Сплата ЄСВ членами фермерських господарств

Питання по ЄСВ
fgrubin
Высший разум
Высший разум
Повідомлень: 572
З нами з: 17 лютого 2016, 12:49
Дякував (ла): 27 разів
Подякували: 140 разів

Повідомлення fgrubin »

Ну що ж, закон прийнятий, з 1 січня члени ФГ начебто зобов'язані сплачувати ЄСВ.
Але є протиріччя, бо закон прописали криво, тому й "начебто".
Справа в тому, що відповідно до абзацу третього частини четвертої статті 5 ЗУ Про ЄСВ у членів ФГ обов'язки платників єдиного внеску виникають з з початку провадження відповідної діяльності.
4. Обов'язки платників єдиного внеску виникають:

у осіб, зазначених в абзацах другому, третьому, п'ятому та сьомому пункту 1 частини першої статті 4 цього Закону, - з дня їх державної реєстрації відповідно до Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців";

у осіб, зазначених в абзацах четвертому, шостому та сьомому пункту 1, пунктах 4 (крім фізичних осіб - підприємців), 5 та 5-1 частини першої статті 4 цього Закону, - з початку провадження відповідної діяльності;
Але члени фермерських господарств, що є юрособами (а інших у нас на даний час немає), не провадять жодної діяльності.
Господарську діяльність провадить фермерське господарство, яке члени ФГ створили для цього, і яке має окремий баланс, статутний капітал, рахунок у банку.....
Член ФГ не укладає від свого імені жодних договорів, не отримує від покупців і клієнтів коштів за реалізовану продукцію та надані послуги.
Члени ФГ лише приймають трудову участь у діяльності ФГ.

Хтось може сказати, яку діяльність провадить член ФГ і коли вона починається?

fgrubin
Высший разум
Высший разум
Повідомлень: 572
З нами з: 17 лютого 2016, 12:49
Дякував (ла): 27 разів
Подякували: 140 разів

Повідомлення fgrubin »

Мабуть ДФС напише, що провадження діяльності для члена ФГ це "ведення фермерського господарства".
В частині першій статті 3 закону "Про ФГ" сказано що члени ФГ це члени сім'ї та родичі,які об'єдналися для спільного ведення фермерського господарства.
"Членами фермерського господарства можуть бути подружжя, їх батьки, діти, які досягли 14-річного віку, інші члени сім'ї, родичі, які об'єдналися для спільного ведення фермерського господарства, визнають і дотримуються положень Статуту фермерського господарства. "

А моментом початку провадження діяльності (ведення фермерського господарства) вважатимуть момент реєстрації Статуту (чи змін до Статуту), в якому будуть зазначені конкретні члени ФГ, бо відповідно до частини другої статті 3 закону "Про ФГ" При створенні фермерського господарства одним із членів сім'ї інші члени сім'ї, а також родичі можуть стати членами цього фермерського господарства після внесення змін до його Статуту.

Але я вважаю, що це дуже спірне питання, бо "провадження діяльності" та "ведення фермерського господарства" не є тотожними поняттями.

fgrubin
Высший разум
Высший разум
Повідомлень: 572
З нами з: 17 лютого 2016, 12:49
Дякував (ла): 27 разів
Подякували: 140 разів

Повідомлення fgrubin »

Цей закон призводить до виникнення абсурдних ситуацій з дітьми, що є членами ФГ.
Наприклад, відповідно до закону, дитина віком 14 років, яка є членом ФГ, повинна самостійно з власної кишені сплачувати ЄСВ на рівні не менше за розмір мінімального страхового внеску на місяць незалежно від наявності доходу.
Крім того дитині ще й звітуватись потрібно буде самостійно щомісячно, а платити цей внесок щоквартально.
І в додаток до цього сплачувати внески потрібно лише в безготівковій формі з власного рахунку в банку.
Маразм!!!

