Сайт | Бухгалтерский форум | Беседка Правила форума | Поиск | Активные темы | Участники | Вход | Регистрация

Добро пожаловать!
нужна срочная помощь по выплате дивидентов Дополнительные действия
sveta_galich
От: Monday, January 21, 2019 9:05:25 PM
Ранг: Ученик

Благодарностей: 1
Здравствуйте, уважаемые бухгалтера.

Мне нужна срочная помощь в решении вопроса по выплате дивидендов., поэтому, простите, что пишу в этом разделе, так как я до сих пор не получила помощь в решении моего вопроса(-ов), который написала ранее в другом разделе.

После бухгалтерских курсов я устроилась на работу и еще, если честно, не во все тонкости и нюансы успела вникнуть, как бухгалтер с хорошим стажем работы по этой профессии, а потому прошу вашей помощи.

В пятницу мой директор (он же один из учредителей фирмы) сказал, что «пора бы фирме выплатить ее собственникам-учредителям дивиденды за последние 6 лет, которые вообще ни разу за это всё время не выплачивались им». Подскажите:

1) Как правильно выплачивать дивиденды (сума на каждого около 250 тыс. получается)?
2) Какие налоги за себя оплачивает фирма ООО (есв и прочее)?
3) Какие налоги удерживаются с получателей-учредителей этих дивидендов (есв, пдфо, военный сбор и прочие)?
4) Какие должны быть указаны «назначения платежей» при оплате дивидендов и налогов в соответствии со «списком кодов видов оплаты»?
5) Каким должен быть протокол сборов учредителей, чтобы выплатить им дивиденды. Если можно – пришлите образец на почту: sveta_galich@email.ua

За все это время, как я посмотрела по документам, ни одного решения общего собрания о том, что прибыль не распределять на выплату дивидендов, а направить на увеличение уставного капитала, - не было. Да и директор говорит, что никаких собраний вообще ни разу за все время не было у них с другим учредителем.

Статут - не модельный. В нем указано следующее:
1) "За рішенням вищого органу Товариства учасникам Товариства можуть виплачуватися дивіденди. Строки, порядок та розмір виплати частини чистого прибутку Товариства (дивідендів) встановлюється вищим органом Товариства (загальними зборами Учасників Товариства)" :
2) "Товариство може збільшувати розмір статутного капіталу за рахунок додаткових вкладів Учасників Товариства або за рахунок реінвестиції дивідендів при розподілі прибутку (або його частини) від господарської діяльності Товариства"

Если форма налогообложения как-то тоже влияет на выплату дивидендов, то это фирма на эдином налоге 3 группа 5%.

Всем спасибо заранее за помощь.
Katerinap_ko
От: Monday, January 21, 2019 10:31:18 PM

Ранг: Оракул

Благодарностей: 53
отправила вам на почту спецвыпуск по дивидендам. не знаю есть ли отличие, но у меня фирма на общей системе налогообложения. все собственники физические лица.
1. Делаем протокол собрания учредителей:
"Збори проводяться за адресою: …….
Дата і час проведення зборів: ……
Присутні: ……...– 50% голосів, ……..– 50% …….
Голова зборів …..
Секретар зборів …….

ПОРЯДОК ДЕННИЙ:

1. Про розподіл чистого прибутку, отриманого ТОВ «……….» за 2015 рік.
2. Затвердження строків та порядку виплати розподіленого прибутку ТОВ«……..».

СЛУХАЛИ:

1. Слухали Голову загальних зборів – ……., яка виступила з пропозицією щодо величини прибутку, який направити на виплату дивідендів. Надійшла пропозиція направити на виплату дивідендів по результатам 2015 року 30000,00грн (тридцять тисяч гривень).

По першому питанню учасники голосували «ЗА» 100%.

2. Слухали Голову загальних зборів – ….., яка виступила з пропозицією щодо строків та порядку виплати розподіленого прибутку ТОВ«…….». Надійшла пропозиція виплатити дивіденди учасникам у грошовій формі на карткові рахунки учасників Товариства пропорційно їх частці у статутному капіталі не пізніше 31 жовтня 2018 року. Доручити директору Товариства здійснити всі дії, необхідні для своєчасної та повної виплати дивідендів учасникам Товариства.

Загальні збори учасників ТОВ «…..»

