Первичные документы у ФОПа

Розділ XIV ПКУ
Лапа
Акула НКУ
Акула НКУ
Повідомлень: 6158
З нами з: 30 грудня 2011, 00:59
Дякував (ла): 7018 разів
Подякували: 4419 разів

Повідомлення Лапа »

ВИТЯГ и ВИПИСКА - две большие разницы!!!
Так вот - в ВИПИСКЕ - то, что обычно ФОПы дают - видов деятельности просто нет

Не буду с Вами спорить - удобно удерживать - удерживайте, но данная норма была
года так 4 назад, потом формулировки поменялись, соответственно и правила игры тоже))

Учетчица
Гений
Гений
Повідомлень: 425
З нами з: 14 травня 2015, 16:40
Дякував (ла): 54 рази
Подякували: 199 разів

Повідомлення Учетчица »

Не будем спорить, тем более, что в ПКУ на этот счет есть специальная статья 177.8. При необходимости можно почитать.

Лапа
Акула НКУ
Акула НКУ
Повідомлень: 6158
З нами з: 30 грудня 2011, 00:59
Дякував (ла): 7018 разів
Подякували: 4419 разів

Повідомлення Лапа »

Учетчица писав:Не будем спорить, тем более, что в ПКУ на этот счет есть специальная статья 177.8. При необходимости можно почитать.
Ага))
177.8. Під час нарахування (виплати) фізичній особі - підприємцю доходу від здійснення нею підприємницької діяльності, суб'єкт господарювання та/або самозайнята особа, які нараховують (виплачують) такий дохід, не утримують податок на доходи у джерела виплати, якщо фізичною особою - підприємцем, яка отримує такий дохід, надано копію документу, що підтверджує її державну реєстрацію відповідно до закону як суб'єкта підприємницької діяльності. Це правило не застосовується в разі нарахування (виплати) доходу за виконання певної роботи та/або надання послуги згідно з цивільно-правовим договором, коли буде встановлено, що відносини за таким договором фактично є трудовими, а сторони договору можуть бути прирівняні до працівника чи роботодавця відповідно до підпунктів 14.1.195 та 14.1.222 пункту 14.1 статті 14 цього Кодексу.

Где сказано о видах деятельности??

Вот был первоначальный вариант:
177.8. Під час нарахування (виплати) фізичній особі - підприємцю доходу від операцій, здійснюваних в межах обраних ним видів діяльності, суб'єкт господарювання, який нараховує (виплачує) такий дохід, не утримує податок на доходи у джерела виплати, якщо фізичною особою - підприємцем, який отримує такий дохід, надано копію свідоцтва про державну реєстрацію його як суб'єкта підприємницької діяльності. Це правило не застосовується в разі нарахування (виплати) доходу за виконання певної роботи та/або надання послуги згідно з цивільно-правовим договором, коли буде встановлено, що відносини за таким договором фактично є трудовими, а сторони договору можуть бути прирівняні до працівника чи роботодавця відповідно до підпунктів 14.1.195 та 14.1.222 пункту 14.1 статті 14 цього Кодексу.

А потом были изменения:
{Пункт 177.8 статті 177 із змінами, внесеними згідно із Законом № 3205-VI від 07.04.2011; в редакції Закону № 3609-VI від 07.07.2011; із змінами, внесеними згідно із Законом № 4834-VI від 24.05.2012}

И стала та редакция, которая вверху. Без привязки к видам деятельности, а только к факту регистрации ФОПом

Аватар користувача
Natalenna
Светоч Мысли
Светоч Мысли
Повідомлень: 3251
З нами з: 17 лютого 2014, 14:30
Дякував (ла): 3872 рази
Подякували: 3194 рази

Повідомлення Natalenna »

погоджуюся з Лапою. За порушення умов перебування на спрощеній системі відповідальність несе ФОП, саме він сплачує підвищений податок і на нього покладений обовязок перейти на іншу групу чи загальну систему. У підприємства є обовязок відобразити його в 1дф і все.
Наше життя встелене граблями (с) Із творів ЗНО
Бухгалтерський облік - це мистецтво

