= БОЛЬНИЧНЫЕ: порядок, оформление, учет =

Myproof
Мудрец
Мудрец
Повідомлень: 135
З нами з: 25 січня 2017, 16:25
Звідки: Одесса
Дякував (ла): 59 разів
Подякували: 34 рази

Повідомлення Myproof »

Ребекка писав: у меня опыта совсем почти нету по больничным, но поделюсь тем что есть :)
Была травма у строителя совсем в другой области не там где прописан и "прописано" предприятие. Ему выдали больничный в областной больнице, где делали операцию - печать и подпись главврача есть. Потом долечивался в своей районной больнице по месту прописки амбулаторно- отметок главврача нету. Сделали повторную операцию в областной больнице в своей области, где он прописан - печать и подпись есть. Опять долечивался амбулаторно в районной- нету. Я начала переживать - нужно печать или нет?
Так у Вас как раз всё по инструкции: областная не по месту - печать есть, районная по месту - и не надо #ok#

NickUs
ЗнатокЗнаток
Повідомлень: 27
З нами з: 29 серпня 2018, 15:05
Дякував (ла): 15 разів
Подякували: 1 раз

Повідомлення NickUs »

Добрый день, знатоки, подскажите пожалуйста, б/л 20 дней, 5 дней за счет предприятия выплачены, ФСС еще не перечислили средства, в отчете по ЕСВ показываю полностью б/л? и как быть с налогами? платить за счет ср-в предприятия, а как придут с ФСС заплатить еще раз? а при последующей выплате аванса или з/п заплатить меньше на сумму переплаты?

blize
Светоч Мысли
Светоч Мысли
Повідомлень: 1762
З нами з: 28 серпня 2014, 12:20
Дякував (ла): 2057 разів
Подякували: 611 разів

Повідомлення blize »

NickUs писав:Добрый день, знатоки, подскажите пожалуйста, б/л 20 дней, 5 дней за счет предприятия выплачены, ФСС еще не перечислили средства, в отчете по ЕСВ показываю полностью б/л? и как быть с налогами? платить за счет ср-в предприятия, а как придут с ФСС заплатить еще раз? а при последующей выплате аванса или з/п заплатить меньше на сумму переплаты?
На все вопросы - да)

Katherine911
УченикУченик
Повідомлень: 1
З нами з: 30 жовтня 2019, 09:21
Дякував (ла): 1 раз

Повідомлення Katherine911 »

Как вы зполняете обратную сторону листа нетрудоспособности " довідка про зробітну плату"?
там только 6 строк, нужно указать данные за 12 месяцев. поскажите пожалуйста

Аурелия
Высший разум
Высший разум
Повідомлень: 653
З нами з: 21 грудня 2017, 13:12
Дякував (ла): 170 разів
Подякували: 332 рази

Повідомлення Аурелия »

Katherine911 писав:Как вы зполняете обратную сторону листа нетрудоспособности " довідка про зробітну плату"?
там только 6 строк, нужно указать данные за 12 месяцев. поскажите пожалуйста
не заполняется, а делается Довідка розрахунок - отдельно и прикладывается к больничному , а вообще у нас полностью папка по больничным (их очень много) протоколы, расчеты, больничные и т.д. все в одной папке!

Myproof
Мудрец
Мудрец
Повідомлень: 135
З нами з: 25 січня 2017, 16:25
Звідки: Одесса
Дякував (ла): 59 разів
Подякували: 34 рази

Повідомлення Myproof »

День добрый!

Сотрудник принес больничный, причина - 5 Невиробничі травми. Углубилась, вычитала такое:

"Зауважимо, що випадки одержання працівником травми побутового характеру — пункт 5 — підлягають розслідуванню з боку комісії з соціального страхування. Порядок проведення розслідування невиробничих нещасних випадків та їх детальний перелік описано в Порядку № 270. За результатами такого розслідування потрібно скласти акт за формою НТ (наведено в додатку 3 до Порядку № 270) і занести відповідний запис до журналу реєстрації нещасних випадків невиробничого характеру (наведено в додатку 7 до Порядку № 270)." тут: https://i.factor.ua/ukr/journals/bn/201 ... 23402.html

Читаю Порядок:
spoiler
Повідомлення про нещасні випадки

6. Лікувально-профілактичні заклади, до яких звернулися або
були доставлені потерпілі внаслідок нещасних випадків, протягом
доби надсилають письмове повідомлення за встановленою формою
(додаток 1):
про кожний нещасний випадок - до районної держадміністрації
(виконавчого органу міської, районної у місті ради);

Розслідування нещасних випадків

9. Районна держадміністрація (виконавчий орган міської,
районної у місті ради) протягом доби з часу надходження від
лікувально-профілактичного закладу повідомлення про нещасний
випадок (за винятком нещасних випадків із смертельним наслідком)
приймає рішення щодо утворення комісії з розслідування нещасного
випадку у складі не менш як трьох осіб.
До роботи комісії з розслідування нещасного випадку можуть
залучатися представники районної держадміністрації (виконавчого
органу міської, районної у місті ради), Фонду соціального
страхування з тимчасової втрати працездатності, організації, де
працюють або навчаються потерпілі, організації, на території чи
об'єкті якої стався нещасний випадок, а також представники органів
охорони здоров'я, освіти, захисту прав споживачів, експерти
страхової компанії (якщо потерпілий був застрахований).
До розслідування нещасних випадків, які сталися під час
прямування на роботу чи з роботи, залучаються представники
відповідного профспілкового органу або уповноважені трудового
колективу, якщо потерпілий не є членом профспілки.
Тут вроде понятно - расследуют госадминистрации, могут привлекать/не привлекать к расследованию уполномоченных труд.колектива работодателя.