*TT*
Просвещенный
Просвещенный
Повідомлень: 152
З нами з: 18 листопада 2015, 13:31
Дякував (ла): 40 разів
Подякували: 27 разів

Повідомлення *TT* »

13) члени фермерського господарства, якщо вони не належать до осіб, які підлягають страхуванню на інших підставах";

Может Вы подскажите, "особи, які підлягають страхуванню на інших підставах", это какие категории?
если они трудоустроены и работодатель за них платит ЕСВ, они освобождаются?

fgrubin
Высший разум
Высший разум
Повідомлень: 572
З нами з: 17 лютого 2016, 12:49
Дякував (ла): 27 разів
Подякували: 140 разів

Повідомлення fgrubin »

*TT* писав:13) члени фермерського господарства, якщо вони не належать до осіб, які підлягають страхуванню на інших підставах";

Может Вы подскажите, "особи, які підлягають страхуванню на інших підставах", это какие категории?
если они трудоустроены и работодатель за них платит ЕСВ, они освобождаются?
На мою думку, це члени ФГ, які працюють на інших підприємствах по трудовому договору, або є ФОПами, бо в такому разі вони вже є застрахованими особами і нема потреби ще раз сплачувати ЄСВ на рівні не менше мінімального внеску, особливо при умові, коли член ФГ не отримує доходів.

Взагалі, я (співзасновник і голова ФГ) планую скористатись цим і зареєструюсь ФОПом до нового року, що дасть мені можливість отримувати доходи від розподілу прибутку фермерського господарства без сплати 22 % ЄСВ, але буду сплачувати ЄСВ, як ФОП.

*TT*
Просвещенный
Просвещенный
Повідомлень: 152
З нами з: 18 листопада 2015, 13:31
Дякував (ла): 40 разів
Подякували: 27 разів

Повідомлення *TT* »

fgrubin писав:На мою думку, це члени ФГ, які працюють на інших підприємствах по трудовому договору, або є ФОПами, бо в такому разі вони вже є застрахованими особами і нема потреби ще раз сплачувати ЄСВ на рівні не менше мінімального внеску, особливо при умові, коли член ФГ не отримує доходів.

Взагалі, я (співзасновник і голова ФГ) планую скористатись цим і зареєструюсь ФОПом до нового року, що дасть мені можливість отримувати доходи від розподілу прибутку фермерського господарства без сплати 22 % ЄСВ, але буду сплачувати ЄСВ, як ФОП.
Дякую за відповідь, в такому випадку вже трохи легше. Сподіваюсь податкова надасть хоч якісь розяснення, як сплачувати та звітуватись, бо в нас в ФГ один з членів підпадає під необхідність сплачувати.

fgrubin
Высший разум
Высший разум
Повідомлень: 572
З нами з: 17 лютого 2016, 12:49
Дякував (ла): 27 разів
Подякували: 140 разів

Повідомлення fgrubin »

Вивели студентів, які є членами фг, зі складу членів фг :(
Для цього внесли зміни до Статуту і зареєстрували їх до Нового року.

Спілкувався з колегами-фермерами, у багатьох схожа ситуація, діти є членами ФГ. Колеги поки що в роздумах, думають, може не треба бути таким членам ФГ сплачувати ЄСВ.
У зв'язку з цим потрібно зазначити, що сплачувати ЄСВ доведеться і за той місяць, в якому цих членів ФГ виведуть зі складу членів господарства, навіть, якщо це зробити в перший робочий день січня, так як відповідно до закону, сума єдиного внеску не може бути меншою за розмір мінімального страхового внеску на місяць, отже, якщо на 1 січня особа є членом ФГ, то вона повинна сплачувати ЄСВ за січень в будь-якому випадку (за виключенням, коли така особа є пенсіонером, інвалідом або якщо така особа підлягає страхуванню на інших підставах).

