Сайт | Бухгалтерский форум | Беседка Правила форума | Поиск | Активные темы | Участники | Вход | Регистрация

Добро пожаловать!
Перехід з загальної системи на єдиний податок. Дополнительные действия
77Helen
От: Sunday, October 28, 2018 10:38:33 AM

Ранг: Оракул

Благодарностей: 9
Яков пишет:
77Helen пишет:
ФОП зарегистрирован 29.08.18, с 1.09 на ЕН. Доходов за 3 дня деятельности на ОСН не было. В деке про майновий стан за 3 кв.нужно указывать наличие автомобиля или она подается пустая?
Цитата:
177.5.2. Фізичні особи - підприємці, які зареєстровані протягом року в установленому законом порядку <…> подають податкову декларацію за результатами звітного кварталу, в якому розпочата така діяльність або відбувся перехід на загальну систему оподаткування. Вперше зареєстровані підприємці в податковій декларації також зазначають інформацію про майновий стан та доходи за станом на дату державної реєстрації підприємцем.

Указывать в разделе "ВІДОМОСТІ ПРО ВЛАСНЕ НЕРУХОМЕ (РУХОМЕ) МАЙНО ТА/АБО МАЙНО, ЯКЕ НАДАЄТЬСЯ В ОРЕНДУ (СУБОРЕНДУ)", в колонке 7 прочерк?
Сообщение отредактировано:Sunday, October 28, 2018 10:51 AM
Julia_76
От: Wednesday, October 31, 2018 3:36:09 PM
Ранг: Профи

Благодарностей: 6
ФОП заргистрирован 25.07.2018, до августа деятельности не было. С 01.08.2018г. на на едином 2 группа, получен доход за 3 квартал в сумме 300 тыс. грн. Подаю пустую декларацию про майновый стан за 3 кв. и потом за год. Декларацию по единому годовую.

Нужно ли в декларации про майновый стан заполнять раздел 3 "Доходи, які не включаються до загального річного доходу", а именно 11.1 "доходи, отримані від провадження господарської діяльності за спрощеною системою оподаткування протягом звітного (податкового) року. Судя по формулировке, если и нужно, то только в годовой?

И, если можно, подскажите, предусмотрена ли ответственность за то, что в декларации про майновій стан не указана информация о недвижимом имуществе, т.е. совсем не заполен раздел, при наличии недвижимости? Полагаю, что предпринимателю, совсем не понравится сейчас выдать весь список своей недвижимости. Есть ли такая критичная необходимость, если эта недвижимость никак не связана с предпринимательской деятельностью?

Яков
От: Wednesday, October 31, 2018 3:53:43 PM

Ранг: Гигант мысли

Благодарностей: 35,355
Julia_76 пишет:
ФОП заргистрирован 25.07.2018, до августа деятельности не было.
С 01.08.2018г. на едином 2 группа, получен доход за 3 квартал в сумме 300 тыс. грн. Подаю пустую декларацию про майновый стан за 3 кв. и потом за год. Декларацию по единому годовую.

Нужно ли в декларации про майновый стан заполнять раздел 3 "Доходи, які не включаються до загального річного доходу", а именно 11.1 "доходи, отримані від провадження господарської діяльності за спрощеною системою оподаткування протягом звітного (податкового) року. Судя по формулировке, если и нужно, то только в годовой?

И, если можно, подскажите, предусмотрена ли ответственность за то, что в декларации про майновій стан не указана информация о недвижимом имуществе, т.е. совсем не заполнен раздел, при наличии недвижимости? Полагаю, что предпринимателю, совсем не понравится сейчас выдать весь список своей недвижимости. Есть ли такая критичная необходимость, если эта недвижимость никак не связана с предпринимательской деятельностью?
да, в декларации за год указываются доходи, отримані від провадження господарської діяльності за спрощеною системою (кроме строки 11.1 данные переносятся ещё и в строки 11 и 12)
за НЕуказание сведений об имуществе теоретически могут административно наказать за "недостоверные" данные.
Хуже, если ФОП не указал данные об имуществе на дату госрегистрации, прошло года 2, как ФОП-единщик он "заработал" и задекларировал, например, 1млн 900тыс. грн, а потом или начинает сдавать в аренду своё имущество, стоимостью более 2 млн грн; или закрывается и становится госслужащим (депутатом, прокурором...) – возникнут вопросы...

