Сайт | Бухгалтерский форум | Беседка Правила форума | Поиск | Активные темы | Участники | Вход | Регистрация

Добро пожаловать!
Первичные документы у ФОПа Дополнительные действия
Джульетта
От: Friday, March 17, 2017 12:05:48 PM


Ранг: Мастер

Регистрация: 4/26/2011
Сообщений: 66
Благодарностей: 2
Добрый день! ФОП 2 группа - магазин корма для животных - какую первичку надо делать? Что будут требовать проверяющие при документальной проверке? Заранее спасибо)
shinna
От: Friday, March 17, 2017 4:59:00 PM


Ранг: Светоч мысли

Регистрация: 4/19/2011
Сообщений: 4,762
Благодарностей: 3,492
Откуда: Киев
Джульетта пишет:
Добрый день! ФОП 2 группа - магазин корма для животных - какую первичку надо делать? Что будут требовать проверяющие при документальной проверке? Заранее спасибо)

Податківці у листі №10714/6/99-99-13-04-02-15 наголосили, що за нормою ст. 2 та 3 ГКУ фізична особа - підприємець є суб'єктом господарювання. Тому на них також поширюється норма ч. 8 ст.19 ГКУ. Цією нормою встановлено усі суб'єкти господарювання зобов'язані вести первинний (оперативний) облік результатів своєї роботи.
Тож вести бухоблік та подавати фінансову звітність підприємці не повинні. А от мати у наявності первинні документи результатів своєї роботи мають! І тут є стара проблема: у юросіб більшість документів має типову або рекомендовану форму, і майже кожний крок розписано – ДФС, Мінфіном, НБУ тощо.
Для підприємців таких приписів дуже мало. Тож, який необхідний мінімум документів підприємець-єдинник повинен мати і надавати при податковій перевірці?

Підтвердження фактичного здійснення господарської операції
Податківці наголосили, що за ст. 16 ПКУ платник податків зобов'язаний подавати на належним чином оформлену письмову вимогу контролюючих органів (у випадках, визначених законодавством) документи з обліку доходів, витрат та інших показників, пов'язаних із визначенням об'єктів оподаткування (податкових зобов'язань), первинні документи, інші документи, пов'язані з обчисленням та сплатою податків та зборів.
На їх думку, надання належним чином укладеного договору між платниками податків, а також оформленої в установленому порядку податкової накладної не може свідчити про здійснення суб'єктом господарювання законної господарської діяльності.
Податківці вказали, що будь-які документи (у тому числі договори, накладні, акти виконаних робіт, наданих послуг, рахунки тощо) мають силу первинних документів лише в разі фактичного здійснення господарської операції. Якщо ж фактичного здійснення господарської операції не було, відповідні документи не можуть вважатися первинними документами для цілей ведення податкового обліку навіть за наявності всіх формальних реквізитів таких документів, що передбачені чинним законодавством. Вказана позиція також викладена в інформаційному листі Вищого адміністративного суду України від 02.06.2011 р. № 742/11/13-11.
На підставі зазначених норм зроблено висновок: для підтвердження даних податкового обліку, у тому числі даних податкових декларацій з ПДВ, можуть братися до уваги лише ті первинні документи, які складені в разі фактичного здійснення господарської операції.

Документи про облік доходів
Наразі порядок ведення обліку та складання звітності для єдиноподатників встановлено ст. 296 ПКУ.
Згідно із пп. 296.1.1 ПКУ фізособи-єдиноподатники І, ІІ, ІІІ груп, які не є платниками ПДВ, ведуть Книгу обліку доходів шляхом щоденного, за підсумками робочого дня, відображення отриманих доходів.
Для фізосіб-єдиноподатників ІІІ групи, які є платниками ПДВ, передбачено форму Книги обліку доходів і витрат (пп. 296.1.2 ПКУ).
Крім цього, на фізосіб-єдиноподатників, оскільки вони складають декларацію з єдиного податку, поширюється норма п. 44.1 ПКУ. Нею встановлено, що для цілей оподаткування платники податків зобов'язані вести облік доходів, витрат та інших показників, пов'язаних з визначенням об'єктів оподаткування та/або податкових зобов'язань, на підставі первинних документів, регістрів бухгалтерського обліку, фінансової звітності, інших документів, пов'язаних з обчисленням і сплатою податків і зборів, ведення яких передбачено законодавством.
Якщо виходити із об’єкта оподаткування єдиного податку, зазначеного для фізосіб – єдинників у ст. 292 ПКУ, то в них мають бути у наявності документи, які підтверджують факт отриманих доходів у грошовій та негрошовій формі, зазначених у складених деклараціях.
До них належать:
-Книга обліку доходів або Книга обліку доходів і витрат платника єдиного податку - фізичної особи – підприємця;
- документи, на підставі яких ця Книга заповнювалася;
- решта документів, які використовувалися при складанні декларації з єдиного податку.
Ці первинні документи у разі необхідності мають право вивчати та перевіряти контролюючі органи під час проведення перевірок згідно із пп. 20.1.6 ПКУ та п. 85.2 ПКУ.

