2-а група

Загальні питання, ставка податку, книга обліку доходів
Аватар користувача
Яков
Гигант Мысли
Гигант Мысли
Повідомлень: 13639
З нами з: 28 жовтня 2013, 06:29
Звідки: Одесса
Дякував (ла): 14106 разів
Подякували: 27882 рази

Повідомлення Яков »

Снежынка писав:Доброго дня!У мене покупці вимагають витяг платника єдиного податку другої групи.При реєстрації ФОп податкова даного витягу не видала.
299.9. За бажанням зареєстрований платник єдиного податку може безоплатно та безумовно отримати витяг з реєстру платників єдиного податку.
при НЕжелании ФОПа получить Витяг налоговая не может его заставить насильно подать запит, чтобы выдать Витяг
Снежынка писав:Як законно мені відмовити покупцеві.
никак
Снежынка писав:Чому багато покупців вимагають копію витягу?
ЗИР, 107.05
Питання
Чи надаються ФОП – платником ЄП першої – третьої груп іншим СГ (ЮО та ФОП) для уникнення подвійного оподаткування підтверджуючі документи про застосування спрощеної системи оподаткування?
Відповідь
Коротка:
Фізична особа – підприємець першої – третьої груп, яка має господарські відносини з суб’єктами господарювання (юридичними та фізичними особами), надає таким суб’єктам копію документа, підтверджуючого державну реєстрацію фізичної особи – підприємця (витяг або виписку з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань, в яких зазначаються види діяльності) та у разі необхідності, копію витягу з реєстру платників єдиного податку.
Повна:
Відповідно до п.п. 165.1.36 п. 165.1 ст. 165 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI зі змінами та доповненнями (далі – ПКУ) до складу загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку не включається дохід фізичної особи – підприємця, з якого сплачується єдиний податок згідно із спрощеною системою оподаткування відповідно до ПКУ.
Платники єдиного податку звільняються від обов’язку нарахування, сплати та подання податкової звітності з податку на доходи фізичних осіб у частині доходів (об’єкта оподаткування), що отримані в результаті господарської діяльності платника єдиного податку першої – четвертої групи (фізичної особи) та оподатковані згідно з главою 1 розд. XIV ПКУ (п.п. 2 п. 297.1 ст. 297 ПКУ).
Реєстрація суб’єкта господарювання як платника єдиного податку здійснюється шляхом внесення відповідних записів до реєстру платників єдиного податку (п. 299.1 ст. 299 ПКУ).
Центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну податкову політику, веде реєстр платників єдиного податку, в якому міститься інформація про осіб, зареєстрованих платниками єдиного податку (п. 299.2 ст. 299 ПКУ).
Згідно з п. 299.7 ст. 299 ПКУ до реєстру платників єдиного податку вносяться відомості про фізичну особу – підприємця – платника єдиного податку, зокрема прізвище, ім’я, по батькові; реєстраційний номер облікової картки платника податків; ставка єдиного податку та група платника податку; дата (період) обрання або переходу на спрощену систему оподаткування; дата реєстрації; види господарської діяльності.
За бажанням зареєстрований платник єдиного податку може безоплатно та безумовно отримати витяг з реєстру платників єдиного податку. Витяг діє до внесення змін до реєстру (п. 299.9 ст. 299 ПКУ). Виходячи з викладеного, документом, що підтверджує факт перебування фізичної особи – підприємця на спрощеній системі оподаткування, обліку та звітності та обрані ним види господарської діяльності, є витяг з реєстру платників єдиного податку.
Разом з цим, згідно з п. 177.8 ст. 177 ПКУ під час нарахування (виплати) фізичній особі – підприємцю доходу від здійснення нею підприємницької діяльності, суб’єкт господарювання та/або самозайнята особа, які нараховують (виплачують) такий дохід, не утримують податок на доходи у джерела виплати, якщо фізичною особою – підприємцем, яка отримує такий дохід, надано копію документу, що підтверджує її державну реєстрацію відповідно до закону як суб’єкта підприємницької діяльності. Це правило не застосовується в разі нарахування (виплати) доходу за виконання певної роботи та/або надання послуги згідно з цивільно-правовим договором, коли буде встановлено, що відносини за таким договором фактично є трудовими, а сторони договору можуть бути прирівняні до працівника чи роботодавця відповідно до підпунктів 14.1.195 та 14.1.222 п. 14.1 ст. 14 ПКУ.
З метою виконання положень п. 177.8 ст. 177 ПКУ, незалежно від обраної системи оподаткування, єдиним документом, що підтверджує державну реєстрацію фізичної особи як суб’єкта підприємницької діяльності є витяг з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань (далі – Єдиний державний реєстр).
Одночасно, якщо для суб’єкта господарювання, який здійснює виплату доходів фізичній особі – підприємцю, важливе підтвердження перебування такої особи на спрощеній системі оподаткування, обліку і звітності з причин, не пов’язаних з виконанням положень п. 177.8 ст. 177 ПКУ, таким документом є витяг з реєстру платників єдиного податку.
Отже, фізична особа – підприємець – платник єдиного податку першої – третьої груп надає юридичним особам та фізичним особам – підприємцям, з якими має господарські відносини, копію документа, підтверджуючого державну реєстрацію фізичної особи – підприємця (витяг або виписку з Єдиного державного реєстру, в яких зазначаються види діяльності) та у разі необхідності, копію витягу з реєстру платників єдиного податку.
Зображення

