Корректировка НН (часть 2)

податкова накладна, розрахунок коригування до податкової накладної, реєстр і реєстрація податкових накладних
тожебухгалтер
Мудрец
Мудрец
Повідомлень: 111
З нами з: 03 вересня 2018, 16:34
Дякував (ла): 1 раз
Подякували: 40 разів

Повідомлення тожебухгалтер »

Скрытый текст
irin@d писав:
Tasa писав:
irin@d писав:Добрый день. Подскажите, пожалуйста, как быть
27.06 получена предоплата за товар 1 – 1200штук по 18 грн с ндс. 30.06 была отгрузка товара 1 – 960 шт (вместо 1200) по 18 грн. и товара 2 – 160 шт по 35 грн.
Накладную я зарегистрировала 27.06 ( 1200 х 18 = 21600 грн ) и РК 30.06, только в РК я с кодом 104 сминусовала все 1200 штук товара 1 и добавила 960 шт. этого же товара 1 и товара 2.
1.Будет ли ошибкой, что используется 104 код вместо 102 ?
2.Бухгалтер контрагента, утверждает, что я сделала и по датам все неправильно, но если изменить дату отгрузки на 27 июня (у меня в этот период как раз других не было отгрузок), то будет правильно, даже если РК зарегистрирован 30.06
1. вважаю що ні, у вас дійсно змінюється номенклатура як на мене
2. по датам - все зроблено вірно, чим той бухгалтер обгрунтовує свою позицію ?
Бухгалтер говорит, что мне нужно было сделать корректировку на 27.06, где указать -1200 по 18 грн и + 960 шт. товара 1 по 18 грн. и +123.429 штук товара 2 по 35 грн. А потом отдельной накладной 30.06 добавить оставшиеся 36,571 шт. товара 2. А я своей корректировкой добавила "лишний" ндс к 27.06, ведь я корректирую 27 число

Но вот на ОИР (категория 101.15) пишется

Якщо після отримання попередньої оплати та складання і реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних податкової накладної відбувається зміна (у тому числі часткова) номенклатури товарів/послуг, постачальник (продавець) на дату постачання товарів/послуг складає розрахунок коригування до податкової накладної, складеної на дату отримання попередньої оплати.

Я все равно не знаю, как правильно
[/quote]
Мне представляется, что ваш покупатель прав. Нельзя дополнительно отгруженный товар сунуть в РК. Это первое событие - значит на дельту надо отдельную НН датой отгрузки.



мюсля
Светоч Мысли
Светоч Мысли
Повідомлень: 2334
З нами з: 15 листопада 2011, 14:17
Дякував (ла): 1024 рази
Подякували: 1019 разів

Повідомлення мюсля »

irin@d писав:
Tasa писав:
irin@d писав:Добрый день. Подскажите, пожалуйста, как быть
27.06 получена предоплата за товар 1 – 1200штук по 18 грн с ндс. 30.06 была отгрузка товара 1 – 960 шт (вместо 1200) по 18 грн. и товара 2 – 160 шт по 35 грн.
Накладную я зарегистрировала 27.06 ( 1200 х 18 = 21600 грн ) и РК 30.06, только в РК я с кодом 104 сминусовала все 1200 штук товара 1 и добавила 960 шт. этого же товара 1 и товара 2.
1.Будет ли ошибкой, что используется 104 код вместо 102 ?
2.Бухгалтер контрагента, утверждает, что я сделала и по датам все неправильно, но если изменить дату отгрузки на 27 июня (у меня в этот период как раз других не было отгрузок), то будет правильно, даже если РК зарегистрирован 30.06
1. вважаю що ні, у вас дійсно змінюється номенклатура як на мене
2. по датам - все зроблено вірно, чим той бухгалтер обгрунтовує свою позицію ?
Бухгалтер говорит, что мне нужно было сделать корректировку на 27.06, где указать -1200 по 18 грн и + 960 шт. товара 1 по 18 грн. и +123.429 штук товара 2 по 35 грн. А потом отдельной накладной 30.06 добавить оставшиеся 36,571 шт. товара 2. А я своей корректировкой добавила "лишний" ндс к 27.06, ведь я корректирую 27 число

Но вот на ОИР (категория 101.15) пишется

Якщо після отримання попередньої оплати та складання і реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних податкової накладної відбувається зміна (у тому числі часткова) номенклатури товарів/послуг, постачальник (продавець) на дату постачання товарів/послуг складає розрахунок коригування до податкової накладної, складеної на дату отримання попередньої оплати.

