Сайт для бухгалтеров №1 в Украине

Получайте
новости почтой!


04.12.14
1345 1 Печатать

Разъяснение относительно перевода долга кредитором с Крыма предоставляет Нацбанк

   Чи дозволяється переведення боргу кредитором, який має місце реєстрації на території ВЕЗ «Крим», іншому нерезиденту з метою погашення заборгованості перед суб’єктом господарювання, місце реєстрації якого на іншій території України?
   
   Відповідно до статей 512–517 Цивільного кодексу України (ЦК), кредитор у зобов’язанні може бути замінений іншою особою внаслідок передання ним своїх прав іншій особі за правочином (відступлення права вимоги). Правочин щодо заміни кредитора у зобов’язанні вчиняється у такій же формі, що й правочин, на підставі якого виникло зобов’язання, право вимоги за яким передається новому кредиторові. До нового кредитора переходять права первісного кредитора у зобов’язанні в обсязі й на умовах, що існували на момент переходу цих прав, якщо інше не встановлено договором або законом.
   
   Згідно із пунктом 5.3 статті 5 Закону України «Про створення вільної економічної зони «Крим» та про особливості здійснення економічної діяльності на тимчасово окупованій території України» від 12.08.2014 № 1636-VII (далі — Закон № 1636), фізична особа, яка має податкову адресу (місце проживання), юридична особа (відокремлений підрозділ), яка має податкову адресу (місцезнаходження) на території ВЕЗ «Крим», прирівнюються з метою оподаткування до нерезидента.
   
   У свою чергу фізична особа, яка має податкову адресу (місце проживання), юридична особа (відокремлений підрозділ), яка має податкову адресу (місцезнаходження) на іншій території України, прирівнюються з метою оподаткування до резидента.
   
   Для цілей застосування податкового та митного законодавства договори, укладені між суб’єктами господарювання із місцезнаходженням (місце проживання) на території ВЕЗ «Крим» та іншими суб’єктами господарювання, є документами, що використовуються замість зовнішньоекономічних договорів (контрактів) (п. 6.5 ст. 6 Закону № 1636).
   
   При цьому на операції, що здійснюються між резидентами України та особами з місцезнаходженням на території ВЕЗ «Крим», а також на розрахунки за такими операціями не поширюються норми Закону України «Про порядок здійснення розрахунків в іноземній валюті» від 23.09.1994 № 185/94-ВР (п. 9.4 Закону № 1636).
   
   Водночас питання застосування окремих норм валютного законодавства під час режиму тимчасової окупації на території вільної економічної зони «Крим» врегульовано Постановою НБУ від 03.11.2014 № 699.
   
   Окрім цього, відповідно до пункту 1 статті 13 Декрету КМУ «Про систему валютного регулювання і валютного контролю» від 19.02.1993 № 15-93 (далі — Декрет 15–93) Національний банк України є головним органом валютного контролю, що здійснює контроль за виконанням правил регулювання валютних операцій на території України з усіх питань, не віднесених Декретом 15–93 до компетенції інших державних органів; забезпечує виконання уповноваженими банками функцій щодо здійснення валютного контролю згідно з Декретом 15–93 та іншими актами валютного законодавства України.
   
   Отже, за роз’ясненнями з приводу переведення боргу кредитором, який має місце реєстрації на території ВЕЗ «Крим», іншому нерезиденту, слід звертатися до Національного банку України.
   
   Загальнодоступний інформаційно-довідковий ресурс, підкатегорія 114.02
По материалам Головбух 24
Рубрика:

Бухгалтер 911 подчеркивает: содержание авторских материалов может не совпадать с политикой и точкой зрения редакции. Среди авторов материалов, которые публикуются, есть не только представители редакционной команды.

Информация, представленная в конкретной публикации, отражает позицию автора. Редакция не вмешивается в авторские материалы, не редактирует тексты и, следовательно, не несет ответственности за их содержание.

Комментарии
  • Учетное Дело
05.12.14 08:41

Блистательное разъяснение.

Ответить
Комментирование новости отключено
Спасибо, что читаете нас Войдите и читайте дальше
Для того, чтоб распечатать текст необходимо оформить подписку
copy-print__image
Данная функция доступна только
авторизованным пользователям