Кассовая дисциплина

Юлия-Julia
ЗнатокЗнаток
Повідомлень: 13
З нами з: 11 серпня 2010, 00:56

Повідомлення Юлия-Julia »

Подскажите, пожалуйста, как дешевле выкрутиться из ситуации.На предприятии бухгалтер не рассчитывала лимит кассы, в результате часто сдавала в банк торговую выручку превышающую лимит в несколько раз.Знаю что по закону за перелимит накладывается штраф в пятикратном размере,так как здесь это происходило систематически,то это просто джекпот для налоговой)) Может быть кто знает какие-то лазейки в законодательстве? И можно ли всю ответственность положить на бухгалтера(она же директор)?

Nadinka
Мудрец
Мудрец
Повідомлень: 117
З нами з: 26 листопада 2009, 07:31
Подякували: 5 разів

Повідомлення Nadinka »

По-моему, вы чего-то не понимаете или не точно описали. Лимит кассы рассчитывается для определения дозволенного остатка в кассе предприятия.Если вы сдаете все денежные средства в банк из кассы, то нарушений нет. А вот в случае, если после сдачи в банк денег, остаток все же остался, то нужно предпринимать меры. Для начала вы должны выявить реальные остатки по кассе на конец дня. Если лимит не рассчитан, то он равен нулю, значит у вас по кассе на конец дня не должно быть остатка денежных средств вообще. Если остатки все же есть, то можно предпринять такие шаги: например, у вас вчера осталось в кассе 20 грн. делаете расходный кассовый ордер на выдачу этих 20 грн под отчет. Сегодня делаете приход этих 20грн в кассу, как возврат неиспользованных денежных средст, выданных под отчет. Писанины много, но результат хороший. Можно оформить, если нужно (но смотрите на п.5.9. ЗУ по прибыли) выдачу денег под отчет и покупку чего-либо у частного предпринимателя -единоналожника (с предоставлением всех документов: накладная, корешок приходника от ЧП).

Юлия-Julia
ЗнатокЗнаток
Повідомлень: 13
З нами з: 11 серпня 2010, 00:56

Повідомлення Юлия-Julia »

Надинка, бухгалтер сдавал деньги в банк только по надобности,то есть могла и неделю не сдавать,а про лимит остатка она ничего не знала, если просчитать его,то у нее перелимит практически через день получался.

Nadinka
Мудрец
Мудрец
Повідомлень: 117
З нами з: 26 листопада 2009, 07:31
Подякували: 5 разів

Повідомлення Nadinka »

Ну тогда обнуление кассу делать через выдачу денег под отчет, а на утро возврат неиспользованных ден. ср-в, выданных под отчет. Бумаг много будет... Можно периодически через ЧП делать маленькие закупки чего-то : то канцтовары, то еще чего-то... Я как-то делала каждый день выдачу-возврат на протяжении нескольких месяцев (когда директор взял деньги под отчет и с концами...)

natali_krm
УченикУченик
Повідомлень: 5
З нами з: 20 серпня 2010, 23:37

Повідомлення natali_krm »

Добрый день! Уважаемые бухгалтера, подскажите пожалуйста, можно ли приходовать в кассу преприятия деньги на следующий день после прохождения этой суммы через РРО. Проблема заключается в том, что сам РРО находится в другом городе и деньги и отчет кассового аппарата могу узнать только на следующий день. А также кассовый аппарат работает и в субботу и в воскресенье, а приход делаю в понедельник сразу за три дня(пятн., субб., воскр.) Могут ли проверяющие применить штраф за несвоевременное приходование денег в кассу?

Natalka
Мудрец
Мудрец
Повідомлень: 144
З нами з: 05 липня 2010, 09:24
Дякував (ла): 3 рази
Подякували: 16 разів

Повідомлення Natalka »


Для natali_krm:
ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА АДМІНІСТРАЦІЯ УКРАЇНИ


ОГЛЯДОВИЙ ЛИСТ

від 06.07.2009 р. N 14083/7/23-7017/572
2.5.27. Чи дозволяється структурним підрозділам підприємства здавати виручку до банку безпосередньо, минаючи касу головного підприємства?