Я все равно не знаю, как правильно
Да, тот бухгалтер прав: на момент отгрузки другого товара 30.06 РК нулевой на смену номенклатуры с датой 30.06 + 30.06 НН на разницу.
27.06 зашла предоплата 1200*18=21600
30.06 отгрузились на 960*18+160*35=22880
Разница 1280 на которую Вы составляете налоговую от 30.06.
Первым событием была и осталась предоплата, поменялся оплаченный ассортимент.
Своим РК Вы действительно из налоговой на сумму 21600 от 27.06 сделали налоговую на сумму 22880 - таких обязательств на 27.06 у Вас не было

xata
Мудрец
Мудрец
Повідомлень: 106
З нами з: 18 липня 2017, 20:59
Дякував (ла): 68 разів
Подякували: 5 разів

Повідомлення xata »

xata писав:
xata писав:Добрый день!
Подскажите, правильно ли я делаю? Зарегистрировала в срок налоговую от 26.06.2019, но тпо трем из шести позиций указала неправильную цену(меньшую), соответственно недодала НДС покупателю. Обнаружила сегодня....Хочу сделать теперь РК (эти три позиции ставлю с "-" неправильная цена и с "+" эти же позиции (правильные же не трогаю?). ТЕперь не могу сообразить как правильнее/лучше дату корректировки? 26.06.2019-тогда у меня штраф...копейки...но все же....и тогда я просто показываю правильную НН в деке за июнь, а куда корректировку?? А если корректировку сегодняшним числом?
Заранее благодарю!!!!
Будь ласочкаааааа!!! Развейте сомнения!!!!
корректировка у меня только на разницу в ценах?
А то я уже себе допридумываю......#wall#
Сама себе отвечу. ЗАрегила додаток 2 на разницу. Три строчки с минусом, такие же с плюсом, но порядковые номера новых правильных не должны повторять те номера, которые уже были в нн. То есть, у меня изначально в нн были позиции 1,2,3 ошибочные и 4,5,6-правильные. В додатке 2 с минусом пошли номера 1,2,3, а с плюсом уже 7,8,9. И груп коригування соответственно тоже три (первая с 1 и 7 номером п/п, 2-я со 2 и 8, третья с 3 и 9) Зарегила сегодняшним числом додаток 2, выписанный 26.06 к нн от 26.06 (зарегена в срок). В декларации за июнь отражу и нн, и додаток 2.

Светлана Анатольевна Ш.
Мастер
Мастер
Повідомлень: 64
З нами з: 11 грудня 2018, 15:36
Дякував (ла): 26 разів

Повідомлення Светлана Анатольевна Ш. »

Дорогі гуру бухгалтерії.
В мене дитяче питання, але прошу допоможіть, так як прочитати все немає змоги.

Виписала ПН від 03.06 (це дата першої події). При реєстрації допускаю помилку і вказую дату ПН 20.06.

Подзвонив клієнт, мирно домовилися, що я йому терміново реєструю правильну. Відправила на реєстрацію під іншим номером, від 03.06 (ясно, що чекаю 20% штрафу(

Тепер буду мати 2 зареєстровані ПН на одну поставку. Тому завтра буду за допомогою РК знімати неправильну.

Декларацію за червень я вже здала. Ясно, що там лше 1 раз була вказана ця сумма.

Щось я зависла.... Мені треба перездати декларацію з ПДВ і збільшувати свої зобовязання?

Я готова заплатити за обширну консультацію, бо справді нема часу на детальне вивчення питання... (((

А в бухгалтерії працюю не так давно, ще не стикалась з цим.

