Блокировка регистрации НН/РК (частина 2️⃣)

податкова накладна, розрахунок коригування до податкової накладної, реєстр і реєстрація податкових накладних
GR_
ЗнатокЗнаток
Повідомлень: 10
З нами з: 06 липня 2017, 09:53
Дякував (ла): 2 рази
Подякували: 2 рази

Повідомлення GR_ »

Підтвердженням зупинення реєстрації ПН/РК є квитанція. Її надсилають платникові автоматично протягом операційного дня. Окрім переліку критеріїв ризиковості, квитанція має містити розрахунок показників за кожним критерієм, а також пропозицію платникові надати пояснення та копій документів, необхідні для ухвалення позитивного рішення.

До розблокувального пакета документів входять:

таблиця даних платника податку (додаток 5 до Порядку № 1165);
пояснення у довільній формі. Зазначте в ньому вид діяльності із посиланням на звітність.

Як і раніше, розблокувальні документи подайте в електронній формі засобами електронного зв’язку (через електронний кабінет або будь-яке програмне забезпечення, що формує вихідний файл у затвердженому форматі).

Копії підтвердних документів (договори, первинні документи тощо) додайте, лише коли розглядають питання про вилучення з переліку ризикових платників.


«Із 1 лютого ПН/РК блокуватимуть по-новому». Товченик Н.
Публікація Системи «Expertus: Головбух»
Докладніше: https://1gl-vip.expertus.ua/#/document/ ... 5c643f0800
Пардон, стаття тільки для підписників.
Блокування по новому
Із 1 лютого ПН/РК блокуватимуть по-новому
Наталія Товченик, експерт з бухгалтерського обліку та оподаткування, Київ
Із 01.02.2020 діє новий механізм зупинення реєстрації податкових накладних (ПН) та розрахунків коригування (РК) до них у Єдиному реєстрі податкових накладних (ЄРПН). Його затвердив уряд постановою від 11.12.2019 № 1165 (далі — Порядок № 1165). Причиною його ухвалення є, насамперед, те, суди першої і другої інстанцій визнали протиправними і нечинними окремі норми попереднього Порядок призупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, затверджений постановою КМУ від 21.02.2018 № 117 (далі — Порядок № 117). Верховний Суд ухвалою від 16.12.2019 у справі № 826/12108/18 відкрив касаційне провадження за касаційною скаргою ДПС і водночас зупинив виконання рішення апеляційної інстанції.
Пункт 10 Порядку № 117 дозволяв ДПС визначати критерії для блокування ПН/РК листами, а не нормативно-правовим актом. Тобто ДПС могла у будь-який момент змінити їх без процедури держреєстрації у Мін’юсті. Такий алгоритм влаштовував ДПС і Мінфін, але не платників ПДВ. Тепер маємо затверджені критерії у вигляді додатків до Порядку № 1165:
• додаток 1 — Критерії ризиковості платника ПДВ;
• додаток 2 — Перелік показників, за якими визначається позитивна податкова історія платника ПДВ;
• додаток 3 — Критерії ризиковості здійснення операцій.
Тож чим Порядок № 1165 відрізняється від свого попередника?
Ознаки безумовної реєстрації
Як і раніше, подані для реєстрації в ЄРПН ПН і РК спочатку перевіряють на відповідність «відсікаючим» ознакам. Порядок № 1165 називає їх ознаками безумовної реєстрації. Кількість таких ознак збільшили до чотирьох (було три). Безперешкодно зареєструють ПН/РК (крім зменшувальних РК та РК, складених на неплатника ПДВ), які відповідатимуть хоча б одній із чотирьох ознак, визначених у пункті 3 Порядку № 1165.