Снежынка
Светоч Мысли
Светоч Мысли
Повідомлень: 1123
З нами з: 06 травня 2014, 17:57
Дякував (ла): 570 разів
Подякували: 83 рази

Повідомлення Снежынка »

Скрытый текст
Яков писав:
Снежынка писав:[spoiler title=Як подати декларацію Податка на прибуток за Фоп 2 групи.
МОЖЕ Я НЕ БАЧУ ТАЄМНИЧИХ КНОПОК В ЕЛЕКТРОННОМУ КАБІНЕТІ КАБІНЕТІ ?]

Шановні колеги!
Гаряча лінія посила то сюди, то туди:
Даної форми в електронному кабінеті платника для ФОП 2 групи немає.
Ну в консультації по Пна П сказано, що потрібно подавати.

Як подати декларацію Податка на прибуток за Фоп 2 групи.
МОЖЕ Я НЕ БАЧУ ТАЄМНИЧИХ КНОПОК В ЕЛЕКТРОННОМУ КАБІНЕТІ КАБІНЕТІ ?
Хто може зайти в кабінет як ФОП 2 групи і спробувати створити звіт F0100703?
[/spoiler]
Вопросы задавались такие:
 Якщо ця форма помилково внесена до звітності фізичних осіб, то прохання видалити з цього розділу форму Податкової декларації з податку на прибуток підприємств (з додатками).
 Якщо ця форма внесена до звітності фізичних осіб непомилково, то прохання роз’яснити, в якому випадку фізична особа (або фізична особа-підприємець) має подавати цю декларацію.
 Якщо ця форма внесена до звітності фізичних осіб непомилково, то прохання роз’яснити, чому в Електронному кабінеті не реалізована можливість створення цього звіту.
На последний вопрос налоговая решила не отвечать: просто – "надо сдавать", "должны сдавать", а КАК сдавать без ЭК (нет ни старой формы, ни новой) – плательщик решает сам #smile3#

Ура!
Поспішаю Вам розповісти, що у елект. кабінеті зявиласЯ можливість подавати звіт Пна П для ФОп запри сплаті доходу нерезидента

Сурикат
Просвещенный
Просвещенный
Повідомлень: 174
З нами з: 08 грудня 2011, 07:22
Дякував (ла): 136 разів
Подякували: 54 рази

Повідомлення Сурикат »

Добрый вечер! Подскажите, плиз, ФОП 2 группа на ЕН, ей на р/с хочет закинуть ООО (на общейсистеме) денежки, с формулировкой "безвозвратная фин.помощь".
Чем это грозит ФОПу, что общесистемщик предоставляет фин.помощь?
В графу 12 Книги дохода показываю эту сумму, налогообложению подлежит или нет?

