Сайт | Бухгалтерский форум | Беседка Правила форума | Поиск | Активные темы | Участники | Вход | Регистрация

Добро пожаловать!
Акциз. Электронное администрирование Дополнительные действия
wj77
От: Wednesday, July 10, 2019 7:58:28 AM
Ранг: Знаток

Благодарностей: 7
ON пишет:
По вопросу распределения остатков топлива в СЕАРП между акцизными складами, было сказано, что они распределяются соответственно наличию фактических объемов по складам,где они находились на 1 июля, а излишки (у нас они образовались при продаже на экспорт) остаются на нашей формуле в СЕАРП.

Шановні бухгалетра! Не можна ховати голову в пісок і робити вигляд, що все якось буде. НЕ БУДЕ.
СЕАРП у версії 2019 нормально працювати не може. Всі останні 20 років діяльності на цьому ринку говорять про те , що всі недоліки
будуть враховані проти нас і перетворяться в конкретні суми донарахувань. Наші надії (як мінімум мої) на те що ВР до 01.07 щось зупинить,
або скорегує не справдилися. Южаніна дала інтерв'ю, що вони там ТАКІ молодці, стільки всього напрацювали, а от підзаконні акти КМУ
не всі ще зробив і т.д. Тобто наміру щось зараз оперативно корегувати - немає. З новою ВР поки роздадуть портфелі і затвердять бюджет
дасть бог в кінці року може хтось про СЕАРП згадає, а до кінця року є пару дат на які вже треба виходити із чіткими результатами, а саме :
1. З 16 по 22 липня розподілити ЗАЛИШКИ між акцизними складами і зареєструвати.
2. На 1 жовтня по більшості робочих баз мати вже встановлені витратоміри , як на злив з цистерн, так і на налив,
один подвійний лічильник десь біля 1,5 м.грн!!! І так на кожний код УКТЗЕД. Рівнеміри сподіваюсь вже прикрутили і відкалібрували , в більшості
3. На 1.1.20 по АЗС рівнеміри поставити провода затягнути і дані з них треба мати і передавати.

Пропоную перелік проблем СЕАРП 2019, для колективного опрацювання і виходу на закінчений документ.
Більшість недоробок цієї системи не вирішить ні маленький ні великий бізнес, в тому числі і ініціатори - члени НАУ.
1. ЗАЛИШКИ - у більшості роздрібних СПД залишкі по старій системі досить сильно відрізняються від фактичних, при
чому Акцизні суттєво більше фактичних, за рахунок невідповідності приведення до 15 градусів по року. Зараз, якщо їх
мовчки розподілити по складам, завтра прийде ДФС на ревізії і ... Добре, ще якщо обсяги заявлених складів арифметично перекривають
накопичений залишок.
2. Облікова одиниця літр при 15 - абсурд, що протирічить нашим відомчим інструкціям і віковій традиції обліку ПММ.
3. Реєстрація АН на кожний код по щоденній реалізації кожної АЗС - безглузда, а передача даних з рівнемірів ще більше.
В ДФС щодоби автоматом йде Z-звіт. Яка є необхідність його дублювати.
4. Витікає з другої , на відпуск іншим СПД по талонам треба виймати з щоденного звіту прокачку по талонам і окремо по місяцю
реєструвати АН. Для чого ? Якщо облік фізичного переміщення, то з моменту заправки в бак він все рівно виходить за межі
СЕАРП контролю. Тут і питання виписки ПН на готівкові чеки СПД і АН до них, як і коли.
5. Недодуманість ліцензування опт і роздріб , для СПД що продають талони і не мають власного роздріба, на якій ліцензії вони мають працювати.
6. Аналогічна проблема з міжемітентним трафіком , як його відслідковувати і реєструвати на нього АН, хто це має робити
емітент талонів, чи виходячі із логіки обліку фізичного руху ПММ в СЕАРП - безпосередньо той хто заправляю, цікаво як ?
Щляхом опитування водіїв ?

Пропозиції для обговорення :
1. Попереджувальний страйк всіх АЗС на пів дня, для початку.
2. На основі п. 16 ч. 1 ст. 106 Конституції України Президент України має право скасовувати акти Кабінету Міністрів України - робимо петицію на
постанову від 24 квітня 2019 р. № 408, заохочуємо підисання, чекаємо результат.

Матеріали по темі, яких не побачив у інших :
Етапи впровадження - sfs.gov.ua/media-tsentr/novini/383817.html
По рівнемірам скоро вже буде реєстр http://enkorr.com.ua/a/news/Reforma_toplivnogo_rinka_Minyust_razblokiroval_normi_po_urovnemeram_i_rashodomeram/237437
Ну і на нашій стороні Ляпіна з досить правильною і серьйозною аргументацією
http://www.drs.gov.ua/press-room/biznes-v-ukrayini-osoblyvo-malyj-ne-gotovyj-vvedennya-litsenzuvannya-zberigannya-palyva-yake-maye-nabuty-chynnosti-z-1-lypnya/
Maxxy
От: Wednesday, July 10, 2019 1:05:01 PM

Ранг: Мудрец

Благодарностей: 25
Реализация талонов не является реализацией топлива, правильно? Если я купила талоны и заправила их на заправке, продавец талонов выписывает на меня акцизую, но она не увеличивает мой лимит на регистрацию?
Бухгалтер1995
От: Wednesday, July 10, 2019 1:09:50 PM

Ранг: Высший разум

Благодарностей: 161
Maxxy пишет:
Реализация талонов не является реализацией топлива, правильно? Если я купила талоны и заправила их на заправке, продавец талонов выписывает на меня акцизую, но она не увеличивает мой лимит на регистрацию?

