Сайт | Бухгалтерский форум | Беседка Правила форума | Поиск | Активные темы | Участники | Вход | Регистрация

Добро пожаловать!
Закрытие ФОПа в связи со смертью Дополнительные действия
shinna
От: Sunday, January 18, 2015 7:54:55 PM

Ранг: Светоч мысли

Благодарностей: 3,493
Веду ФОПа на 2 группе ЕН с наемным работником. У меня есть доверенность для сдачи отчетности и т.д. К сожалению, ФОП серьезно заболел, у него рак в последней стадии. Осталось уже совсем немного. Cray Возможно у кого-то есть подобный опыт, поделитесь пожалуйста. К чему быть готовой?
Я понимаю, что наверное нужно будет закрывать его у госрегистратора, в связи со смертью, увольнять наемных. Как происходит процедура закрытия в связи со смертью? Смогу ли я делать это со своей доверенностью? Ведь доверителя уже тогда не будет.Impossible

Скромность украшает человека.
Нескромность украшает его жизнь...
Яков
От: Sunday, January 18, 2015 9:06:45 PM

Ранг: Гигант мысли

Благодарностей: 35,562
shinna пишет:
Веду ФОПа на 2 группе ЕН с наемным работником. У меня есть доверенность для сдачи отчетности и т.д. К сожалению, ФОП серьезно заболел, у него рак в последней стадии. Осталось уже совсем немного. Cray Возможно у кого-то есть подобный опыт, поделитесь пожалуйста. К чему быть готовой?
Я понимаю, что наверное нужно будет закрывать его у госрегистратора, в связи со смертью, увольнять наемных. Как происходит процедура закрытия в связи со смертью? Смогу ли я делать это со своей доверенностью? Ведь доверителя уже тогда не будет.Impossible

Не сталкивался, но может, сейчас уже начинать процедуру отмены госрегистрации, только в доверенности должно быть прописано это /обычно, когда берёшь доверенность, не всегда в ней прописывается процедура отмены госрегистрации/?
В НКУ есть такое:
Цитата:
Статья 65. Учет самозанятых лиц
65.10. Внесение в Государственный реестр записи о прекращении предпринимательской деятельности физического лица - предпринимателя или независимой профессиональной деятельности физического лица осуществляется в случае:

65.10.1. признания физического лица недееспособным или ограничения его гражданской дееспособности - с даты набирания законной силы соответствующего решения суда;

65.10.2. смерти физического лица, в том числе объявления такого лица умершим, что подтверждается свидетельством о смерти (выдержкой из Государственного реестра актов гражданского состояния граждан, информацией органа государственной регистрации актов гражданского состояния), а также признания физического лица безвестно отсутствующим, что подтверждается судебным решением;

А в Законе "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців"
Розділ VI ДЕРЖАВНА РЕЄСТРАЦІЯ ПРИПИНЕННЯ ПІДПРИЄМНИЦЬКОЇ ДІЯЛЬНОСТІ ФІЗИЧНОЇ ОСОБИ - ПІДПРИЄМЦЯ

Цитата:
Стаття 46. Державна реєстрація припинення підприємницької діяльності фізичної особи - підприємця

1. Державна реєстрація припинення підприємницької діяльності фізичної особи - підприємця проводиться у разі:

прийняття фізичною особою - підприємцем рішення про припинення підприємницької діяльності;

смерті фізичної особи - підприємця;

Стаття 48. Порядок державної реєстрації припинення підприємницької діяльності фізичної особи -підприємця у разі її смерті, оголошення її померлою або визнання фізичної особи - підприємця безвісно відсутньою
1. У разі смерті фізичної особи - підприємця третя особа, зокрема спадкоємець або ідповідний орган виконавчої влади, може подати державному реєстратору особисто (надіслати поштовим відправленням) нотаріально засвідчену копію свідоцтва про смерть фізичної особи або витяг з Державного реєстру актів цивільного стану громадян про смерть фізичної особи.