O_range
Гений
Гений
Повідомлень: 448
З нами з: 12 листопада 2013, 08:46
Дякував (ла): 23 рази
Подякували: 225 разів

Повідомлення O_range »

Сурикат писав:Добрый вечер! Подскажите, плиз, ФОП 2 группа на ЕН, ей на р/с хочет закинуть ООО (на общейсистеме) денежки, с формулировкой "безвозвратная фин.помощь".
Чем это грозит ФОПу, что общесистемщик предоставляет фин.помощь?
В графу 12 Книги дохода показываю эту сумму, налогообложению подлежит или нет?
Позиция налоговой с ОИР: безвозвратная финпомоць (БФП) не является доходом от предпринимательской деятельности. Следовательно, ее не нужно включать в книгу. Облагаться она будет как доход обычного физлица (не придпринимателя) - при выплате БФП ООО должно удержать с ее суммы 18% НДФЛ и 1.5% военного сбора + показать сумму такой помощи в 1ДФ.

Если БФП будет перечислена на предпринимательский счет, то налоговики, проверяя не превысил ли ФОП лимит по сумме доходов, могут отнести ее сумму к предпринимательским доходам ФОП, даже не смотря на то, что ее налогообложили как непредпринимательский доход. Поэтому лучше чтобы ООО перечислило БФП на личный счет ФОПа