Документи щодо коштів, які не є доходом підприємця
Податківці зауважують, що підприємці-єдинники повинні мати документи на доказ того, що певний отриманий ними дохід не оподатковується єдиним податком (наприклад, суми, які надходять за посередницькими договорами або суми передоплат, повернених постачальником, чи суми поверненої протягом 12 місяців поворотної фінансової допомоги тощо).
У первинних документах нюансів звільнення від оподаткування не знайдеш. Тож, потрібні не тільки первинні, а і підтвердні документи (договори, виставлені претензії тощо). Щоб узяв у руки, і було зрозуміло, що це за суми і як вони відповідають певним нормам ПКУ або роз’ясненням податківців щодо звільнення від оподаткування.
Наприклад, для поворотної фіндопомоги (позики) таким документом буде договір і документи про її отримання та повернення.
Для коштів, які надходять за посередницькими договорами – сам посередницький договір (комісії, дорученні, агентський, транспортної експедиції) та документи про надходження цих коштів та їх пересилання замовнику.

Документи про понесені витрати
Оскільки третя група - платники ПДВ повинні вести Книгу обліку доходів і витрат, то зрозуміло, що їм без первинних документів, на підставі яких в цій Книзі відображаються витрати, не обійтися. І їх теж треба буде надати при перевірці.
На відміну від доходів, ПКУ не містить переліку витрат, облік яких повинні вести такі підприємці.
Тож, орієнтуватися потрібно на Порядок заповнення такої Книги, затверджений наказом Мінфіну від 19.06.2015 р. № 579. За ним в цій Книзі мають бути відображені відомості про:
• витрати, пов’язані з придбанням товарів (робіт, послуг) без ПДВ;
• суми ввізного мита;
• суми непрямих податків (в даному випадку – ПДВ) у зв’язку з придбанням товарів (робіт, послуг), які не відшкодовуються платникам податку;
• транспортно-заготівельні витрати;
• інші витрати, які безпосередньо пов’язані з придбанням товарів (робіт, послуг) і доведенням їх до стану, в якому вони придатні для використання у запланованих цілях;
• витрати на оплату праці уразі використання праці найманих осіб;
• суму сплаченого ЄСВ (як за себе, так і за найманих працівників);
• суму інших витрат, які понесені у зв’язку з провадженням господарської діяльності платника податку, зокрема витрат на зв’язок, сплату орендних та комунальних платежів тощо.
І на все це у підприємця третьої групи – платника ПДВ мають бути первинні документи, а в ідеалі – і договори (або інші підтвердні документи).
Решта підприємців-єдинників облік витрат не веде, а отже, надавати податківцям документи про придбання товарів, оплату послуг тощо не зобов’язані.

Зверніть увагу: часто при документальних перевірках податківці люблять вимагати у підприємців документи про походження товару, яким вони торгують, а інколи – оборотно-сальдові відомості щодо наявності та руху такого товару. Це пов’язано з тим, що податківці вважають так: не контролюючи скільки було продано товарів, перевірити, чи не ухиляється підприємець від сплати податку неможливо. А може він не усю виручку відображає в Книзі? Тим більше, якщо розрахунки проводяться готівкою.

