Может ли директор предприятия работать без зарплаты?

БНаташа
Просвещенный
Просвещенный
Повідомлень: 197
З нами з: 04 лютого 2019, 16:08
Дякував (ла): 244 рази
Подякували: 15 разів

Повідомлення БНаташа »

Nelli-Nelli писав:
Ekaterina_ писав:Добрый день!

На предприятии очень мало работы, поступления есть, но средств хватит еще максимум на выплату з.п. сотрудникам за январь - февраль 2020 года. В штате 2 чел: директор и гл. бухгалтер (он же учредитель). ЭЦП на них же.
Скрытый текст
1. Есть шанс, что работа будет. Пока хочу минимизировать расходы. Можно перейти на неполный рабочий день, чтобы з.п. в пределах минимальной была? Договор ЦПХ нам не поможет? Что посоветуете?
2. Если уволить бухгалтера, оставить директора - это отразить в отчете по ЕСВ, 1ДФ, 1ОПП? блокировать ЭЦП.
Достаточно приказа об увольнении бухгалтера или нужен еще один о возложении обязанностей вести бух.учет и сдавать отчеты на директора?
Решение учредителя не нужно?
В случае выхода из кризиса, приеме на работу того же бухгалтера - снова 1-ОПП+ ЕСВ+ 1ДФ + снять блокировку с ЭЦП. или еще что-то нужно?
3. Если ситуация не улучшится, деятельность вестись не будет, придется уволить и директора. В нашем Уставе:

"5.1. Вищим органом управління є Засновник.
5.2. Управління Підприємством здійснюється відповідно до цього Статуту на основі поєднання прав Засновника щодо господарського використання свого майна і участі в управлінні трудового колективу.
5.3. Засновник здійснює свої права по управлінню Підприємством безпосередньо.
5.4. Засновник Підприємства самостійно вирішує всі питання, які стосуються діяльності Підприємства, в межах діючого законодавства України, за винятком питань, віднесених Статутом до компетенції трудового колективу.
5.8. Управління поточною діяльністю Підприємства здійснює виконавчий орган – Керівник."


Нужно вносить изменения в сам Устав, указывая, что учредитель может управлять предприятием бесплатно, без начисления заработной платы, не выполняя обязанности директора? Или достаточно Решения/Протокола учредителя? Решение нужно заверить нотариально перед посещением гос.регистратора?

Потом 1-ОПП, новые ключи на учредителя
Статистика, ПФУ получат данные сами?

Прошу прощения за дублирование вопроса
Заранее благодарна
Ну, можете і на неповний день всі перейти, можна і менше мінімалки нараховувать, там ще можна і на ПДФО зекономить, правда, на ЄСВ не зекономиш вже, якщо працівник не сумісник. Все залежить від того як швидко ви вийдете із кризи... і чи потрібна вже так Вам у діяльності посада гол.бух... І чи так дорог Вам дир. безпосередньо на цій посаді#wink# Думаю, із всіма обов'язками може і засновник-керівник справитись без нарахування з/плати (я пам'ятаю, що засновник зараз гол.бух.). але якщо вже немає коштів - звільніть всих, повідомте податкову що на засновника покладено всі функціі. Я б це зробила коли закінчатся ЕЦП. Всі звіти після дати звільнення- ножками або поштою. а чим Вам п.5.3 Статуту не подобається? там все згідно чинного законодаства. І згідно нього ж Засновник і Керівник (п.5.8) Засновник єдиний? тоді взагалі я не бачу ніяких перешкод.
Подскажите пожалуйста, у меня учредитель без зарплаты, закончились ключи ЕЦП, нужно будет сдать отчет по прибыли и баланс. Ключи в налоговой бесплатные можно оформить на учредителя, чтобы сдать годовые отчеты?