ПОСТАНОВИЛИ:

1. Направити на виплату дивідендів по результатам 2015 року 30000,00грн (тридцять тисяч гривень). Дивіденди розподілити між учасниками пропорційно їх частці у статутному капіталі, а саме:
П.І.Б. Доля у статутному капіталі, % Розмір дивідендів, грн
…… 50% 15000,00
….. 50% 15000,00
2. Виплатити дивіденди учасникам у грошовій формі на карткові рахунки учасників Товариства пропорційно їх частці у статутному капіталі не пізніше 31 жовтня 2018 року.
3. Доручити директору Товариства здійснити всі дії, необхідні для своєчасної та повної виплати дивідендів учасникам Товариства."

2. В день составления протокола начисляю дивиденды по учету
Дт441 Кт443 направлена прибыль на выплату дивидендов
Дт443 Кт671 начислены дивиденды по каждому из учредителей
Дт671 Кт6411 удержан 5% налог на доходы физ.лиц (по каждому из учредителей)
Дт671 Кт642 удержан 1,5% военный налог
ЕСВ при выплате дивидендов не участвует.
НДФЛ и военный налог нужно перечислить в день составления протокола. Военный налог я плачу на тот же счет что и во время зарплаты, а НДФЛ посмотрите в списке счетов вашей налоговой Державний бюджет, расчетный счет называется "Податок на доходи фізичних осіб, що сплачується податковими агентами, із доходів платника податку інших ніж заробітна плата"
А наличку можно перечислять сразу или частыми в оговоренные в протоколе сроки.
Потом сумму начисленных дивидендов нужно обязательно показать в отчете 1ДФ за квартал начисления и перечисления дивидендов с кодом 109.

Но это все касательно физ.лиц учредителей. С юр.лицами-собственниками я не сталкивалась.
iralis
От: Tuesday, January 22, 2019 8:44:28 AM

Благодарностей: 112
Katerinap_ko пишет:
отправила вам на почту спецвыпуск по дивидендам. не знаю есть ли отличие, но у меня фирма на общей системе налогообложения. все собственники физические лица.
Голова зборів …..
Секретар зборів …….

ПОРЯДОК ДЕННИЙ:

1. Про розподіл чистого прибутку, отриманого ТОВ «……….» за 2015 рік.
2. Затвердження строків та порядку виплати розподіленого прибутку ТОВ«……..».

СЛУХАЛИ:

1. Слухали Голову загальних зборів – ……., яка виступила з пропозицією щодо величини прибутку, який направити на виплату дивідендів. Надійшла пропозиція направити на виплату дивідендів по результатам 2015 року 30000,00грн (тридцять тисяч гривень).

По першому питанню учасники голосували «ЗА» 100%.

2. Слухали Голову загальних зборів – ….., яка виступила з пропозицією щодо строків та порядку виплати розподіленого прибутку ТОВ«…….». Надійшла пропозиція виплатити дивіденди учасникам у грошовій формі на карткові рахунки учасників Товариства пропорційно їх частці у статутному капіталі не пізніше 31 жовтня 2018 року. Доручити директору Товариства здійснити всі дії, необхідні для своєчасної та повної виплати дивідендів учасникам Товариства.

Загальні збори учасників ТОВ «…..»

ПОСТАНОВИЛИ:

1. Направити на виплату дивідендів по результатам 2015 року 30000,00грн (тридцять тисяч гривень). Дивіденди розподілити між учасниками пропорційно їх частці у статутному капіталі, а саме:
П.І.Б. Доля у статутному капіталі, % Розмір дивідендів, грн
…… 50% 15000,00
….. 50% 15000,00
2. Виплатити дивіденди учасникам у грошовій формі на карткові рахунки учасників Товариства пропорційно їх частці у статутному капіталі не пізніше 31 жовтня 2018 року.
3. Доручити директору Товариства здійснити всі дії, необхідні для своєчасної та повної виплати дивідендів учасникам Товариства."

2. В день составления протокола начисляю дивиденды по учету
Дт441 Кт443 направлена прибыль на выплату дивидендов
Дт443 Кт671 начислены дивиденды по каждому из учредителей
Дт671 Кт6411 удержан 5% налог на доходы физ.лиц (по каждому из учредителей)
Дт671 Кт642 удержан 1,5% военный налог
ЕСВ при выплате дивидендов не участвует.
НДФЛ и военный налог нужно перечислить в день составления протокола. Военный налог я плачу на тот же счет что и во время зарплаты, а НДФЛ посмотрите в списке счетов вашей налоговой Державний бюджет, расчетный счет называется "Податок на доходи фізичних осіб, що сплачується податковими агентами, із доходів платника податку інших ніж заробітна плата"
А наличку можно перечислять сразу или частыми в оговоренные в протоколе сроки.
Потом сумму начисленных дивидендов нужно обязательно показать в отчете 1ДФ за квартал начисления и перечисления дивидендов с кодом 109.