Державний реєстратор у разі отримання повідомлення про смерть фізичної особи - підприємця та в разі, якщо третя особа, зокрема спадкоємець або відповідний орган виконавчої влади, протягом двох місяців з дня надходження такого повідомлення не подає нотаріально засвідчену копію свідоцтва про смерть фізичної особи або витяг з Державного реєстру актів цивільного стану громадян про смерть фізичної особи, зобов’язаний надіслати запит до відповідного органу реєстрації актів цивільного стану для отримання документа про підтвердження факту смерті фізичної особи - підприємця відповідно до законодавства України.
{ Частина перша статті 48 із змінами, внесеними згідно із Законом
N 809-VI ( 809-17 ) від 25.12.2008; в редакції Законів N 2390-VI
( 2390-17 ) від 01.07.2010, N 1253-VII ( 1253-18 ) від 13.05.2014 }

2. Державному реєстратору забороняється вимагати додаткові документи для проведення державної реєстрації припинення підприємницької діяльності фізичної особи - підприємця, якщо вони не передбачені частиною першою цієї статті.
{ Статтю 48 доповнено частиною згідно із Законом N 3575-IV
( 3575-15 ) від 16.03.2006 }

3. Якщо документи для проведення державної реєстрації припинення підприємницької діяльності фізичною особою - підприємцем подаються третьою особою, зокрема спадкоємцем, особисто, державному реєстратору додатково пред'являється її паспорт громадянина України або паспортний документ іноземця.

4. Документи, які подаються для проведення державної реєстрації припинення підприємницької діяльності фізичною особою - підприємцем, приймаються за описом, копія якого в день надходження документів видається третій особі, зокрема спадкоємцю (надсилається поштовим відправленням), з відміткою про дату надходження документів.

5. Суд, який постановив рішення про оголошення фізичної особи - підприємця померлою або визнання фізичної особи - підприємця безвісно відсутньою, в день набрання таким рішенням законної сили направляє його копію державному реєстратору за місцем реєстрації фізичної особи - підприємця.

6. У судовому рішенні про оголошення фізичної особи - підприємця померлою або визнання фізичної особи - підприємця безвісно відсутньою вказується особа, яка призначена управителем майна фізичної особи - підприємця, за поданням органу опіки та піклування, якщо інше не встановлено законом.

Дата надходження документів для державної реєстрації припинення підприємницької діяльності фізичною особою - підприємцем у разі її смерті або оголошення її померлою, або визнання фізичної особи - підприємця безвісно відсутньою вноситься державним реєстратором до журналу обліку реєстраційних дій.

7. Державний реєстратор зобов'язаний не пізніше наступного робочого дня з дати надходження документів для проведення державної реєстрації припинення підприємницької діяльності фізичною особою - підприємцем у разі її смерті або оголошення її померлою, або визнання фізичної особи - підприємця безвісно відсутньою заповнити реєстраційну картку на проведення державної реєстрації припинення підприємницької діяльності фізичної особи - підприємця у зв'язку з її смертю або оголошенням її померлою, або визнанням її безвісно відсутньою та внести до Єдиного державного реєстру запис про державну реєстрацію припинення підприємницької діяльності фізичною особою - підприємцем у зв'язку з її смертю або оголошенням її померлою, або визнанням її безвісно відсутньою.

8. Порядок надання відомостей про державну реєстрацію припинення підприємницької діяльності фізичної особи - підприємця органам статистики, доходів і зборів, Пенсійного фонду України встановлюється статтею 51 цього Закону.

Тут говорится о наследнике...

Marlboro
От: Monday, January 19, 2015 8:52:03 AM

Благодарностей: 12,063
По доверенности работать не получится, она утрачивает силу при смерти доверителя.
С трудовыми договорами - лично я бы уволил людей заблаговременно. Так как в случае смерти работодателя договор все-равно прекращается автоматически, но при этом выплачивать все суммы-компенсации, скорее всего, придется уже наследникам при открытии наследства, что, как понимаете, на ровном месте создает всем сторонам сложности.

Свідомість - це місце зустрічі душі з земним життям
shinna
От: Monday, January 19, 2015 8:52:10 AM

Спасибо, Яков, за ответ. Пока он жив, я по этическим причинам не хочу (не могу) начинать эту процедуру, тем более, что родственники меня об этом не просят, они просто убиты горем, не знают что дальше делать с его бизнесом, больной уже в хосписе, осталось не долго. Наверное после его смерти я просто им помогу чем смогу в плане подготовки документов к закрытию.