Відповідно до п. 2.8 ст. 2 Положення про ведення касових операцій у національній валюті в Україні, затвердженого постановою Правління НБУ від 15.12.2004 р. N 637, відокремлені підрозділи підприємств - юридичних осіб можуть здавати готівкову виручку (готівку) безпосередньо до кас таких юридичних осіб або до будь-якого банку для її переказу і зарахування на банківські рахунки зазначених юридичних осіб. За відсутності банків готівкова виручка (готівка) для переказу на банківські рахунки підприємства може здаватися до операторів поштового зв'язку та небанківських фінансових установ, які мають ліцензію Державної комісії з регулювання ринків фінансових послуг України на здійснення переказу коштів.
2.5.38. Щодо здавання готівкової виручки відокремленими підрозділами підприємства через інкасаторів банку.

Усі надходження і видачу готівки підприємства відображають у касовій книзі, записи в якій здійснюються касиром на підставі касових ордерів (пп. 4.2 та 4.3 Положення N 637).

Разом з тим, відокремлені підрозділи підприємств, які здійснюють готівкові розрахунки із застосуванням реєстраторів розрахункових операцій та веденням книги обліку розрахункових операцій, але не проводять операцій з приймання (видачі) готівки за касовими ордерами касової, книги не ведуть (абзац 4 п. 4.2 Положення N 637).

У той же час, інкасація виручки магазину - відокремленого підрозділу підприємства, який застосовує реєстратор розрахункових операцій, відповідно до пункту 4.5 наказу N 614, здійснюється з використанням операції "службова видача" та обліковується в книзі обліку розрахункових операцій, що ведеться таким відокремленим підрозділом.

Таким чином, у разі, якщо відокремлений підрозділ виручку від продажу товарів фіксує через реєстратори розрахункових операцій, здійснює лише операції щодо здавання виручки через інкасаторів банку, але не виконує операції з видачі готівки на виплати, пов'язані з оплатою праці, виробничі (господарські) потреби, інші операції, що потребують оформлення їх видатковими касовими ордерами і відомостями, то такі магазини не оформлюють касові операції касовими ордерами, і згідно з вимогами пункту 4.2 Положення N 637 касової книги не ведуть.

Крім того, враховуючи, що готівкова виручка відокремлених підрозділів підприємства здається ними самостійно через інкасаторів банку та зараховується на рахунок підприємства у безготівковому порядку, така готівкова виручка не оформлюється прибутковими та видатковими касовими ордерами в касі підприємства, оскільки безпосередньо не надходить до його каси.
Заступник Голови
С. В. Чекашкін


natali_krm
УченикУченик
Повідомлень: 5
З нами з: 20 серпня 2010, 23:37

Повідомлення natali_krm »

Для Natalka
Проблема у меня заключается в том, что инкасация происходит на следующий день, после отчета по каасовому аппарату. И у меня делема приходовать в кассу предприятия день в день и оставлять на остатке, но это превышает лимит, или приходовать в кассу следующим днем, когда сдаю деньги в банк и тогда на остатке в кассе 0,00 грн. Во-втором случае, не считается ли это несвоевременное оприходование денежных средств и могут ли меня за это наказать?

