РРО для единщиков 2 и 3 группы

Розділ XIV ПКУ
ekonomist
УченикУченик
Повідомлень: 4
З нами з: 27 лютого 2019, 14:49
Дякував (ла): 1 раз

Повідомлення ekonomist »

Popen писав:
ekonomist писав:Добрый вечер.
ФЛП на второй группе превысил 1 млн грн, не поставил рро и подал на закрытие в 2018 году. Налоговая пол года не могла выдать обходной и не было никакой проверки. Этот ФЛП в этом году вновь регистрируется. Меня интересует вопрос, ФЛП работает как с чистого листа или вследствие превышения оборота в прошлой регистрации сейчас тоже обязан ставить рро?
Порог в 1 000 000 - это пожизненно, т.е. никаких чистых листов...

Спасибо.
а где мне можно почитать, что это пожизненно, чтоб я могла доказать шефу не на пальцах?

Аватар користувача
Яков
Гигант Мысли
Гигант Мысли
Повідомлень: 13639
З нами з: 28 жовтня 2013, 06:29
Звідки: Одесса
Дякував (ла): 14106 разів
Подякували: 27882 рази

Повідомлення Яков »

ЗІР, 109.02
[b
Питання
Чи мають право не застосовувати РРО ФОП – платники ЄП другої – четвертої груп, які до припинення підприємницької діяльності (переходу на сплату інших податків та зборів) перевищили обсяг доходу 1000000 грн., а потім повторно зареєструвались платниками ЄП?[/b]]Відповідь

Коротка:
З метою визначення необхідності застосування реєстраторів розрахункових операцій (далі – РРО) фізичні особи – підприємці – платники єдиного податку другої - четвертої груп, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (послуг), повинні самостійно встановити перевищення обсягу доходу понад 1000000 гривень.
При цьому, якщо зазначені особи, які до припинення підприємницької діяльності (переходу на сплату інших податків та зборів) перевищили встановлений обсяг доходу, а потім повторно зареєструвались платниками єдиного податку, то такі особи зобов’язані застосувати РРО у всіх наступних податкових періодах протягом їх реєстрації незалежно від подальших змін обсягів доходу.

Повна:
Відповідно до п. 296.10 ст. 296 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI із змінами та доповненнями (далі – ПКУ) реєстратори розрахункових операцій (далі – РРО) не застосовуються, зокрема платниками єдиного податку другої - четвертої груп (фізичні особи – підприємці) незалежно від обраного виду діяльності, обсяг доходу яких протягом календарного року не перевищує 1000000 гривень. У разі перевищення в календарному році обсягу доходу понад 1000000 гривень застосування РРО для такого платника єдиного податку є обов’язковим. Застосування РРО розпочинається з першого числа першого місяця кварталу, наступного за виникненням такого перевищення, та продовжується у всіх наступних податкових періодах протягом реєстрації суб’єкта господарювання як платника єдиного податку.
Норми п. 296.10 ст. 296 ПКУ не поширюються на платників єдиного податку, які здійснюють реалізацію технічно складних побутових товарів, що підлягають гарантійному ремонту, а також лікарських засобів та виробів медичного призначення.
Доходом платника єдиного податку для фізичної особи – підприємця є дохід, отриманий протягом податкового (звітного) періоду в грошовій формі (готівковій та/або безготівковій); матеріальній або нематеріальній формі, визначеній п. 292.3 ст. 292 ПКУ. При цьому до доходу не включаються отримані такою фізичною особою пасивні доходи у вигляді процентів, дивідендів, роялті, страхові виплати і відшкодування, а також доходи, отримані від продажу рухомого та нерухомого майна, яке належить на праві власності фізичній особі та використовується в її господарській діяльності (п.п. 1 п. 292.1 ст. 292 ПКУ).
Згідно з ст. 3 Закону України від 06 липня 1995 року № 265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг», із змінами та доповненнями (далі – Закон № 265) суб’єкти господарювання, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг зобов’язані, зокрема проводити розрахункові операції на повну суму покупки (надання послуги) через зареєстровані, опломбовані у встановленому порядку та переведені у фіскальний режим роботи РРО з роздрукуванням відповідних розрахункових документів, що підтверджують виконання розрахункових операцій.
Тобто нормами чинного законодавства не передбачено можливості платникам єдиного податку другої - четвертої груп, обсяг доходу яких перевищив 1000000 гривень, проводити розрахункові операції без застосування РРО з використанням розрахункових книжок та книг обліку розрахункових операцій.
Підпунктом 298.1.4 п. 298.1 ст. 298 ПКУ визначено, що суб’єкт господарювання, який є платником інших податків і зборів відповідно до норм ПКУ, може прийняти рішення про перехід на спрощену систему оподаткування шляхом подання заяви до контролюючого органу не пізніше ніж за 15 календарних днів до початку наступного календарного кварталу. Такий суб’єкт господарювання може здійснити перехід на спрощену систему оподаткування один раз протягом календарного року.
Перехід на спрощену систему оподаткування суб’єкта господарювання, зазначеного в абзаці першому п.п. 298.1.4 п. 298.1 ст. 298 ПКУ, може бути здійснений за умови, якщо протягом календарного року, що передує періоду переходу на спрощену систему оподаткування, суб’єктом господарювання дотримано вимоги, встановлені п. 291.4 ст. 291 ПКУ.
Тобто, з метою визначення необхідності застосування РРО фізичні особи – підприємці – платники єдиного податку другої - четвертої груп, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (послуг), повинні самостійно встановити перевищення обсягу доходу понад 1000000 гривень.
При цьому, якщо зазначені особи, які до припинення підприємницької діяльності (переходу на сплату інших податків та зборів) перевищили встановлений обсяг доходу, а потім повторно зареєструвались платниками єдиного податку, то такі особи зобов’язані застосувати РРО у всіх наступних податкових періодах протягом їх реєстрації незалежно від подальших змін обсягів доходу.
Зображення