Nelli-Nelli
Светоч Мысли
Светоч Мысли
Повідомлень: 1733
З нами з: 31 травня 2015, 13:16
Дякував (ла): 399 разів
Подякували: 906 разів

Повідомлення Nelli-Nelli »

БНаташа писав:
Подскажите пожалуйста, у меня учредитель без зарплаты, закончились ключи ЕЦП, нужно будет сдать отчет по прибыли и баланс. Ключи в налоговой бесплатные можно оформить на учредителя, чтобы сдать годовые отчеты?
я тут профан...:( на засновників ецп не оформлювала, тим більше в податковій. я здаю ножками, вірніше, поштою.

БНаташа
Просвещенный
Просвещенный
Повідомлень: 197
З нами з: 04 лютого 2019, 16:08
Дякував (ла): 244 рази
Подякували: 15 разів

Повідомлення БНаташа »

Nelli-Nelli писав:
БНаташа писав:
Подскажите пожалуйста, у меня учредитель без зарплаты, закончились ключи ЕЦП, нужно будет сдать отчет по прибыли и баланс. Ключи в налоговой бесплатные можно оформить на учредителя, чтобы сдать годовые отчеты?
я тут профан...:( на засновників ецп не оформлювала, тим більше в податковій. я здаю ножками, вірніше, поштою.
Вы сдаете за 10 дней до окончания срока? и эти отчеты печатаете и отправляете?

Nelli-Nelli
Светоч Мысли
Светоч Мысли
Повідомлень: 1733
З нами з: 31 травня 2015, 13:16
Дякував (ла): 399 разів
Подякували: 906 разів

Повідомлення Nelli-Nelli »

БНаташа писав:
Nelli-Nelli писав:
БНаташа писав:
Подскажите пожалуйста, у меня учредитель без зарплаты, закончились ключи ЕЦП, нужно будет сдать отчет по прибыли и баланс. Ключи в налоговой бесплатные можно оформить на учредителя, чтобы сдать годовые отчеты?
я тут профан...:( на засновників ецп не оформлювала, тим більше в податковій. я здаю ножками, вірніше, поштою.
Вы сдаете за 10 дней до окончания срока? и эти отчеты печатаете и отправляете?
Відправляю не пізніше ніж за 10 днів до граничного строку здачі рекомендованим листом з описом вкладення, на конверті пишу ЗВІТ. Але це Я так роблю. про ецп для засновника навіть не задумувалась і не вивчала цю тему. Може, і можна оформити ЕЦП не на директора як посадову особу, а на керівника.

Аватар користувача
Nepogoda
Высший разум
Высший разум
Повідомлень: 867
З нами з: 02 вересня 2018, 09:55
Звідки: Odessa
Дякував (ла): 284 рази
Подякували: 409 разів

Повідомлення Nepogoda »

Nelli-Nelli писав:
БНаташа писав:
Nelli-Nelli писав: я тут профан...:( на засновників ецп не оформлювала, тим більше в податковій. я здаю ножками, вірніше, поштою.
Вы сдаете за 10 дней до окончания срока? и эти отчеты печатаете и отправляете?
Відправляю не пізніше ніж за 10 днів до граничного строку здачі рекомендованим листом з описом вкладення, на конверті пишу ЗВІТ. Але це Я так роблю. про ецп для засновника навіть не задумувалась і не вивчала цю тему. Може, і можна оформити ЕЦП не на директора як посадову особу, а на керівника.
Если ваш директор- он же учредитель (или один из учредителей) и в уставе предприятия прописано, что засновник может выполнять функции директора, то можно попробовать получить ЭЦП. Но все равно ключ будет делаться, как на директора. Из практики- было предприятие в стадии ликвидации, срок действия ключей истек, директор был уволен, но стал ликвидатором. Налоговая ключи на ликвидатора отказалась делать. Но это не совсем ваш случай.