Я вже писала раніше, що мій продавець талонів відповів так: за видатковою на талони АН вже не будуть виписувати, а за щоденними звітами з АЗС будуть відслідковувати "мої" отоварення талонів і виписувати датами кожної заправки((( наскільки це точно буде - не знаю, у мене ще залишки талонів з червня.....
Maxxy
От: Wednesday, July 10, 2019 1:34:00 PM

Бухгалтер1995 пишет:
Maxxy пишет:

Я вже писала раніше, що мій продавець талонів відповів так: за видатковою на талони АН вже не будуть виписувати, а за щоденними звітами з АЗС будуть відслідковувати "мої" отоварення талонів і виписувати датами кожної заправки((( наскільки це точно буде - не знаю, у мене ще залишки талонів з червня.....

Спасибо, поняла. Но получается что я теперь продать талоны не могу? Так как не смогу зарегистрировать акцизную, у меня не будет лимита? Или же могу продать талоны без регистрации акцизной накладной, ссылаясь на то, что торговля талонами не является торговлей топливом?
Бухгалтер1995
От: Wednesday, July 10, 2019 1:55:24 PM

Ви, я так розумію, платник АП, якщо ви продасте талони, а покупці їх використають, то за датою використання на вас буде виписана вашим постачальником АН, а ви так само випишете своїм покупцям.... Там вище писали, що їх будуть виписувати по місяцю?? я не зовсім зрозуміла, не вчитувалася по роздрібній торгівлі, бо ще своїх реалізаційних питань вистачає... оце написала та й не знаю, з цими талонами засада повна буде......
Maxxy
От: Wednesday, July 10, 2019 2:52:47 PM

Бухгалтер1995 пишет:
Ви, я так розумію, платник АП, якщо ви продасте талони, а покупці їх використають, то за датою використання на вас буде виписана вашим постачальником АН, а ви так само випишете своїм покупцям.... Там вище писали, що їх будуть виписувати по місяцю?? я не зовсім зрозуміла, не вчитувалася по роздрібній торгівлі, бо ще своїх реалізаційних питань вистачає... оце написала та й не знаю, з цими талонами засада повна буде......

Я не смогу віписать своим покупателям акцизную, потому как когда на меня віпишут акцизную, она не увеличит мой лимит. НКУп.232,3 На обсяги пального, що реалізується з акцизного складу, який є місцем роздрібної торгівлі пальним, на яке отримано ліцензію на право роздрібної торгівлі пальним, через паливороздавальні або оливороздавальні колонки, платнику податку - отримувачу пального, зміна показника ∑АНаклОтр у такого платника податку - отримувача пального не відбувається.
wj77
От: Wednesday, July 10, 2019 4:50:11 PM

ГФС обнародовала новые формы документов для реестра расходомеров и уровнемеров

http://enkorr.com.ua/a/news/GFS_obnarodovala_novie_formi_dokumentov_dlya_reestra_rashodomerov_i_urovnemerov/237454
Ринтик
От: Wednesday, July 10, 2019 5:46:20 PM
Ранг: Ученик

Благодарностей: 0
Всем доброго времени суток)

Бухгалтера, есть ли среди Вас такие же, как я? Brick wall Yahoo

Предприятие, юр.лицо, плательщик акцизного налога. На данный момент собственного акцизного товара на складах нет( раньше это было моторное масло, которое случайно попала по УКТВЕД под акциз) , поэтому акцизные склады не регистрировали, т.к. деятельности по продаже акциза.
Но на остатке в СЕАРП остался бензин, который мы пзакупаем у Вога для сотрудников( автомобили сотрудников) Заправляются по смарт-картам. Раз в месяц регистрировала АН последним днем месяца на собственные нужды. Не понимаю как быть. Налоговики сказали зарегистрировать распорядителем акцизного склада нашего поставщика, т.к. фактически у нас бензин не хранится. Сотрудник заправился на заправке и уехал. (Поставщик не против зарегистрировать их распорядителями АС, общалась с ними) Кто знает, как это делать? По какой форме? Не пойму какие 2 АН нужно выписать или ихх еще не доработали

Нужна ли нам лицензия на оптовую торговлю, т.к. у меня ежемесячное списание бензина на собственные нужды? И якобы они приравнивают собственные нужды к реализации.

