Сайт для бухгалтеров №1 в Украине

Получайте
новости почтой!


07.08.14
6071 13 Печатать

Удерживаются ли членские профсоюзные взносы из заработной платы члена профсоюза, который проходит военную службу по призыву во время мобилизации?

   Чи утримуються членські профспілкові внески із заробітної плати члена профспілки, який проходить військову службу за призовом під час мобілізації?
   
   - Відповідно до частини третьої статті 42 Закону України «Про професійні спілки, їх права та гарантії діяльності» за наявності письмових заяв працівників, які є членами профспілки, роботодавець щомісячно і безоплатно утримує із заробітної плати та перераховує на рахунок профспілки членські профспілкові внески працівників відповідно до укладеного колективного договору чи окремої угоди в терміни, визначені цим договором. Роботодавець не має права затримувати перерахування цих коштів.
   
    Статутами всеукраїнських профспілок членські внески для працюючих членів профспілки встановлюється, як правило, в розмірі не менше 1% від місячного заробітку.
   
    Законом України від 20.05.2014 №1275-VІІ «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення оборонно-мобілізаційних питань під час проведення мобілізації» (далі – Закон № 1275 від 20.05.2014), внесені зміни до КЗпП України, зокрема частину третю статті 119 викладено в такій редакції:
   
    "За працівниками, призваними на військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період, але не більше одного року, зберігаються місце роботи, посада і компенсується із бюджету середній заробіток на підприємстві, в установі, організації, в яких вони працювали на час призову, незалежно від підпорядкування та форми власності. Виплата таких компенсацій із бюджету в межах середнього заробітку проводиться за рахунок коштів Державного бюджету України в порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України".
   
    Виходячи із зазначеного, мобілізований залишається у трудових відносинах з підприємством, тому роботодавець зобов’язаний нараховувати такому працівникові середньомісячний заробіток, проводити з нього всі необхідні відрахування до бюджету і страхових фондів, а також утримувати членські профспілкові внески та перераховувати їх на рахунок профспілки.
   
    Окрім того, пунктом 2 Прикінцевих положень Закону № 1275 від 20.05.2014 передбачено, що дія частини третьої статті 119 КЗпП України в редакції цього Закону поширюється на громадян України, які починаючи з 18 березня 2014 року були призвані на військову службу на підставі Указу Президента України від 17 березня 2014 року № 303 "Про часткову мобілізацію", затвердженого Законом України "Про затвердження Указу Президента України "Про часткову мобілізацію". Тому у разі, якщо роботодавець звільнив працівника у зв’язку з проведенням мобілізації, у працівника виникає право на поновлення на роботі відповідно до вказаної вище норми Закону.
   
   
   Департамент правового захисту апарату ФПУ
Рубрика:

Бухгалтер 911 подчеркивает: содержание авторских материалов может не совпадать с политикой и точкой зрения редакции. Среди авторов материалов, которые публикуются, есть не только представители редакционной команды.

Информация, представленная в конкретной публикации, отражает позицию автора. Редакция не вмешивается в авторские материалы, не редактирует тексты и, следовательно, не несет ответственности за их содержание.

Комментарии
  • юзгм
08.08.14 05:22

Что значит ? = работодатель обязан начислять такому работнику среднемесячный заработок, проводить с него все необходимые отчисления в бюджет и страховые фонды, а также удерживать членские профсоюзные взносы и перечислять их на счет профсоюза. = а разве средний заработок мобилизованного подлежит обложению есв и ндфл ? Почему нас запутывают ??Где правда ?? Мне нужно пересчитать зарплату мобилизованного за июль 14 г в плане удержания есв и ндфл ?? Прошу помощи , что делать ?????

Ответить
  • марина
08.08.14 06:31

что за бред. только переделала все отчеты с апреля без удержаний и что опять ? Исходя из статьи и 1,5% тоже с мобилизованного удерживается ? Действительно, что делать ?

Ответить
  • Киев
08.08.14 06:38

Не знаю кто как, а у меня средний заработок мобилизированным облагается точно так же как и зар.плата у всех остальных работников. Думаю пока нет специального разъяснения, буду облагать и военным сбором. В конце концов, потом можна сделать перерасчет, и вернуть человеку излишне удержанное (военный сбор). А вот если недобрать, тогда сложнее..

Ответить
  • Виктория
08.08.14 06:51

Согласна с Киев. Делаю так же.