Но это все касательно физ.лиц учредителей. С юр.лицами-собственниками я не сталкивалась.

9%-НДФЛ
1,5%-военный сбор

А я все чаще замечаю,
Что меня как-бyдто кто-то подменил.
О моpях и не мечтаю -
НКУ мне пpиpодy заменил
sveta_galich
От: Wednesday, January 23, 2019 12:16:06 AM

Спасибо огромное вам, Kate и iralis, за помощь! Thank you

Сегодня мне прислали еще одну ссылку (мало ли кому еще пригодиться) - http://www.visnuk.com.ua/uk/publication/100007659-dividendi

и еще такой вопрос: можно в протоколе указать так:

"СЛУХАЛИ:

1. Слухали Голову загальних зборів – ……., яка виступила з пропозицією щодо величини прибутку, який направити на виплату дивідендів. Надійшла пропозиція направити на виплату дивідендів по результатам 2013 - 2018 років ....."

С момента как учредители открыли фирму в начале 2013 году они ни разу за все это время не выплачивали себе дивиденды и даже нет ни одного протокола общего собрания о том, что прибыль за 2013-2017гг. не распределять на выплату дивидендов, а направить на увеличение уставного капитала. или, наоборот, - выплачивать дивиденды ежегодно. Нет ничего! Да и директор говорит, что никаких собраний вообще ни разу за все время не было у них с другим учредителем.

по Статуту ООО: "Товариство може збільшувати розмір статутного капіталу за рахунок додаткових вкладів Учасників Товариства або за рахунок реінвестиції дивідендів при розподілі прибутку (або його частини) від господарської діяльності Товариства"

То есть, как я понимаю, увеличение капитала ООО за счет напреавления прибыли вместо выплаты дивидендов, - есть необязательна вовсе. правильно?

Как мне правильно директору сказать: чтобы они заднии числами протоколы составили (тогда можно ли в протоколах им указавать, что выручку не распределать на выплату дивидендов, но и не распределять на увеличение статутного капилата?! или достаточно будет одного протокола в этом году, которым можно перекрыть все предыдкщие 6 лет?!
Сообщение отредактировано:Wednesday, January 23, 2019 12:24 AM
_oksana_
От: Monday, January 28, 2019 12:53:17 PM

Ранг: Гуру

Благодарностей: 48
"9%-НДФЛ
1,5%-военный сбор"

Если на общей системе налогообложения, то НДФЛ - 5%
Ivan_Rabin
От: Thursday, January 31, 2019 6:47:23 PM
Ранг: Профи

Благодарностей: 0
sveta_galich пишет:
Спасибо огромное вам, Kate и iralis, за помощь! Thank you

и еще такой вопрос: можно в протоколе указать так:

"СЛУХАЛИ:

1. Слухали Голову загальних зборів – ……., яка виступила з пропозицією щодо величини прибутку, який направити на виплату дивідендів. Надійшла пропозиція направити на виплату дивідендів по результатам 2013 - 2018 років ....."

С момента как учредители открыли фирму в начале 2013 году они ни разу за все это время не выплачивали себе дивиденды и даже нет ни одного протокола общего собрания о том, что прибыль за 2013-2017гг. не распределять на выплату дивидендов, а направить на увеличение уставного капитала. или, наоборот, - выплачивать дивиденды ежегодно. Нет ничего! Да и директор говорит, что никаких собраний вообще ни разу за все время не было у них с другим учредителем.

по Статуту ООО: "Товариство може збільшувати розмір статутного капіталу за рахунок додаткових вкладів Учасників Товариства або за рахунок реінвестиції дивідендів при розподілі прибутку (або його частини) від господарської діяльності Товариства"

То есть, как я понимаю, увеличение капитала ООО за счет напреавления прибыли вместо выплаты дивидендов, - есть необязательна вовсе. правильно?

Как мне правильно директору сказать: чтобы они заднии числами протоколы составили (тогда можно ли в протоколах им указавать, что выручку не распределать на выплату дивидендов, но и не распределять на увеличение статутного капилата?! или достаточно будет одного протокола в этом году, которым можно перекрыть все предыдкщие 6 лет?!

Доброго вечора всім.

теж цікавить ці питання:

1) чи можна у протоколі вказувати: "Надійшла пропозиція направити на виплату дивідендів по результатам 201Х - 2018 років"?? (тобто, можна вказувати за період або виключно за конкретний рік треба тільки вказувати)

2) код виду платежу 109 чи 125?