А вот то самое разъяснение из ОИР
Чи включається до складу доходу ФОП платника ЄП першої – третьої груп сума отриманої безповоротної фінансової допомоги?
Відповідь
Коротка: Сума безповоротної фінансової допомоги не є доходом фізичної особи – підприємця платника єдиного податку отриманого від здійснення господарської діяльності. При цьому така сума включається до складу загального місячного (річного) оподатковуваного доходу фізичної особи та оподатковується податком на доходи фізичних осіб за ставкою 18 відс. та військового збору 1,5 відс.
Повна:
Відповідно до п.п. 14.1.257 п. 14.1 ст. 14 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI зі змінами та доповненнями (далі – ПКУ) безповоротна фінансова допомога – це: сума коштів, передана платнику податків згідно з договорами дарування, іншими подібними договорами або без укладення таких договорів;
сума безнадійної заборгованості, відшкодована кредитору позичальником після списання такої безнадійної заборгованості;
сума заборгованості одного платника податків перед іншим платником податків, що не стягнута після закінчення строку позовної давності;
основна сума кредиту або депозиту, що надані платнику податків без встановлення строків повернення такої основної суми, за винятком кредитів, наданих під безстрокові облігації, та депозитів до запитання у банківських установах, а також сума процентів, нарахованих на таку основну суму, але не сплачених (списаних).
Оподаткування доходів фізичних осіб – підприємців – платників єдиного податку визначено главою 1 розд. ХІV ПКУ, згідно з п.п. 1 п. 292.1 ст. 292 ПКУ, доходом фізичної особи – підприємця – платника єдиного податку є дохід, отриманий протягом податкового (звітного) періоду в грошовій формі (готівковій та/або безготівковій); матеріальній або нематеріальній формі, визначеній п. 292.3 ст. 292 ПКУ. При цьому до доходу не включаються отримані такою фізичною особою пасивні доходи у вигляді процентів, дивідендів, роялті, страхові виплати і відшкодування, а також доходи, отримані від продажу рухомого та нерухомого майна, яке належить на праві власності фізичній особі та використовується в її господарській діяльності.
Крім того, згідно з п. 292.3 ст. 292 ПКУ до суми доходу платника єдиного податку включається вартість безоплатно отриманих протягом звітного періоду товарів (робіт, послуг).
Безоплатно отриманими вважаються товари (роботи, послуги), надані платнику єдиного податку згідно з письмовими договорами дарування та іншими письмовими договорами, укладеними згідно із законодавством, за якими не передбачено грошової або іншої компенсації вартості таких товарів (робіт, послуг) чи їх повернення, а також товари, передані платнику єдиного податку на відповідальне зберігання і використані таким платником єдиного податку.
До суми доходу платника єдиного податку третьої групи, який є платником податку на додану вартість, за звітний період також включається сума кредиторської заборгованості, за якою минув строк позовної давності.
Відповідно до п. 292.9 ст. 292 ПКУ доходи фізичної особи – платника єдиного податку, отримані в результаті провадження господарської діяльності та оподатковані згідно з главою 1 розд. XIV ПКУ, не включаються до складу загального річного оподатковуваного доходу фізичної особи, визначеного відповідно до розд. IV ПКУ.
Водночас оподаткування доходів платників податку – фізичних осіб регулюються розд. IV ПКУ, відповідно до п. 162.1 ст. 162 ПКУ платниками податку на доходи фізичних осіб є фізична особа – резидент, яка отримує доходи з джерел їх походження в Україні.
Об’єктом оподаткування фізичної особи – резидента є загальний місячний (річний) оподатковуваний дохід (п.п. 163.1.1 п. 163.1 ст. 163 ПКУ).
До загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку включається дохід, отриманий платником податку як додаткове благо (крім випадків, передбачених ст. 165 ПКУ) у вигляді сум безповоротної фінансової допомоги (крім суми процентів умовно нарахованих на таку допомогу) (п.п. «ґ» п.п. 164.2.17 п 164.2 ст. 164 ПКУ).
При цьому п.п. 168.1.1 п. 168.1 ст. 168 ПКУ визначено, що податковий агент, який нараховує (виплачує, надає) оподатковуваний дохід на користь платника податку, зобов’язаний утримувати податок із суми такого доходу за його рахунок за ставкою, визначеною у ст. 167 ПКУ (18 відс.).
Крім того, відповідно до п.п. 1.2 п. 16 прим. 1 підрозд. 10 розд. XX «Перехідні положення» ПКУ об’єктом оподаткування військовим збором є доходи, визначені ст. 163 ПКУ.
Ставка військового збору становить 1,5 відс. об’єкта оподаткування, визначеного п.п. 1.2 п. 16 прим. 1 підрозд. 10 розд. XX «Перехідні положення» ПКУ (п.п. 1.3 п. 16 прим. 1 підрозд. 10 розд. XX «Перехідні положення» ПКУ).
Враховуючи зазначене, сума безповоротної фінансової допомоги не є доходом фізичної особи – підприємця платника єдиного податку отриманого від здійснення господарської діяльності. При цьому така сума включається до складу загального місячного (річного) оподатковуваного доходу фізичної особи та оподатковується податком на доходи фізичних осіб за ставкою 18 відс. та військового збору 1,5 відс.
Персональні податкові консультації (звертайся в приват) // Individual tax advice (contact by direct)

Okcana
Оракул
Оракул
Повідомлень: 205
З нами з: 28 березня 2011, 11:04
Дякував (ла): 212 разів
Подякували: 30 разів

Повідомлення Okcana »

Popen писав:
Okcana писав:Добрый день.Подскажите пожалуйста ФОП был на 3 группе с 01.01.2020 г перешли на 2 группу.Декларацию по ЕН за 3 группу я сдала,
-по 2 группе отчитываемся в годовой декларацией в 2021г?
-ФОП сдавал в аренду физическому лицу свой гараж надо сдавать декларацию про майновий стан?
1. За 2021 год
2. Если сдавал гараж как ФОП, есть соотв. КВЕД и доход занесён в книгу, то не нужно
Гараж сдавал как физическое лицо.Надо сдавать декларацию про майновий стан?

