Нематериальный актив

Товари, ОЗ, НМА, капітальні інвестиції
Аватар користувача
Natalenna
Светоч Мысли
Светоч Мысли
Повідомлень: 3251
З нами з: 17 лютого 2014, 14:30
Дякував (ла): 3872 рази
Подякували: 3194 рази

Повідомлення Natalenna »

Колеги! Купили рік тому ліцензію на програму на рік. я поставила на 12 рахунок. Зараз купили типу поновлення до програми на наступний рік. Мені як правильно зробити. Списати тамту програму і амортизувати поновлення? Чи на збільшення вартості кинути?
Наше життя встелене граблями (с) Із творів ЗНО
Бухгалтерський облік - це мистецтво

Учетчица
Гений
Гений
Повідомлень: 425
З нами з: 14 травня 2015, 16:40
Дякував (ла): 54 рази
Подякували: 199 разів

Повідомлення Учетчица »

Natalenna писав:Колеги! Купили рік тому ліцензію на програму на рік. я поставила на 12 рахунок. Зараз купили типу поновлення до програми на наступний рік. Мені як правильно зробити. Списати тамту програму і амортизувати поновлення? Чи на збільшення вартості кинути?
Мені аудитори радили поновлення враховувати на 39р.

Acc_
УченикУченик
Повідомлень: 3
З нами з: 09 серпня 2018, 15:09

Повідомлення Acc_ »

Dayana1 писав:
Acc_ писав:нужна консультация
предприятие, очень давно, создало ПО (скорее всего все было отнесено на расходы того периода), на баланс оно не ставилось.
нерезидентам было передано право на его использование (не продажу), а предприятие получало % от доходов нерезидента и отражало на сч. 703
в следующем году планируют выход на рынок украины.
Как в учете отразить продажу ПО, если его нет на балансе?
а за что они получали процент если ПО нет на балансе и как они передали право использования на то чего нет?
так как выйти из этой ситуации?
возможно ли принять их к учету сейчас? если да, то по какой стоимости?


Аурелия
Высший разум
Высший разум
Повідомлень: 653
З нами з: 21 грудня 2017, 13:12
Дякував (ла): 170 разів
Подякували: 332 рази

Повідомлення Аурелия »

Придбали ми невиключну ліцензію на використання одного Твору, я відношу його на НМА , а на який срок ставити амортизацію задумалася, строк дії ліцензії - на весь срок охорони права інтелектуальної власності ( а це на менутку 70 років після смерті автора) іншого в договорі нічого не прописано

10років амортизувати чи скільки?

mbamber
Светоч Мысли
Светоч Мысли
Повідомлень: 1097
З нами з: 04 червня 2013, 00:46
Дякував (ла): 271 раз
Подякували: 617 разів

Повідомлення mbamber »

Аурелия писав:Придбали ми невиключну ліцензію на використання одного Твору, я відношу його на НМА , а на який срок ставити амортизацію задумалася, строк дії ліцензії - на весь срок охорони права інтелектуальної власності ( а це на менутку 70 років після смерті автора) іншого в договорі нічого не прописано

10років амортизувати чи скільки?
Если 5 группа, то "відповідно до правовстановлюючого документа, але не менш як 2 роки". Срок полезного использования не есть срок охраны права интеллектуальной собственности.

Лариса М
Высший разум
Высший разум
Повідомлень: 767
З нами з: 21 жовтня 2013, 11:11
Дякував (ла): 164 рази
Подякували: 207 разів

Повідомлення Лариса М »

Acc_ писав:
Dayana1 писав:
Acc_ писав:нужна консультация
предприятие, очень давно, создало ПО (скорее всего все было отнесено на расходы того периода), на баланс оно не ставилось.
нерезидентам было передано право на его использование (не продажу), а предприятие получало % от доходов нерезидента и отражало на сч. 703
в следующем году планируют выход на рынок украины.
Как в учете отразить продажу ПО, если его нет на балансе?
а за что они получали процент если ПО нет на балансе и как они передали право использования на то чего нет?
так как выйти из этой ситуации?
возможно ли принять их к учету сейчас? если да, то по какой стоимости?
Я бы в Вашем случае, сделала бы все бух справкой. Сторнировала бы первоначальную проводку,оприходовала ПО, насчитала бы износ. И потом вела бы это ПО до продажи.

Аурелия
Высший разум
Высший разум
Повідомлень: 653
З нами з: 21 грудня 2017, 13:12
Дякував (ла): 170 разів
Подякували: 332 рази

Повідомлення Аурелия »

Добрый день!
Есть у нас много торговых марок, по каким то там причинам поставили на 127, а не на 123... амортизация начисляется согласно уст.документу правильно..
Волнует вопрос по дод.АМ по прибыли, там же попадает не в ту строчку... и в примечаниях к фин отчетности также не разбивает по группам правильно...
что бы вы посоветовали мне ... ?

Полька
Просвещенный
Просвещенный
Повідомлень: 192
З нами з: 22 листопада 2017, 15:42
Дякував (ла): 105 разів
Подякували: 34 рази

Повідомлення Полька »

Добрый день приобрели ГОСТы подскажите это нематериальные активы?

Надія78
Просвещенный
Просвещенный
Повідомлень: 185
З нами з: 23 травня 2018, 14:17
Дякував (ла): 172 рази
Подякували: 26 разів

Повідомлення Надія78 »

Дівчаточки дпоможіть розібратися отримали рахунок і акт де вказано послуги по розробці,встановленню,навчанню програмному забезпеченню " " на суму 10000,00, я так розумію що саме ПЗ мені потрібно віднести як НМА та нараховувати амортизацію, а самі послуги по розробці, навчанню на витрати на 92 ? Якщо так, то мені мабуть потрібно попросити постачальника щоб розписав все це: скільки коштує сама програма, скільки коштують послуги по навчанню,встановленню?

buhgalter4p
Оракул
Оракул
Повідомлень: 238
З нами з: 06 жовтня 2011, 11:09
Дякував (ла): 256 разів
Подякували: 110 разів

Повідомлення buhgalter4p »

Тільки навчання сяде на 92 рахунок, все інше акумулюєте на 154 рахунку, а потім вводите в експлуатацію НМА

Відповісти

Повернутись до “Облік товарів, активів”