Є на мою думку можливість для всіх членів ФГ взагалі не сплачувати ЄСВ , на підставі того, що члени ФГ не провадать самостійно жодної діяльності, але на 99,9 % це прийдеться доказувати в судах.

fgrubin
Высший разум
Высший разум
Повідомлень: 572
З нами з: 17 лютого 2016, 12:49
Дякував (ла): 27 разів
Подякували: 140 разів

Повідомлення fgrubin »

fgrubin писав: Взагалі, я (співзасновник і голова ФГ) планую скористатись цим і зареєструюсь ФОПом до нового року, що дасть мені можливість отримувати доходи від розподілу прибутку фермерського господарства без сплати 22 % ЄСВ, але буду сплачувати ЄСВ, як ФОП.
Зареєструвався ФОПом 29 грудня 2017 року, вибрав вид діяльності: 01.61 Допоміжна діяльність у рослинництві.
Наразі в роздумах, яку систему оподаткування вибрати, загальну чи спрощену 3 групи, на останню можна перейти подавши заяву протягом 10 днів з моменту реєстрації.

Є деякі моменти, що на мою думку в майбтньому можуть викликати спірні моменти.
А саме:

Як доводити, що в конкретний момент, я приймаю трудову участь в діяльності свого фермерського господарства, а не займаюсь діяльністю ФОПа, або навпаки?

Є ще в мене у власності земельна ділянка для ведення ФГ, яка знаходиться у користуванні та володінні ФГ на підставі закону про ФГ, то думаю, тут також можуть виникати питання, чи не використовую її як ФОП у своїй діяльності?
У випадку коли я виберу для ФОПа загальну систему оподаткування, мені потрібно буде задекларувати цю земельну ділянку в декларації про доходи та майновий стан, що на мою думку може викликати вищевказані спірні питання.
Тому я й не реєстрував на ФОПа вид діяльності: 01.11 Вирощування зернових ....

fgrubin
Высший разум
Высший разум
Повідомлень: 572
З нами з: 17 лютого 2016, 12:49
Дякував (ла): 27 разів
Подякували: 140 разів

Повідомлення fgrubin »

Цікаво, як ДФС буде контролювати сплату ЄСВ членами ФГ. Справа в тому, що члени ФГ не зобов'язані вести облік своїх доходів, на які потрібно нараховувати ЄСВ за ставкою 22 %.
Звісно ж вони можуть моніторити по 1-дф виплати від ФГ-юросіб, членами яких вони являються, але це якось незграбно, бо платником є саме фізична особа - член ФГ, а ФГ-юрособа до сплати ЄСВ своїми членами немає ніякого відношення.
Щоб перевірити повноту нарахування та сплати ЄСВ платниками-членами ФГ, фіскали повинні робити зустрічну перевірку у ФГ-юрособи.


fgrubin
Высший разум
Высший разум
Повідомлень: 572
З нами з: 17 лютого 2016, 12:49
Дякував (ла): 27 разів
Подякували: 140 разів

Повідомлення fgrubin »

*TT* писав:13) члени фермерського господарства, якщо вони не належать до осіб, які підлягають страхуванню на інших підставах";

Может Вы подскажите, "особи, які підлягають страхуванню на інших підставах", это какие категории?
Відповідь на це питання дає нам стаття 11 ЗУ "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування":

Стаття 11. Особи, які підлягають загальнообов'язковому державному пенсійному страхуванню
Загальнообов'язковому державному пенсійному страхуванню підлягають:
1) громадяни України..... які працюють на підприємствах, в установах, організаціях, створених відповідно до законодавства України, ......... на умовах трудового договору (контракту) або працюють на інших умовах, передбачених законодавством, або виконують роботи (надають послуги) на зазначених підприємствах, в установах, організаціях чи у фізичних осіб за договорами цивільно-правового характеру;
2) фізичні особи - підприємці, у тому числі ті, які обрали спрощену систему оподаткування;
............
............
13) члени фермерського господарства, якщо вони не належать до осіб, які підлягають страхуванню на інших підставах.
Якщо член ФГ є особою, що підлягає загальнообов'язковому державному пенсійному страхуванню відповідно до пунктів 1-12 статті 11 ЗУ "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" (наприклад, член ФГ є громадянином, що працює ... на умовах трудового договору, фізичною особою - підприємцем і т.д.) , то він не підлягає страхуванню та не є платником ЄСВ, як член фермерського господарства.

Відповісти

Повернутись до “Єдиний соціальний внесок”