Ми не можемо сказати, що підозри податківців безпідставні. Але відомо одне. Обов’язок мати документи про походженні товару встановлений ПКУ лише для підприємців на загальній системі оподаткування (п. 177.10 ПКУ). Для єдинників такого обов’язку не встановлено, принаймні, прямої норми ПКУ з цього приводу немає. Вони не зобов’язані вести бухгалтерський облік придбаних та реалізованих товарів і складати за ними первинні документи (крім розрахункових документів, які, при готівкових розрахунках не через РРО, найчастіше залишаються тільки у покупців).
А вигадувати, щоб ще підприємець-єдинник мав би надати перевіряючому прямо зараз, при позаплановій перевірці, не треба! Чинне законодавство і без цього настільке непрозоре, що мало хто проходить перевірку без штрафів.
До речі, про них..

Що буде за неведення та незбереження документів первинного обліку?
Податківці наполягають, що за незбереження первинних документів до платників можуть бути застосовані штрафи відповідно до пункту 121.1 ПКУ. Розмір штрафу становить 510 гривень. За ті самі дії, вчинені платником податків, до якого протягом року було застосовано штраф за таке саме порушення тягнуть за собою накладення штрафу в розмірі 1020 гривень.
Крім того, до фізичних осіб, які не ведуть або ведуть з порушенням облік доходів та витрат, застосовується відповідальність у формі адміністративного штрафу. За ст. 163-1 КпАПУ незбереження первинних документів тягне за собою накладення штрафу у розмірі від 5 до 10 нмдг (від 85 до 170 грн). Дії, вчинені особою, яку протягом року було піддано адміністративному стягненню за те ж порушення, тягнуть за собою накладення штрафу у розмірі від 10 до 15 нмдг (від 170 до 255 грн).
Але, знову повторюємо: застосувати ці штрафи податківці мають право лише в тому випадку, коли ПКУ встановлено обов’язок складання та зберігання таких документів!

Кабмін постановою від 13.07.2016 р. №439 затвердив Порядок здійснення органами доходів і зборів контролю за досягненням платниками єдиного податку другої і третьої груп (фізособами - підприємцями) обсягу доходу, визначеного п. 296.10 ПКУ (далі - Порядок).
У Порядку передбачено, що для визначення граничного обсягу доходу будуть враховуватися в сукупності усі види доходів, які отримані платником єдиного податку від провадження підприємницької діяльності протягом календарного року незалежно від обраних видів діяльності.
Для здійснення податкового контролю використовується податкова інформація, зібрана та/або отримана контролюючими органами у порядку, передбаченому статтями 72 і 73 ПКУ. Для отримання цієї інформації податківці можуть звертатися до платників податків та інших суб'єктів інформаційних відносин з письмовим запитом про подання податкової інформації. Такий запит надсилається платнику податків або іншому суб'єкту інформаційних відносин за наявності хоча б однієї з підстав (п. 73.3 ПКУ):
- виявлено факти, які свідчать про порушення платником податків податкового, валютного законодавства, законодавства у сфері запобігання та протидії легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, або фінансуванню тероризму та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи;
- для визначення рівня звичайних цін на товари (роботи, послуги) під час проведення перевірок та в інших випадках, передбачених статтею 39 ПКУ;
- виявлено недостовірність даних, що містяться у податкових деклараціях, поданих платником податків;
- щодо платника податків подано скаргу про ненадання таким платником податків:
• податкової накладної покупцю або про допущення продавцем товарів/послуг помилок при зазначенні обов'язкових реквізитів податкової накладної, та/або порушення продавцем/покупцем граничних термінів реєстрації в ЄРПН податкової накладної та/або розрахунку коригування;
• акцизної накладної покупцю або про порушення порядку заповнення та/або порядку реєстрації акцизної накладної;
- у разі проведення зустрічної звірки;
- в інших випадках, визначених ПКУ.
Отримувати податкову інформацію контролюючі органи мають право також шляхом проведення зустрічних звірок даних госпсуб'єктів стосовно платників єдиного податку щодо визначення граничного обсягу доходу у порядку, передбаченому пунктом 73.5 ПКУ.
Окрім того, з метою здійснення податкового контролю податківці можуть проводити документальну позапланову перевірку (за наявності підстав, передбачених пп. 78.1.1 - 78.1.18 ПКУ) та фактичну перевірку (за наявності підстав згідно з пп. 80.2.1 - 80.2.7 ПКУ).Скромность украшает человека.
Нескромность украшает его жизнь...
Снежана
От: Monday, March 20, 2017 2:11:36 PM