Julia_76
От: Wednesday, October 31, 2018 3:58:40 PM
Ранг: Профи

Благодарностей: 6
Огромное спасибо! А, я так понимаю, что как раз эта декларация за 3 квартал и должна содержать информацию об имуществе на дату регистрации, т.к. ФОП зарегистрировался впервые? И, лучше таки показать свои объекты, иначе в дальнейшем могут быть проблемы.
mila13
От: Thursday, November 01, 2018 11:11:58 AM

Ранг: Мудрец

Благодарностей: 13
Добрый день! ФОП зарегистрирован 24.10.18, подали заявку на единый налог с 01.11.18. В октябре открыли счет в банке, поставили пос-терминал для оплаты картой... И вот, 31.10.18 (общая система)произошла оплата картой, но деньги на счет поступили 01.11.18 (единый налог). Получается, ФОП вел деятельность на общей системе, а доход получил уже на едином... И что теперь? Я думаю, что поскольку деньги поступили 01.11.18, то у ФОПа на общей системе нет дохода. Значит я подаю Майновый стан уже сразу за год, Деку единого налога за год и ЕСВ (додаток5) за год. Так?
ren
От: Thursday, November 01, 2018 11:25:14 AM

Ранг: Высший разум

Благодарностей: 833
mila13 пишет:
Добрый день! ФОП зарегистрирован 24.10.18, подали заявку на единый налог с 01.11.18. В октябре открыли счет в банке, поставили пос-терминал для оплаты картой... И вот, 31.10.18 (общая система)произошла оплата картой, но деньги на счет поступили 01.11.18 (единый налог). Получается, ФОП вел деятельность на общей системе, а доход получил уже на едином... И что теперь? Я думаю, что поскольку деньги поступили 01.11.18, то у ФОПа на общей системе нет дохода. Значит я подаю Майновый стан уже сразу за год, Деку единого налога за год и ЕСВ (додаток5) за год. Так?

Датой получения дохода фопом , который работает с помощью платёжного терминала, является дата получения денег на р/с по разъяснениям налоговиков. Поэтому доход получен вами уже тогда, когда фоп стал единщиком.

https://buhgalter911.com/normativnaya-baza/pisma/gfsu/schodo-opodatkuvannya-dohodiv-1039949.html это правда индивид налоговая консультация
Elena86
От: Monday, January 14, 2019 7:38:10 PM
Ранг: Ученик

Благодарностей: 0
Добрый вечер! Подскажите пожалуйста новичку!!! Зарегистрирована в реестре предприятий, организаций с 3 октября. С 1 ноября нахожусь на едином налоге 1 группа. Отчетность я правильно понимаю должна сдать:
1. По ЕсВ додаток 5 за год
2. налоговую декларацию плательщика единого налога
3. налоговую декларацию об имущественном состоянии и доходах.
вопрос по последней. Изрыла кучу информации.Четко не нашла ничего. Я заполняю 1 раздел это понятно. И раздел об имуществе.
1.А еще какие я должна заполнить?
2.я должна куда то проставить сумму по книге доходов за ноябрь и декабрь?
3.Я должна заполнять форму 2 в части 1??или это ко мне не относится??
shinna
От: Monday, January 14, 2019 8:11:10 PM

Ранг: Светоч мысли

Благодарностей: 3,491
Elena86 пишет:
Добрый вечер! Подскажите пожалуйста новичку!!! Зарегистрирована в реестре предприятий, организаций с 3 октября. С 1 ноября нахожусь на едином налоге 1 группа. Отчетность я правильно понимаю должна сдать:
вопрос по последней. Изрыла кучу информации.Четко не нашла ничего. Я заполняю 1 раздел это понятно. И раздел об имуществе.

1. Да
2. Да.
3. Да. Если за период нахождения на общей системе с 3 по 31 октября у вас не велась деятельность, то дкларация будет с прочерками.

Скромность украшает человека.
Нескромность украшает его жизнь...
Нина1801
От: Tuesday, January 15, 2019 8:40:24 AM

Благодарностей: 144
shinna пишет:
Elena86 пишет:

1. Да
2. Да.
3. Да. Если за период нахождения на общей системе с 3 по 31 октября у вас не велась деятельность, то дкларация будет с прочерками.

А попутно вопросы по декларации об имущественном состоянии:в заглавной части в строке:"особа,що припинила підприємницьку діяльність" ставим отметку,что прекратила или ничего не ставим,показывая,что он остается предпринимателем?И второе: в разделе ІІІ,строка ІІ.І-ставим доход,полученый,находясь на упрощенной системе?
Яков
От: Tuesday, January 15, 2019 9:17:37 AM

ІНСТРУКЦІЯ щодо заповнення податкової декларації про майновий стан і доходи
III. Порядок заповнення декларації
Цитата:
1. У розділі I декларації "Загальні відомості":...
8) у рядку 8 позначкою "х" позначається категорія платника податку.

