Сайт | Бухгалтерский форум | Беседка Правила форума | Поиск | Активные темы | Участники | Вход | Регистрация

Добро пожаловать!
Всё❗️ Кина не будет❌ Электричество кончилось❕ (часть ІІІ) Дополнительные действия
Capitoshechka
От: Wednesday, April 17, 2019 11:06:21 AM

Ранг: Гений

Благодарностей: 268
SonataEvol пишет:
Ні, бюджет тут ні до чого.
Це усіх буде стосуватися з часом.

От коли будуть внесені відповідні зміни в законодавство (зокрема в постанову № 749), от тоді це буде стосуватись всіх і кожного. А на даний час нехай болить голова у органів державної влади, органів місцевого самоврядування, і у підприємств, установ та організацій державної форми власності...

Як би пояснити... Мату я не соромлюся, вільно ним користуючись при всіх. У лексиконі моєму улюблене слово - «срака», а не «відмінно»
SonataEvol
От: Wednesday, April 17, 2019 11:08:21 AM

Ранг: Светоч мысли

Благодарностей: 955
Болить завжди у когось іншого, а не в органів)
От зараз почалися звернення про те, що "Сертифікат відсутній у базі", ніби усім респондентам примусово розірвали договори...

http://sonata.biz.ua/
Соната – сучасна програма для електронної звітності, що підтримує стандарти Фіскальної служби, Пенсійного фонду та Держстату.
Capitoshechka
От: Wednesday, April 17, 2019 11:10:52 AM

SonataEvol пишет:

От зараз почалися звернення про те, що "Сертифікат відсутній у базі", ніби усім респондентам примусово розірвали договори...

Гииии. В мене сьогодні ще таких дзвінків не було. Якщо податкова дійсно таке зробила, то це буде повний....

Як би пояснити... Мату я не соромлюся, вільно ним користуючись при всіх. У лексиконі моєму улюблене слово - «срака», а не «відмінно»
novichok
От: Wednesday, April 17, 2019 1:10:12 PM

Благодарностей: 968
Дирол
Popen пишет:
elbuh пишет:
Приятно удивляет цена токена: не дороже 15кг импортных макарон!!! Yahoo

Хорошо если эта покупка разовая как в банке( укргаз такие давно двигает), а если с каждым обновление ключа?Дирол
Capitoshechka
От: Wednesday, April 17, 2019 1:34:42 PM

novichok пишет:
Дирол
Popen пишет:
elbuh пишет:

Хорошо если эта покупка разовая как в банке( укргаз такие давно двигает), а если с каждым обновление ключа?Дирол

Ні, покупка разова. На наступний раз токен затирається і генерується ключ на той самий носій

elbuh
От: Wednesday, April 17, 2019 1:57:24 PM

Благодарностей: 997
Capitoshechka пишет:
novichok пишет:
Дирол
Popen пишет:
elbuh пишет:

Ні, покупка разова. На наступний раз токен затирається і генерується ключ на той самий носій

Вот еще информация по этому вопросу от Медок.

Технический специалист по программе M.E.Doc компании Электронная бухгалтерия
Лариса М
От: Wednesday, April 17, 2019 2:05:29 PM

Ранг: Высший разум

Благодарностей: 241
Мои ключи хранятся на сервере, в месте, где нет никому доступа, кроме меня. И это меня устраивает. Почему я должна что-то покупать? тем более еще и на флешке, которую можно легко потерять.
Tasa
От: Wednesday, April 17, 2019 2:10:10 PM

Ранг: Акула НКУ

Благодарностей: 6,287
Лариса М пишет:
Мои ключи хранятся на сервере, в месте, где нет никому доступа, кроме меня. И это меня устраивает. Почему я должна что-то покупать? тем более еще и на флешке, которую можно легко потерять.

Аналогічно... шопопало Mad
І як розуміти це : *Звертаємо вашу увагу, що для кожного секретного ключа використовується окремий захищений носій."

Тобто ? печатка-диретор-бух - 3 токена ?
Чи різні токени для різних організацій ? Бо зазвичай ми ведемо не одну фірму...

elbuh
От: Wednesday, April 17, 2019 2:17:02 PM

Благодарностей: 997
Tasa пишет:
Лариса М пишет:

Аналогічно... шопопало Mad
І як розуміти це : *Звертаємо вашу увагу, що для кожного секретного ключа використовується окремий захищений носій."