Яков
От: Monday, January 19, 2015 10:44:43 AM

Благодарностей: 35,562
Просить Вас они и не будут сейчас, так как им не до этого. И Ваши соображения понимаю.
Пока они вступят в наследство...
Эта процедура занимает от полугода.
Всё это время платить налоги - ???

Вы им намекните. Как бы чёрство это не звучало, но договор, как пишет Marlboro , лучше расторгнуть сейчас.
В налоговой - подать заявки на отпуск (или больничный). /Переход на ОСН - поздновато/. Регистратору - на прекращение.
Родственники могут и не знать про обязательность платежей ПОСЛЕ...

Представьте, каково им будет потом, когда узнают, что ещё полгода-год придётся платить налоги, пока не вступят в наследство...

shinna
От: Monday, January 19, 2015 3:42:12 PM

Яков пишет:
Просить Вас они и не будут сейчас, так как им не до этого. И Ваши соображения понимаю.
Пока они вступят в наследство...
Эта процедура занимает от полугода.
Всё это время платить налоги - ???

Вы им намекните. Как бы чёрство это не звучало, но договор, как пишет Marlboro , лучше расторгнуть сейчас.
В налоговой - подать заявки на отпуск (или больничный). /Переход на ОСН - поздновато/. Регистратору - на прекращение.
Родственники могут и не знать про обязательность платежей ПОСЛЕ...

Представьте, каково им будет потом, когда узнают, что ещё полгода-год придётся платить налоги, пока не вступят в наследство...

Спасибо, Яков. Была мысль перевести их на ОС с 1 января, но у них два магазинчика обувных, люди работают, торгуют в пол-силы, как и все сейчас. Не показывать деятельность - стремно при работающих точках. Как писал Мальборо, трудовой договор будет расторгнут автоматически, значит не будет зарплаты и налогов. ЕСВ ФОП не платит - он инвалид-пенсионер. Остается только ЕН по 2 группе, до момента закрытия, правильно?

zosdos
От: Tuesday, January 20, 2015 11:51:35 AM

Ранг: Гений

Благодарностей: 51
shinna пишет:

В законе про госрегистрацию нигде не написано что надо ждать 6 месяцев ст. 48 "У разі смерті фізичної особи - підприємця третя особа, зокрема спадкоємець або відповідний орган виконавчої влади, може подати державному реєстратору особисто (надіслати поштовим відправленням) нотаріально засвідчену копію свідоцтва про смерть фізичної особи або витяг з Державного реєстру актів цивільного стану громадян про смерть фізичної особи."
исходя из этого делаем вывод что как получите свидетельство о смерти делайте копию у нотариуса и отсылайте от имени наследника - хотя исходя из текста закона то не обязательно должен быть он.

для сохранения бизнеса посоветуйте родственникам открыть фоп на себя и заранее переоформить на новый фоп хотя бы сотрудников
shinna
От: Tuesday, January 20, 2015 4:59:22 PM

zosdos пишет:
shinna пишет:

В законе про госрегистрацию нигде не написано что надо ждать 6 месяцев ст. 48 "У разі смерті фізичної особи - підприємця третя особа, зокрема спадкоємець або відповідний орган виконавчої влади, може подати державному реєстратору особисто (надіслати поштовим відправленням) нотаріально засвідчену копію свідоцтва про смерть фізичної особи або витяг з Державного реєстру актів цивільного стану громадян про смерть фізичної особи."
исходя из этого делаем вывод что как получите свидетельство о смерти делайте копию у нотариуса и отсылайте от имени наследника - хотя исходя из текста закона то не обязательно должен быть он.

для сохранения бизнеса посоветуйте родственникам открыть фоп на себя и заранее переоформить на новый фоп хотя бы сотрудников

Спасибо за советы. Решили закрыть все вопросы пока он жив. Буду по доверенности увольнять наемных, ФОПа закрывать и открывать ФОПом его жену.

Julia88
От: Tuesday, March 24, 2015 2:19:52 PM
Ранг: Ученик

Благодарностей: 0
Добрый день! Я веду ФОП 2 группу по нотариальной доверенности.
Подскажите, пожалуйста, как быть с остатками на расчетном счету и закрытием самого счета в случае смерти ФОПа?
Тюша
От: Tuesday, March 24, 2015 2:24:31 PM

Ранг: Акула НКУ

Благодарностей: 5,481
Julia88 пишет:
Подскажите, пожалуйста, как быть с остатками на расчетном счету и закрытием самого счета в случае смерти ФОПа?