ЛюдмилаВас
Высший разум
Высший разум
Повідомлень: 631
З нами з: 27 жовтня 2015, 15:12
Дякував (ла): 119 разів
Подякували: 286 разів

Повідомлення ЛюдмилаВас »

Светлана Анатольевна Ш. писав:Дорогі гуру бухгалтерії.
В мене дитяче питання, але прошу допоможіть, так як прочитати все немає змоги.

Виписала ПН від 03.06 (це дата першої події). При реєстрації допускаю помилку і вказую дату ПН 20.06.

Подзвонив клієнт, мирно домовилися, що я йому терміново реєструю правильну. Відправила на реєстрацію під іншим номером, від 03.06 (ясно, що чекаю 20% штрафу(

Тепер буду мати 2 зареєстровані ПН на одну поставку. Тому завтра буду за допомогою РК знімати неправильну.

Декларацію за червень я вже здала. Ясно, що там лше 1 раз була вказана ця сумма.

Щось я зависла.... Мені треба перездати декларацію з ПДВ і збільшувати свої зобовязання?

Я готова заплатити за обширну консультацію, бо справді нема часу на детальне вивчення питання... (((

А в бухгалтерії працюю не так давно, ще не стикалась з цим.
Робіть нову звітну, показуйте 2 ПН. У Вас перевищення повинно бути, 2 ПН зареєстровані, а показана тільки 1. А РК мінусовий, покажете вже в деці за липень

Светлана Анатольевна Ш.
Мастер
Мастер
Повідомлень: 64
З нами з: 11 грудня 2018, 15:36
Дякував (ла): 26 разів

Повідомлення Светлана Анатольевна Ш. »

Все-таки...
Чи потрібно відображати в декларації з ПДВ зайво складену ПН?
Адже стаття 44 ПКУ каже, що в дані податкової звітності не можна включати дані, не підтверджені первинними документами. А в мене ця накладна іде як зайво складена і вже зареєстрована вірна накладна.

+ до теми про перевищення. я прочитала в ПКУ, що перевищення - це коли в декларації сумма ПЗ вказана більше, ніж зареєстровано в ЄРПН. А в мене сума в декларації навпока менша, ніж зареєстровано в ЄРПН.

Тобто в мене буде від'ємне перевищення?

Будьласка, допоможіть точно розібратися, хто з цим працював.

п.с. консультація в ДФС усно сказали, що не потрібно включати в декларацію зайвоскладену ПН і РК до неї теж. ((

ЛюдмилаВас
Высший разум
Высший разум
Повідомлень: 631
З нами з: 27 жовтня 2015, 15:12
Дякував (ла): 119 разів
Подякували: 286 разів

Повідомлення ЛюдмилаВас »

Светлана Анатольевна Ш. писав:Все-таки...
Чи потрібно відображати в декларації з ПДВ зайво складену ПН?
Адже стаття 44 ПКУ каже, що в дані податкової звітності не можна включати дані, не підтверджені первинними документами. А в мене ця накладна іде як зайво складена і вже зареєстрована вірна накладна.

+ до теми про перевищення. я прочитала в ПКУ, що перевищення - це коли в декларації сумма ПЗ вказана більше, ніж зареєстровано в ЄРПН. А в мене сума в декларації навпока менша, ніж зареєстровано в ЄРПН.

Тобто в мене буде від'ємне перевищення?

Будьласка, допоможіть точно розібратися, хто з цим працював.

п.с. консультація в ДФС усно сказали, що не потрібно включати в декларацію зайвоскладену ПН і РК до неї теж. ((
Як би ви цю помилку виправили вчасно і до 15.07 зареєстрували від"ємне РК, тоді непотрібно показувати ні невірну ПН ні РК. Але у вас РК буде зареєстрований вже після 15. У вас вас в єрпн зареєстровано 2 ПН і ліміт знято за 2, а в деці показана тільки 1. На мою думку показати 2 ПН в червні, а в липні 1 зняти через РК.