Перша ознака. ПН склали на звільнені від оподаткування ПДВ операції, та/або її не надають отримувачеві/покупцю. ПН на неплатника ПДВ пройде контроль, а РК до неї — ні. Навіть якщо він збільшувальний — все одно перевірять на ризиковість.
Друга ознака. Одночасно дотримали трьох умов:
1. загальний місячний обсяг постачання (без ПДВ) у зареєстрованих у поточному місяці ПН/РК (з урахуванням поданої ПН/РК) < 500 тис. грн, а з одним покупцем (платником ПДВ) ≤ 50 тис. грн. До розрахунку не беруть РК, що склали в одному місяці, а зареєстрували в іншому;
2. загальна сума сплаченого у попередньому місяці податку з вироблених в Україні товарів (робіт, послуг) > 20 тис. грн;
3. директор обіймає аналогічну посаду не більше ніж у трьох (включно) платників ПДВ.
Увага: податківці перевірять на відповідність критеріям оцінки ступеня ризиків
РК на «–» та РК на неплатників ПДВ
Третя ознака. Одночасно виконали такі умови:
• загальна сума сплаченого ПДВ з вироблених в Україні товарів (робіт, послуг) за попередні 12 місяців > 1 млн грн. Цей критерій збільшили у 2,5 разу (було 400 тис. грн). Тепер, щоб йому відповідати, платник має сплачувати податок у сумі понад 83,3 тис. грн на місяць;
• показник D > 0,05 означає, що податкове навантаження (D) за попередні 12 місяців має перевищувати 5%;
• показник P < Pм × 1,4. Показник Р — загальна сума ПДВ у ПН/РК, зареєстрованих у звітному місяці (з урахуванням поданої на реєстрацію). Його порівнюють із максимальною місячною сумою ПДВ (Pм) на підставі зареєстрованих за попередні 12 місяців ПН/РК, збільшеною в 1,4 разу.
Значення показників D та P можете перевірити в електронному кабінеті.
Четверта ознака (нова). У ПН/РК відображена операція з товаром за кодом згідно з УКТ ЗЕД та/або послугою за кодом згідно з ДКПП, які зазначені у таблиці даних платника податку, яку вже врахував орган контролю. Ця ознака з’явилася лише зараз, але по суті вона дублює пункт 38 старого Порядку № 117. Тобто якщо ДПС врахувала таблицю даних платника податку, то надалі реєстрацію ПН/РК за зазначеними у таблиці операціями не зупинятимуть.
Отже, щоб успішно зареєструвати ПН/РК, достатньо, якщо вони відповідають одній з ознак безумовної реєстрації. За цієї умови блокування їм не загрожує. А ті ПН/РК, що не відповідають жодній із цих ознак, переходять на другий етап.
Критерії ризиковості платника
Якщо не пощастило отримати «імунітет» на першому етапі автоматизованого моніторингу, тоді на відповідність критеріям ризиковості перевірять уже платника ПДВ.
Усього налічують вісім критеріїв ризиковості платника ПДВ. Раніше було шість, але один із них містить ще шість умов. Тепер їх виділили в окремі критерії. Відповідно, загалом критеріїв стало на три менше.
Перші чотири критерії стосуються сумнівних платників ПДВ, що їх зареєстрували:
• на недійсні (втрачені, загублені) або підроблені документи;
• фізособи з подальшою передачею (оформленням) у володіння чи управління особам, яких не існує, — померлим, безвісти зниклим;
• фізособи, які не мали наміру провадити фінансово-господарську діяльність або реалізовувати повноваження;
• без відома і згоди засновників і призначених у законному порядку керівників.
Під п’ятий критерій потраплять платники ПДВ — юрособи, які не мають відкритих рахунків у банківських установах.