Ответить
  • вопрос
08.08.14 06:55

Для Киев. Відповідно до доповнення в ч. 7 ст. 7 Закону про ЄСВ, яке діє для мобілізованих на військову службу резервістів і військовозобов’язаних із моменту призову під час мобілізації, тобто з 18.03.2014 р., ЄСВ не нараховується на виплати, які компенсуються з бюджету в межах нарахованого середнього заробітку працівникам, мобілізованим на військову службу. До доходів, які не відносяться до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку, включено компенсаційні виплати з бюджету в межах середнього заробітку працівників, призваних на військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період (пп. «и» пп. 165.1.1 ПКУ). Сейчас только с военным сбором вопросы. А по поводу отчислений в профсоюз - просто слов нет...

Ответить
  • Киев
08.08.14 07:32

Для вопрос. Вы конечно как бы и правы, но... как сказал один человек на соседнем форме " Если следовать формулировке закона, то не облагается "компенсация среднего заработка". Т.е. допустим, если КМУ примет порядок компенсации по типу "предприятие начисляет, а бюджет выплачивает", тогда все более или менее логично. А если "предприятие начисляет, выплачивает и ждет компенсации", и при этом, насколько я знаю, нашим КМУ еще даже не утвержде Порядок вомещения предприятиям выплаченного среднего заработка, тогда это больше похоже з/п для работника. (по типу черноб. отпусков).". И я с этим согласна.

Ответить
  • 123
08.08.14 07:34

.... ЄСВ не нараховується на виплати, які компенсуються з бюджету в межах нарахованого середнього заробітку працівникам, мобілізованим на військову службу. - В настоящее время сумма по средней выплачивается предприятием, а не бюджетом и компенсирует бюджет эти суммы когда небудь неизвестно! Я налоги удерживаю все.

Ответить
  • марина
08.08.14 08:34

Згідно із частиною сьомою статті 7 Закону України „Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування“ на виплати, які компенсуються з бюджету в межах середнього заробітку працівників, призваних на військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період, не нараховується єдиний внесок. Зазначені гарантії розповсюджуються на всіх працівників, призваних на військову службу під час мобілізації, та на працівників, які вступили на військову службу під час мобілізації за особистим бажанням. ПІДСТАВОЮ для надання зазначених гарантій працівникові є повістка військового комісаріату про призов працівника на військову службу.

Ответить
  • бухгалтер
08.08.14 08:59

ще й вічність не минула після усіх роз"яснень щодо податків із середнього заробітку мобілізованих, як знову заспівали по-іншому.

Ответить
  • Астра ЛВШ
08.08.14 09:32

А я удерживаю, начисляю и перечисляю все налоги с з/платы и на з/плату мобилизованных сотрудников. З/плату отправляю им на карточки Приватбанка. Рассуждаю так: пусть им идет трудовой и страховой стаж за это время. В отчетности (ЕСВ) им ставлю полностью все дни в отчетном месяце.

Ответить
  • Анжела
08.08.14 13:26

Дана стаття опублікована від ФПУ (Федерація профспілок України), їх спеціалісти не можуть коментувати порядок нарахування і утримання зборів та податків, і взагалі, професійний рівень цих спеціалістів дуже низький...

Ответить
  • Иван Киев
08.08.14 15:43

Целиком и полностью поддерживаю Анжелу. Федерація профспілок України не имеет право давать какие то разъяснения. Так что дорогие бухгалтера работаем дальше без этих рекомендаций.

Ответить
  • dfcz
31.08.14 16:14

Шановні працівники державних установ ! Коли бухгалтерія із ваших заробітних плат відраховує профспілкові внески, ви думаєте, що натомість профспілка захистить вас від незаконного звільнення. Приблизно раз на 7--9 років у кожній держустанові проводиться псевдоліквідація . (держустанова змінює код ЄДРПОУ). Якщо керівник захоче звільнити вас під час цієї псевдоліквідації, то згода профспілки на ваше звільнення не потрібна, адже формально установа і весь штат ліквідується. (Читайте ст.40 КЗпП України). Якщо ви навіть пропрацювали у цій держустанові десятки років і стільки ж років з ваших зарплат відраховувались профспілкові внески, ніякий суд вас на роботі не поновить. Псевдоліквідація - це шахрайство від держави, а суди служать державі. То чи варто кожен місяць дарувати дармоїдам частину своєї зарплати у вигляді профспілкових внесків?

Ответить
Комментирование новости отключено
Спасибо, что читаете нас Войдите и читайте дальше
Для того, чтоб распечатать текст необходимо оформить подписку
copy-print__image
Данная функция доступна только
авторизованным пользователям