Светлана Анатольевна Ш.
Мастер
Мастер
Повідомлень: 64
З нами з: 11 грудня 2018, 15:36
Дякував (ла): 26 разів

Повідомлення Светлана Анатольевна Ш. »

Я з вами погоджуюсь, але не завжди хватає ПДВ, щоб включити в цей місяць.
Тому пішла таким шляхом:
1)зареєструвла правильну.
2)склала РК з типом причини 301 (типу на зайво складену) по ідеї цей тип коригувань дозволяє уникнути проблем з перевищенням
3) не буду включати в деку ні ПН, ні РК
4) домовилась з контрагеном, що сьоголні зареєструють і я відновлю ліміт.
5) суть в тому. що якби це було просто нульове РК з типом причини 103 - тоді так, а от 301 типу не має дати перевищення.

Як буде далі - не знаю, надіюсь добре все.

xata
Мудрец
Мудрец
Повідомлень: 106
З нами з: 18 липня 2017, 20:59
Дякував (ла): 68 разів
Подякували: 5 разів

Повідомлення xata »

тожебухгалтер писав:
xata писав:
xata писав:Добрый день!
Подскажите, правильно ли я делаю? Зарегистрировала в срок налоговую от 26.06.2019, но тпо трем из шести позиций указала неправильную цену(меньшую), соответственно недодала НДС покупателю. Обнаружила сегодня....Хочу сделать теперь РК (эти три позиции ставлю с "-" неправильная цена и с "+" эти же позиции (правильные же не трогаю?). ТЕперь не могу сообразить как правильнее/лучше дату корректировки? 26.06.2019-тогда у меня штраф...копейки...но все же....и тогда я просто показываю правильную НН в деке за июнь, а куда корректировку?? А если корректировку сегодняшним числом?
Заранее благодарю!!!!
Скрытый текст
Будь ласочкаааааа!!! Развейте сомнения!!!!
корректировка у меня только на разницу в ценах?
А то я уже себе допридумываю......#wall#

1. РК составляете датой выявления ошибки
2. По идее РК должен составляться так, как вы говорите. Но налоговики в последнее время хотят РК на полный минус и новую НН правильной датой, следовательно вылазит штраф. Эта их позиция не верна. Но знать о ней надо и готовиться к спорам.
3. в деке за июнь по-любому полную сумму НО ставите. Я б сделал так - в рамках суммы в НН (ошибочная) в стр. 1, сумму из РК - в стр.7. Соответственно ставите РК в общем порядке в Д1.
Спасибо! Так и буду делать, созванивалась вчера с инспектором, она согласна с моей корректировкой, и да, через Д1 в деке показывать сумму корректировки.

мюсля
Светоч Мысли
Светоч Мысли
Повідомлень: 2334
З нами з: 15 листопада 2011, 14:17
Дякував (ла): 1024 рази
Подякували: 1019 разів

Повідомлення мюсля »

Светлана Анатольевна Ш. писав:Я з вами погоджуюсь, але не завжди хватає ПДВ, щоб включити в цей місяць.
Тому пішла таким шляхом:
1)зареєструвла правильну.
2)склала РК з типом причини 301 (типу на зайво складену) по ідеї цей тип коригувань дозволяє уникнути проблем з перевищенням
3) не буду включати в деку ні ПН, ні РК
4) домовилась з контрагеном, що сьоголні зареєструють і я відновлю ліміт.
5) суть в тому. що якби це було просто нульове РК з типом причини 103 - тоді так, а от 301 типу не має дати перевищення.

Як буде далі - не знаю, надіюсь добре все.
Про перевыщення Вы правильно написали, после подачи июньской деки оно не вылезло-бы т.к. в СЭА больше НДС, чем в деке, но после июльской деки оно вылезло-бы - хоть РК на минус и был-бы с датой июнь, но дата регистрации июль, право снять НО наступает в июле, в СЭА НДС меньше на сумму этого РК, а в деке все Ваши обязы за июль без учета РК.
По идее РК с типом 301 должно спасти. Никогда с ним дела не имела, интересно, таки работает такой путь решения с задвоенными налоговыми?

Закрито

Повернутись до “Податкова накладна”