Імпорт

L1990
УченикУченик
Повідомлень: 4
З нами з: 10 вересня 2019, 12:57

Повідомлення L1990 »

Доброго дня! Підскажіть будь ласка, як правильно вести облік імпорту товару по контрагенту: за контрактом чи за кожною специфікацією до даного контракту?

Попередні оплати 100% проводимо згідно специфікацій, проте не завжди суми оплати співпадають з сумами по ВМД, наприклад:
01.09 оплата 100% за специфікацією №1 у сумі 5000 євро
05.09 оприбуткування товару за специфікацією №1 на суму 4800 євро, товар оцінюємо по курсу НБУ на дату 01.09
06.09 оплата 100% за специфікацією №2 у сумі 5000 євро
08.09 оприбуткування товару за специфікацією №2 на суму 4900 євро

По якому курсу оцінювати товар, що оприбутковано 08.09, якщо по специфікації №2 оплата здійснена 06.09, але по контракту ще є не закрита оплата у сумі 200 євро від 01.09.

Postpred
Гений
Гений
Повідомлень: 451
З нами з: 24 грудня 2014, 15:31
Дякував (ла): 28 разів
Подякували: 265 разів

Повідомлення Postpred »

L1990 писав:Доброго дня! Підскажіть будь ласка, як правильно вести облік імпорту товару по контрагенту: за контрактом чи за кожною специфікацією до даного контракту?

Попередні оплати 100% проводимо згідно специфікацій, проте не завжди суми оплати співпадають з сумами по ВМД, наприклад:
01.09 оплата 100% за специфікацією №1 у сумі 5000 євро
05.09 оприбуткування товару за специфікацією №1 на суму 4800 євро, товар оцінюємо по курсу НБУ на дату 01.09
06.09 оплата 100% за специфікацією №2 у сумі 5000 євро
08.09 оприбуткування товару за специфікацією №2 на суму 4900 євро

По якому курсу оцінювати товар, що оприбутковано 08.09, якщо по специфікації №2 оплата здійснена 06.09, але по контракту ще є не закрита оплата у сумі 200 євро від 01.09.
Правильно на мой взгляд в разрезе каждой отдельной спецификации. То есть приход №1 - курс на 01.09. приход №2 - курс на 06.09. В банк подать информация для закрытия предоплат аналогично БУ.

L1990
УченикУченик
Повідомлень: 4
З нами з: 10 вересня 2019, 12:57

Повідомлення L1990 »

А як потім закрити правильно ці попередні оплати? На скільки я знаю, банки ведуть облік за контрактом.
Що Ви маєте на увазі "в банк подать информацию для закрытия предоплат аналогично БУ"

Postpred
Гений
Гений
Повідомлень: 451
З нами з: 24 грудня 2014, 15:31
Дякував (ла): 28 разів
Подякували: 265 разів

Повідомлення Postpred »

L1990 писав:А як потім закрити правильно ці попередні оплати? На скільки я знаю, банки ведуть облік за контрактом.
Що Ви маєте на увазі "в банк подать информацию для закрытия предоплат аналогично БУ"
Для предоплаты по импорту вы подавали в банк контракт, спецификации, возможно проформа-инвойс (смотря как у вас в контракте прописано).
После ввоза товара (оформления МД) вы должны проинформировать банк о том, что предоплата закрывается следующими МД.
У меня банк просит письмо по клиент-банку по этому поводу.
В описаном выше примере по каждой из сделаных предоплат зависают небольшие суммы, на которые ваш поставщик должен допоставить вам товар.
Когда получите его, закроете предоплаты полностью.

L1990
УченикУченик
Повідомлень: 4
З нами з: 10 вересня 2019, 12:57

Повідомлення L1990 »

Postpred писав:
L1990 писав:А як потім закрити правильно ці попередні оплати? На скільки я знаю, банки ведуть облік за контрактом.
Що Ви маєте на увазі "в банк подать информацию для закрытия предоплат аналогично БУ"
Для предоплаты по импорту вы подавали в банк контракт, спецификации, возможно проформа-инвойс (смотря как у вас в контракте прописано).
После ввоза товара (оформления МД) вы должны проинформировать банк о том, что предоплата закрывается следующими МД.
У меня банк просит письмо по клиент-банку по этому поводу.
В описаном выше примере по каждой из сделаных предоплат зависают небольшие суммы, на которые ваш поставщик должен допоставить вам товар.
Когда получите его, закроете предоплаты полностью.
А як бути у випадку, якщо за специфікацією №3 виникла заборгованість, наприклад у сумі 300 євро? Тоді ми її повинні перекрити попередніми передоплатами по специфікаціям №1, 2? Які для цього потрібно документи?