3) призначення платежів буде:
а) *;109;код за ЄДРПОУ;сплата податку ПДФО 9% на дивіденди по результатам 201Х - 2018 років;;;
*;109;код за ЄДРПОУ;сплата податку ВЗ 1,5% на дивіденди по результатам 201Х - 2018 років;;;

чи
б) *;109;код за ЄДРПОУ;сплата податку ПДФО 9% на дивіденди;;;
*;109;код за ЄДРПОУ;сплата податку ВЗ 1,5% на дивіденди;;;

4) ПДФО сплачувати на рахунок: "Податок на доходи фізичних осіб, що сплачується податковими агентами, із доходів платника податку інших ніж заробітна плата" чи інший який?
Сообщение отредактировано:Thursday, January 31, 2019 7:09 PM
Natalenna
От: Thursday, January 31, 2019 9:53:30 PM

Ранг: Светоч мысли

Благодарностей: 3,216
коли я виплачувала дивіденди я за кожен рік затверджувала зборами засновників фінрезультат, розподіляла прибуток і т.д.
код виду платежу 101
пдфо на інші ніж з/п

Никому-ничего она (ЖЕНЩИНА) не должна. Ее должны любить и хвалить просто так, только потому, что она есть. (с) koty

ВРУ думає, що приймає закони, а народ - що наркотики

Ivan_Rabin
От: Saturday, February 02, 2019 7:40:05 PM

Natalenna пишет:
коли я виплачувала дивіденди я за кожен рік затверджувала зборами засновників фінрезультат, розподіляла прибуток і т.д.
код виду платежу 101
пдфо на інші ніж з/п

Тобто, як я зрозумів, з вишенаисаного та зі статей по посиланнях вище, мені треба вказувати так:

1) у формі № 1ДФ виплата доходу у вигляді дивідендів відображається за ознакою доходу «109»;

2) у призначенні платежу в клієнт-банкінгу:
а) *;101;код за ЄДРПОУ;сплата податку ПДФО 9% на дивіденди по результатам 201Х - 2018 років;;;
б) *;101;код за ЄДРПОУ;сплата податку ВЗ 1,5% на дивіденди по результатам 201Х - 2018 років;;;

період, за який виплачуються дивіденди (по результатам 201Х - 2018 років) треба вказувати обов'язково чи його взагалі вказувати не треба (можна не вказувати у призначенні платежу)?

3) у татті "Дивіденди: правила і документальне оформлення" написано, що:
"Чинне законодавство не обмежує власників у періодах, за які вони бажають виплатити дивіденди. Так, у 2015 році можна виплатити дивіденди, наприклад, за 2014 рік, за 2013 рік тощо. Важливо тільки, щоб у кожному із цих періодів був чистий прибуток, а сума дивідендів її не перевищувала. Можна також виплатити дивіденди тільки за ті роки, де був чистий прибуток, «обійшовши» збиткові роки (наприклад, у 2015 році – за 2013-й і 2011 роки)."

Тобто, фраза у протокоі загальних зборах: "Надійшла пропозиція направити на виплату дивідендів по результатам 201Х - 2018 років", я так зрозумів буде цілком правильною згідно чинного законодавства. Правильно я зрозумів?

Всім дякую заздалегідь за відповіді подальші і вже відписані. Thank you
Natalenna
От: Sunday, February 03, 2019 8:13:59 PM

Ранг: Светоч мысли

Благодарностей: 3,216
Ivan_Rabin пишет:
Natalenna пишет:
код виду платежу 101
пдфо на інші ніж з/п

Тобто, як я зрозумів, з вишенаисаного та зі статей по посиланнях вище, мені треба вказувати так:

1) у формі № 1ДФ виплата доходу у вигляді дивідендів відображається за ознакою доходу «109»;

2) у призначенні платежу в клієнт-банкінгу:
а) *;101;код за ЄДРПОУ;сплата податку ПДФО 9% на дивіденди по результатам 201Х - 2018 років;;;
б) *;101;код за ЄДРПОУ;сплата податку ВЗ 1,5% на дивіденди по результатам 201Х - 2018 років;;;

період, за який виплачуються дивіденди (по результатам 201Х - 2018 років) треба вказувати обов'язково чи його взагалі вказувати не треба (можна не вказувати у призначенні платежу)?