olga111
Высший разум
Высший разум
Повідомлень: 911
З нами з: 16 листопада 2009, 10:07
Дякував (ла): 226 разів
Подякували: 140 разів

Повідомлення olga111 »

Добрый день! А если ФОП на ЕН превысил 1 млн по эквайрингу , после перешел на общую систему и так проторчал 3 года то как быть не пойму? Вроде и 1095 дней прошло и типа срок давности для штрафа и что в таком случае с РРО? Все равно на РРО обречен что ли?#umbr#

Снежынка
Светоч Мысли
Светоч Мысли
Повідомлень: 1123
З нами з: 06 травня 2014, 17:57
Дякував (ла): 570 разів
Подякували: 83 рази

Повідомлення Снежынка »

olga111 писав:Добрый день! А если ФОП на ЕН превысил 1 млн по эквайрингу , после перешел на общую систему и так проторчал 3 года то как быть не пойму? Вроде и 1095 дней прошло и типа срок давности для штрафа и что в таком случае с РРО? Все равно на РРО обречен что ли?#umbr#
І до Вас не завітали податківці, за цей період перевірити чи є у Вас РРО?

olga111
Высший разум
Высший разум
Повідомлень: 911
З нами з: 16 листопада 2009, 10:07
Дякував (ла): 226 разів
Подякували: 140 разів

Повідомлення olga111 »

Нет, слава Богу. РРО нет до сих пор и ФОП не работает, просто платится ЕСВ. Хотя считаю не справедливо эквайринг считать наликом, ФОПу то эти деньги на 2600 сразу ж попадают, нилички в руках то нет. А за превышение налоговики ж не видят - может у ФОПа чисто безнал был.

Снежынка
Светоч Мысли
Светоч Мысли
Повідомлень: 1123
З нами з: 06 травня 2014, 17:57
Дякував (ла): 570 разів
Подякували: 83 рази

Повідомлення Снежынка »

olga111 писав:Нет, слава Богу. РРО нет до сих пор и ФОП не работает, просто платится ЕСВ. Хотя считаю не справедливо эквайринг считать наликом, ФОПу то эти деньги на 2600 сразу ж попадают, нилички в руках то нет. А за превышение налоговики ж не видят - может у ФОПа чисто безнал был.
в мене подані декларації к-ка Фопів, вище 1 млн за 2018р., екварінг+ надходження на р/р.
Касовий не ставила.
Мені рекомендують подати уточнюючі по декларації.
Боюся, це притягне увагу до Фопа.
Касовий ставити 100% не будемо.

не знаю,як вийти з цієї ситуації.

0608
ЗнатокЗнаток
Повідомлень: 20
З нами з: 08 жовтня 2018, 14:30
Дякував (ла): 10 разів
Подякували: 2 рази

Повідомлення 0608 »

Доброго дня!
Виникло таке питання: ФОП 3 група 5% надає послуги протипожежного захисту. В жовтні 2018 року дохід перевищив 1 млн. Всі розрахунки здійснювалися на підставі виставлених рахунків і приймалися на рахунок ФОП 2600. Ніякої готівки та POS-терміналів. Випадково наткнулася на інфу, що оплата через ПРИВАТ24 вважається розрахунковою операцією і потребує застосування РРО. Але як такі оплати ідентифікувати? Коли гроші приходять з рахунку 2600 тут все ясно. Але від деяких покупців-ФОПів оплати приходять у вигляді: Платник Транз.сч._ DN, DG, DZ Банк платника АТ КБ "ПРИВАТБАНК" ДЕБЕТ рах. N 2902.... У призначенні платежу вже вказано ФІО особи платника та № рахунку, або за що сплата. Іноді вказується "пеказ готівкових коштів за такі-то послуги". Як розцінювати такі оплати? Як безготівкове надходження чи як розрахункову операцію? Чи потрібно проводити ці оплати через РРО, якого доречі в нас немає, бо ми думали, що все це безготівкові розрахунки. Тобто коли людина отримавши рахунок заходить в свій приват24, або використовую термінал самообслуговування, що належить тому ж Привату - чи є це розрахунковою операцією? Чи для отримувача оплати це буде безготівковий розрахунок, що не потребує РРО??