Postpred
Гений
Гений
Повідомлень: 451
З нами з: 24 грудня 2014, 15:31
Дякував (ла): 28 разів
Подякували: 265 разів

Повідомлення Postpred »

L1990 писав:
Postpred писав:
L1990 писав:А як потім закрити правильно ці попередні оплати? На скільки я знаю, банки ведуть облік за контрактом.
Що Ви маєте на увазі "в банк подать информацию для закрытия предоплат аналогично БУ"
Для предоплаты по импорту вы подавали в банк контракт, спецификации, возможно проформа-инвойс (смотря как у вас в контракте прописано).
После ввоза товара (оформления МД) вы должны проинформировать банк о том, что предоплата закрывается следующими МД.
У меня банк просит письмо по клиент-банку по этому поводу.
В описаном выше примере по каждой из сделаных предоплат зависают небольшие суммы, на которые ваш поставщик должен допоставить вам товар.
Когда получите его, закроете предоплаты полностью.
А як бути у випадку, якщо за специфікацією №3 виникла заборгованість, наприклад у сумі 300 євро? Тоді ми її повинні перекрити попередніми передоплатами по специфікаціям №1, 2? Які для цього потрібно документи?
Думаю доп соглашение о том, что по спецификации 1 и 2 товары такие-то поставлятся не будут, а сумму предоплаты в размере 300 евро стороны договорились зачесть в счет погашения долга по спецификации 3.

L1990
УченикУченик
Повідомлень: 4
З нами з: 10 вересня 2019, 12:57

Повідомлення L1990 »

Postpred писав:
L1990 писав:
Postpred писав: Для предоплаты по импорту вы подавали в банк контракт, спецификации, возможно проформа-инвойс (смотря как у вас в контракте прописано).
После ввоза товара (оформления МД) вы должны проинформировать банк о том, что предоплата закрывается следующими МД.
У меня банк просит письмо по клиент-банку по этому поводу.
В описаном выше примере по каждой из сделаных предоплат зависают небольшие суммы, на которые ваш поставщик должен допоставить вам товар.
Когда получите его, закроете предоплаты полностью.
А як бути у випадку, якщо за специфікацією №3 виникла заборгованість, наприклад у сумі 300 євро? Тоді ми її повинні перекрити попередніми передоплатами по специфікаціям №1, 2? Які для цього потрібно документи?
Думаю доп соглашение о том, что по спецификации 1 и 2 товары такие-то поставлятся не будут, а сумму предоплаты в размере 300 евро стороны договорились зачесть в счет погашения долга по спецификации 3.
А як на Вашу думку трактувати п.6 ПСБО 21:
У разі здійснення авансових платежів в іноземній валюті
постачальникові частинами та одержання частинами від постачальника
немонетарних активів (робіт, послуг) вартість одержаних активів
(робіт, послуг) визнається за сумою авансових платежів із
застосуванням валютних курсів, виходячи з послідовності здійснення
авансових платежів.
Чи можна послідовно відносити суми попередніх оплат на поставки товару, не прив'язуючи поставки та оплати до кожної специфікації, а вести облік по контракту?

Lasto4ka
Мастер
Мастер
Повідомлень: 55
З нами з: 04 серпня 2017, 23:59
Дякував (ла): 2 рази
Подякували: 3 рази

Повідомлення Lasto4ka »

Добрый день, подскажите есть ли уже новые счета в формате IBAN для предоплаты за таможенное оформление? Интересует Южная таможня, Одесса. Знаю, что пока действуют еще старые счета, но мало ли,,,

Ksushka
Мудрец
Мудрец
Повідомлень: 125
З нами з: 05 квітня 2013, 04:26
Дякував (ла): 26 разів
Подякували: 1 раз

Повідомлення Ksushka »

Доброго дня! Люди допоможіть... Хто отримує послуги від нерезидента, місце постачання:тереторія України, як вести облік пдв? читала ,що потрібно виписувати податкову на зобовязання? як саме? А що з податкоим кредитом?

svitlass
Светоч Мысли
Светоч Мысли
Повідомлень: 2862
З нами з: 12 серпня 2011, 05:22
Дякував (ла): 252 рази
Подякували: 1128 разів

Повідомлення svitlass »

може хто підкаже -
Яким чином зараз провести звірку з митницею?
в ЗІРі пише, що можна подати електронний запит , але такого адресу в новому кабінеті немає....
#help#

Відповісти

Повернутись до “ЗЕД”