Дальше не понятно:
spoiler
11. Нещасні випадки (за винятком групових), які сталися з
працюючими особами, розслідуються комісією, утвореною
організацією, де працює потерпілий, у складі голови комісії -
посадова особа, яку визначає керівник організації, і членів
комісії - керівника відповідного структурного підрозділу,
представника профспілкової організації, членом якої є потерпілий,
або уповноваженого трудового колективу, якщо потерпілий не є
членом профспілки.
Рішення щодо розслідування нещасного випадку приймається
керівником організації на підставі звернення потерпілого або
особи, яка представляє його інтереси, листка непрацездатності або
довідки лікувально-профілактичного закладу.
У разі відмови організації провести розслідування нещасного
випадку потерпілий або особа, яка представляє його інтереси, може
звернутися до районної держадміністрації (виконавчого органу
міської, районної у місті ради), яка вирішує питання щодо
проведення цього розслідування.
Т.е. работодатель все-таки обязан провести расследование??

В шапках форм, утвержденных этим Порядком (акт расследования, журнал регистрации несчастных случаев и т.д. и т.п.) в месте, где должно быть наименование организации, указано: (найменування лікувально-профілактичного закладу, місцевого органу виконавчої влади або органу місцевого самоврядування), т.е. эти формы утверджены никак не для предприятия-работодателя.

П.С. В проверенном ФСС периоде был больничный с причиной 5, никаких расследований я не оформляла, правда брала с сотрудника объяснительную о том, что травму получил не на рабочем месте.

Кто-то такое оформляет? Или я заморочилась какой-то ненужной фигней? #blush# Буду благодарна за Ваши опыт и мнения #thank2#

07mari
УченикУченик
Повідомлень: 3
З нами з: 23 квітня 2019, 16:04
Дякував (ла): 1 раз

Повідомлення 07mari »

Добрый день, подскажите пожалуйста, человек уволен 23.09.2019, и в октябре принес больничный лист с 23.09.2019 - 05.10.2019 код 10 по уходу за ребенком, я его приняла отправила заявку в соцстрах, скажите можно было его принимать, и нараховувать ему на этот больничный лист ЕСВ.

Неслучайно
Мастер
Мастер
Повідомлень: 51
З нами з: 29 січня 2018, 15:52
Дякував (ла): 35 разів
Подякували: 24 рази

Повідомлення Неслучайно »

Підкажіть, люди добрі, довгий час не мала лікарняних і от... за допомогою якої програми я можу здати заявку (маю ЕЦП) і я так зрозуміла, потрібно спочатку заключити договір з ФСС на ел.звітність? То це куди звертатись? Справа в тому, що ФОП прописаний в Миколаєві, а мешкає в Київській обл. Можна було б "ніжками" але ж трохи далекувато.,Медка не маю, всі звіти здаю через ел.кабінет.

Myproof
Мудрец
Мудрец
Повідомлень: 135
З нами з: 25 січня 2017, 16:25
Звідки: Одесса
Дякував (ла): 59 разів
Подякували: 34 рази

Повідомлення Myproof »

Неслучайно писав:Підкажіть, люди добрі, довгий час не мала лікарняних і от... за допомогою якої програми я можу здати заявку (маю ЕЦП) і я так зрозуміла, потрібно спочатку заключити договір з ФСС на ел.звітність? То це куди звертатись? Справа в тому, що ФОП прописаний в Миколаєві, а мешкає в Київській обл. Можна було б "ніжками" але ж трохи далекувато.,Медка не маю, всі звіти здаю через ел.кабінет.
Для укладення договору страхувальнику необхідно звернутися до робочого органу Фонду за місцем реєстрації. Разом із договором до робочого органу надаються посилені сертифікати відкритих ключів. З 01 жовтня 2018 року роботодавцям надано можливість подавати заяви-розрахунки у електронному вигляді із застосування електронного цифрового підпису. Крім того, у електронному вигляді також можуть подаватися повідомлення про виплату коштів застрахованим особам, що надсилаються упродовж місяця з дня здійснення виплат. Клієнтське спеціалізоване програмне забезпечення для створення та подання електронних документів до Фонду страхувальник обирає самостійно.

Через демо-медок не зможете відправити, з іншим прог.забезп. (Соната і т.п.) не працювала, тому не можу нічого Вам сказати про можливість відправки, не купуючи пакет послуг. ФСС планував запровадити електронний кабінет платника, але наразі не бачу інфо про діяльність оного.

mbamber
Светоч Мысли
Светоч Мысли
Повідомлень: 1097
З нами з: 04 червня 2013, 00:46
Дякував (ла): 271 раз
Подякували: 617 разів

Повідомлення mbamber »

Добрый день!
Коллеги, может кто сталкивался: если у работника нет отчества, как получить Довідку про трудовий та страховий стаж на портале ПФУ?
С незаполненным полем запрос не отправляется, с "відсутне" формирует отказ.

Відповісти

Повернутись до “Лікарняні”