Больничный по беременности и родам

mbamber
Светоч Мысли
Светоч Мысли
Повідомлень: 1097
З нами з: 04 червня 2013, 00:46
Дякував (ла): 271 раз
Подякували: 617 разів

Повідомлення mbamber »

Экспедитор писав:Добрый день ! Очень хочу уточнить такой момент, т.к. декретные и вообще больничный оформляю впервые. . В конце мая месяце подала в фонд соцстраха заявку на оплату больничного по БИР, который с середины мая. Знаю что в отчете ЕСВ в д. 5 надо будет указать дату ухода в декрет с 15.05. , а в додатке 6 помесячно суммы декретных. В фонде мне сказали что д. 6 подать как только мы получим деньги от фонда , сейчас в майском отчете не показывать. Так ли это ? Пожалуйста подскажите.
Ерунду вам сказали, в мае подали - маем и отчитывайтесь. И не забудьте уплатить ЕСВ до 20 июня независимо от поступления финансирования.

Экспедитор
ЗнатокЗнаток
Повідомлень: 27
З нами з: 23 жовтня 2017, 14:03
Дякував (ла): 11 разів

Повідомлення Экспедитор »

mbamber писав:
Экспедитор писав:Добрый день ! Очень хочу уточнить такой момент, т.к. декретные и вообще больничный оформляю впервые. . В конце мая месяце подала в фонд соцстраха заявку на оплату больничного по БИР, который с середины мая. Знаю что в отчете ЕСВ в д. 5 надо будет указать дату ухода в декрет с 15.05. , а в додатке 6 помесячно суммы декретных. В фонде мне сказали что д. 6 подать как только мы получим деньги от фонда , сейчас в майском отчете не показывать. Так ли это ? Пожалуйста подскажите.
Ерунду вам сказали, в мае подали - маем и отчитывайтесь. И не забудьте уплатить ЕСВ до 20 июня независимо от поступления финансирования.
Спасибо за ответ , я тоже так считаю . У них может какой-то свой интерес , чтоб потом налоговая нам штраф влепила за не вовремя перечисленный налог. Я не знаю , на проверку соцстрах приходит уже после того как мы получим деньги и перечислим их декретчице ?

mbamber
Светоч Мысли
Светоч Мысли
Повідомлень: 1097
З нами з: 04 червня 2013, 00:46
Дякував (ла): 271 раз
Подякували: 617 разів

Повідомлення mbamber »

Экспедитор писав:У них может какой-то свой интерес , чтоб потом налоговая нам штраф влепила за не вовремя перечисленный налог. Я не знаю , на проверку соцстрах приходит уже после того как мы получим деньги и перечислим их декретчице ?
У них нет абсолютно никакого ни интереса, ни компетенции в этом вопросе, поэтому и дают такие "ценные" советы.
Теперь с проверками попроще, но есть риск нарваться, если вовремя не отчитаетесь о выплате https://uteka.ua/publication/news-14-de ... axovatelej

Аватар користувача
Nepogoda
Высший разум
Высший разум
Повідомлень: 867
З нами з: 02 вересня 2018, 09:55
Звідки: Odessa
Дякував (ла): 284 рази
Подякували: 409 разів

Повідомлення Nepogoda »

Добрый день, коллеги! ФОП 2гр. на ЕН оформила листок по БИР с 20.02.19 по 24.06.19 (до роботи стати з 25.06.2019). После родов получила продолжение больничного на 14 дней с 26.06.19 по 09.07.19. По моему мнению в женской консультации допустили ошибку в дате начала больничного- должны были выписать с 25.06.19г. Или я не права? Допускаются ли исправления в больничном листе или нужно оформить новый листок? Или можно оставить все как есть, ведь для ФОПа это не принципиально.

Аватар користувача
Nepogoda
Высший разум
Высший разум
Повідомлень: 867
З нами з: 02 вересня 2018, 09:55
Звідки: Odessa
Дякував (ла): 284 рази
Подякували: 409 разів

Повідомлення Nepogoda »

Nepogoda писав:Добрый день, коллеги! ФОП 2гр. на ЕН оформила листок по БИР с 20.02.19 по 24.06.19 (до роботи стати з 25.06.2019). После родов получила продолжение больничного на 14 дней с 26.06.19 по 09.07.19. По моему мнению в женской консультации допустили ошибку в дате начала больничного- должны были выписать с 25.06.19г. Или я не права? Допускаются ли исправления в больничном листе или нужно оформить новый листок? Или можно оставить все как есть, ведь для ФОПа это не принципиально.
Вопрос снимается, т.к. ошибка была в первом больничном листе, накрутили с последним днем. Но он уже оплачен.

Аватар користувача
Яков
Гигант Мысли
Гигант Мысли
Повідомлень: 13639
З нами з: 28 жовтня 2013, 06:29
Звідки: Одесса
Дякував (ла): 14106 разів
Подякували: 27882 рази

Повідомлення Яков »

Nepogoda писав:Вопрос снимается, т.к. ошибка была в первом больничном листе, накрутили с последним днем. Но он уже оплачен.
в больничном листе последний день больничного может быть указан как 125-й или 126-й. Это не считается ошибкой и не и больничный (если указано 125 дней) исправлять не нужно. Был ряд разъяснений по этому поводу. Независимо от того, указано 125 или 126 дней для расчёта берутся 126 дней.
Зображення

Anastasiia 123
УченикУченик
Повідомлень: 1
З нами з: 13 червня 2019, 17:16

Повідомлення Anastasiia 123 »

Доброго дня.
Я являють приватним підприємцем. Є декілька питань стосовно виплати декретних

1. В який термін приходять декретні виплати з моменту подання заяви у відповідні служби?
2. Чи можуть відмовити у виплаті декретних, якщо на рахунок підприємця зараховувались кошти після подання заяви на декретні виплати? (Тобто я вже перебувала в декретній відпустці, не працювала, але отримувала дохід.)