3) у татті "Дивіденди: правила і документальне оформлення" написано, що:
"Чинне законодавство не обмежує власників у періодах, за які вони бажають виплатити дивіденди. Так, у 2015 році можна виплатити дивіденди, наприклад, за 2014 рік, за 2013 рік тощо. Важливо тільки, щоб у кожному із цих періодів був чистий прибуток, а сума дивідендів її не перевищувала. Можна також виплатити дивіденди тільки за ті роки, де був чистий прибуток, «обійшовши» збиткові роки (наприклад, у 2015 році – за 2013-й і 2011 роки)."

Тобто, фраза у протокоі загальних зборах: "Надійшла пропозиція направити на виплату дивідендів по результатам 201Х - 2018 років", я так зрозумів буде цілком правильною згідно чинного законодавства. Правильно я зрозумів?

Всім дякую заздалегідь за відповіді подальші і вже відписані. Thank you

1 так
2 так
3 так, розподіляти можете на свій розсуд але в межах написаного у статуті. наприклад, якщо у статуті зазначено обов'язково покривати спочатку збитки, створити фонди (напр, резервний фонд) то ви тільки різницю можете заплатити
все залежить від написаного у статуті

Никому-ничего она (ЖЕНЩИНА) не должна. Ее должны любить и хвалить просто так, только потому, что она есть. (с) koty

ВРУ думає, що приймає закони, а народ - що наркотики

sveta_galich
От: Monday, February 04, 2019 9:45:42 AM

Доброе всем утро!

просьба уточнить (если учредители себе начислили выплаты дивидендов по протоколу: "Надійшла пропозиція направити на виплату дивідендів по результатам 2013-2018 років 250000,00грн.."):

1. Налоги: 250000 * 0,09 = 22500,00грн. - ПДФО
250000 * 0,015 = 3750,00 грн. - Военный сбор

2. Остаток (как и с зарплатой аналогично): 250000 - 22500 - 3750 = 223750 грн. - именно эту сумму я должна перевести каждому из учрелителей на их банковский счет, который мне они укажут.
Правильно я поняла?

примечание:
можно дивиденды перечислять на зарплатную карточку, куда я уже перевела сегодня директору (одному из учредителей) зарплату за январь 2019г.?
Ivan_Rabin
От: Monday, February 04, 2019 4:52:16 PM

Katerinap_ko пишет:
Голова зборів …..
Секретар зборів ……."

Якщо директор ТОВ - э його ж засновником ы виконую обов'язки головного бухгалтера, то він же, к я розумію, є і може бути і Головою зборів і Секретарем загаьних зборв одночасно. Так?

Чи треба писати у протоколі "Запрошені" (головний бухгалтер тощо). як тут у статті - Дивіденди учасникам тов та фг: підстави та періодичність виплати?

Дякую за відповіді та поміч! Thank you
Ivan_Rabin
От: Tuesday, February 05, 2019 10:29:13 PM

Katerinap_ko пишет:

Шановна Kate, на оснві вашого прикладу протоколу та прикладів з інтренету скалав такий собі?

Протокол загальних зборыв на дивыденди
ПРОТОКОЛ № __
ЗАГАЛЬНИХ ЗБОРІВ ЗАСНОВНИКІВ
ТОВАРИСТВА З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ
"___________"

м. Львів __ лютого 2019 року.

ЗБОРИ ПРОВОДЯТЬСЯ ЗА АДРЕСОЮ: ________

ДАТА ТА ЧАС ПРОВЕДЕННЯ ЗАГАЛЬНИХ ЗБОРІВ: __ лютого 2019 року, 16 годин 30 хвилин.

ПРИСУТНІ:

- фізична особа, громадянин України - Засновник, який володіє часткою в розмірі 100 % статутного капіталу (100% голосів).

ЗАПРОШЕНІ:

- фізична особа, громадянин України - Засновник – директор та головний бухгалтер ТОВ "___________".

На загальний зборах учасників ТОВ «___________» присутні всі учасники, що володіють у сукупності 100 % статутного капіталу відповідно до Статуту, а тому збори є правомочними та можуть бути проведені для вирішення питань порядку денного, що стосуються діяльності Товариства.

Голова загальних зборів - Засновник.

Секретар загальних зборів - Засновник.

ПОРЯДОК ДЕННИЙ:
1. Розгляд та затвердження фінансових результатів господарської діяльності ТОВ "___________" (далі - Товариство) за 2014 рік, 2015 рік, 2016 рік, 2017 рік та 2018 рік (далі - період 2014-2018 роки).
2. Про розподіл чистого прибутку, отриманого ТОВ "___________" в результаті господарської діяльності за період 2014-2018 роки.
3. Затвердження строків та порядку виплати розподіленого прибутку ТОВ "___________" за період 2014-2018 роки.