Категорія "особа, яка припинила підприємницьку діяльність протягом звітного року датою __.__.____" обирається фізичною особою, яка перебувала на обліку як фізична особа - підприємець (крім осіб, які обирали спрощену систему оподаткування) та стосовно яких проведено державну реєстрацію припинення підприємницької діяльності фізичної особи - підприємця за її рішенням протягом звітного (податкового) року. При цьому зазначається дата, що відповідає даті державної реєстрації припинення в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань

Цитата:
3. У розділі ІІІ декларації "Доходи, які не включаються до загального річного оподатковуваного доходу":

1) у рядку 11.1 декларації вказується загальний обсяг доходу фізичної особи - платника єдиного податку, отриманого в результаті провадження господарської діяльності за спрощеною системою оподаткування згідно з розділом XIV Кодексу, станом на кінець звітного (податкового) року
значения из этой строки учитываются в строках 11 и 12.

Уляся
От: Thursday, January 31, 2019 1:38:07 PM

Ранг: Мастер

Доброго дня. Підкажіть будь ласка відкриваю інтернет магазин. І реєструю ФОП. Як мені краще зареєструвати ФОП на загальній системі чи ФОП 2 група? Дякую за допомогу.
Поля-Полина
От: Monday, March 11, 2019 2:50:13 PM

Благодарностей: 35
Добрый день. ФОП на ОС переходит на единый со 2кв.2019, нужно ли в заявлении заполнять рядок 12 Обсяг доходу за попередній рік....и расчет доходов отдельно подается?! Спасибо.
shinna
От: Monday, March 11, 2019 3:14:52 PM

Поля-Полина пишет:
Добрый день. ФОП на ОС переходит на единый со 2кв.2019, нужно ли в заявлении заполнять рядок 12 Обсяг доходу за попередній рік....и расчет доходов отдельно подается?! Спасибо.

Да. Нужно.

СветланаИ
От: Tuesday, March 12, 2019 1:07:20 PM

Благодарностей: 169
Добрый день, подскажите, при заполнении заявления о переходе на единый налог в графе данные документа, которые подтверждают гос.регистрацию нужно ставить номер свидетельства или номер записи?
Яков
От: Tuesday, March 12, 2019 1:28:04 PM

СветланаИ пишет:
Добрый день, подскажите, при заполнении заявления о переходе на единый налог в графе данные документа, которые подтверждают гос.регистрацию нужно ставить номер свидетельства или номер записи?
записи

Яков
От: Tuesday, March 12, 2019 1:31:50 PM

Про перехід фізичної особи – підприємця на спрощену систему оподаткування

07.03.2019 - Департамент комунікацій ДФС
Відповідно до п. 291.3 ст. 291 Податкового кодексу України (далі – Кодекс) фізична особа – підприємець (далі – ФОП) може самостійно обрати спрощену систему оподаткування, якщо така особа відповідає вимогам, встановленим главою 1 розділу ХIV Кодексу, та реєструється платником єдиного податку в порядку, визначеному цією главою.

Порядок переходу на спрощену систему оподаткування врегульовано ст. 298 Кодексу, згідно з абзацом першим п.п. 298.1.4 п. 298.1 якої суб’єкт господарювання, який є платником інших податків і зборів відповідно до норм Кодексу, може прийняти рішення про перехід на спрощену систему оподаткування шляхом подання заяви до контролюючого органу не пізніше ніж за 15 календарних днів до початку наступного календарного кварталу. При цьому такий суб’єкт господарювання може здійснити перехід на спрощену систему оподаткування один раз протягом календарного року.

Перехід на спрощену систему оподаткування суб’єкта господарювання, зазначеного в абзаці першому п.п. 298.1.4 п. 298.1 ст. 298 Кодексу, може бути здійснений за умови, якщо протягом календарного року, що передує періоду переходу на спрощену систему оподаткування, суб’єктом господарювання дотримано вимоги, встановлені в п. 291.4 ст. 291 Кодексу.

За умови дотримання платником єдиного податку вимог, встановлених Кодексом для обраної ним групи, такий платник може самостійно перейти на сплату єдиного податку, встановленого для інших груп платників єдиного податку, шляхом подання заяви до контролюючого органу не пізніше ніж за 15 календарних днів до початку наступного кварталу. При цьому у платника єдиного податку третьої групи, який є платником податку на додану вартість, анулюється реєстрація платника податку на додану вартість у порядку, встановленому Кодексом, у разі обрання ним першої або другої групи чи ставки єдиного податку, встановленої для третьої групи, яка включає податок на додану вартість до складу єдиного податку (п.п. 298.1.5 п. 298.1 ст. 298 Кодексу).