Ну, я так понимаю, что все достанется наследникам.

Ни одна женщина не чувствует себя в шубе не в своей шкуре
Мой вам совет: при любых обстоятельствах делайте вид, что на сердце покой.
Это ваш шанс избежать обязательства всем объяснять, что случилось с тобой!
shinna
От: Wednesday, March 25, 2015 10:21:48 AM

Тюша пишет:
Julia88 пишет:

Ну, я так понимаю, что все достанется наследникам.

Правильно,Тюша. Так и есть.

Элленка
От: Tuesday, July 31, 2018 3:44:28 PM

Ранг: Просвещенный

Благодарностей: 239
Здравствуйте,
поднимаю тему, т.к. сама столкнулась с необходимостью завершить дела умершего ФОПа. Узнала следующее:
1. в Регистраторы идет родственник ФОПа со своим паспортом и свидетельством о смерти - регистрирует прекращение ФОПа в связи со смертью. При этом в законе написано нотариально заверенное свидетельство, а наши по телефону сказали, что сами сделают копию на месте.
2. Банк ничего не требует, счет будет висеть заблокированным, пока к ним не придет уведомление о смерти физлица из ПФ, тогда остатки на счету - наследникам.
3. Налоговая - тут у меня большой пробел, т.к. дозвониться не смогла никуда. Отчеты сдавать не нужно вроде бы. Но наследникам могут предъявить претензии по неоплаченным налогам. Тут вопрос - они начислят сами без отчетности? Если 2 квартал закрыт и по отчетам, и по уплате налогов, начислят ли они за июль ЕСВ и единый налог? (3 группа)
4. У ФОПа числилась одна декретчица в отпуске по уходу до 3 лет. Надо ли по ней сдавать отчет в ПФ, пока не могу понять.
Если кто-то лично сталкивался с такой ситуацией, поделитесь опытом, пожалуйста.
shinna
От: Tuesday, July 31, 2018 8:15:34 PM

Элленка пишет:
Здравствуйте,
поднимаю тему, т.к. сама столкнулась с необходимостью завершить дела умершего ФОПа. Узнала следующее:
1. в Регистраторы идет родственник ФОПа со своим паспортом и свидетельством о смерти - регистрирует прекращение ФОПа в связи со смертью. При этом в законе написано нотариально заверенное свидетельство, а наши по телефону сказали, что сами сделают копию на месте.
2. Банк ничего не требует, счет будет висеть заблокированным, пока к ним не придет уведомление о смерти физлица из ПФ, тогда остатки на счету - наследникам.
3. Налоговая - тут у меня большой пробел, т.к. дозвониться не смогла никуда. Отчеты сдавать не нужно вроде бы. Но наследникам могут предъявить претензии по неоплаченным налогам. Тут вопрос - они начислят сами без отчетности? Если 2 квартал закрыт и по отчетам, и по уплате налогов, начислят ли они за июль ЕСВ и единый налог? (3 группа)
4. У ФОПа числилась одна декретчица в отпуске по уходу до 3 лет. Надо ли по ней сдавать отчет в ПФ, пока не могу понять.
Если кто-то лично сталкивался с такой ситуацией, поделитесь опытом, пожалуйста.

Могу добавить к пункту 3 то, что наследникам ТОЧНО могут предъявить налоговые долги, если они есть. Только тогда, когда наследники вступят (примут) наследство. А это может быть не ранее, чем через 6 месяцев, и оформляется у нотариуса.
В моей практике у умершего ФОПа был невыплаченный кредит в банке. Довольно крупная сумма. Наследники (вдова и сын) два года бодались с банкирами, в результате им простили часть долга. Это является дополнительным благом (доходом). С этих сумм пришлось заплатить 18% ПДФО и 1,5% ВС. Но хоть что-то...