Перше питання
Виступив: Засновник, який доповів про досягнуті результати господарської діяльності Товариства за період 2014-2018 роки і запропонував затвердити фінансові результати господарської діяльності, подані у фінансовій звітності Товариства за період 2014-2018 роки. Чистий прибуток Товариства за період 2014-2018 роки запропоновано затвердити в сумі _____.

Вирішили: Затвердити фінансові результати господарської діяльності Товариства за період 2014-2018 роки, подані у фінансовій звітності Товариства за період 2014-2018 роки. Чистий прибуток Товариства за період 2014-2018 роки затвердити в сумі________.

Друге питання
Виступив: Голова загальних зборів запропонував частково розподілити чистий прибуток господарської діяльності Товариства за період 2014-2018 роки, спрямувавши його на виплату дивідендів:

- за період 2014-2018 роки – у сумі 60 000,00 грн. (шістдесят тисяч гривень 00 коп.).

Дивіденди виплатити Учасникам пропорційно до їх частки у статутному капіталі Товариства згідно із чинною редакцією статуту Товариства:

- Засновник. Доля у статутному капіталі, 100%. Розмір дивідендів, грн.:
за період 2014-2018 роки – у сумі 60 000,00 грн. (шістдесят тисяч гривень 00 коп.).

Вирішили: Частково розподілити чистий прибуток господарської діяльності Товариства за період 2014-2018 роки, спрямувавши його на виплату дивідендів:

- за період 2014-2018 роки – у сумі 60 000,00 грн. (шістдесят тисяч гривень 00 коп.).

Дивіденди виплатити Учасникам пропорційно до їх частки у статутному капіталі Товариства згідно із чинною редакцією статуту Товариства на день початку виплати дивідендів:

за період 2014-2018 роки – у сумі 60 000,00 грн. (шістдесят тисяч гривень 00 коп.).

Третє питання
Виступив: Голова загальних зборів який виступив з пропозицією щодо строків та порядку виплати розподіленого прибутку Товариства. Надійшла пропозиція виплатити дивіденди Учасникам у грошовій формі на карткові рахунки Учасників Товариства пропорційно їх частці у статутному капіталі не пізніше 28 лютого 2019 року. Доручити директору Товариства здійснити всі дії, необхідні для своєчасної та повної виплати дивідендів Учасникам Товариства.

Вирішили: Виплатити дивіденди учасникам у грошовій формі на карткові рахунки учасників Товариства пропорційно їх частці у статутному капіталі не пізніше 28 лютого 2019 року.
Доручити директору Товариства здійснити всі дії, необхідні для своєчасної та повної виплати дивідендів учасникам Товариства.

ГОЛОСУВАЛИ З УСІХ ПИТАНЬ:

Перше питання: «за» – 100 % голосів присутніх, «проти» – немає, «утрималися» – немає.

Друге питання: «за» – 100 % голосів присутніх, «проти» – немає, «утрималися» – немає.

Третє питання: «за» – 100 % голосів присутніх, «проти» – немає, «утрималися» – немає.

РІШЕННЯ ПРИЙНЯТІ З УСІХ ПИТАНЬ.

Підписи учасників загальних зборів:

Засновник __________________________

Залишилось таке питання: Якщо протокол був складений після 16:00, але не пізніше 18:00, то ПДФО та ВЗ можна сплатити на наступний день??!
Nelli-Nelli
От: Tuesday, February 05, 2019 11:42:41 PM

Благодарностей: 125
katerinap_ko, трохи не згодна, в разі нарахування дивідендів (за умови, що дивіденди ще не виплачені) перерахування ПДФО дo бюджету податковий агент повинен зробити відповідно дo пп. 168.1.5 ПKУ: протягом 30 календарних днів, наступниx за місяцем, в якoму були нараховані дивіденди. Нема норми закону, що зобов’язують перераховувати всі податки з ПДФО та Вз в день нарахування.
Nelli-Nelli
От: Tuesday, February 05, 2019 11:46:32 PM

Благодарностей: 125
Ivan_Rabin пишет:
Katerinap_ko пишет:

Шановна Kate, на оснві вашого прикладу протоколу та прикладів з інтренету скалав такий собі?

Протокол загальних зборыв на дивыденди
ПРОТОКОЛ № __
ЗАГАЛЬНИХ ЗБОРІВ ЗАСНОВНИКІВ
ТОВАРИСТВА З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ
"___________"

м. Львів __ лютого 2019 року.