Ранг: Просвещенный

Регистрация: 9/23/2011
Сообщений: 177
Благодарностей: 73
Добрый день)))Интересует ваше мнение по поводу: ФОП 2 группа-рознич.торговля разн.товарами, работает по безналу- бюджетники, которые хотят купить товар у ФОПа заключают договор купли-продажи 100%,а с другими клиентами как быть, заключать договор, или достаточно счета/фактуры и расходной накладной?
shinna
От: Monday, March 20, 2017 3:57:08 PM


Ранг: Светоч мысли

Регистрация: 4/19/2011
Сообщений: 4,762
Благодарностей: 3,492
Откуда: Киев
Снежана пишет:
Добрый день)))Интересует ваше мнение по поводу: ФОП 2 группа-рознич.торговля разн.товарами, работает по безналу- бюджетники, которые хотят купить товар у ФОПа заключают договор купли-продажи 100%,а с другими клиентами как быть, заключать договор, или достаточно счета/фактуры и расходной накладной?

Достаточно счета/фактуры и расходной накладной?

Скромность украшает человека.
Нескромность украшает его жизнь...
Джульетта
От: Monday, April 10, 2017 11:52:06 AM


Ранг: Мастер

Регистрация: 4/26/2011
Сообщений: 66
Благодарностей: 2
С доходами вроде бы понятно, а вот с расходами...
Если ФОП не ведет первичку на приобретение - штраф за неведение. Но в других источниках пишут о том, что весь проданный товар, на который нет доков на покупку - облагают 18%, так как будь-то он куплен у физ.лица, а мы, как налоговые агенты, должны за него НДФЛ платить.
Помогите разобраться...
Учетчица
От: Monday, April 10, 2017 12:09:57 PM


Ранг: Гений

Регистрация: 5/14/2015
Сообщений: 425
Благодарностей: 209
Джульетта пишет:
С доходами вроде бы понятно, а вот с расходами...
Если ФОП не ведет первичку на приобретение - штраф за неведение. Но в других источниках пишут о том, что весь проданный товар, на который нет доков на покупку - облагают 18%, так как будь-то он куплен у физ.лица, а мы, как налоговые агенты, должны за него НДФЛ платить.
Помогите разобраться...

Вы должны только одно- потребовать от него Выписку из госреестра и проверить есть ли в этой Выписке тот вид деятельности, по которому Вы с ним сотрудничаете. Если Вы покупаете у него товар, а по Выписке он владелец киоска с шаурмой, то платите за него НДФЛ. В форме 1-ДФ нужно показать сумму уплаченную ему.
Лапа
От: Monday, April 10, 2017 12:42:21 PM


Ранг: Акула НКУ

Регистрация: 12/30/2011
Сообщений: 6,158
Благодарностей: 6,677
Откуда: Днепропетровск
Учетчица пишет:
Джульетта пишет:
С доходами вроде бы понятно, а вот с расходами...
Если ФОП не ведет первичку на приобретение - штраф за неведение. Но в других источниках пишут о том, что весь проданный товар, на который нет доков на покупку - облагают 18%, так как будь-то он куплен у физ.лица, а мы, как налоговые агенты, должны за него НДФЛ платить.
Помогите разобраться...

Вы должны только одно- потребовать от него Выписку из госреестра и проверить есть ли в этой Выписке тот вид деятельности, по которому Вы с ним сотрудничаете. Если Вы покупаете у него товар, а по Выписке он владелец киоска с шаурмой, то платите за него НДФЛ. В форме 1-ДФ нужно показать сумму уплаченную ему.

Не согласна... Вы проверяете его наличие как ФОПа...
Виды деятельности не Ваша головная боль...
Он автоматом слетает с единого...

Учетчица
От: Monday, April 10, 2017 12:48:48 PM


Ранг: Гений

Регистрация: 5/14/2015
Сообщений: 425
Благодарностей: 209
Лапа пишет:
Учетчица пишет:
Джульетта пишет:
С доходами вроде бы понятно, а вот с расходами...
Если ФОП не ведет первичку на приобретение - штраф за неведение. Но в других источниках пишут о том, что весь проданный товар, на который нет доков на покупку - облагают 18%, так как будь-то он куплен у физ.лица, а мы, как налоговые агенты, должны за него НДФЛ платить.
Помогите разобраться...