Элленка
От: Wednesday, August 01, 2018 10:40:40 AM

shinna пишет:

Могу добавить к пункту 3 то, что наследникам ТОЧНО могут предъявить налоговые долги, если они есть. Только тогда, когда наследники вступят (примут) наследство. А это может быть не ранее, чем через 6 месяцев, и оформляется у нотариуса.
В моей практике у умершего ФОПа был невыплаченный кредит в банке. Довольно крупная сумма. Наследники (вдова и сын) два года бодались с банкирами, в результате им простили часть долга. Это является дополнительным благом (доходом). С этих сумм пришлось заплатить 18% ПДФО и 1,5% ВС. Но хоть что-то...

Да, это понятно - берешь наследство, бери и долги. Но это личные моменты, а меня конкретно интересует, будут ли начислены налоги (ЕСВ и единый) за один месяц....
marina11
От: Wednesday, August 01, 2018 11:14:27 AM

Благодарностей: 1,246
Элленка пишет:
shinna пишет:

Да, это понятно - берешь наследство, бери и долги. Но это личные моменты, а меня конкретно интересует, будут ли начислены налоги (ЕСВ и единый) за один месяц....

Якщо до сьогодні не сходили до реєстратора, то, швидше за все, нарахують за 2 (липень+серпень)...
Можливо допоможе:
https://buhgalter911.com/uk/news/news-1027679.html
https://buhgalter911.com/uk/news/news-1032095.html
Сообщение отредактировано:Wednesday, August 01, 2018 11:28 AM

Бухгалтер - шефові:
- Я працюю у вас на півставки і тому прошу кричати на мене упівголоса.
Элленка
От: Wednesday, August 01, 2018 11:44:14 AM

marina11 пишет:
Элленка пишет:
shinna пишет:

Якщо до сьогодні не сходили до реєстратора, то, швидше за все, нарахують за 2 (липень+серпень)...
Можливо допоможе:
https://buhgalter911.com/uk/news/news-1027679.html
https://buhgalter911.com/uk/news/news-1032095.html

Я тоже так думаю... Что начислят за время, пока не снимут у регистратора. Вообще маразм конечно.... Но по ЕСВ понятно, а как с единым, ведь у них нет информации о доходах за эти два месяца под 5%.
ANKO
От: Friday, November 09, 2018 4:25:01 PM

Благодарностей: 521
Можливо пишу не в тій темі, але хочу дещо зясувати. Коли ФОП повністю закритий, то по коду його можна побачити на сайті ?
І якщо я по коду ФОПа заходжу на сайт і там стоїть запис припинено, то цей ФОП закритий чи тільки припинив діяльність і ще не знятий з податкового обліку.
ДЯКУЮ !!! Ніколи не стикась з цим...
ANKO
От: Thursday, November 15, 2018 11:36:29 AM

ANKO пишет:
Можливо пишу не в тій темі, але хочу дещо зясувати. Коли ФОП повністю закритий, то по коду його можна побачити на сайті ?
І якщо я по коду ФОПа заходжу на сайт і там стоїть запис припинено, то цей ФОП закритий чи тільки припинив діяльність і ще не знятий з податкового обліку.
ДЯКУЮ !!! Ніколи не стикась з цим...
fsx86
От: Thursday, November 15, 2018 11:41:58 AM

Благодарностей: 78
просмотрите подробную информацию, там где ДПИ есть постановка на учет, если закрыт то должно быть "снят с учета"

регистрация и ликвидация предприятий
ANKO
От: Thursday, November 15, 2018 11:44:17 AM

fsx86 пишет:
просмотрите подробную информацию, там где ДПИ есть постановка на учет, если закрыт то должно быть "снят с учета"

ДЯКУЮ !!!! А в ЄДР запис повинна залишатись чи повинен бути запис припинено я не можу цього зрозуміти...
І не можу знайти на це відповідь...

В реєстрі про взяття на облік є запис
Фізична особа продовжує обліковуватись у контролюючих органах як фізична особа – платник податків, яка отримувала доходи від провадження підприємницької діяльності, та має забезпечити остаточні розрахунки з податків від провадження підприємницької діяльності та/або в установлені строки подати відповідному контролюючому органу декларацію за останній базовий податковий (звітний) період, в якій відображаються виключно доходи від проведення підприємницької діяльності, тощо.
А в реєстрі страхувальників взагалі є запис як про діючого ФОП

Як це правильно розуміти ??? ФОП закрився чи ні ???? Дякую, ніяк не можу розібратись...
Сообщение отредактировано:Thursday, November 15, 2018 11:50 AM