Дозволені види діяльності

Загальні питання, ставка податку, книга обліку доходів
ykka26
Мастер
Мастер
Повідомлень: 53
З нами з: 17 лютого 2011, 04:50
Дякував (ла): 2 рази
Подякували: 1 раз

Повідомлення ykka26 »

Дорогие участники форума хочу попросить у вас помощи! Ситуация с ГНИ спорная!
Я ФО-П на едином налоге 3 группа, вид деятельности 32.50 Изготовление медицинских и стоматологических инструментов и материалов. Изготавливаем зубные протезі и соответсвенно продаем их. Я хочу перейти на вторую группу и написала запрос в ГНИ:

«Прошу разъяснить, может ли физическое лицо-предприниматель находящийся на второй группе единого налога с видом деятельности 32.50 «Изготовление медицинских и стоматологических инструментов и материалов», который реализует товар собственного производства работать с юридическими лицами на общей системе»

На что получила ответ:

«Державна податкова інспекція у ____ р-ні, розглянувши Ваш лист, щодо реалізації товару власного виробництва юридичним особам, які знаходятся на загальній системі оподаткування, повідомляємо наступне.

Відповідно до пп.1 та пп.2 п.291.4 ст. 291 Податкового кодексу України від 02.12.10р. № 2755-VI зі змінами та доповненнями (далі –ПКУ) до платників єдиного податку другої групи, належать ФО-П, які здійснюють господарську діяльність з надання послуг , у тому числі побутових, платникам єдиного податку та/або населенню, виробництво та/або продаж товарів, діяльність у сфері ресторанного господарства, за умови, що протягом календарного року відповідають сукупності таких критеріїв :
Не використовують працю найманих осіб або кількість осіб, які перебувають з ними у трудових відносинах, одночасно не перевищує 10 осіб; обсяг доходу не перевищує 1 000 000 гривень.
До цього підпункту не поширується на ФО-П, які надають посередницьки послуги з купівлі, продажу, оренди та оцінювання нерухомого майна (група 70.31 КВЕД ДК 009:2005), а також здійснюють діяльність з виробництва, постачання, продажу (реалізації) ювелірних та побутових виробів з дорогоцінних металів, дорогоцінного каміння, дорогоцінного каміння органогенного утворення та напів дорогоцінного каміння.
Такі ФО-П належать виключно до трутьої або п’ятої групи платників єдиного податку, якщо відповідають вимогам, встановленим для таких груп.

Враховуючи вищезазначене, ФО-П, що є платником єдиного податку другої групи не має права надавати послуги та здійснювати продаж товарів юридичним особам на загальній системі оподаткування.»


Права ли ГНИ?

shinna
Светоч Мысли
Светоч Мысли
Повідомлень: 4773
З нами з: 19 квітня 2011, 05:55
Дякував (ла): 877 разів
Подякували: 3175 разів

Повідомлення shinna »

ykka26 писав:Дорогие участники форума хочу попросить у вас помощи! Ситуация с ГНИ спорная!
Я ФО-П на едином налоге 3 группа, вид деятельности 32.50 Изготовление медицинских и стоматологических инструментов и материалов. Изготавливаем зубные протезі и соответсвенно продаем их. Я хочу перейти на вторую группу и написала запрос в ГНИ:

«Прошу разъяснить, может ли физическое лицо-предприниматель находящийся на второй группе единого налога с видом деятельности 32.50 «Изготовление медицинских и стоматологических инструментов и материалов», который реализует товар собственного производства работать с юридическими лицами на общей системе»

На что получила ответ:

«Державна податкова інспекція у ____ р-ні, розглянувши Ваш лист, щодо реалізації товару власного виробництва юридичним особам, які знаходятся на загальній системі оподаткування, повідомляємо наступне.