Ще два критерії поширюються на платників ПДВ, які не подали ДПС звітність з ПДВ за два останніх звітних періоди або фінзвітність за останній звітний період (актуально для платників податку на прибуток).
Увага: чи ризиковий ви платник —
перевірте в електронному кабінеті
Нарешті восьмий — найнебезпечніший критерій. Щоб його застосувати, достатньо наявної податкової інформації, що визначає ризиковість господарської операції, зазначеної у поданих для реєстрації ПН/РК.
Під цей критерій може потрапити будь-який платник ПДВ, а шансів зареєструвати ПН/РК у ризикових платників майже немає. Їх блокуватимуть незалежно від того, чи відповідає зазначена в ПН/РК операція критеріям ризиковості. Не врятує і позитивна податкова історія. Та навіть якщо вдасться розблокувати ці ПН/РК, із наступними ПН/РК буде те саме. Їх реєстрацію зупинять, оскільки статус платника залишився ризиковим.
Тож якщо платник ПДВ не ризиковий, його ПН/РК допустять до наступного етапу перевірки. За відповідності критеріям ризиковості здійснення ПН/РК можуть заблокувати тоді, коли платник ПДВ не матиме позитивної податкової історії.
Позитивна податкова історія
Дані для обчислення показників позитивної податкової історії беруть з ЄРПН, декларацій про прибуток і плату за землю, фінзвітності, інтегрованої картки платника (ІКП). Отримати розраховані показники можна через електронний кабінет.
Податкову історію платника ПДВ вважають позитивною, якщо платник дотримав хоча б одного зазначених у Таблиці критеріїв. Їх кількість зменшили, але додали умови, а це ускладнить виконання.
Показники позитивної податкової історії
№ з/п Критерії позитивності Дані для розрахунку
1 Загальний обсяг постачання за місяць < 500 тис. грн (новий критерій).
При цьому місячний обсяг постачання на 1 покупця — платника ПДВ ≤ 50 тис. грн. (було 150 тис. грн), а директор обіймає аналогічну посаду не більше ніж у трьох платників ПДВ Обсяги постачання (без ПДВ) із ПН/РК, зареєстрованих в ЄРПН поточного місяця, з урахуванням поданої на реєстрацію. До розрахунку не включають РК, що склали в одному місяці, а подали на реєстрацію в іншому
2 Постачання товарів/послуг за одним і тим самим кодом товару/послуги згідно з УКТ ЗЕД/ДКПП на постійній основі Дані з ПН/РК, що зареєстровані протягом будь-яких чотирьох із шести останніх місяців
3 Залишкова вартість основних засобів платника податку на прибуток > 5 млн грн (було 1 млн грн). При цьому керівник і засновник платника не змінювалися з початку попереднього року Дані фінзвітності платника податку на прибуток за останній звітний період
4 Наявність власних або орендованих земельних ділянок площею ≥ 200 га, а для орендованих земель комунальної або державної власності ≥ 0,5 га Дані декларації про плату за землю на поточний рік, а також дані ІКП щодо сплати задекларованих сум податкових зобов’язань з плати за землю у встановлені строки
5 Сплата ЄСВ на одного працівника > 2 (було 1,5) мінімальних страхових внесків за останні 12 місяців. При цьому керівник та/або засновник платника з початку попереднього року не змінювалися, а середньомісячна чисельність працівників за останні 12 місяців ≥ 5 осіб Сплачені суми ЄСВ обліковують в ІКП з ЄСВ