Тобто ? печатка-диретор-бух - 3 токена ?
Чи різні токени для різних організацій ? Бо зазвичай ми ведемо не одну фірму...

Я еще окончательно не разобрался. Давайте не спешить с выводами. Да каждый ключ на своем токене.

Технический специалист по программе M.E.Doc компании Электронная бухгалтерия
zoltan
От: Wednesday, April 17, 2019 2:36:03 PM

Благодарностей: 355
elbuh пишет:
Capitoshechka пишет:
novichok пишет:
Дирол
Popen пишет:
elbuh пишет:

Вот еще информация по этому вопросу от Медок.
Ніфіга не розумію !Якщо я підприемець на единому податку то я повинен мати захищений ключ ?
Практик
От: Wednesday, April 17, 2019 2:45:06 PM

Благодарностей: 2,208
elbuh пишет:

Я еще окончательно не разобрался. Давайте не спешить с выводами. Да каждый ключ на своем токене.

А уже есть граничная дата для использования токенов на таких условиях?
С какого числа нельзя будет использовать ЕЦП в теперешнем виде?

По информации предварительной, пока это не касается коммерческих предприятий.

Сообщение отредактировано:Wednesday, April 17, 2019 3:04 PM

Белой акации гроздья душистые неповторимы, как юность моя

Если прекрасное лицо - это рекомендательное письмо, то прекрасная душа - это верительная грамота (Монтескьё)

Тот, кто указывает на твои недостатки, не всегда твой враг; тот, кто говорит о твоих достоинствах, не всегда твой друг.(китайская пословица)
Capitoshechka
От: Wednesday, April 17, 2019 3:10:16 PM

Практик пишет:
[quote=elbuh]

Відповідно до Закону України "Про електронні довірчі послуги" електронний цифровий підпис та посилений сертифікат відкритого ключа, що його підтверджує, видані відповідно до вимог Закону України "Про електронний цифровий підпис" до 07.11.2018, використовуються користувачами відповідно як кваліфікований електронний підпис та кваліфікований сертифікат електронного підпису до закінчення строку дії посиленого сертифіката відкритого ключа, але не пізніше двох років з дня набрання чинності цим законом.
Отже, якщо строк чинності Ваших раніше отриманих сертифікатів не перевищує 07.11.2020 року, Ви можете використовувати їх до завершення строку чинності незалежно від того, на якому носії знаходяться відповідні їм особисті ключі.

zoltan
От: Wednesday, April 17, 2019 3:15:59 PM

Благодарностей: 355
Capitoshechka пишет:
Практик пишет:
[quote=elbuh]

Відповідно до Закону України "Про електронні довірчі послуги" електронний цифровий підпис та посилений сертифікат відкритого ключа, що його підтверджує, видані відповідно до вимог Закону України "Про електронний цифровий підпис" до 07.11.2018, використовуються користувачами відповідно як кваліфікований електронний підпис та кваліфікований сертифікат електронного підпису до закінчення строку дії посиленого сертифіката відкритого ключа, але не пізніше двох років з дня набрання чинності цим законом.
Отже, якщо строк чинності Ваших раніше отриманих сертифікатів не перевищує 07.11.2020 року, Ви можете використовувати їх до завершення строку чинності незалежно від того, на якому носії знаходяться відповідні їм особисті ключі.
Так ці захищені ключі для всіх чи тільки держустанов,нотаріусів ,і т,д ?
Capitoshechka
От: Wednesday, April 17, 2019 3:23:37 PM

zoltan пишет:
[quote=Capitoshechka][quote=Практик][quote=elbuh]
Так ці захищені ключі для всіх чи тільки держустанов,нотаріусів ,і т,д ?