Вы должны только одно- потребовать от него Выписку из госреестра и проверить есть ли в этой Выписке тот вид деятельности, по которому Вы с ним сотрудничаете. Если Вы покупаете у него товар, а по Выписке он владелец киоска с шаурмой, то платите за него НДФЛ. В форме 1-ДФ нужно показать сумму уплаченную ему.

Не согласна... Вы проверяете его наличие как ФОПа...
Виды деятельности не Ваша головная боль...
Он автоматом слетает с единого...

А что Вы должны написать на него жалобу в налоговую? Если Вы, зная, что он не имеет права заниматься этим видом деятельности, все же оплатили и получили от него неразрешенный Выпиской товар(услугу) - то это как раз Ваша головная боль.
Лапа
От: Monday, April 10, 2017 1:20:40 PM


Ранг: Акула НКУ

Регистрация: 12/30/2011
Сообщений: 6,158
Благодарностей: 6,677
Откуда: Днепропетровск
Учетчица пишет:
Лапа пишет:
Учетчица пишет:
Джульетта пишет:
С доходами вроде бы понятно, а вот с расходами...
Если ФОП не ведет первичку на приобретение - штраф за неведение. Но в других источниках пишут о том, что весь проданный товар, на который нет доков на покупку - облагают 18%, так как будь-то он куплен у физ.лица, а мы, как налоговые агенты, должны за него НДФЛ платить.
Помогите разобраться...

Вы должны только одно- потребовать от него Выписку из госреестра и проверить есть ли в этой Выписке тот вид деятельности, по которому Вы с ним сотрудничаете. Если Вы покупаете у него товар, а по Выписке он владелец киоска с шаурмой, то платите за него НДФЛ. В форме 1-ДФ нужно показать сумму уплаченную ему.

Не согласна... Вы проверяете его наличие как ФОПа...
Виды деятельности не Ваша головная боль...
Он автоматом слетает с единого...

А что Вы должны написать на него жалобу в налоговую? Если Вы, зная, что он не имеет права заниматься этим видом деятельности, все же оплатили и получили от него неразрешенный Выпиской товар(услугу) - то это как раз Ваша головная боль.

Открою Вам секрет...
В Выписке (та которая "ВИПИСКА") вообще вида деятельности нет...
Она как раз и подтверждает факт регистрации ФОП, а всё остальное - ответственность - ФОПа))

Учетчица
От: Monday, April 10, 2017 1:28:11 PM


Ранг: Гений

Регистрация: 5/14/2015
Сообщений: 425
Благодарностей: 209
Лапа пишет:
Учетчица пишет:
Лапа пишет:
Учетчица пишет:
Джульетта пишет:
С доходами вроде бы понятно, а вот с расходами...
Если ФОП не ведет первичку на приобретение - штраф за неведение. Но в других источниках пишут о том, что весь проданный товар, на который нет доков на покупку - облагают 18%, так как будь-то он куплен у физ.лица, а мы, как налоговые агенты, должны за него НДФЛ платить.
Помогите разобраться...

Вы должны только одно- потребовать от него Выписку из госреестра и проверить есть ли в этой Выписке тот вид деятельности, по которому Вы с ним сотрудничаете. Если Вы покупаете у него товар, а по Выписке он владелец киоска с шаурмой, то платите за него НДФЛ. В форме 1-ДФ нужно показать сумму уплаченную ему.

Не согласна... Вы проверяете его наличие как ФОПа...
Виды деятельности не Ваша головная боль...
Он автоматом слетает с единого...

А что Вы должны написать на него жалобу в налоговую? Если Вы, зная, что он не имеет права заниматься этим видом деятельности, все же оплатили и получили от него неразрешенный Выпиской товар(услугу) - то это как раз Ваша головная боль.

