Питання по 1 ДФ

КамЛ
Светоч Мысли
Светоч Мысли
Повідомлень: 1912
З нами з: 06 липня 2017, 15:07
Дякував (ла): 50 разів
Подякували: 1298 разів

Повідомлення КамЛ »

blize писав: Разовая, нецелевая. Код 169 - это для необлагаемой мат.помощи?.. Или и для той, и для той?
В статье написано и для той, и для той: "В форме № 1ДФ сумму нецелевой благотворительной помощи, в т.ч. превышающей необлагаемые размеры, отражают по признаку дохода «169» (см. разъяснение из категории 132.02 раздела «Запитання – відповіді з Бази знань» ЗІР (zir.sfs.gov.ua))."

ANKO
Светоч Мысли
Светоч Мысли
Повідомлень: 1059
З нами з: 02 червня 2016, 12:00
Дякував (ла): 415 разів
Подякували: 537 разів

Повідомлення ANKO »

blize писав:
КамЛ писав:
blize писав:Коллеги, подскажите, пожалуйста, облагаемая материальная помощь отражается с кодом 126 или 127? Я склоняюсь к 127... Никаких новых разъяснений по этому поводу не было?
Все зависит от ее характеристики: если это систематическая матпомощь - то код "101", если нецелева - то "169"

Почитайте статью, совсем свежак https://interbuh.com.ua/ru/documents/oneanalytics/472


Кроме того, за ошибки в признаке доходов штрафы не применяются, главное, показать суммы.
Разовая, нецелевая. Код 169 - это для необлагаемой мат.помощи?.. Или и для той, и для той?
Може це вам стане в нагоді...

У 2019 році сума НБД (Нецільова благодійна матдопомога) не включається в оподатковуваний дохід фізичної особи (тобто і не оподатковується ПДФО) якщо виконані наступні дві умови (п.п. 170.7.3 ПКУ; БЗ 103.15):
1) допомога надана резидентом (юрособою або фізособою);2) її сума сукупно за такий рік не перевищує 2690 грн. З не оподатковуваної ПДФО допомоги (її частини) не утримують і ВЗ (п.п. 1.7 п. 161 підрозд. 10 розд. ХХ ПКУ; БЗ 132.02).
Увага! НБД, надана нерезидентом, у повному обсязі потрапить в оподатковуваний дохід одержувача. Якщо ж НБД отримана від резидента, проте її розмір перевищує неоподатковувану межу — в оподатковуваний дохід потрапить лише сума перевищення (тобто частина матдопомоги, що перевищила 2690 грн.). Крім того, з оподатковуваної суми НБД (її частини) доведеться утримати і ВЗ за ставкою 1,5 % (п.п. 1.2 п. 161 підрозд. 10 ПКУ). Увага! ДФСУ в роз’ясненні 103.25 БЗ рекомендує відображати в розд. I форми № 1ДФ

суму НБД (як оподатковувану, так і неоподатковувану) з єдиною ознакою доходу «169»
Також ці суми повинні «засвітитися» в розділі II форми № 1ДФ за рядком «Військовий збір» (БЗ 103.25).

blize
Светоч Мысли
Светоч Мысли
Повідомлень: 1762
З нами з: 28 серпня 2014, 12:20
Дякував (ла): 2057 разів
Подякували: 611 разів

Повідомлення blize »

Спасибо огромное, теперь ясно. Отражаем всё с кодом 169.
Раньше были разъяснения, что сумму в пределах необлагаемой мат.помощи отражаем с кодом 169. А сумму, превышающую предел, облагаем налогами и отражаем с кодом 126 (127).

Nelli-Nelli
Светоч Мысли
Светоч Мысли
Повідомлень: 1733
З нами з: 31 травня 2015, 13:16
Дякував (ла): 399 разів
Подякували: 906 разів

Повідомлення Nelli-Nelli »

Доброго дня. допоможіть, будь ласка, із цифрою Працювало за труд.договорами, якщо у мене один працівник звільнився і був знову прийнятий. в 1-ДФ він відображається двома строками, а як його враховувати в загальній кількості працюючих як ОДИН чи ДВА? Програма мені видає два. не можу знайти як правильно.

