= БОЛЬНИЧНЫЕ: порядок, оформление, учет =

Аватар користувача
Ребекка
Светоч Мысли
Светоч Мысли
Повідомлень: 4272
З нами з: 28 лютого 2012, 07:00
Звідки: м. Черкаси
Дякував (ла): 7201 раз
Подякували: 2403 рази

Повідомлення Ребекка »

Яночка писав:Код 29 ставится

ДФСУ від 02.02.2017 р. № 1925/6/99–99–13–02–01–15).
но больничные же не начислили

Гоша
Гений
Гений
Повідомлень: 439
З нами з: 29 березня 2012, 06:28
Дякував (ла): 447 разів
Подякували: 208 разів

Повідомлення Гоша »

Добрий день! ФОП на єдиному податку скористався правом отримати лікарняні на себе від ФСС (серйозне захворювання, довготривале лікування, можливо встановлення інвалідності). Всі моменти нарахування допомоги від ФСС та купу документів угодила з ФСС та здала розрахунок. Між ФСС та ДПІ так і не урегульване питання, чи є ФСС податковим агентом по відношенню до ФОП. У фонді сказали, що на сьогоднішній день вони перерахують заявлену суму допомоги ("грязними"), в вже ФОП сплатить зі спецрахунку ПДФО та ВЗ. З цим зрозуміло.
1. У відношенні ЄСВ: ФОП сплачує свої 22% 918,06 грн за кожен місяць, не прив"язуючись до суми лікарняних? ТАК? (розрахунок подавала за 51 календарний день, получилось трохи більше 6тис. грн, а далі буде, продовжує хворіти)
2. В 1 ДФ треба буде відобразити на самого себе суму лікарняних з кодом 128, показати утриманий та сплачений ПДФО та ВЗ. ТАК?
3. А що зі звітністю по ЄСВ? У фонді, звичайно, подробиць не знають, але висловлюють думку, що якийсь звіт має бути хоча б для того, щоб у майбутньому виключити періоди цього лікарняного для нарахування нового. Радять всі питання вирішувати в ДПІ. Піду і в ДПІ, але хочеться почути вашу думку, колеги. Про додаток 4, думаю, мова не може йти? Адже зобов"язання тоді сядуть на особовий рахунок по найманим особам.
Вважаю, що ФОПи мають скористатися можливістю отримати допомогу від держави, адже внески сплачують.

Аватар користувача
Яков
Гигант Мысли
Гигант Мысли
Повідомлень: 13639
З нами з: 28 жовтня 2013, 06:29
Звідки: Одесса
Дякував (ла): 14106 разів
Подякували: 27882 рази

Повідомлення Яков »

Гоша писав:Добрий день! ФОП на єдиному податку скористався правом отримати лікарняні на себе від ФСС (серйозне захворювання, довготривале лікування, можливо встановлення інвалідності). Всі моменти нарахування допомоги від ФСС та купу документів угодила з ФСС та здала розрахунок. Між ФСС та ДПІ так і не урегульване питання, чи є ФСС податковим агентом по відношенню до ФОП. У фонді сказали, що на сьогоднішній день вони перерахують заявлену суму допомоги ("грязними"), в вже ФОП сплатить зі спецрахунку ПДФО та ВЗ. З цим зрозуміло.
1. У відношенні ЄСВ: ФОП сплачує свої 22% 918,06 грн за кожен місяць, не прив"язуючись до суми лікарняних? ТАК? (розрахунок подавала за 51 календарний день, получилось трохи більше 6тис. грн, а далі буде, продовжує хворіти)
2. В 1 ДФ треба буде відобразити на самого себе суму лікарняних з кодом 128, показати утриманий та сплачений ПДФО та ВЗ. ТАК?
3. А що зі звітністю по ЄСВ? У фонді, звичайно, подробиць не знають, але висловлюють думку, що якийсь звіт має бути хоча б для того, щоб у майбутньому виключити періоди цього лікарняного для нарахування нового. Радять всі питання вирішувати в ДПІ. Піду і в ДПІ, але хочеться почути вашу думку, колеги. Про додаток 4, думаю, мова не може йти? Адже зобов"язання тоді сядуть на особовий рахунок по найманим особам.
Вважаю, що ФОПи мають скористатися можливістю отримати допомогу від держави, адже внески сплачують.
1. Вроде, да.
2. Нет. Это доходы физлица, которые отражаются в Податковой декларации про майновий стан и доходи (и ПДФО с ВЗ тоже).
3. Никакого "другого" отчёта, кроме Додатка 5 для ФОПа по ЕСВ нет (есть ещё Додаток 6 – но та таблица, которая касается ФОПов – по результатам проверки).
Из старенького и ещё
Зображення

Гоша
Гений
Гений
Повідомлень: 439
З нами з: 29 березня 2012, 06:28
Дякував (ла): 447 разів
Подякували: 208 разів

Повідомлення Гоша »