15 березня 2019 року – останній день для подання заяви про перехід на спрощену систему оподаткування з другого кварталу 2019 року:

платником інших податків і зборів;

платником єдиного податку – для переходу на іншу групу платника єдиного податку.

Важливо!

Умови, згідно з якими фізичні особи не можуть бути платниками єдиного податку першої – третьої груп, визначені у п. 291.5 ст. 291 Кодексу. Зокрема, не можуть бути платниками єдиного податку першої – третьої групи фізичні особи – платники податків, які на день подання заяви про реєстрацію платником єдиного податку мають податковий борг, крім безнадійного податкового боргу, що виник внаслідок дії обставин непереборної сили (форс-мажорних обставин) (п.п. 291.5.8 ст. 291 Кодексу).

Довідково!

Зареєстровані в установленому порядку фізичні особи - підприємці, які до закінчення місяця, в якому відбулася державна реєстрація, подали заяву щодо обрання спрощеної системи оподаткування та ставки єдиного податку, встановленої для першої або другої групи, вважаються платниками єдиного податку з першого числа місяця, наступного за місяцем, у якому відбулася державна реєстрація (п.п. 298.1.2 п. 298.1 ст. 298 Кодексу).

Зареєстровані в установленому законом порядку суб’єкти господарювання (новостворені), які протягом 10 днів з дня державної реєстрації подали заяву щодо обрання спрощеної системи оподаткування та ставки єдиного податку, встановленої для третьої групи, яка не передбачає сплату податку на додану вартість, вважаються платниками єдиного податку з дня їх державної реєстрації.

Для переходу на спрощену систему оподаткування суб’єкт господарювання подає до відповідного контролюючого органу заяву про застосування спрощеної системи оподаткування (далі – заява) за формою, затвердженою наказом Міністерства фінансів України від 20.12.2011 № 1675 «Про затвердження форми свідоцтва платника єдиного податку та порядку видачі свідоцтва, форми та порядку подання заяви про застосування спрощеної системи оподаткування та форми розрахунку доходу за попередній календарний рік», зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 27.12.2011 за № 1536/20274. У заяві, зокрема, зазначається ставка єдиного податку та дата (період) обрання або переходу на спрощену систему оподаткування.

СветланаИ
От: Thursday, March 14, 2019 11:54:45 AM

Благодарностей: 169
Добрый день, подскажите, пожалуйста еще по заполнению заявления на переход. ФОП с 1 апреля собирается перейти на единый налог 3 группа. Деятельность будет пошив швейных изделий, т.е. получается производство. Значит нужно заполнить 10.1, что писать в графе вид товара(продукции)? И еще, что писать в пункте 7. Место проведения хоз.деятельности, если пока точного адреса нет, договор аренды пока не заключался?
shinna
От: Friday, March 15, 2019 12:11:47 PM

СветланаИ пишет:
Добрый день, подскажите, пожалуйста еще по заполнению заявления на переход. ФОП с 1 апреля собирается перейти на единый налог 3 группа. Деятельность будет пошив швейных изделий, т.е. получается производство. Значит нужно заполнить 10.1, что писать в графе вид товара(продукции)? И еще, что писать в пункте 7. Место проведения хоз.деятельности, если пока точного адреса нет, договор аренды пока не заключался?

Логично было бы определиться с адресом вашего пошивочного цеха. Иначе придется потом еще раз подавать заяву на упрощенную систему с адресом мисцепровадження. Не забудьте также про форму 20-ОПП. Вид товара - что собираетесь шить согласно КВЭДа.

malinka17
От: Friday, April 19, 2019 9:44:41 AM

Ранг: Мастер

Будь ласка, підкажіть) Зареєстровано фоп 01.03 з 01.04 є платником єдиного податку (3%+пдв).
За 1 квартал звітності не має..?
Буде річна декларація (за період, що фоп на загальній системі)
Починаючи з квітня пдв і єдиний податок квартальна ?
Popen
От: Friday, April 19, 2019 10:08:59 AM

Благодарностей: 13,238
malinka17 пишет:
Будь ласка, підкажіть) Зареєстровано фоп 01.03 з 01.04 є платником єдиного податку (3%+пдв).
За 1 квартал звітності не має..?
Буде річна декларація (за період, що фоп на загальній системі)
Починаючи з квітня пдв і єдиний податок квартальна ?

1. подать "майнстан" за 1-й квартал + за год
2. з квітня: ЕН-квартальна, ПДВ-місячна