6 Загальна сума сплачених у попередньому звітному році сум ЄСВ та податків і зборів > 10 млн грн (було 5 млн грн) Інформацію про стан розрахунків платника податків із бюджетами і цільовими фондами містять ІКП, відкриті органами ДПС за кожним платником і кожним видом платежу
Критерії ризиковості операцій
Ризиковою вважають операцію, яка відповідає хоча б одному із шести критеріїв, наведених у додатку 3 до Порядку № 1165.
Критерій 1 — невідповідність обсягів постачання товарів/послуг обсягам їх придбання. Під цей критерій можуть потрапити ПН/РК, у яких одночасно:
1) обсяг постачання товару/послуги у поданій на реєстрацію ПН (Vпостачання1) дорівнює або перевищує залишок, визначений як різниця між обсягами придбання і постачання відповідного товару/послуги за формулою:
Vпостачання1 ≥ (Vпридбання × 1,5 – Vпостачання).
Для обчислення беруть обсяги придбання і постачання відповідного товару/послуги, зазначеного у зареєстрованих в ЄРПН із 01.01.2017 ПН/РК і митних деклараціях за цей період. Поза увагою залишають обсяги придбання за операціями, що звільнені від оподаткування ПДВ та підлягають оподаткуванню за нульовою ставкою;
2) у цьому залишку > 50% (було > 75%) ризикових груп товарів (продукції). Їх перелік ДПС має затвердити відповідним наказом та оприлюднити на офіційному вебсайті ДПС. Найімовірніше він буде ідентичний переліку, наведеному у листі ДФС від 07.08.2019 № 1962/99-99-29-01-01, або ж близький до нього.
Критерій 2 — відсутність на дату складання ПН/РК ліцензій, які засвідчують право платника виробляти, експортувати, імпортувати, продавати оптом підакцизні товари (продукцію), що зазначені у поданій на реєстрацію ПН.
Критерій 3 — відсутність на дату складання ПН/РК відомостей в Реєстрі платників акцизного податку з реалізації пального щодо суб’єкта господарювання, який реєструє ПН на пальне з кодами УКТ ЗЕД згідно з підпунктом 215.3.4 Податкового кодексу України (ПК).
Критерій 4 — зміна номенклатури товарів/послуг. Під цей критерій потрапляють РК до ПН, складених на отримувача — платника ПДВ, якщо номенклатура товарів/послуг змінюється на рівні перших чотирьох цифр за кодом УКТ ЗЕД — для товарів та перших двох цифр за ДКПП — для послуг. Тобюто коли зазначеного в РК товару/послуги немає у таблиці даних платника податку як товару/послуги, що він постачає/надає на постійній основі.
П’ятий і шостий критерії застосовують щодо зменшувальних РК.
Критерій 5 — РК до ПН,складених на платників ПДВ. Головна умова цього критерію — перевищення суми компенсації вартості товару/послуги над величиною залишку цього товару/послуги у вартісному вираженні. Його визначають як різницю:
• між обсягом придбання з 01.01.2017, що зазначив постачальник у зареєстрованих ПН/РК, складених на отримувача товару/послуги;
• обсягом постачання з 01.01.2017, що зазначив отримувач у зареєстрованих у ПН/РК на постачання товару/послуги.
Критерій 6 — РК до ПН,складених на неплатників ПДВ. Головна умова цього критерію — складання і подання РК на реєстрацію у строк, що перевищує 14 календарних днів (к. дн.) із дня складання ПН. При цьому ПН має бути зареєстрована в ЄРПН без порушення встановлених граничних строків реєстрації.
Результати поетапного автоматизованого моніторингу ПН/РК покажемо на Схемі.
Схема
Алгоритм автоматизованого моніторингу ПН/РК

