Сайт | Бухгалтерский форум | Беседка Правила форума | Поиск | Активные темы | Участники | Вход | Регистрация

Добро пожаловать!
Оплата за работу в праздничные дни Дополнительные действия
FyDD
От: Monday, May 06, 2019 11:40:57 AM

Ранг: Светоч мысли

Регистрация: 2/22/2013
Сообщений: 2,630
Благодарностей: 1,802
Откуда: Киев
В статье и по ссылке говорится об обязательной оплате в двойном размере за работу в праздничный день.
Замена оплаты отгулом не допускается

https://buhgalter911.com/news/news-1043192.html Робота у вихідні та святкові дні. Відмінності компенсації
https://www.youtube.com/watch?time_continue=288&v=SaONwyGiyVw

Цитата
Стаття 107. Оплата роботи у святкові і неробочі дні
Робота у святковий і неробочий день (частина четверта статті 73) оплачується у подвійному розмірі:
1) відрядникам - за подвійними відрядними розцінками;
2) працівникам, праця яких оплачується за годинними або денними ставками, - у розмірі подвійної годинної або денної ставки;
3) працівникам, які одержують місячний оклад, - у розмірі одинарної годинної або денної ставки зверх окладу, якщо робота у святковий і неробочий день провадилася у межах місячної норми робочого часу, і в розмірі подвійної годинної або денної ставки зверх окладу, якщо робота провадилася понад місячну норму.
Оплати у зазначеному розмірі провадиться за години, фактично відпрацьовані у святковий і неробочий день.
На бажання працівника, який працював у святковий і неробочий день, йому може бути наданий інший день відпочинку.

т.е. таки можно отгул за работу в праздничный день без двойной оплаты ?

Или я что пропустил, почему делается вывод об обязательной двойной оплате ?

А как быть в случае если магазин работает семь дней в неделю и по празд. дням тоже. Как вы делаете ?
FyDD
От: Friday, May 10, 2019 11:02:40 AM

Ранг: Светоч мысли

Регистрация: 2/22/2013
Сообщений: 2,630
Благодарностей: 1,802
Откуда: Киев
.......?.?
ninela
От: Friday, May 10, 2019 12:33:36 PM

Ранг: Мудрец

Регистрация: 6/5/2012
Сообщений: 133
Благодарностей: 68
Откуда: Київ
За загальним правилом, визначеним частиною першою статті 71 КЗпП України, робота у вихідні дні забороняється. Така заборона поширюється на залучення працівника до роботи не в загальний вихідний день – неділю, а у вихідний день конкретного працівника.
Залучення окремих працівників до роботи у вихідні дні допускається тільки з дозволу виборного органу первинної профспілкової організації підприємства (далі - профспілкова організація) або профспілкового представника і лише у виняткових випадках, визначених законодавством та частиною другою статті 71 КЗпП України, а саме для:
- відвернення або ліквідації наслідків стихійного лиха, епідемій, епізоотій, виробничих аварій і негайного усунення їх наслідків;
- відвернення нещасних випадків, які ставлять або можуть поставити під загрозу життя чи нормальні життєві умови людей, загибелі або псування майна;
- виконання невідкладних, наперед не передбачених робіт, від негайного виконання яких залежить у дальшому нормальна робота підприємства в цілому або його окремих підрозділів;
- виконання невідкладних вантажно-розвантажувальних робіт з метою запобігання або усунення простою рухомого складу чи скупчення вантажів у пунктах відправлення і призначення.

роботодавцю слід урахувати особливості оплати праці працівників, для яких установлено підсумований облік і зміна яких за графіком може припасти на будь-який календарний день та на будь-яку частину доби, а саме:
- при перевищенні загальноприйнятої норми робочого часу надурочні години оплачуються в подвійному розмірі згідно зі ст. 106 КЗпП;
- за роботу у святкові та неробочі дні здійснюється доплата відповідно до ст. 107 КЗпП;
- доплати за роботу в нічний час установлюються в розмірі, визначеному галузевими угодами або генеральною угодою.
elena9977
От: Monday, September 16, 2019 2:54:38 PM
Ранг: Профи

Регистрация: 10/8/2014
Сообщений: 48
Благодарностей: 1
Откуда: Харьков
Добрый день! Подскажите, плиз, если знаете.
Уборщица по приказу совмещает в свои рабочие дни за отпускницу - уборщицу.
Отработала 10 часов в праздничный день. Как считать?
Только её часы посчитать, как праздничные в двойном размере т.е. 10*2 + 10 за отпускницу.
Или - за себя 10*2 + за "подругу" 10*2


Вы не можете создавать новые темы в этом форуме.
Вы не можете отвечать в этом форуме.
Вы не можете удалять Ваши сообщения в этом форуме.
Вы не можете редактировать Ваши сообщения в этом форуме.
Вы не можете создавать опросы в этом форуме.
Вы не можете голосовать в этом форуме.

Главный форум RSS : RSS

Бухгалтер 911
Движок Yet Another Forum.net версии 1.9.1.6 (NET v4.0) - 11/14/2007

Copyright © Aiwan. Kolobok smiles Copyright © Just Cuz