Открою Вам секрет...
В Выписке (та которая "ВИПИСКА") вообще вида деятельности нет...
Она как раз и подтверждает факт регистрации ФОП, а всё остальное - ответственность - ФОПа))

Как Вам удалось добыть такую засекреченную информацию?
В любом Витяге з Єдиного державного реєстру юридичних та фізичних осіб-підприємців обязательно есть строка Види діяльности, где эти виды перечислены(с КВЕД-ами). И этот Витяг на всех Фо-П-ов, с которыми Вы имеете дело, у Вас должен быть обязательно.
Лапа
От: Monday, April 10, 2017 1:29:56 PM


Ранг: Акула НКУ

Регистрация: 12/30/2011
Сообщений: 6,158
Благодарностей: 6,677
Откуда: Днепропетровск
ВИТЯГ и ВИПИСКА - две большие разницы!!!
Так вот - в ВИПИСКЕ - то, что обычно ФОПы дают - видов деятельности просто нет

Не буду с Вами спорить - удобно удерживать - удерживайте, но данная норма была
года так 4 назад, потом формулировки поменялись, соответственно и правила игры тоже))

Учетчица
От: Monday, April 10, 2017 1:41:20 PM


Ранг: Гений

Регистрация: 5/14/2015
Сообщений: 425
Благодарностей: 209
Не будем спорить, тем более, что в ПКУ на этот счет есть специальная статья 177.8. При необходимости можно почитать.
Лапа
От: Monday, April 10, 2017 1:46:12 PM


Ранг: Акула НКУ

Регистрация: 12/30/2011
Сообщений: 6,158
Благодарностей: 6,677
Откуда: Днепропетровск
Учетчица пишет:
Не будем спорить, тем более, что в ПКУ на этот счет есть специальная статья 177.8. При необходимости можно почитать.

Ага))
177.8. Під час нарахування (виплати) фізичній особі - підприємцю доходу від здійснення нею підприємницької діяльності, суб'єкт господарювання та/або самозайнята особа, які нараховують (виплачують) такий дохід, не утримують податок на доходи у джерела виплати, якщо фізичною особою - підприємцем, яка отримує такий дохід, надано копію документу, що підтверджує її державну реєстрацію відповідно до закону як суб'єкта підприємницької діяльності. Це правило не застосовується в разі нарахування (виплати) доходу за виконання певної роботи та/або надання послуги згідно з цивільно-правовим договором, коли буде встановлено, що відносини за таким договором фактично є трудовими, а сторони договору можуть бути прирівняні до працівника чи роботодавця відповідно до підпунктів 14.1.195 та 14.1.222 пункту 14.1 статті 14 цього Кодексу.

Где сказано о видах деятельности??

Вот был первоначальный вариант:
177.8. Під час нарахування (виплати) фізичній особі - підприємцю доходу від операцій, здійснюваних в межах обраних ним видів діяльності, суб'єкт господарювання, який нараховує (виплачує) такий дохід, не утримує податок на доходи у джерела виплати, якщо фізичною особою - підприємцем, який отримує такий дохід, надано копію свідоцтва про державну реєстрацію його як суб'єкта підприємницької діяльності. Це правило не застосовується в разі нарахування (виплати) доходу за виконання певної роботи та/або надання послуги згідно з цивільно-правовим договором, коли буде встановлено, що відносини за таким договором фактично є трудовими, а сторони договору можуть бути прирівняні до працівника чи роботодавця відповідно до підпунктів 14.1.195 та 14.1.222 пункту 14.1 статті 14 цього Кодексу.

А потом были изменения:
{Пункт 177.8 статті 177 із змінами, внесеними згідно із Законом № 3205-VI від 07.04.2011; в редакції Закону № 3609-VI від 07.07.2011; із змінами, внесеними згідно із Законом № 4834-VI від 24.05.2012}

И стала та редакция, которая вверху. Без привязки к видам деятельности, а только к факту регистрации ФОПом
Сообщение отредактировано:Monday, April 10, 2017 1:53 PM

Natalenna
От: Monday, April 10, 2017 1:53:17 PM


Ранг: Светоч мысли

Регистрация: 2/17/2014
Сообщений: 3,146
Благодарностей: 3,307
Откуда: Бухгалтерія
погоджуюся з Лапою. За порушення умов перебування на спрощеній системі відповідальність несе ФОП, саме він сплачує підвищений податок і на нього покладений обовязок перейти на іншу групу чи загальну систему. У підприємства є обовязок відобразити його в 1дф і все.

