку включається вартість безоплатно отриманих протягом звітного періоду товарів (робіт, послуг).
Безоплатно отриманими вважаються товари (роботи, послуги), надані платнику єдиного податку згідно з письмовими договорами дарування та іншими письмовими договорами, укладеними згідно із законодавством, за якими не передбачено грошової або іншої компенсації вартості таких товарів (робіт, послуг) чи їх повернення, а також товари, передані платнику єдиного податку на відповідальне зберігання і використані таким платником єдиного податку.
До суми доходу платника єдиного податку третьої групи, який є платником податку на додану вартість за звітний період також включається сума кредиторської заборгованості, за якою минув строк позовної давності.
Правила здійснення депозитних операцій встановлюються:
для банківських депозитів – Національним банком України відповідно до законодавства;
для депозитів (внесків) до інших фінансових установ – державним органом, визначеним законом (п.п. 14.1.44 п. 14.1 ст. 14 ПКУ).
Згідно з п. 1.4 гл. 1 Положення про порядок здійснення банками України вкладних (депозитних) операцій з юридичними і фізичними особами, затвердженого постановою Правління Національного банку України від 03.12.2003 № 516 зі змінами та доповненнями (далі – Положення), залучення банком вкладів (депозитів) юридичних і фізичних осіб підтверджується, зокрема, договором банківського рахунку.
За договором банківського рахунку, укладеним з юридичною або фізичною особою, банк зобов’язується приймати і зараховувати на рахунок грошові кошти або банківські метали, що їй надходять, виконувати розпорядження власника рахунку про перерахування і видачу відповідних сум з рахунку та проведення інших операцій за рахунком. За користування грошовими коштами, що обліковуються на рахунку клієнта, банк сплачує проценти, сума яких зараховується на рахунок, якщо інше не встановлено договором банківського рахунку або законом (п. 2.5 гл. 2 Положення).
Таким чином, кошти, повернуті банком з депозитного рахунку фізичної особи – підприємця на його поточний рахунок після закінчення депозитного договору, не є доходом фізичної особи – підприємця – платника єдиного податку, якщо зазначені кошти було покладено після включення до доходу такого підприємця в період їх отримання.
В мнении налоговиков я вижу несколько требований для того, чтобы не включать в доход:
Во-первых, должен был быть открытым депозитный счёт ФЛ в банке,
Во-вторых, сумма по депозиту должна быть не больше, чем сумма дохода ФОПа-единщика по декларациям,
В-третьих, при условии выполнения первых двух требований, после окончания срока действия депозитного договора, банк перечислил на р/с ФОПа, а не ФОП внёс наличкой.
Примеры
Пример 1 (по трактовке ДФС): ФОП задекларировал 50000грн за 1 квартал 2015, за полугодие 2015 - 98000грн, за 9месяцев 2015 - 98000грн (не было дохода в 3 квартале) и за 2015 год - 180000грн.
В банк на депозитный счёт ФЛ он вносил, соответственно: за первый квартал - не более 50000грн, за второй квартал - не более 48 тысяч, за 3 квартал - 0.
За 2015 год на депозит внёс фактически, например, 150000грн.
Депозит закончился и в 2016 году банк перечислил на р/с ФОПа 150000грн с процентами.
В этом случае все требования налоговиков выполнены и в доход эта сумма повторно включаться не будет.

Пример 2 (по трактовке ДФС): всё тоже самое, как в 1 примере, только ФЛ забрал деньги из банка наличными и вносит их сам на свой р/с ФОПа с формулировкой, например, "сума коштів після закінчення депозитного договору".
В этом случае такая сумма будет включаться в доход, так как не банком переведены средства.

Пример 3 (по трактовке ДФС): у ФЛ не было депозитного счёта вообще, а он вносит определённую сумму на р/с ФОПа с формулировкой, например, "сума коштів після закінчення депозитного договору".
В этом случае такая сумма будет включаться в доход, так как не выполнено первое требование.

