Сайт для бухгалтеров №1 в Украине

Получайте
новости почтой!


03.08.14
1273 4 Печатать

Документальные невыездные внеплановые электронные проверки налогоплательщиков

   Електронні книги, електронні гроші, електронні сигарети, і нарешті дійшла черга й до електронних податкових перевірок. Отже, в житті бухгалтера (але не кожного) з 2014 року можуть з'явитись електронні перевірки.
   
    Згідно з пунктом 17 підрозділу 10 розділу XХ “Перехідні положення” Податкового кодексу України електронні перевірки запроваджуватимуть поетапно. Електронні перевірки будуть проводити:
   
   • щодо платників податків, які застосовують спрощену систему оподаткування, обліку та звітності - з 1 січня 2014 р.;
   • суб’єктів господарювання мікро-, малого та середнього бізнесу - з 1 січня 2015 р.;
   • інших платників податків — з 1 січня 2016 р.
   
   Документальна невиїзна позапланова електронна перевірка проводиться на підставі заяви. Для чого ж тоді платнику податків ініціювати перевірку? В електронних перевірках є значна користь: податкове повідомлення-рішення за результатами такої перевірки не виноситься, штрафи не застосовуються (за винятком складання адміністративного протоколу). Також платнику податків надається змога уточнити свої податкові зобов’язання - перевірити порядок ведення свого податкового обліку без ризику застосування штрафів у разі виявлення порушення.
   
   Для проведення електронної перевірки платник податків повинен подати до податкового органу заяву та додаткову інформацію. У заяві, в обов'язковому порядку, вказується інформація про перелік податків, які будуть перевірятися, та податкові періоди господарської діяльності, що підлягають електронній перевірці. Такий податковий період не може становити менше одного базового податкового періоду по відповідному податку (збору).
   
   Відповідно до Наказу Міністерства фінансів України «Про затвердження Порядку подання платником податків заяви про проведення документальної невиїзної позапланової електронної перевірки та прийняття рішення органом державної податкової служби про проведення такої перевірки» заява подається керівником або представником платника податків до органу ДПС за основним місцем реєстрації не пізніше ніж за 10 календарних днів до початку проведення електронної перевірки.
   
   Заява та документи подаються до органу державної податкової служби наступним чином:
   
   • листом з повідомленням про вручення та з описом вкладеного;
   • безпосередньо до органу ДПС;
   • в електронному вигляді.
   
   Для проведення електронної перевірки платник податків разом із заявою забезпечує подання до органу державної податкової служби в електронній формі документів, які відповідно до Податкового кодексу України пов'язані з обчисленням та сплатою податків і зборів (якщо такі документи створюються платником податків в електронній формі та зберігаються на машинних носіях інформації) з дотриманням умови щодо реєстрації електронного підпису підзвітних осіб та у форматі, встановленому центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної фінансової політики.
   
   У разі необхідності орган державної податкової служби, який проводить електронну перевірку, має право отримати від платника податків або його законних представників копії документів, що належать до предмета перевірки. Такі копії повинні бути засвідчені підписом платника податків або його посадової особи та скріплені печаткою (за наявності).
   
   Рішення щодо проведення електронної перевірки приймається керівником органу державної податкової служби протягом 10 календарних днів з дня отримання Заяви. Відповідь надсилається платнику податків не пізніше наступного робочого дня з дати прийняття відповідного рішення.
   
   За результатами електронної перевірки складається довідка у 2 примірниках, що підписується посадовими особами, які проводили перевірку, та реєструється в органі державної податкової служби протягом 3 робочих днів з дня закінчення установленого для проведення перевірки строку (для платників податків, які мають філії та/ або перебувають на консолідованій сплаті - протягом 5 робочих днів). Довідка електронної перевірки після її реєстрації вручається особисто платнику податків для ознайомлення та підписання протягом 5 робочих днів з дня вручення.
   
   У разі виявлення електронною перевіркою порушень - складається протокол про адміністративне правопорушення.
   
   Якщо платник податків або його законні представники не погоджуються з висновками перевірки чи фактами і даними, викладеними в довідці, складеній за результатами електронної перевірки, вони зобов'язані підписати таку довідку та мають право подати свої заперечення разом з підписаним примірником довідки. Такі заперечення розглядаються органом державної податкової служби протягом 5 робочих днів з дня їх отримання. Платнику податків надсилається відповідь у порядку, визначеному статтею 58 Податкового кодексу України для надсилання (вручення) податкових повідомлень-рішень. Платник податку має право брати участь у розгляді заперечень, про що він зазначає у поданих запереченнях.
   
   Якщо за результатами електронної перевірки платник податків виявляє помилки, що містяться у раніше поданій ним податковій декларації, він зобов'язаний надіслати уточнюючий розрахунок до такої податкової декларації. Подання уточнюючого розрахунку здійснюється у загальному порядку, шляхом подання його як самостійного документу (зі сплатою штрафу 3% від суми недоплати та пені), або шляхом включення суми помилки до декларації звітного періоду (зі сплатою штрафу 5% від суми недоплати та пені).
   
   Якщо ж платник податків не подає уточнюючий розрахунок протягом 20 робочих днів після дати складення довідки про проведення електронної перевірки, якою встановлено порушення податкового законодавства, відповідний контролюючий орган має право на проведення позапланової перевірки платника податків за відповідний період.
По материалам EBS
Рубрика:

Бухгалтер 911 подчеркивает: содержание авторских материалов может не совпадать с политикой и точкой зрения редакции. Среди авторов материалов, которые публикуются, есть не только представители редакционной команды.

Информация, представленная в конкретной публикации, отражает позицию автора. Редакция не вмешивается в авторские материалы, не редактирует тексты и, следовательно, не несет ответственности за их содержание.

Комментарии
  • таки да
04.08.14 04:33

контролюючий орган має право на проведення позапланової перевірки платника податків за відповідний період. Называется - напросился!

Ответить
  • НН
04.08.14 13:04

І що ж в цьому доброго ?! Сам напросився, сам показав все,самі все нарахували ,сам і домовляйся щоб менше нарахували...

Ответить
  • Юля
04.08.14 16:35

Согласна, теперь точно все толпами попрут))))) Обнадеживает окончание статьи)))

Ответить
  • Мария
14.08.14 14:12

К упрощенному закрытию ФОПа, я так понимаю, это не относится,да?

Ответить
Комментирование новости отключено
Спасибо, что читаете нас Войдите и читайте дальше
Для того, чтоб распечатать текст необходимо оформить подписку
copy-print__image
Данная функция доступна только
авторизованным пользователям