ЗБОРИ ПРОВОДЯТЬСЯ ЗА АДРЕСОЮ: ________

ДАТА ТА ЧАС ПРОВЕДЕННЯ ЗАГАЛЬНИХ ЗБОРІВ: __ лютого 2019 року, 16 годин 30 хвилин.

ПРИСУТНІ:

- фізична особа, громадянин України - Засновник, який володіє часткою в розмірі 100 % статутного капіталу (100% голосів).

ЗАПРОШЕНІ:

- фізична особа, громадянин України - Засновник – директор та головний бухгалтер ТОВ "___________".

На загальний зборах учасників ТОВ «___________» присутні всі учасники, що володіють у сукупності 100 % статутного капіталу відповідно до Статуту, а тому збори є правомочними та можуть бути проведені для вирішення питань порядку денного, що стосуються діяльності Товариства.

Голова загальних зборів - Засновник.

Секретар загальних зборів - Засновник.

ПОРЯДОК ДЕННИЙ:
1. Розгляд та затвердження фінансових результатів господарської діяльності ТОВ "___________" (далі - Товариство) за 2014 рік, 2015 рік, 2016 рік, 2017 рік та 2018 рік (далі - період 2014-2018 роки).
2. Про розподіл чистого прибутку, отриманого ТОВ "___________" в результаті господарської діяльності за період 2014-2018 роки.
3. Затвердження строків та порядку виплати розподіленого прибутку ТОВ "___________" за період 2014-2018 роки.

Перше питання
Виступив: Засновник, який доповів про досягнуті результати господарської діяльності Товариства за період 2014-2018 роки і запропонував затвердити фінансові результати господарської діяльності, подані у фінансовій звітності Товариства за період 2014-2018 роки. Чистий прибуток Товариства за період 2014-2018 роки запропоновано затвердити в сумі _____.

Вирішили: Затвердити фінансові результати господарської діяльності Товариства за період 2014-2018 роки, подані у фінансовій звітності Товариства за період 2014-2018 роки. Чистий прибуток Товариства за період 2014-2018 роки затвердити в сумі________.

Друге питання
Виступив: Голова загальних зборів запропонував частково розподілити чистий прибуток господарської діяльності Товариства за період 2014-2018 роки, спрямувавши його на виплату дивідендів:

Дивіденди виплатити Учасникам пропорційно до їх частки у статутному капіталі Товариства згідно із чинною редакцією статуту Товариства:

Вирішили: Частково розподілити чистий прибуток господарської діяльності Товариства за період 2014-2018 роки, спрямувавши його на виплату дивідендів:

Дивіденди виплатити Учасникам пропорційно до їх частки у статутному капіталі Товариства згідно із чинною редакцією статуту Товариства на день початку виплати дивідендів:

Третє питання
Виступив: Голова загальних зборів який виступив з пропозицією щодо строків та порядку виплати розподіленого прибутку Товариства. Надійшла пропозиція виплатити дивіденди Учасникам у грошовій формі на карткові рахунки Учасників Товариства пропорційно їх частці у статутному капіталі не пізніше 28 лютого 2019 року. Доручити директору Товариства здійснити всі дії, необхідні для своєчасної та повної виплати дивідендів Учасникам Товариства.

Вирішили: Виплатити дивіденди учасникам у грошовій формі на карткові рахунки учасників Товариства пропорційно їх частці у статутному капіталі не пізніше 28 лютого 2019 року.
Доручити директору Товариства здійснити всі дії, необхідні для своєчасної та повної виплати дивідендів учасникам Товариства.

ГОЛОСУВАЛИ З УСІХ ПИТАНЬ:

Перше питання: «за» – 100 % голосів присутніх, «проти» – немає, «утрималися» – немає.

Друге питання: «за» – 100 % голосів присутніх, «проти» – немає, «утрималися» – немає.

Третє питання: «за» – 100 % голосів присутніх, «проти» – немає, «утрималися» – немає.

РІШЕННЯ ПРИЙНЯТІ З УСІХ ПИТАНЬ.

Підписи учасників загальних зборів:

Засновник __________________________

Залишилось таке питання: Якщо протокол був складений після 16:00, але не пізніше 18:00, то ПДФО та ВЗ можна сплатити на наступний день??!