Также вопрос за июнь делаем еще все по-старому? Т.е. я тупо регистрирую до 15.07 АнНза 30.06?
У кого подобные ситуации давайте пообщаеемся ))) Потому что мой инспектор по акцизу - это просто горе от ума Rtfm Может и я вместе с ним ))))) Заранее спасибо.
Сообщение отредактировано:Wednesday, July 10, 2019 5:52 PM
Бухгалтер1995
От: Thursday, July 11, 2019 8:31:11 AM

Maxxy пишет:
Бухгалтер1995 пишет:

Я не смогу віписать своим покупателям акцизную, потому как когда на меня віпишут акцизную, она не увеличит мой лимит. НКУп.232,3 На обсяги пального, що реалізується з акцизного складу, який є місцем роздрібної торгівлі пальним, на яке отримано ліцензію на право роздрібної торгівлі пальним, через паливороздавальні або оливороздавальні колонки, платнику податку - отримувачу пального, зміна показника ∑АНаклОтр у такого платника податку - отримувача пального не відбувається.

Дочиталися... молодець... а для мене це було другорядним питанням і цю інформацію якось пропустила... звісно ж мені постачальник дасть АН, але що ж нам далі робити?... якщо в ліміт не попаде? це щось не те...............................Brick wall
Maxxy
От: Thursday, July 11, 2019 10:13:07 AM

Есть тут такие кто продает талоны как посредник? Есть какие-то мысли на счет того как дальше работать?
Buhgalter2019
От: Thursday, July 11, 2019 11:02:08 AM
Ранг: Профи

Мы посредники, я так понимаю АЗС выписывают акцизную накладную в момент заправки, а посредник значит получает справочно акцизную накладную если лимит изменяться не будет. (это же не двойная продажа)
wj77
От: Thursday, July 11, 2019 11:31:34 AM

ГФС назвала типичные ошибки при заполнении заявок на транспортировку топлива

http://enkorr.com.ua/a/news/GFS_nazvala_tipichnie_oshibki_pri_zapolnenii_zayavok_na_transportirovku_topliva/237467
Maxxy
От: Thursday, July 11, 2019 11:41:20 AM

Buhgalter2019 пишет:
Мы посредники, я так понимаю АЗС выписывают акцизную накладную в момент заправки, а посредник значит получает справочно акцизную накладную если лимит изменяться не будет. (это же не двойная продажа)

А вы выписывать акцизную своим покупателям не будете?
oksi-super
От: Thursday, July 11, 2019 11:53:25 AM

Ранг: Мастер

wj77 пишет:

http://enkorr.com.ua/a/news/GFS_nazvala_tipichnie_oshibki_pri_zapolnenii_zayavok_na_transportirovku_topliva/237467

Дівчатка підскажіть??? хто має відправляти та відправляв заявки на переміщення пального? ми оптовики, транспорт наймаємо
Buhgalter2019
От: Thursday, July 11, 2019 12:03:14 PM
Ранг: Профи

Maxxy пишет:
Buhgalter2019 пишет:

А вы выписывать акцизную своим покупателям не будете?

Нет, не буду. Это продажа талонов - фактически бумаги. По талонам я так вижу посредники "выпадают" для выписки акцизных накладных. Смотрите, в форме новой акцизной накладной если неплательщик указывается мести хранения, если плательщик - номер акцизного склада, все предусматривает физический отпуск. Розница потом выпишет сводную.
natasha_0777
От: Thursday, July 11, 2019 12:22:53 PM

Благодарностей: 88
oksi-super пишет:
wj77 пишет:

Дівчатка підскажіть??? хто має відправляти та відправляв заявки на переміщення пального? ми оптовики, транспорт наймаємо

Если Вы имеете в виду заявки на перемещение спирта и топлива транспортными средствами не являющимися акцизными складами пересувными, их выписывают не плательщики акциза
yummy25
От: Thursday, July 11, 2019 12:41:51 PM

Ранг: Оракул

Благодарностей: 67
wj77 пишет:

кто эти заявки заполняет и как это влияет на оптовиков? Без заявки не зарегистрируются новые АН?
oksi-super
От: Thursday, July 11, 2019 12:47:06 PM

natasha_0777 пишет:
oksi-super пишет:
wj77 пишет:

Если Вы имеете в виду заявки на перемещение спирта и топлива транспортными средствами не являющимися акцизными складами пересувными, их выписывают не плательщики акциза

Но кто именно, конечные потребители , которые купили топливо для собственных нужд?
Maxxy
От: Thursday, July 11, 2019 1:06:12 PM

oksi-super пишет:
natasha_0777 пишет:
oksi-super пишет:
wj77 пишет:

Но кто именно, конечные потребители , которые купили топливо для собственных нужд?

Если я правильно поняла, то вы как оптовик (с оптовой лицензией) выписываете акцизную накладную и в ней указываете машину (на которой перемещается топливо ), и она автоматически зарегистрируется акцизным складом
oksi-super
От: Thursday, July 11, 2019 1:20:53 PM

Maxxy пишет:
oksi-super пишет:
natasha_0777 пишет:
oksi-super пишет:
wj77 пишет:

Если я правильно поняла, то вы как оптовик (с оптовой лицензией) выписываете акцизную накладную и в ней указываете машину (на которой перемещается топливо ), и она автоматически зарегистрируется акцизным складом

и что дальше?? при чем здесь перевозчик? перевозчики заполняют заявку на транспортировку топлива? ничего не понимаюBrick wall