Лапа
Акула НКУ
Акула НКУ
Повідомлень: 6158
З нами з: 30 грудня 2011, 00:59
Дякував (ла): 7018 разів
Подякували: 4419 разів

Повідомлення Лапа »

Natalenna писав:погоджуюся з Лапою. За порушення умов перебування на спрощеній системі відповідальність несе ФОП, саме він сплачує підвищений податок і на нього покладений обовязок перейти на іншу групу чи загальну систему. У підприємства є обовязок відобразити його в 1дф і все.
Даже этой обязанности у предприятия нет))
Сама для себя это открыла только в конце прошлого года...
Поэтому в этом году ФОПов показывать не буду))

Моё же сообщение:
Это из Порядка составления:
1.3. Дія цього Порядку поширюється на податкових агентів, а саме: юридичних осіб (їх філії, відділення, інші відокремлені підрозділи), самозайнятих осіб, представництва нерезидентів - юридичних осіб, інвесторів (операторів) за угодою про розподіл продукції, які незалежно від організаційно-правового статусу та способу оподаткування іншими податками та/або форми нарахування (виплати, надання) доходу (у грошовій або негрошовій формі) нараховують (виплачують, надають) доходи фізичній особі та/або зобов'язані нараховувати, утримувати та сплачувати податок, передбачений розділом IV Кодексу, до бюджету від імені та за рахунок фізичної особи з доходів, що виплачуються такій особі, а також військовий збір, передбачений пунктом 161 підрозділу 10 розділу XX Кодексу.

Это из НКУ:
14.1.180. податковий агент щодо податку на доходи фізичних осіб - юридична особа (її філія, відділення, інший відокремлений підрозділ), самозайнята особа, представництво нерезидента - юридичної особи, інвестор (оператор) за угодою про розподіл продукції, які незалежно від організаційно-правового статусу та способу оподаткування іншими податками та/або форми нарахування (виплати, надання) доходу (у грошовій або негрошовій формі) зобов'язані нараховувати, утримувати та сплачувати податок, передбачений розділом IV цього Кодексу, до бюджету від імені та за рахунок фізичної особи з доходів, що виплачуються такій особі, вести податковий облік, подавати податкову звітність контролюючим органам та нести відповідальність за порушення його норм в порядку, передбаченому статтею 18 та розділом IV цього Кодексу;

В случае с ФОПом я НЕ выступаю налоговым агентом.
Поэтому - не буду.
А то, что есть такой вид дохода и прочая лабуда - пусть сами читают свою нормативку.

Аватар користувача
Natalenna
Светоч Мысли
Светоч Мысли
Повідомлень: 3251
З нами з: 17 лютого 2014, 14:30
Дякував (ла): 3872 рази
Подякували: 3194 рази

Повідомлення Natalenna »

Лапа писав:
Natalenna писав:погоджуюся з Лапою. За порушення умов перебування на спрощеній системі відповідальність несе ФОП, саме він сплачує підвищений податок і на нього покладений обовязок перейти на іншу групу чи загальну систему. У підприємства є обовязок відобразити його в 1дф і все.
Даже этой обязанности у предприятия нет))
Сама для себя это открыла только в конце прошлого года...
Поэтому в этом году ФОПов показывать не буду))
поділіться посиланням, бо я як дурочка, барабаню їх в 1дф.
Хоча з другої сторони є опублікований порядок включення субєктів господарювання в т.ч. і ФОПів до плану переврок. В ньому одним із критеріїв є відображення фопа в 1дф з ознакою 157.
Порядок формування плану-графіка проведення документальних планових перевірок платників податків, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 02.06.2015 № 524 (у редакції наказу Міністерства фінансів України від 04.08.2016 № 723).
Наше життя встелене граблями (с) Із творів ЗНО
Бухгалтерський облік - це мистецтво

