Сайт для бухгалтеров №1 в Украине

Получайте
новости почтой!


27.10.14
1039 2 Печатать

Прокуратуре «подрезали крылья» и лишили функции общего надзора в отношении бизнеса

   Закон України від 14.10.2014 № 1697-VII
   
   У парламентській газеті «Голос України» № 206 від 25.10.2014 опубліковано новий закон про прокуратуру, який скасовує функцію так званого «загального нагляду» прокуратури — нагляду за додержанням і застосуванням законів. Тепер відповідні завдання виконуватимуть винятково профільні органи держвлади.
   
   Повноваження прокуратури обмежено:
  • підтриманням державного обвинувачення в суді;
  • представництвом інтересів громадянина або держави в суді у випадках, визначених цим законом;
  • наглядом за додержанням законів органами, що провадять оперативно-розшукову діяльність, дізнання, досудове слідство;
  • наглядом за додержанням законів при виконанні судових рішень у кримінальних справах, а також при застосуванні інших заходів примусового характеру, пов’язаних із обмеженням особистої свободи громадян.
   Із метою реалізації цих функцій прокуратура може здійснювати і міжнародне співробітництво.
   
   Тобто у сфері суспільних відносин, не пов’язаних з кримінальним судочинством, прокурори втратили змогу втручатися в діяльність суб’єктів господарювання та у ході перевірок за заявами/скаргами громадян та юросіб право:
  • безперешкодно за посвідченням входити у приміщення підприємств незалежно від форм власності без особливих перепусток, де такі запроваджено;
  • вимагати від керівників та колегіальних органів проведення перевірок, ревізій діяльності підпорядкованих і підконтрольних підприємств незалежно від форм власності;
  • мати доступ до документів і матеріалів, необхідних для проведення перевірки, у тому числі за письмовою вимогою, і таких, що містять комерційну таємницю або інформацію з обмеженим доступом. Письмово вимагати подання в прокуратуру у визначений ним розумний строк зазначених документів та матеріалів, видачі необхідних довідок, у тому числі щодо операцій і рахунків юросіб, для вирішення питань, пов’язаних з перевіркою;
  • отримувати від посадових та службових осіб і громадян усні або письмові пояснення, в тому числі шляхом виклику відповідної особи до органу прокуратури.
   Крім цього, ліквідовано таку функцію прокуратури, як боротьба з корупцією, скасовано можливість проведення особистого прийому громадян в органах прокуратури.
   
   Слідчі функції прокуратури відійдуть Державному бюро розслідувань.
   
   Законом передбачено особливий порядок набрання ним чинності, в цілому він діятиме через шість місяців з дня його опублікування. Нині ж чинний однойменний Закон від 05.11.1991 № 1789-XII буде скасований через півроку.
По материалам Головбух 24
Рубрика:

Бухгалтер 911 подчеркивает: содержание авторских материалов может не совпадать с политикой и точкой зрения редакции. Среди авторов материалов, которые публикуются, есть не только представители редакционной команды.

Информация, представленная в конкретной публикации, отражает позицию автора. Редакция не вмешивается в авторские материалы, не редактирует тексты и, следовательно, не несет ответственности за их содержание.

Комментарии
  • ****
28.10.14 08:10

Идея хороша, но посмотрим на исполнение.

Ответить
Комментирование новости отключено
Спасибо, что читаете нас Войдите и читайте дальше
Для того, чтоб распечатать текст необходимо оформить подписку
copy-print__image
Данная функция доступна только
авторизованным пользователям