Kateryna *
ПрофиПрофи
Повідомлень: 49
З нами з: 07 липня 2018, 13:13
Дякував (ла): 32 рази
Подякували: 6 разів

Повідомлення Kateryna * »

Nelli-Nelli писав: Ну, можете і на неповний день всі перейти, можна і менше мінімалки нараховувать, там ще можна і на ПДФО зекономить, правда, на ЄСВ не зекономиш вже, якщо працівник не сумісник. Все залежить від того як швидко ви вийдете із кризи... і чи потрібна вже так Вам у діяльності посада гол.бух... І чи так дорог Вам дир. безпосередньо на цій посаді#wink# Думаю, із всіма обов'язками може і засновник-керівник справитись без нарахування з/плати (я пам'ятаю, що засновник зараз гол.бух.). але якщо вже немає коштів - звільніть всих, повідомте податкову що на засновника покладено всі функціі. Я б це зробила коли закінчатся ЕЦП. Всі звіти після дати звільнення- ножками або поштою. а чим Вам п.5.3 Статуту не подобається? там все згідно чинного законодаства. І згідно нього ж Засновник і Керівник (п.5.8) Засновник єдиний? тоді взагалі я не бачу ніяких перешкод.
1. якщо платити ЄСВ з мінімалки, а ПДФО та ВЗ (наприклад з години роботи на місяць) директору ДПС не матиме претензій? якось їх попередити треба? Директора не хочеться звільняти, він предпенсійного віку, якщо трохи не вистачить стажу буде неприємно...
2. зараз діяльність є, але прибутків замало... навіть на з.п. не вистачає. Але, якщо всіх звільнити, то мотувувати треба відсутністю діяльності. Якщо гроші (навіть 1000 грн на місяць, яких не вистачить навіть на податки одному співробітку) поступлять на рахунок - то засновник вже не "в період відсутності господарської діяльності без винагороди керує підприємством"...
3. Я маю на увазі, що Рішення засновника достатньо? Нотаріально завірити, а потім до реєстратора?


не знаю, як бути..


FyDD
Светоч Мысли
Светоч Мысли
Повідомлень: 3130
З нами з: 22 лютого 2013, 05:48
Дякував (ла): 2359 разів
Подякували: 751 раз

Повідомлення FyDD »

Когда то директор /учред уволился, отразили в 1дф+есв, ничего в гни/госрегистратору не сообщали
т.к. тот же человек по своим ключам сдавал отчеты.
Проблема только при оформлении ключей-их только диру делают.
Думаю что при мелких оборотах дергать не будут. Теоретически учред может руководить бесплатно и высокоприбыльным предприятием - но здесь надо быть готовым судиться

Dolanny
Оракул
Оракул
Повідомлень: 238
З нами з: 12 серпня 2015, 11:49
Дякував (ла): 54 рази
Подякували: 144 рази

Повідомлення Dolanny »

У меня сейчас на предприятии почти нулевая деятельность. Был оформлен один директор (не учредитель). Сейчас его уволили, но в протоколе написали, что на добровольных началах подписывает необходимые документы и отчетность. через госрегистратора не проводили. Ключи до окончания срока действия можно продлить удаленно

Kateryna *
ПрофиПрофи
Повідомлень: 49
З нами з: 07 липня 2018, 13:13
Дякував (ла): 32 рази
Подякували: 6 разів

Повідомлення Kateryna * »

Посоветуйте, пожалуйста, где можно почитать по моему 1-му пункту - на первое время, чтобы минимизировать расходы и в этом году никого не увольнять...


Аватар користувача
Nepogoda
Высший разум
Высший разум
Повідомлень: 867
З нами з: 02 вересня 2018, 09:55
Звідки: Odessa
Дякував (ла): 284 рази
Подякували: 409 разів

Повідомлення Nepogoda »

Ekaterina_ писав:Посоветуйте, пожалуйста, где можно почитать по моему 1-му пункту - на первое время, чтобы минимизировать расходы и в этом году никого не увольнять...
Не совсем поняла, что Вы хотите почитать. Если Вам не увольнять директора, то приказом по предприятию установить для директора неполное рабочее время- например 2ч или 1час в неделю. В месяц получится 4 или 8 часов (мин. почасовая оплата сейчас 25,13грн.).Основанием для приказа - протокол собрания учредителей и заявление директора о переводе на неполную занятость. Ведете табель, начисляете зарплату в соответствии с отработанным временем. ЕСВ доплачиваете до минимального. ВС и ПДФО платите с начисленной зарплаты, учитывая НСЛ.

Відповісти

Повернутись до “Виплати працівникам, кадровий облік”