Відповідно до пп.1 та пп.2 п.291.4 ст. 291 Податкового кодексу України від 02.12.10р. № 2755-VI зі змінами та доповненнями (далі –ПКУ) до платників єдиного податку другої групи, належать ФО-П, які здійснюють господарську діяльність з надання послуг , у тому числі побутових, платникам єдиного податку та/або населенню, виробництво та/або продаж товарів, діяльність у сфері ресторанного господарства, за умови, що протягом календарного року відповідають сукупності таких критеріїв :
Не використовують працю найманих осіб або кількість осіб, які перебувають з ними у трудових відносинах, одночасно не перевищує 10 осіб; обсяг доходу не перевищує 1 000 000 гривень.
До цього підпункту не поширується на ФО-П, які надають посередницьки послуги з купівлі, продажу, оренди та оцінювання нерухомого майна (група 70.31 КВЕД ДК 009:2005), а також здійснюють діяльність з виробництва, постачання, продажу (реалізації) ювелірних та побутових виробів з дорогоцінних металів, дорогоцінного каміння, дорогоцінного каміння органогенного утворення та напів дорогоцінного каміння.
Такі ФО-П належать виключно до трутьої або п’ятої групи платників єдиного податку, якщо відповідають вимогам, встановленим для таких груп.

Враховуючи вищезазначене, ФО-П, що є платником єдиного податку другої групи не має права надавати послуги та здійснювати продаж товарів юридичним особам на загальній системі оподаткування.»


Права ли ГНИ?
Правы 100%.

ykka26
Мастер
Мастер
Повідомлень: 53
З нами з: 17 лютого 2011, 04:50
Дякував (ла): 2 рази
Подякували: 1 раз

Повідомлення ykka26 »

Но продавать товар ФОП 2 гр. может всем?

shinna
Светоч Мысли
Светоч Мысли
Повідомлень: 4773
З нами з: 19 квітня 2011, 05:55
Дякував (ла): 877 разів
Подякували: 3175 разів

Повідомлення shinna »

ykka26 писав:Но продавать товар ФОП 2 гр. может всем?
Продавать товар может всем, а услуги только населению и юр.лицам на ЕН.

Kluyeva
Оракул
Оракул
Повідомлень: 220
З нами з: 28 лютого 2012, 09:24
Дякував (ла): 22 рази
Подякували: 46 разів

Повідомлення Kluyeva »

да продавать товар юрикам можна, http://buhgalter911.com/yaf/yaf_postst12940_---2-.aspx посмотрите здесь. много раз обсуждалось

shinna
Светоч Мысли
Светоч Мысли
Повідомлень: 4773
З нами з: 19 квітня 2011, 05:55
Дякував (ла): 877 разів
Подякували: 3175 разів

Повідомлення shinna »

shinna писав:
ykka26 писав:Но продавать товар ФОП 2 гр. может всем?
Продавать товар может всем, а услуги только населению и юр.лицам на ЕН.
Налоговая вероятно трактует изготовление протезных материалов как услугу, с дальнейшей ее продажей. А услуги оказывать 2-ой группе юр.лицам нельзя.

ykka26
Мастер
Мастер
Повідомлень: 53
З нами з: 17 лютого 2011, 04:50
Дякував (ла): 2 рази
Подякували: 1 раз

Повідомлення ykka26 »

Я думаю , что так и трактует. Но производство товара подразумевает дальнейшую продажу товара. Зачем же мне их делать, если не продавать?
На другом сайте для ФОП нашла перечень видов деятельности для групп единого налога. И для 2гр этот КВЭД разрешен.
http://kchp.com.ua/novue-kved-dk-009-20 ... blica.html

Надеюсь модераторы не заругают

ykka26
Мастер
Мастер
Повідомлень: 53
З нами з: 17 лютого 2011, 04:50
Дякував (ла): 2 рази
Подякували: 1 раз

Повідомлення ykka26 »

Может просто в виды деятельности добавить КВЭД по розничной торговле и переходить на 2ю группу?

инспектор
Высший разум
Высший разум
Повідомлень: 684
З нами з: 16 лютого 2011, 14:33
Дякував (ла): 5 разів
Подякували: 24 рази

Повідомлення инспектор »

Я думаю налоговая исходит из того, что протезы делаются под заказ, т.е. Вы оказываете услугу. Вы дайте запрос не в свою налоговую, а ГНС Украины или в единую базу знаний.

инспектор
Высший разум
Высший разум
Повідомлень: 684
З нами з: 16 лютого 2011, 14:33
Дякував (ла): 5 разів
Подякували: 24 рази

Повідомлення инспектор »

ykka26 писав:Может просто в виды деятельности добавить КВЭД по розничной торговле и переходить на 2ю группу?
А как Вы обьясните происхождения товара?

Відповісти

Повернутись до “2-я група. Фізичні особи-підприємці”