Сайт для бухгалтеров №1 в Украине

Получайте
новости почтой!


10.11.14
1450 0 Печатать

Организация может взыскать с работника в порядке регресса моральный ущерб, выплаченный пострадавшему, в полном размере ущерба

   Вищий спеціалізований суд України з розгляду цивільних і кримінальних справ у рішенні «Про стягнення шкоди» від 15.10.2014 № 6-29015св14 визначив, що у випадках заподіяння працівником моральної шкоди, яка була компенсована потерпілому організацією, шкода у повному розмірі відшкодовується організації працівником, якщо його дії мають ознаки діянь, переслідуваних у кримінальному порядку.
   
   Працівником, що обіймав посаду інженера з налагоджувань та випробувань організації, було порушено правила безпеки під час виконання робіт з підвищеною небезпекою, внаслідок чого постраждала інша особа (далі — Потерпілий). Потерпілий звернувся до суду із цивільним позовом щодо відшкодування моральної шкоди у розмірі 164 100 грн., завданої у зв’язку із ушкодженням здоров’я під час виконання трудових обов’язків. Організацією шкоду Потерпілому було відшкодовано в повному обсязі.
   
   Вироком районного суду, який набрав законної сили, інженера з налагоджувань та випробувань організації (далі — Працівник) було визнано винним у скоєнні злочину, передбаченого частиною 2 статті 272 Кримінального кодексу України, і організація звернулася до суду з позовом до Працівника, в якому просила стягнути з нього в порядку регресу 164 100 грн. моральної шкоди, відшкодованої організацією Потерпілому.
   
   Позов організації до Працівника про стягнення майнової шкоди задоволено у повному обсязі з огляду на таке.
   
   Юридична або фізична особа відшкодовує шкоду, завдану їхнім працівником під час виконання ним своїх трудових (службових) обов’язків (ч. 1 ст. 1172 Цивільного кодексу України; далі — ЦК).
   
   Згідно з частиною 1 статті 1191 ЦК особа, яка відшкодувала шкоду, завдану іншою особою, має право зворотної вимоги (регресу) до винної особи у розмірі виплаченого відшкодування, якщо інший розмір не встановлений законом.
   
   Пунктом 3 частини 1 статті 134 Кодексу законів про працю України встановлено, що працівники несуть матеріальну відповідальність у повному розмірі шкоди, заподіяної з їх вини підприємству, установі, організації, у випадках, якщо шкоди завдано діями працівника, які мають ознаки діянь, переслідуваних у кримінальному порядку.
   
   Враховуючи викладене, організація має право на відшкодування Працівником, дії якого кваліфіковані як злочин, моральної шкоди, компенсованої організацією Потерпілому, у повному розмірі шкоди.
   
   До відома:
   
   Статтею 1193 ЦК передбачено можливість зменшення розміру шкоди з урахуванням вини потерпілого та матеріального становища фізичної особи, яка завдала шкоди. Разом з тим відповідно до частини 4 статті 1193 ЦК суд не може зменшити розмір відшкодування шкоди, яку завдано вчиненням злочину. Тому організація у розглянутому судовому рішенні має право на відшкодування моральної шкоди у порядку регресу у повному розмірі.
По материалам Гаряча лінія кадровика
Рубрика:

Бухгалтер 911 подчеркивает: содержание авторских материалов может не совпадать с политикой и точкой зрения редакции. Среди авторов материалов, которые публикуются, есть не только представители редакционной команды.

Информация, представленная в конкретной публикации, отражает позицию автора. Редакция не вмешивается в авторские материалы, не редактирует тексты и, следовательно, не несет ответственности за их содержание.

Комментарии
Комментирование новости отключено
Спасибо, что читаете нас Войдите и читайте дальше
Для того, чтоб распечатать текст необходимо оформить подписку
copy-print__image
Данная функция доступна только
авторизованным пользователям