buh201520
Мудрец
Мудрец
Повідомлень: 130
З нами з: 09 грудня 2015, 10:43
Дякував (ла): 29 разів
Подякували: 5 разів

Повідомлення buh201520 »

Здравствуйте! ООО на едином налоге, 3 группа 5% (вид деятельности: услуги в интернете), получает оплаты на расчетный счет через LiqPay. При превышении дохода 1 млн грн он должен установить РРО или нет? тоже самое интересно и для 2 и 3 группы ФЛП (аналогичная ситуация)


FyDD
Светоч Мысли
Светоч Мысли
Повідомлень: 3130
З нами з: 22 лютого 2013, 05:48
Дякував (ла): 2359 разів
Подякували: 751 раз

Повідомлення FyDD »

buh201520 писав:Здравствуйте! ООО на едином налоге, 3 группа 5% (вид деятельности: услуги в интернете), получает оплаты на расчетный счет через LiqPay. При превышении дохода 1 млн грн он должен установить РРО или нет? тоже самое интересно и для 2 и 3 группы ФЛП (аналогичная ситуация)
мне кажется РРО вам был нужен был с самого начала, т.к. гни специфически относится к LiqPay.

https://ibuh.info/ru/kogda-pechatat-che ... emu-liqpay
https://epodatok.com.ua/ru/article/11252

https://www.buh24.com.ua/kievskaya-gfs- ... -soglasen/

А ФОП на ЕН при превышении 1млн в любой форме ставит РРО, если работает по налу

0608
ЗнатокЗнаток
Повідомлень: 20
З нами з: 08 жовтня 2018, 14:30
Дякував (ла): 10 разів
Подякували: 2 рази

Повідомлення 0608 »

0608 писав:Доброго дня!
Виникло таке питання: ФОП 3 група 5% надає послуги протипожежного захисту. В жовтні 2018 року дохід перевищив 1 млн. Всі розрахунки здійснювалися на підставі виставлених рахунків і приймалися на рахунок ФОП 2600. Ніякої готівки та POS-терміналів. Випадково наткнулася на інфу, що оплата через ПРИВАТ24 вважається розрахунковою операцією і потребує застосування РРО. Але як такі оплати ідентифікувати? Коли гроші приходять з рахунку 2600 тут все ясно. Але від деяких покупців-ФОПів оплати приходять у вигляді: Платник Транз.сч._ DN, DG, DZ Банк платника АТ КБ "ПРИВАТБАНК" ДЕБЕТ рах. N 2902.... У призначенні платежу вже вказано ФІО особи платника та № рахунку, або за що сплата. Іноді вказується "пеказ готівкових коштів за такі-то послуги". Як розцінювати такі оплати? Як безготівкове надходження чи як розрахункову операцію? Чи потрібно проводити ці оплати через РРО, якого доречі в нас немає, бо ми думали, що все це безготівкові розрахунки. Тобто коли людина отримавши рахунок заходить в свій приват24, або використовую термінал самообслуговування, що належить тому ж Привату - чи є це розрахунковою операцією? Чи для отримувача оплати це буде безготівковий розрахунок, що не потребує РРО??
Оскільки ніхто не відповідає, поділюся приватною консультацією з цього приводу, яку мені надали на ресурсі dtkt. Отже, якщо ФОП видає покупцю рахунок на оплату і не приймає готівку, не використовує POS-термінали, не має діючих договорів на інтернет-еквайрінг, а також не заключав договорів з банками, згідно яких надається можливість оплатити товари/послуги цього ФОП через інтернет-банкінг якогось банку (наприклад, Приват в інтернет-банкінгу Приват24 пропонує сплатити послуги Вега, Воля, Ейвон і т.ін.) - всі кошти, що надходять на рахунок ФОП згідно виставлених рахунків, не є розрахунковими операціями, а є для продавця безготівковим розрахунком. Тому РРО не потрібно. І не потрібно відстежувати номери рахунків, з яких приходять кошти і спосіб оплати, яким скористався покупець.

Відповісти

Повернутись до “Спрощена система оподаткування”