Никому-ничего она (ЖЕНЩИНА) не должна. Ее должны любить и хвалить просто так, только потому, что она есть. (с) koty

ВРУ думає, що приймає закони, а народ - що наркотики

Лапа
От: Monday, April 10, 2017 1:54:28 PM


Ранг: Акула НКУ

Регистрация: 12/30/2011
Сообщений: 6,158
Благодарностей: 6,677
Откуда: Днепропетровск
Natalenna пишет:
погоджуюся з Лапою. За порушення умов перебування на спрощеній системі відповідальність несе ФОП, саме він сплачує підвищений податок і на нього покладений обовязок перейти на іншу групу чи загальну систему. У підприємства є обовязок відобразити його в 1дф і все.

Даже этой обязанности у предприятия нет))
Сама для себя это открыла только в конце прошлого года...
Поэтому в этом году ФОПов показывать не буду))

Моё же сообщение:
Это из Порядка составления:
1.3. Дія цього Порядку поширюється на податкових агентів, а саме: юридичних осіб (їх філії, відділення, інші відокремлені підрозділи), самозайнятих осіб, представництва нерезидентів - юридичних осіб, інвесторів (операторів) за угодою про розподіл продукції, які незалежно від організаційно-правового статусу та способу оподаткування іншими податками та/або форми нарахування (виплати, надання) доходу (у грошовій або негрошовій формі) нараховують (виплачують, надають) доходи фізичній особі та/або зобов'язані нараховувати, утримувати та сплачувати податок, передбачений розділом IV Кодексу, до бюджету від імені та за рахунок фізичної особи з доходів, що виплачуються такій особі, а також військовий збір, передбачений пунктом 161 підрозділу 10 розділу XX Кодексу.

Это из НКУ:
14.1.180. податковий агент щодо податку на доходи фізичних осіб - юридична особа (її філія, відділення, інший відокремлений підрозділ), самозайнята особа, представництво нерезидента - юридичної особи, інвестор (оператор) за угодою про розподіл продукції, які незалежно від організаційно-правового статусу та способу оподаткування іншими податками та/або форми нарахування (виплати, надання) доходу (у грошовій або негрошовій формі) зобов'язані нараховувати, утримувати та сплачувати податок, передбачений розділом IV цього Кодексу, до бюджету від імені та за рахунок фізичної особи з доходів, що виплачуються такій особі, вести податковий облік, подавати податкову звітність контролюючим органам та нести відповідальність за порушення його норм в порядку, передбаченому статтею 18 та розділом IV цього Кодексу;

В случае с ФОПом я НЕ выступаю налоговым агентом.
Поэтому - не буду.
А то, что есть такой вид дохода и прочая лабуда - пусть сами читают свою нормативку.

Natalenna
От: Monday, April 10, 2017 1:57:18 PM


Ранг: Светоч мысли

Регистрация: 2/17/2014
Сообщений: 3,146
Благодарностей: 3,307
Откуда: Бухгалтерія
Лапа пишет:
Natalenna пишет:
погоджуюся з Лапою. За порушення умов перебування на спрощеній системі відповідальність несе ФОП, саме він сплачує підвищений податок і на нього покладений обовязок перейти на іншу групу чи загальну систему. У підприємства є обовязок відобразити його в 1дф і все.

Даже этой обязанности у предприятия нет))
Сама для себя это открыла только в конце прошлого года...
Поэтому в этом году ФОПов показывать не буду))

поділіться посиланням, бо я як дурочка, барабаню їх в 1дф.
Хоча з другої сторони є опублікований порядок включення субєктів господарювання в т.ч. і ФОПів до плану переврок. В ньому одним із критеріїв є відображення фопа в 1дф з ознакою 157.
Порядок формування плану-графіка проведення документальних планових перевірок платників податків, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 02.06.2015 № 524 (у редакції наказу Міністерства фінансів України від 04.08.2016 № 723).

Никому-ничего она (ЖЕНЩИНА) не должна. Ее должны любить и хвалить просто так, только потому, что она есть. (с) koty

ВРУ думає, що приймає закони, а народ - що наркотики

Лапа
От: Monday, April 10, 2017 2:00:01 PM


Ранг: Акула НКУ

Регистрация: 12/30/2011
Сообщений: 6,158
Благодарностей: 6,677
Откуда: Днепропетровск
Natalenna пишет:
Лапа пишет:
Natalenna пишет:
погоджуюся з Лапою. За порушення умов перебування на спрощеній системі відповідальність несе ФОП, саме він сплачує підвищений податок і на нього покладений обовязок перейти на іншу групу чи загальну систему. У підприємства є обовязок відобразити його в 1дф і все.

