Сайт для бухгалтеров №1 в Украине

Получайте
новости почтой!


02.11.14
1010 0 Печатать

Юрлицо, которое перевело недвижимость из жилой в нежилую, должно уточнить декларацию

   Відповідно до положень Податкового кодексу України (далі – ПКУ) об’єктом оподаткування податком на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, є об’єкт житлової нерухомості, в тому числі його частка, а платниками податку – фізичні та юридичні особи, в тому числі нерезиденти, які є власниками такої нерухомості.
   
   Згідно з п.п. 8 п. 1 ст. 18 Закону України від 01.07.2004 р. № 1952-IV «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень» фізичним та юридичним особам на об’єкти нерухомого майна, які в установленому порядку переведені з житлових у нежитлові і навпаки, видається Свідоцтво про право власності на нерухоме майно, що підтверджує виникнення права власності при здійсненні державної реєстрації прав на нерухоме майно.
   
   Пунктом 1 форми Податкової декларації з податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки (далі – Декларація), затвердженої наказом Міністерства фінансів України від 01.07.2014 № 735, передбачено зазначення типу Декларації: «Звітна», «Нова звітна» або «Уточнююча».
   
   У колонці 3 додатка «Відомості про наявні об’єкти житлової нерухомості» до Декларації, обов’язково зазначаються документи, що підтверджують виникнення, перехід та припинення права власності на об’єкти житлової нерухомості (Свідоцтво про право власності, договір купівлі-продажу тощо).
   
   Платник податку-юридична особа нараховує податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, за об’єкт нерухомого майна, переведений з житлового в нежитловий, при наявності документів, що підтверджують право власності (Свідоцтво про право власності на нежитлове приміщення тощо) за період з 01 січня звітного року до початку того місяця, в якому здійснено таке переведення.
   
   Якщо перехід права власності на об’єкт нерухомого майна з житлового у нежитловий відбувся до 20 лютого, а звітну Декларацію вже подано, то до закінчення граничного терміну її подання платником податків-юридичною особою Декларація подається за типом «Нова звітна», а після його закінчення – за типом «Уточнююча».
   
   Водночас у колонці 3 додатка «Відомості про наявні об’єкти житлової нерухомості» до Декларації, який є невід’ємною частиною «Звітної», «Нової звітної» та «Уточнюючої» декларацій, обов’язково вказуються документи, що підтверджують виникнення, перехід та припинення права власності на об’єкти житлової нерухомості (Свідоцтво про право власності тощо).
   
   
По материалам Територіальні органи ДФС у Тернопільській області
Рубрика:

Бухгалтер 911 подчеркивает: содержание авторских материалов может не совпадать с политикой и точкой зрения редакции. Среди авторов материалов, которые публикуются, есть не только представители редакционной команды.

Информация, представленная в конкретной публикации, отражает позицию автора. Редакция не вмешивается в авторские материалы, не редактирует тексты и, следовательно, не несет ответственности за их содержание.

Комментарии
Комментирование новости отключено
Спасибо, что читаете нас Войдите и читайте дальше
Для того, чтоб распечатать текст необходимо оформить подписку
copy-print__image
Данная функция доступна только
авторизованным пользователям