Софилинна
УченикУченик
Повідомлень: 1
З нами з: 20 лютого 2020, 23:54

Повідомлення Софилинна »

Здравствуйте. Помогите, пожалуйста, разобраться. ФОП 2 группа, кофейня (кофе, конфеты, печенье). Лимиты не превышали 1 млн, поэтому РРО не ставили. Налоги платили, отчеты сдавали, Книгу доходов вели.
И вот вычитываю я сегодня в статье, что всем, кто продает продтовары, нужно было с 2018 года РЕГИСТРИРОВАТЬ и вести книгу КОРО и Рассчетные квитанции, без использования РРО. Весь день читаю кодекс, закон про рро и постановление 1336. и не могу понять - это правда так или я перемудрила? Просто за 2 года существования кофейни и регулярного чтения законов я впервые наткнулась на такую информацию. И не понимаю, что теперь делать.
Ссылки для удобства:
https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/367-20
https://journal.ostapp.com.ua/uk/articl ... flp-i-kuro



Геля85
Мудрец
Мудрец
Повідомлень: 116
З нами з: 11 лютого 2016, 13:28
Дякував (ла): 20 разів
Подякували: 35 разів

Повідомлення Геля85 »

Добрый вечер всем! Плиз подскажите, с видом деятельности 47.91 "Роздрібна торгівля, що здійснюється фірмами поштового замовлення або через мережу Інтернет" у ФОПа 2 гр. может быть сниженная ставка единого налога (по Харькову такая ставка 10% от минималки)?#sigh#

ren
Высший разум
Высший разум
Повідомлень: 908
З нами з: 14 жовтня 2011, 05:47
Дякував (ла): 1151 раз
Подякували: 446 разів

Повідомлення ren »

Геля85 писав:Добрый вечер всем! Плиз подскажите, с видом деятельности 47.91 "Роздрібна торгівля, що здійснюється фірмами поштового замовлення або через мережу Інтернет" у ФОПа 2 гр. может быть сниженная ставка единого налога (по Харькову такая ставка 10% от минималки)?#sigh#
Зависит не от вида деятельности, а от решения местной власти (от 10 до 20). В Одессе, например, ставка единого тоже 10% по еднщикам 2 группы. При этом в Одесской области 20%.

Геля85
Мудрец
Мудрец
Повідомлень: 116
З нами з: 11 лютого 2016, 13:28
Дякував (ла): 20 разів
Подякували: 35 разів

Повідомлення Геля85 »

ren писав:
Геля85 писав:Добрый вечер всем! Плиз подскажите, с видом деятельности 47.91 "Роздрібна торгівля, що здійснюється фірмами поштового замовлення або через мережу Інтернет" у ФОПа 2 гр. может быть сниженная ставка единого налога (по Харькову такая ставка 10% от минималки)?#sigh#
Зависит не от вида деятельности, а от решения местной власти (от 10 до 20). В Одессе, например, ставка единого тоже 10% по еднщикам 2 группы. При этом в Одесской области 20%.
То есть, если ФОп торгует через интернет со всей Украиной, он может использовать льготную ставку единого налога?

Діна 1977
Высший разум
Высший разум
Повідомлень: 726
З нами з: 05 травня 2016, 13:39
Дякував (ла): 440 разів
Подякували: 271 раз

Повідомлення Діна 1977 »

Геля85 писав:
ren писав:
Геля85 писав:Добрый вечер всем! Плиз подскажите, с видом деятельности 47.91 "Роздрібна торгівля, що здійснюється фірмами поштового замовлення або через мережу Інтернет" у ФОПа 2 гр. может быть сниженная ставка единого налога (по Харькову такая ставка 10% от минималки)?#sigh#
Зависит не от вида деятельности, а от решения местной власти (от 10 до 20). В Одессе, например, ставка единого тоже 10% по еднщикам 2 группы. При этом в Одесской области 20%.
То есть, если ФОп торгует через интернет со всей Украиной, он может использовать льготную ставку единого налога?
Ставка єдиного податку залежить від місця реєстрації ФОП , а не від того що він продає товари по всій Україні .

Відповісти

Повернутись до “2-я група. Фізичні особи-підприємці”