Даже этой обязанности у предприятия нет))
Сама для себя это открыла только в конце прошлого года...
Поэтому в этом году ФОПов показывать не буду))

поділіться посиланням, бо я як дурочка, барабаню їх в 1дф.
Хоча з другої сторони є опублікований порядок включення субєктів господарювання в т.ч. і ФОПів до плану переврок. В ньому одним із критеріїв є відображення фопа в 1дф з ознакою 157.

Отредактировала своё сообщение)))
Пусть свои письма сами читают... Есть НКУ и Порядок, причём если не ошибаюсь, Минфиновский...
А то, что им сильно хочется - перехочется...
Я тоже предыдущие года их всех выбирала - теперь не буду...

Natalenna
От: Monday, April 10, 2017 2:02:52 PM


Ранг: Светоч мысли

Регистрация: 2/17/2014
Сообщений: 3,146
Благодарностей: 3,307
Откуда: Бухгалтерія
Лапа пишет:
Natalenna пишет:
Лапа пишет:
Natalenna пишет:
погоджуюся з Лапою. За порушення умов перебування на спрощеній системі відповідальність несе ФОП, саме він сплачує підвищений податок і на нього покладений обовязок перейти на іншу групу чи загальну систему. У підприємства є обовязок відобразити його в 1дф і все.

Даже этой обязанности у предприятия нет))
Сама для себя это открыла только в конце прошлого года...
Поэтому в этом году ФОПов показывать не буду))

поділіться посиланням, бо я як дурочка, барабаню їх в 1дф.
Хоча з другої сторони є опублікований порядок включення субєктів господарювання в т.ч. і ФОПів до плану переврок. В ньому одним із критеріїв є відображення фопа в 1дф з ознакою 157.

Отредактировала своё сообщение)))
Пусть свои письма сами читают... Есть НКУ и Порядок, причём если не ошибаюсь, Минфиновский...
А то, что им сильно хочется - перехочется...
Я тоже предыдущие года их всех выбирала - теперь не буду...

Дякую, бачила.
Офтоп. Зверніть увагу на той порядок, що я написала, можна проаналізувати хоча б свою діяльність, на предмет ймовірності перевірки.

Никому-ничего она (ЖЕНЩИНА) не должна. Ее должны любить и хвалить просто так, только потому, что она есть. (с) koty

ВРУ думає, що приймає закони, а народ - що наркотики

Popen
От: Monday, April 10, 2017 2:04:18 PM


Ранг: Гигант мысли

Регистрация: 5/20/2011
Сообщений: 17,758
Благодарностей: 13,353
Откуда: Україна, м.Харкiв
Лапа пишет:
В случае с ФОПом я НЕ выступаю налоговым агентом.
Поэтому - не буду.
А то, что есть такой вид дохода и прочая лабуда - пусть сами читают свою нормативку.
ФОП - очень неоднозначная категория: он ФОП, но он и физлицо одновременно... Поэтому я бы, например, поостерёгся бы НЕ показывать ФОПа в 1ДФ. Тем более, что это совсем не трудно...
Лапа
От: Monday, April 10, 2017 2:04:28 PM


Ранг: Акула НКУ

Регистрация: 12/30/2011
Сообщений: 6,158
Благодарностей: 6,677
Откуда: Днепропетровск
Джульетта пишет:
С доходами вроде бы понятно, а вот с расходами...
Если ФОП не ведет первичку на приобретение - штраф за неведение. Но в других источниках пишут о том, что весь проданный товар, на который нет доков на покупку - облагают 18%, так как будь-то он куплен у физ.лица, а мы, как налоговые агенты, должны за него НДФЛ платить.
Помогите разобраться...

Посмотрите Постанову ВСУ от 25.02.2014 годаВы не можете создавать новые темы в этом форуме.
Вы не можете отвечать в этом форуме.
Вы не можете удалять Ваши сообщения в этом форуме.
Вы не можете редактировать Ваши сообщения в этом форуме.
Вы не можете создавать опросы в этом форуме.
Вы не можете голосовать в этом форуме.

Главный форум RSS : RSS

Бухгалтер 911
Движок Yet Another Forum.net версии 1.9.1.6 (NET v4.0) - 11/14/2007

Copyright © Aiwan. Kolobok smiles Copyright © Just Cuz