Пример 4 (по трактовке ДФС): ФОП задекларировал 10000грн за 1 квартал 2015, за полугодие 2015 - 25000грн, за 9месяцев 2015 - 25000грн (не было дохода в 3 квартале) и за 2015 год - 50000грн.
В банк на депозитный счёт ФЛ он вносил, соответственно: за первый квартал - 20 тысяч, за второй квартал - 20 тысяч, за 3 квартал - 10 тысяч.
За 2015 год на депозит внёс фактически, например, 90000грн.
Депозит закончился и в 2016 году банк перечислил на р/с ФОПа 90000грн с процентами.
В этом случае такая сумма будет включаться в доход, так как не выполнено второе требование.
rey писав:Яков, а не подскажите, где говорится о том что при внесении выручки указывать период нужно обязательно текущий месяц? т.е. если сейчас июль, то период за июль.
я обычно указываю прошлый месяц, иногда позапрошлый, т.к. платить надо, суммы приличные (аренда), через кассу большой процент берут (много теряем - невыгодно). а выручки текущего месяца не всегда хватает

еще встречала что некоторые пишут просто указывая месяц и все, либо просто год. типа "выручка за период июль 2016 г" или " выручка за период 2016 г"
варианты интересные, но как-то стремно их использовать
Да нигде не говорится конкретно: "если сейчас июль, то период за июль".
Я написал "торговая выручка/или доход за... указываете период, например, 22.07 по 25.07.2016" - в качестве примера.

Такой вариант как, например, "торговая выручка/или доход за 2016 год" - не то что стрёмный, а на мой взгляд - неправильный, если это носит не единичный случай
Примеры
Пример 1 (в моём понимании): ФОП 1 раз в 2016 году, например, в ноябре 2016, вносит на р/с с формулировкой "выручка за 2016 год" 90000грн. Эта сумма не превышает полученного наличного дохода по Книге доходов за период до даты внесения в банк. Ранее в 2016г. и после этой операции ФОП деньги с такой формулировкой не вносит.
Тогда повторно не будет включаться в доход.

Пример 2 (в моём понимании): ФОП 2-3 раза в месяц, на протяжении 2016 года, вносит на р/с с формулировкой "выручка за 2016 год" определённые суммы. Вариант неправильный и "стрёмный". Потом придётся объясняться и спорить с налоговиками.

Пример 3 (в моём понимании): ФОП 2-3 раза в месяц, на протяжении 2016 года, вносит на р/с с формулировкой "выручка", без указания периода, определённые суммы. Тогда по Книге доходов должен быть отражён наличный доход конкретно по указанным в банковских выписках датах - не менее, чем вносились на р/с.
Принёс 15 апреля с формулировкой "выручка" 15000грн, значит, по Книге доходов за 15 апреля должно быть отражено не менее 15000грн по налу.
По поводу: "я обычно указываю прошлый месяц, иногда позапрошлый". Главное, чтобы эти периоды не повторялись, не "пересекались" и Вы не запутались. Чтобы не получилось, что за весь год у Вас "соберётся", например, 8 выписок с назначением "выручка за апрель 2016" с общей суммой 80000грн, а в Книге по налу за апрель только 40000грн проходит.
Зображення

Ксения @@@
Гений
Гений
Повідомлень: 305
З нами з: 21 серпня 2015, 09:57
Дякував (ла): 129 разів
Подякували: 18 разів

Повідомлення Ксения @@@ »


подскажите
сдала декларацию по декларации к оплате за июнь 7706.00 перекинула эту сумму,после этого я регистрировала Н.Н. за июль и теперь в вытяге висит сумма 5455,55 теперь мне надо докинуть еще 2250,45 до 30.07.16г. правильно????
И что писать в назначении платежа ?????

Аватар користувача
Popen
Гигант Мысли
Гигант Мысли
Повідомлень: 18760
З нами з: 20 травня 2011, 00:41
Звідки: Україна, м.Харків
Дякував (ла): 2038 разів
Подякували: 10327 разів

Повідомлення Popen »

Ксения @@@ писав: подскажите
сдала декларацию по декларации к оплате за июнь 7706.00 перекинула эту сумму,после этого я регистрировала Н.Н. за июль и теперь в вытяге висит сумма 5455,55 теперь мне надо докинуть еще 2250,45 до 30.07.16г. правильно????
И что писать в назначении платежа ?????
Это про ЕдНалог??? Может вам сюда http://buhgalter911.com/yaf/yaf_postst35473p37.aspx ...

Відповісти

Повернутись до “Спрощена система оподаткування”