Повноваження комісій органів контролю
Склад комісій органів контролю залишили той самий, але змінили їх повноваження.
Комісія центрального рівня (комісія ДПС):
• розглядає скарги на рішення комісій регіонального рівня про відмову у реєстраціїПН/РК. У розгляді бере участь уповноважена особа Мінфіну;
• ухвалює рішення про неврахування таблиці даних платника податку.
• Комісії регіонального рівня (комісії головних управлінь ДПС в областях, м. Києві та Офісу великих платників податків ДПС) ухвалюють рішення:
• про реєстрацію ПН/РК в ЄРПН або відмову в реєстрації;
• врахування або неврахування таблиці даних платника податку;
• відповідність/невідповідність платника критеріям ризиковості платника ПДВ.
Дії платника в разі зупинення реєстрації ПН/РК
Інформацію про зупинення реєстрації ПН/РКплатник ПДВ отримує через електронний кабінет. Тому ДПС тепер не має потреби формувати окремий реєстр таких ПН/РК та оприлюднювати його на сайті.
Підтвердженням зупинення реєстрації ПН/РК є квитанція. Її надсилають платникові автоматично протягом операційного дня. Окрім переліку критеріїв ризиковості, квитанція має містити розрахунок показників за кожним критерієм, а також пропозицію платникові надати пояснення та копій документів, необхідні для ухвалення позитивного рішення.
До розблокувального пакета документів входять:
• таблиця даних платника податку (додаток 5 до Порядку № 1165);
• пояснення у довільній формі. Зазначте в ньому вид діяльності із посиланням на звітність.
Як і раніше, розблокувальні документи подайте в електронній формі засобами електронного зв’язку (через електронний кабінет або будь-яке програмне забезпечення, що формує вихідний файл у затвердженому форматі).
Копії підтвердних документів (договори, первинні документи тощо) додайте, лише коли розглядають питання про вилучення з переліку ризикових платників.
Є ще одна приємна новина. Порядок № 1165не обмежує платників 365-денним строком подання розблокувальних документів. Цю норму скасували, а іншого строку не встановили. Оскільки за податковим законодавством ПН та РК можна зареєструвати в ЄРПН упродовж 1095 к. дн. після дати їх складання, зрозуміло, що й проблему з блокуванням ПН/РК треба вирішити у цей строк.
Таблицю з поясненнями розглядає комісія регіональна рівня протягом п’яти робочих днів після її отримання. А інформацію і копії документів, що подав ризиковий платник, — протягом семи робочих днів після дати їх надходження. Рішення ухвалює без узгодження з комісією ДПС (навіть щодо ризикових платників).
Якщо платник не згоден із рішенням регіональної комісії, може оскаржити його в адміністративному або судовому порядку.
Увага: не підлягають адміністративному оскарженню
рішення комісії регіонального рівня про відмову у реєстрації ПН/РК, що платник оскаржив до суду.
Механізм розгляду скарги на рішення регіональної комісії про відмову у реєстрації ПН/РК в ЄРПН наразі визначає окремий Порядок розгляду скарг, затверджений постановою КМУ від 11.12.2019 № 1165 (далі — Порядок розгляду скарг). Він узгоджується зі статтею 56 ПК.
Скаргу подавайте до комісії ДПС в електронному вигляді за формою згідно з додатком 1 до Порядку розгляду скарг. Строк подання скарги — 10 робочих днів після набрання чинності рішенням комісії регіонального рівня (п. 56.3 ПК).
Якщо з якихось причин хочете відкликати подану скаргу, надішліть відповідну заяву за фоормою з додатка 2 до Порядку розгляду скарг (це нова форма, у старому Порядку № 117 її не було). На підставі цієї заяви скаргу залишать без розгляду, а платникові автоматично надішлють квитанцію. Вона буде підтвердженням, що скаргу залишать без розгляду.
Невідкликану скаргу розглядатимуть упродовж 10 к. дн.. з дня її отримання. За результатами розгляду комісія ДПС ухвалить одне з рішень:
• задовольнить скаргу та скасує рішення регіональної комісії;
• залишить скаргу без задоволення, а рішення регіональної комісії — без змін.
Про ухвалене рішення дізнаєтеся в електронному кабінеті. Якщо комісія ДПС за 10 к. дн. не надішле рішення, скаргу вважають повністю задоволеною на користь платника ПДВ із наступного дня за останнім днем зазначеного строку.
Задоволення скарги — підстава зареєструвати в ЄРПН зазначені у скарзі ПН/РК. Звісно, якщо на електронному рахунку платника ПДВ достатньо коштів для реєстрації.
Якщо скаргу не задовольнили, можете оскаржити рішення комісії ДПС у судовому порядку.