Юля_
ЗнатокЗнаток
Повідомлень: 27
З нами з: 28 серпня 2010, 11:42
Дякував (ла): 3 рази
Подякували: 1 раз

Повідомлення Юля_ »

другий випадок дійсно є порушенням: день анулювання каси і прихід готівки в касу підприємства повинно співпадати.
Вам був натяк, якщо я правильно зрозуміла, на те що можливо ті люди в які анульовують касу могли б десь здати виручку або на пошту (різні бувають населені пункти) або у банк на вечірню касу (це не важко)

хоча є і ще один варінт - бити по касі тільки необхідні суми, а решту на слідуючий день - тоді коли буде анулювання - відповідно проводиться по касі підприємства і здається в банк)

Natalka
Мудрец
Мудрец
Повідомлень: 144
З нами з: 05 липня 2010, 09:24
Дякував (ла): 3 рази
Подякували: 16 разів

Повідомлення Natalka »

Для natali_krm:
Поступления наличности в кассу предприятия не считаются сверхлимитными в день ее поступления
Поступления наличности в кассу предприятия не считаются сверхлимитными в день ее поступления, если сумма наличности, превышающая лимит, была сдана не позднее следующего рабочего дня банка (в течение операционного времени его работы) или была использована предприятием (без предварительной сдачи ее в банк и одновременного получения из кассы банка на указанные нужды) на следующий день на хозяйственные нужды (в соответствии с п. 5.10 Положения о ведении кассовых операций в национальной валюте в Украине).
(Из письма НБУ от 13.04.05 г. № 11-113/1228-3747

НАЦІОНАЛЬНИЙ БАНК УКРАЇНИ

ЛИСТ

від 16.04.2010 р. N 11-110/2010-6116

Роз'яснення окремих вимог Положення про ведення касових операцій


НБУ розглянув лист ДПАУ від 15.03.2010 р. стосовно роз'яснення окремих вимог Положення про ведення касових операцій у національній валюті в Україні та повідомляє таке.

Положенням про ведення касових операцій у національній валюті б Україні (далі - Положення), затвердженим постановою Правління НБУ від 15.12.2004 р. N 637 та зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 13.01.2005 р. за N 40/10320, визначено порядок ведення касових операцій у національній валюті України підприємствами (підприємцями).

Так, пунктом 2.6 Положення визначено, що уся готівка, яка надходить до кас, має своєчасно (у день одержання готівкових коштів) та в повній сумі оприбутковуватися.

Оприбуткуванням готівки в касах підприємств, які проводять розрахунки з оформленням їх касовими ордерами і веденням касової книги відповідно до вимог глави 4 цього Положення, є здійснення обліку готівки в повній сумі її фактичних надходжень у касовій книзі на підставі прибуткових касових ордерів.

У разі проведення готівкових розрахунків із застосуванням реєстратора розрахункових операцій (далі - РРО) або використанням розрахункової книжки (далі - РК) оприбуткуванням готівки є здійснення обліку зазначених готівкових коштів у повній сумі їх фактичних надходжень у книзі обліку розрахункових операцій (далі - КОРО) на підставі фіскальних звітних чеків РРО (даних РК).

У разі, якщо готівка проведена через РРО і у КОРО на підставі фіскальних звітних чеків, однак у день одержання готівкових коштів не проведена по касовій книзі, вважаємо, що така готівка оприбуткована в касі підприємства несвоєчасно.

У випадку, коли готівка проведена через РРО, зроблений відповідний запис у касовій книзі у день надходження готівки, однак не проведена у КОРО на підставі фіскальних звітних чеків, вважаємо, що такий випадок може кваліфікуватися як неповне оприбуткування.

Однак, у Положенні термінів "неповне оприбуткування", "несвоєчасне оприбуткування" не передбачено.

У той же час, статтею 1 Указу Президента України від 12.06.95 р. N 436/95 "Про застосування штрафних санкцій за порушення норм з регулювання обігу готівки" передбачено штрафну санкцію за неоприбуткування (неповне та/або несвоєчасне) оприбуткування суб'єктами господарювання у касах готівки.

Виконавчий директор з питань
готівково-грошового обігу НБУ
О. Дащенко


natali_krm
УченикУченик
Повідомлень: 5
З нами з: 20 серпня 2010, 23:37

Повідомлення natali_krm »

Огромное спасибо!!! Предупрежден-значит вооружен!

Повернутись до “Загальні питання бухгалтерського обліку”