Особисто моя відповідь в попередньому пості. Вас ПКУ не зобов’язує сплачувати податки в день їх нарахування.
Иришка
От: Wednesday, February 06, 2019 10:33:27 AM

Ранг: Просвещенный

Благодарностей: 3
Добрый день!
Предприятие на общей системе. Один учредитель-физлицо.
Планируем увеличить уставной капитал за счет нераспределенной прибыли. Как правильно оформить? Приравнивается ли это к реинвестиции дивидендов. Нужно ли начислить дивиденды, выплатить налоги (особенно интересует НДФЛ. Согласно ст.165.1.18 НДФЛ не удерживается, но вопрос спорный)? Или можно провести эту операцию по другому?
Спасибо.
Иришка
От: Wednesday, February 06, 2019 10:33:29 AM

Добрый день!
Планируем увеличить уставной капитал за счет нераспределенной прибыли. Как правильно оформить? Приравнивается ли это к реинвестиции дивидендов. Нужно ли начислить дивиденды, выплатить налоги (особенно интересует НДФЛ. Согласно ст.165.1.18 НДФЛ не удерживается, но вопрос спорный)? Или можно провести эту операцию по другому?
Спасибо.
ИринаК
От: Wednesday, February 06, 2019 11:14:38 AM

Ранг: Высший разум

Благодарностей: 261
Иришка пишет:
Добрый день!
Спасибо.

Вот неплохая статья по увеличению уставного капитала. Правда она за 04.2018 - до принятия нового закона о ТОВках.После принятия которого не отслеживала изменение ситуации с реинвестициями. При выполнении трубований ст. 165.1.18 НДФЛ не удерживается, а вот по ВС - освобождения нет

https://i.factor.ua/ukr/journals/nibu/2018/april/issue-34/article-36102.html
Иришка
От: Wednesday, February 06, 2019 11:32:06 AM

ИринаК пишет:
Иришка пишет:
Добрый день!
Спасибо.

Вот неплохая статья по увеличению уставного капитала. Правда она за 04.2018 - до принятия нового закона о ТОВках.После принятия которого не отслеживала изменение ситуации с реинвестициями. При выполнении трубований ст. 165.1.18 НДФЛ не удерживается, а вот по ВС - освобождения нет

Вы знаете в том то и проблема, что с изменением Закона, нашла статью

" Закон передбачає можливість збільшення статутного капіталу Товариства за рахунок нерозподіленого прибутку, тобто без внесення учасниками додаткових вкладів.

Відповідно до ч. 1 ст. 17 Закону, учасники Товариства можуть збільшити статутний капітал Товариства без додаткових вкладів за рахунок нерозподіленого прибутку Товариства. У розвиток цього, для уникнення корпоративних конфліктів та захисту інтересів міноритарних учасників Закон цілком логічно передбачає правило щодо незмінності пропорцій часток учасників при збільшенні розміру статутного капіталу за рахунок нерозподіленого прибутку Товариства (ч. 2 ст. 17 Закону).

Зазначені законодавчі зміни значно спрощують процедуру реінвестування прибутку Товариства та, по суті, інтегрують три етапи попередньої процедури з розподілу прибутку, виплати дивідендів учасникам та наступного їх внесення в якості додаткових внесків до статутного капіталу, економлячи при цьому час та фінансові ресурси як Товариства, так і його учасників.

ИринаК
От: Wednesday, February 06, 2019 11:50:08 AM

Ранг: Высший разум

Благодарностей: 261
Иришка пишет:
ИринаК пишет:
Иришка пишет:
Добрый день!
Спасибо.

Вы знаете в том то и проблема, что с изменением Закона, нашла статью

" Закон передбачає можливість збільшення статутного капіталу Товариства за рахунок нерозподіленого прибутку, тобто без внесення учасниками додаткових вкладів.

Відповідно до ч. 1 ст. 17 Закону, учасники Товариства можуть збільшити статутний капітал Товариства без додаткових вкладів за рахунок нерозподіленого прибутку Товариства. У розвиток цього, для уникнення корпоративних конфліктів та захисту інтересів міноритарних учасників Закон цілком логічно передбачає правило щодо незмінності пропорцій часток учасників при збільшенні розміру статутного капіталу за рахунок нерозподіленого прибутку Товариства (ч. 2 ст. 17 Закону).

Зазначені законодавчі зміни значно спрощують процедуру реінвестування прибутку Товариства та, по суті, інтегрують три етапи попередньої процедури з розподілу прибутку, виплати дивідендів учасникам та наступного їх внесення в якості додаткових внесків до статутного капіталу, економлячи при цьому час та фінансові ресурси як Товариства, так і його учасників.

Ну так по сути ничего же и не изменилось, а упростилось - если несколько учредителей и все принимают решение единогласно, при этом %ная часть учасников не затрагивается... А Вы как трактуете?
scs
От: Wednesday, February 06, 2019 9:11:16 PM

Ранг: Гений

чи потрібно протокол на виплату дивідендів завіряти нотаріально?