Якщо жорсто підійти з боку закону - то для всіх.
Але оскільки наша грьобана держава то закриває очі, то відкриває (не може вона їх постійно тримати відкритими чи закритими), є можливість періодично обходити ті чи інші норми

SonataEvol
От: Wednesday, April 17, 2019 3:29:37 PM

Благодарностей: 955
Наскільки я знаю, новим законом передбачено тільки два варіанти ЕЦП: ключ на захищеному носії (спеціальна флешка) або ключ на спеціальному захищеному сервері ключів.
З першим усе зрозуміло: одна флешка на один ключ; придбати треба тільки один раз, потім можна перезаписувати ключі; для підписання кількома ЕЦП треба або встромляти одразу усі флешки до гнізд, або тицькати поперемінно одну за одною.
З другим менш зрозуміло, адже такого поки ніде немає: схоже, що певні компанії будуть створювати спеціальні захищені сервери, де можуть зберігатися ваші ключі ЕЦП; при підписанні ви будете вказувати тільки пароль (і можливо якийсь ще ідентифікатор), а ключ буде автоматично перевірятися на сервері захищеними каналами. Звичайно, ніхто вам безкоштовно не надасть місце на такому сервері для своїх ключів.
Отже, за півтора роки тільки за саму можливість користування ЕЦП для звітності доведеться обов'язково платити - або за флешки, або за сервер. Окрім того, ще й доведеться заплатити за створення самих ключів (сертифікатів), якщо вони не від безкоштовного АЦСК.

Capitoshechka пишет:
Якщо жорсто підійти з боку закону - то для всіх.
Але оскільки наша грьобана держава то закриває очі, то відкриває (не може вона їх постійно тримати відкритими чи закритими), є можливість періодично обходити ті чи інші норми

Очевидно, що в даному випадку така можливість закривається. Як бачите, податкова вже навчилася визначати, сформовано вам сетрифікат на носій або просто так. Тепер їм залишиться тільки змінити попередження на помилку - і усі власники старих "незахищених" ЕЦП не зможуть подавати звітність.

ПС. Не важко зрозуміти, що новий закон про ЕЦП у цій частині був прописаний так, щоб збагатити кілька компаній, які виготовляють токени (захищені флешки) або зможуть отримати дозвіл на захищений сервер.
Russian Roulette

http://sonata.biz.ua/
Соната – сучасна програма для електронної звітності, що підтримує стандарти Фіскальної служби, Пенсійного фонду та Держстату.
Capitoshechka
От: Wednesday, April 17, 2019 3:54:13 PM

SonataEvol пишет:
Тепер їм залишиться тільки змінити попередження на помилку - і усі власники старих "незахищених" ЕЦП не зможуть подавати звітність.

до 07.11.2020 зможуть. А там далі почнеться "весьолая жизня". Хоча, знаючи нашу податкову - вони можуть це і завтра влаштувати. Їм закон шо дишло.

Popen
От: Wednesday, April 17, 2019 4:54:19 PM

Ранг: Гигант мысли

Благодарностей: 13,377
zoltan пишет:
Ніфіга не розумію !Якщо я підприемець на единому податку то я повинен мати захищений ключ ?

Ніхто нічого не повинен... Але в кулуарах ВРУ розробляється законопроект, шо, якщо в ФОПа не буде токена, то йому будуть мазати лоб зеленкою... Swoon

Cipollino
От: Wednesday, April 17, 2019 5:16:37 PM

Ранг: Оракул

Благодарностей: 139
SonataEvol пишет:
Як бачите, податкова вже навчилася визначати, сформовано вам сетрифікат на носій або просто так.

В этом «деле» для них никаких сложностей то и нет, поскольку – «Інформація щодо зберігання особистого ключа в засобі кваліфікованого електронного підпису чи печатки міститься у сертифікаті.»

Помогу совершить квартальный или годовой обряд для налоговой. Избавление от долгов, начисление положительной пени. -= Цифровидящая Марья. =-
мюсля
От: Wednesday, April 17, 2019 5:41:01 PM

Благодарностей: 1,540
Знакомая работает у місцевому самоврядуванні, носятся они с этими захищеними носіями с лета прошлого года. Самая дешевая флешечка захищеная стояла порядка 700 грнSigh

Я в апофегее от апофеоза...
- Вы кто? - Добрая фея! - А почему с топором?! - Настроение что-то не очень!
evka
От: Wednesday, April 17, 2019 6:15:14 PM

Ранг: Оракул

Благодарностей: 153
мюсля пишет:
Знакомая работает у місцевому самоврядуванні, носятся они с этими захищеними носіями с лета прошлого года. Самая дешевая флешечка захищеная стояла порядка 700 грнSigh

Вот именно для ФОПов, которые сдают два отчета 1 раз в год. Бесплатные ключи+Кабинет инвалид, но бесплатный+токен за 700 гривасов. Офигеть. Почтой отчетики пойдут, вечерней лошадью...