Скрытый текст
Яков писав:
Гоша писав:Добрий день! ФОП на єдиному податку скористався правом отримати лікарняні на себе від ФСС (серйозне захворювання, довготривале лікування, можливо встановлення інвалідності). Всі моменти нарахування допомоги від ФСС та купу документів угодила з ФСС та здала розрахунок. Між ФСС та ДПІ так і не урегульване питання, чи є ФСС податковим агентом по відношенню до ФОП. У фонді сказали, що на сьогоднішній день вони перерахують заявлену суму допомоги ("грязними"), в вже ФОП сплатить зі спецрахунку ПДФО та ВЗ. З цим зрозуміло.
1. У відношенні ЄСВ: ФОП сплачує свої 22% 918,06 грн за кожен місяць, не прив"язуючись до суми лікарняних? ТАК? (розрахунок подавала за 51 календарний день, получилось трохи більше 6тис. грн, а далі буде, продовжує хворіти)
2. В 1 ДФ треба буде відобразити на самого себе суму лікарняних з кодом 128, показати утриманий та сплачений ПДФО та ВЗ. ТАК?
3. А що зі звітністю по ЄСВ? У фонді, звичайно, подробиць не знають, але висловлюють думку, що якийсь звіт має бути хоча б для того, щоб у майбутньому виключити періоди цього лікарняного для нарахування нового. Радять всі питання вирішувати в ДПІ. Піду і в ДПІ, але хочеться почути вашу думку, колеги. Про додаток 4, думаю, мова не може йти? Адже зобов"язання тоді сядуть на особовий рахунок по найманим особам.
Вважаю, що ФОПи мають скористатися можливістю отримати допомогу від держави, адже внески сплачують.
1. Вроде, да.
2. Нет. Это доходы физлица, которые отражаются в Податковой декларации про майновий стан и доходи (и ПДФО с ВЗ тоже).
3. Никакого "другого" отчёта, кроме Додатка 5 для ФОПа по ЕСВ нет (есть ещё Додаток 6 – но та таблица, которая касается ФОПов – по результатам проверки).
Из старенького и ещё
Якове, дякую. В черговий раз дивуюсь Вашій обізнаності та вмінню орієнтуватись у океані інформації.
У мене залишилось тільки питання про виключення у майбутньому з розрахункового періоду поважних причин. У мене то дані будуть, а от як ФСС їх побачить? Відчуваю, що не раз ще буду ФОПу оформлювати лікарняні.

BigPanda
УченикУченик
Повідомлень: 6
З нами з: 16 січня 2019, 18:52
Дякував (ла): 3 рази

Повідомлення BigPanda »

Питання - податки з лікарняних (ті що за рахунок фонду) сплачуємо на ті самі рахунки, що і з ЗП?

Яночка
Светоч Мысли
Светоч Мысли
Повідомлень: 1516
З нами з: 05 грудня 2011, 05:18
Дякував (ла): 592 рази
Подякували: 529 разів

Повідомлення Яночка »

Так

Галина_2004
Высший разум
Высший разум
Повідомлень: 601
З нами з: 29 лютого 2012, 08:20
Дякував (ла): 195 разів
Подякували: 15 разів

Повідомлення Галина_2004 »

Доброго дня! Перевірте, будь ласка, в мене випадок, коли працівник не відпрацював жодного повного місяця, чи правильно я провела розрахунок середньоденної зп. Прийнятий 3 грудня, з 17 січня лікарняний на 9 днів, значить дохід за грудень-січень (включно 16 січня)/44 дні.
З 13 лютого він знову на лікарняному, тепер я рахую дохід за грудень - лютий (включно 12 лютого)/63 дні. Вірно?

КамЛ
Светоч Мысли
Светоч Мысли
Повідомлень: 1912
З нами з: 06 липня 2017, 15:07
Дякував (ла): 50 разів
Подякували: 1298 разів

Повідомлення КамЛ »

Галина_2004 писав:Доброго дня! Перевірте, будь ласка, в мене випадок, коли працівник не відпрацював жодного повного місяця, чи правильно я провела розрахунок середньоденної зп. Прийнятий 3 грудня, з 17 січня лікарняний на 9 днів, значить дохід за грудень-січень (включно 16 січня)/44 дні.
З 13 лютого він знову на лікарняному, тепер я рахую дохід за грудень - лютий (включно 12 лютого)/63 дні. Вірно?
1. в первом случае - все правильно.
2. во втором случае берете в расчет зарплату и дни только за январь, декабрь уже не учитывается, т.к. есть полный месяц - январь.

Гоша
Гений
Гений
Повідомлень: 439
З нами з: 29 березня 2012, 06:28
Дякував (ла): 447 разів
Подякували: 208 разів

Повідомлення Гоша »

КамЛ писав:
Галина_2004 писав:Доброго дня! Перевірте, будь ласка, в мене випадок, коли працівник не відпрацював жодного повного місяця, чи правильно я провела розрахунок середньоденної зп. Прийнятий 3 грудня, з 17 січня лікарняний на 9 днів, значить дохід за грудень-січень (включно 16 січня)/44 дні.
З 13 лютого він знову на лікарняному, тепер я рахую дохід за грудень - лютий (включно 12 лютого)/63 дні. Вірно?
1. в первом случае - все правильно.
2. во втором случае берете в расчет зарплату и дни только за январь, декабрь уже не учитывается, т.к. есть полный месяц - январь.
Не забудьте виключити дні лікарняного з розрахункового періоду. Ну і допомогу, звісно.

_buh_181111
ЗнатокЗнаток
Повідомлень: 20
З нами з: 02 лютого 2018, 10:13
Дякував (ла): 10 разів

Повідомлення _buh_181111 »

Добрий день! Працівник прийнятий на роботу 17 грудня 2018. з 25 лютого 2019 по 7 березня лікарняний. Приніс довідку про страховий стаж (додаток 9) згідно якої загальний страх стаж 14 років; за останній рік страховий стаж становить 10 місяців. Розрахунок середньої зарплати робити за відпрацьований час (лише повний січень місяць? Чи достатньо додатку 9 для підтвердження наявності страхового стажу більше 6 місяців за попередній рік, чи необхідно ще довідку ОК-7?

Відповісти

Повернутись до “Лікарняні”