КамЛ
Светоч Мысли
Светоч Мысли
Повідомлень: 1912
З нами з: 06 липня 2017, 15:07
Дякував (ла): 50 разів
Подякували: 1298 разів

Повідомлення КамЛ »

Nelli-Nelli писав:Доброго дня. допоможіть, будь ласка, із цифрою Працювало за труд.договорами, якщо у мене один працівник звільнився і був знову прийнятий. в 1-ДФ він відображається двома строками, а як його враховувати в загальній кількості працюючих як ОДИН чи ДВА? Програма мені видає два. не можу знайти як правильно.
Как ОДИН, человек, ведь, по факту - один.

buhkvitka
ПрофиПрофи
Повідомлень: 35
З нами з: 17 червня 2015, 16:40
Дякував (ла): 17 разів
Подякували: 7 разів

Повідомлення buhkvitka »

Енни писав:Підскажіть будь-ласка лікарняні по вагітності і пологах нараховані у лютому 2019 (але не виплачені у першому кв-лі)
Значить я їх повинна показати в 1ДФ як нараховані з кодом 128?
Чи показати тоді ,коли все виплатять і нараховані виплачені одним рядком ? код 128 так?
І в мене така сама ситуація, не знаю що робити.

Аватар користувача
Natalenna
Светоч Мысли
Светоч Мысли
Повідомлень: 3251
З нами з: 17 лютого 2014, 14:30
Дякував (ла): 3872 рази
Подякували: 3194 рази

Повідомлення Natalenna »

buhkvitka писав:
Енни писав:Підскажіть будь-ласка лікарняні по вагітності і пологах нараховані у лютому 2019 (але не виплачені у першому кв-лі)
Значить я їх повинна показати в 1ДФ як нараховані з кодом 128?
Чи показати тоді ,коли все виплатять і нараховані виплачені одним рядком ? код 128 так?
І в мене така сама ситуація, не знаю що робити.
ви показуєте зараз нараховані у 2 кв. виплачені. у мене таке було.
Наше життя встелене граблями (с) Із творів ЗНО
Бухгалтерський облік - це мистецтво

READYN
Светоч Мысли
Светоч Мысли
Повідомлень: 1711
З нами з: 18 січня 2013, 08:17
Дякував (ла): 1267 разів
Подякували: 504 рази

Повідомлення READYN »

Две ситуации

1. в 1 квартале оплачено за услуги ФОП. Акт подписан во 2 квартале.
2. в 1 квартале подписан акт. Оплата во 2 квартале.

Как в 1 и 2 случаях заполнить 1 ДФ?

Аватар користувача
Тюша
Акула НКУ
Акула НКУ
Повідомлень: 8701
З нами з: 24 березня 2010, 04:42
Дякував (ла): 2125 разів
Подякували: 5234 рази

Повідомлення Тюша »

READYN писав:Две ситуации

1. в 1 квартале оплачено за услуги ФОП. Акт подписан во 2 квартале.
2. в 1 квартале подписан акт. Оплата во 2 квартале.

Как в 1 и 2 случаях заполнить 1 ДФ?
1. 3 а-"0", 3-оплата за услуги ФОП
2. 3 а-сумма акта, 3 - "0"

Лёшик
Гений
Гений
Повідомлень: 391
З нами з: 22 травня 2009, 01:29
Дякував (ла): 54 рази
Подякували: 19 разів

Повідомлення Лёшик »

Тюша писав:
READYN писав:Две ситуации

1. в 1 квартале оплачено за услуги ФОП. Акт подписан во 2 квартале.
2. в 1 квартале подписан акт. Оплата во 2 квартале.

Как в 1 и 2 случаях заполнить 1 ДФ?
1. 3 а-"0", 3-оплата за услуги ФОП
2. 3 а-сумма акта, 3 - "0"
Тоже, только касается выплат по договорам тех. В отчёте отражать аналогичным образом или как зарплату, т.е. начислено равно выплаченное?
НДФЛ, если платим все по сроку выплаты, тоже колонки будут равны?

Закрито

Повернутись до “Звітність з ПДФО”