Заздалегідь дякую за відповідь

usvk
ЗнатокЗнаток
Повідомлень: 14
З нами з: 09 лютого 2017, 11:50
Дякував (ла): 6 разів

Повідомлення usvk »

Добрый день, помогите, пожалуйста!!!!!!!!!!!!
Сотрудница уходит в отпуск по беременности и родам.
отработала 7 месяцев.
Вопрос: ей положен основной отпуск в 24 к дня?
может она отгулять эти дни часть до отпуск по беременности и родам, часть после?
если да, то отпучкные сразу выплачиваются или нет?
как в таком случае выплатить ей отпускные?
Помогите, пожалуйста, а то каша в мыслях!!!!!
первый раз сталкиваюсь с декретными

Аватар користувача
Яков
Гигант Мысли
Гигант Мысли
Повідомлень: 13639
З нами з: 28 жовтня 2013, 06:29
Звідки: Одесса
Дякував (ла): 14106 разів
Подякували: 27882 рази

Повідомлення Яков »

Статтею 179 КЗпП передбачено, що на підставі медичного висновку (листка непрацездатності) жінкам надається оплачувана відпустка у зв’язку з вагітністю та пологами тривалістю 70 календарних днів до пологів і 56 (у разі народження двох і більше дітей та у разі ускладнення пологів – 70) календарних днів після пологів, починаючи з дня пологів.
за бажанням жінки до відпустки у зв’язку з вагітністю та пологами роботодавець зобов’язаний приєднати щорічні, основну і додаткову відпустки незалежно від тривалості її роботи в організації в поточному робочому році.
Жінкам, що мають дітей віком до півтора року, крім загальної перерви для відпочинку і харчування, надаються також додаткові перерви для годування дитини. Надаються вони не рідше ніж через три години і їх тривалість повинна становити не менше тридцяти хвилин кожна, а в разі наявності двох і більше грудних дітей – не менше години. При цьому такі перерви включаються в робочий час і оплачуються за середнім заробітком. Це передбачено статтею 183 КЗпП
ЗУ "Про відпустки"
Стаття 10. Порядок надання щорічних відпусток
Право працівника на щорічні основну та додаткові відпустки повної тривалості у перший рік роботи настає після закінчення шести місяців безперервної роботи на даному підприємстві.

У разі надання працівникові зазначених щорічних відпусток до закінчення шестимісячного терміну безперервної роботи їх тривалість визначається пропорційно до відпрацьованого часу, за винятком випадків, передбачених частиною сьомою цієї статті.

Щорічні відпустки повної тривалості до настання шестимісячного терміну безперервної роботи у перший рік роботи на даному підприємстві за бажанням працівника надаються:

1) жінкам - перед відпусткою у зв'язку з вагітністю та пологами або після неї, а також жінкам, які мають двох і більше дітей віком до 15 років або дитину з інвалідністю;
Зображення

usvk
ЗнатокЗнаток
Повідомлень: 14
З нами з: 09 лютого 2017, 11:50
Дякував (ла): 6 разів

Повідомлення usvk »

Яков писав:Статтею 179 КЗпП передбачено, що на підставі медичного висновку (листка непрацездатності) жінкам надається оплачувана відпустка у зв’язку з вагітністю та пологами тривалістю 70 календарних днів до пологів і 56 (у разі народження двох і більше дітей та у разі ускладнення пологів – 70) календарних днів після пологів, починаючи з дня пологів.
за бажанням жінки до відпустки у зв’язку з вагітністю та пологами роботодавець зобов’язаний приєднати щорічні, основну і додаткову відпустки незалежно від тривалості її роботи в організації в поточному робочому році.
Жінкам, що мають дітей віком до півтора року, крім загальної перерви для відпочинку і харчування, надаються також додаткові перерви для годування дитини. Надаються вони не рідше ніж через три години і їх тривалість повинна становити не менше тридцяти хвилин кожна, а в разі наявності двох і більше грудних дітей – не менше години. При цьому такі перерви включаються в робочий час і оплачуються за середнім заробітком. Це передбачено статтею 183 КЗпП
ЗУ "Про відпустки"
Стаття 10. Порядок надання щорічних відпусток
Право працівника на щорічні основну та додаткові відпустки повної тривалості у перший рік роботи настає після закінчення шести місяців безперервної роботи на даному підприємстві.

У разі надання працівникові зазначених щорічних відпусток до закінчення шестимісячного терміну безперервної роботи їх тривалість визначається пропорційно до відпрацьованого часу, за винятком випадків, передбачених частиною сьомою цієї статті.

Щорічні відпустки повної тривалості до настання шестимісячного терміну безперервної роботи у перший рік роботи на даному підприємстві за бажанням працівника надаються:

1) жінкам - перед відпусткою у зв'язку з вагітністю та пологами або після неї, а також жінкам, які мають двох і більше дітей віком до 15 років або дитину з інвалідністю;
Больничный по беременности с 01.08.19
с 23.07.19 - по 31.07.19 - основной отпуск на 9 дней согласно заявления
остаток 6 неотгуляных дней приплюсовываю к 126 дням отпуска по беременности и родам?
т.е по ЖЕЛАНИЮ (по заявлению) если она хочет 9 дней, то так и будет 9 дней, правильно я поняла?
а если полностью отпуск захочет, то можно 9 дней ДО, а остальные- присоединить к отпуску по беременности, опять же, если это будет в заявлении.
А выплату всех отпускных по основному сделать за 3 дня До ухода в отпуск?

Відповісти

Повернутись до “Декретні”