Публікація Системи «Expertus: Головбух»
https://1gl-vip.expertus.ua
Дата копіювання: 05.02.2020
Тобто Таблицю таки подавати треба?

І яка форма для подання на розглядання питання з вилучення з переліку ризикових платників?

elen66
Гуру
Гуру
Повідомлень: 80
З нами з: 28 грудня 2010, 14:18
Дякував (ла): 15 разів
Подякували: 3 рази

Повідомлення elen66 »

Подскажите,кто разобрался как в ФЕВРАЛЕ разблокировать ПН ???Раньше к каждой заблокированной создавала Повидомдлення со сканами первичных документов J1312603 и отправляла,приходила Ришення. А сегодня попыталась создато Повидомлення с этим номером- его нет в программе. Есть 1312604 - но в нем нет граф таких как предыдущей форме,некуда поставить № ПН,название контрагента,сумму и т.д.
ВОПРОС : какой на сегодняшний день алгоритм разблокировки ?- подскажите кто это делал практически...

ElenkaBuh
ПрофиПрофи
Повідомлень: 34
З нами з: 01 лютого 2012, 04:31
Дякував (ла): 14 разів
Подякували: 12 разів

Повідомлення ElenkaBuh »

elen66 писав:Подскажите,кто разобрался как в ФЕВРАЛЕ разблокировать ПН ???Раньше к каждой заблокированной создавала Повидомдлення со сканами первичных документов J1312603 и отправляла,приходила Ришення. А сегодня попыталась создато Повидомлення с этим номером- его нет в программе. Есть 1312604 - но в нем нет граф таких как предыдущей форме,некуда поставить № ПН,название контрагента,сумму и т.д.
ВОПРОС : какой на сегодняшний день алгоритм разблокировки ?- подскажите кто это делал практически...
Звонила в ДФС, спрашиваю куда делся J1312603? что вместо него? Говорят никуда не делся, все по-старому, для разблокировки подаете его. Причем в кабинете он таки есть.
Звоню в АРТ-звіт - говорят вместо J1312603 сейчас J1314901, говорю это совсем другое повідомлення - бросают ссылку на список изменений в кабинете и списком форм
А по поводу J1312604 вообще сначала сказали це 4 версія Повідомлення щодо подачi документiв про пiдтвердження реальностi здiйснення операцiй по вiдмовленим ПН/РК
Что-то они еще не доработали наверное, или Налоговая не правильно дала данные им.

Mr.Massa
Гений
Гений
Повідомлень: 469
З нами з: 27 листопада 2013, 09:18
Дякував (ла): 169 разів
Подякували: 152 рази

Повідомлення Mr.Massa »

Кто-то уже подавал новое "Повідомлення" J1312604 - где взять данные для "Рішення про відповідність платника подаків критеріям ризикованості платника податку від _____ № ________(за наявності)" . Ругается. горит красным.

@Лиса
Светоч Мысли
Светоч Мысли
Повідомлень: 1238
З нами з: 28 лютого 2015, 14:58
Дякував (ла): 413 разів
Подякували: 346 разів

Повідомлення @Лиса »

Уважаемые помогите пожалуйста, мы маленькое торговое предприятие, сегодня первый раз мне приостановили регистрацию НН , причем странно самую маленькую сумму, меньше у меня не было, в шоке не знаю с чего начать и что подавать помогите пожалуйста

READYN
Светоч Мысли
Светоч Мысли
Повідомлень: 1711
З нами з: 18 січня 2013, 08:17
Дякував (ла): 1267 разів
Подякували: 504 рази

Повідомлення READYN »

Коллеги, кто уже разбирался с новым порядком блокировки?
Относительно позитивной истории налогоплательщика, я так понимаю, в кабинете сейчас неактуальные данные?
у нас стоят галочки возле тех критериев, которые уже упразднены...

Taneshka
ЗнатокЗнаток
Повідомлень: 16
З нами з: 19 травня 2016, 17:02
Дякував (ла): 2 рази
Подякували: 2 рази

Повідомлення Taneshka »

Подскажите таблицу вообще надо подавать перед разблокировкой?
И надо к ней прикреплять пояснення?

zoltan
Светоч Мысли
Светоч Мысли
Повідомлень: 1396
З нами з: 23 серпня 2016, 11:48
Дякував (ла): 836 разів
Подякували: 582 рази

Повідомлення zoltan »

Taneshka писав:Подскажите таблицу вообще надо подавать перед разблокировкой?
И надо к ней прикреплять пояснення?
Подати можна,але вона буде відхилена,її треба було подати до блокування

*Marika*
Мастер
Мастер
Повідомлень: 62
З нами з: 01 червня 2017, 15:39
Дякував (ла): 30 разів
Подякували: 20 разів

Повідомлення *Marika* »

У нас оптова торгівля, в 2017 подали Таблицю з поясненнями, її врахували, і 2 роки ми не знали проблем з блокуванням. І ось вчора сюрпиз - заблоковано наші РК з кодами, які є в Таблиці і причиною "Сума компенсації за цими кодом перевищує залишки". Але це наші основні коди, з великими залишками та постійними оборотами по них.
Отже питання: дані попередньої Таблиці анульовані? Про це десь можна дізнатися? Має сенс подавати нову Таблицю?

Mr.Massa
Гений
Гений
Повідомлень: 469
З нами з: 27 листопада 2013, 09:18
Дякував (ла): 169 разів
Подякували: 152 рази

Повідомлення Mr.Massa »

Я так понял с 01.02.2020 года новый порядок и всё что было раньше обновилось. Нас раньше также не трогали, а тут раз - и первая РК на неплательщика сразу в блокировку. Что интересно ответ пришел за 2 часа....

Закрито

Повернутись до “Податкова накладна”