Лапа
Акула НКУ
Акула НКУ
Повідомлень: 6158
З нами з: 30 грудня 2011, 00:59
Дякував (ла): 7018 разів
Подякували: 4419 разів

Повідомлення Лапа »

Natalenna писав:
Лапа писав:
Natalenna писав:погоджуюся з Лапою. За порушення умов перебування на спрощеній системі відповідальність несе ФОП, саме він сплачує підвищений податок і на нього покладений обовязок перейти на іншу групу чи загальну систему. У підприємства є обовязок відобразити його в 1дф і все.
Даже этой обязанности у предприятия нет))
Сама для себя это открыла только в конце прошлого года...
Поэтому в этом году ФОПов показывать не буду))
поділіться посиланням, бо я як дурочка, барабаню їх в 1дф.
Хоча з другої сторони є опублікований порядок включення субєктів господарювання в т.ч. і ФОПів до плану переврок. В ньому одним із критеріїв є відображення фопа в 1дф з ознакою 157.
Отредактировала своё сообщение)))
Пусть свои письма сами читают... Есть НКУ и Порядок, причём если не ошибаюсь, Минфиновский...
А то, что им сильно хочется - перехочется...
Я тоже предыдущие года их всех выбирала - теперь не буду...

Аватар користувача
Natalenna
Светоч Мысли
Светоч Мысли
Повідомлень: 3251
З нами з: 17 лютого 2014, 14:30
Дякував (ла): 3872 рази
Подякували: 3194 рази

Повідомлення Natalenna »

Лапа писав:
Natalenna писав:
Лапа писав: Даже этой обязанности у предприятия нет))
Сама для себя это открыла только в конце прошлого года...
Поэтому в этом году ФОПов показывать не буду))
поділіться посиланням, бо я як дурочка, барабаню їх в 1дф.
Хоча з другої сторони є опублікований порядок включення субєктів господарювання в т.ч. і ФОПів до плану переврок. В ньому одним із критеріїв є відображення фопа в 1дф з ознакою 157.
Отредактировала своё сообщение)))
Пусть свои письма сами читают... Есть НКУ и Порядок, причём если не ошибаюсь, Минфиновский...
А то, что им сильно хочется - перехочется...
Я тоже предыдущие года их всех выбирала - теперь не буду...
Дякую, бачила.
Офтоп. Зверніть увагу на той порядок, що я написала, можна проаналізувати хоча б свою діяльність, на предмет ймовірності перевірки.
Наше життя встелене граблями (с) Із творів ЗНО
Бухгалтерський облік - це мистецтво

Аватар користувача
Popen
Гигант Мысли
Гигант Мысли
Повідомлень: 18767
З нами з: 20 травня 2011, 00:41
Звідки: Україна, м.Харків
Дякував (ла): 2040 разів
Подякували: 10329 разів

Повідомлення Popen »

Лапа писав: В случае с ФОПом я НЕ выступаю налоговым агентом.
Поэтому - не буду.
А то, что есть такой вид дохода и прочая лабуда - пусть сами читают свою нормативку.
ФОП - очень неоднозначная категория: он ФОП, но он и физлицо одновременно... Поэтому я бы, например, поостерёгся бы НЕ показывать ФОПа в 1ДФ. Тем более, что это совсем не трудно...

Лапа
Акула НКУ
Акула НКУ
Повідомлень: 6158
З нами з: 30 грудня 2011, 00:59
Дякував (ла): 7018 разів
Подякували: 4419 разів

Повідомлення Лапа »

Джульетта писав:С доходами вроде бы понятно, а вот с расходами...
Если ФОП не ведет первичку на приобретение - штраф за неведение. Но в других источниках пишут о том, что весь проданный товар, на который нет доков на покупку - облагают 18%, так как будь-то он куплен у физ.лица, а мы, как налоговые агенты, должны за него НДФЛ платить.
Помогите разобраться...
Посмотрите Постанову ВСУ от 25.02.2014 года

Відповісти

Повернутись до “Спрощена система оподаткування”