Сайт для бухгалтеров №1 в Украине

Получайте
новости почтой!


04.12.14
4717 103 Печатать

ГФСУ разъясняет основные правила работы системы электронного администрирования НДС

   У зв’язку із змінами, внесеними до Податкового кодексу України (далі – Кодекс) Законом України від 31 липня 2014 року № 1621-VII "Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів України" з урахуванням змін, внесених до нього Законом України від 7 жовтня 2014 року № 1690-VII "Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо вдосконалення оподаткування інвестиційної діяльності" (далі – Закон № 1621), відповідно до яких з 1 січня 2015 року запроваджується система електронного адміністрування податку на додану вартість (далі – ПДВ), інформуємо про основні правила роботи цієї системи.
   
   1. Загальні положення
   
   Основні принципи функціонування системи електронного адміністрування ПДВ визначено статтею 2001 розділу V Кодексу. Пунктом 2001.1 статті 2001 розділу V Кодексу передбачено затвердження Кабінетом Міністрів України порядку електронного адміністрування ПДВ. Такий порядок затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 16 жовтня 2014 року № 569 "Деякі питання електронного адміністрування податку на додану вартість" (далі – Порядок № 569).
   
   Система електронного адміністрування ПДВ, що організована на центральному рівні ДФС, забезпечує автоматичний облік в розрізі платників податку:
   
   – сум податку, що містяться у виданих та отриманих податкових накладних, зареєстрованих в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі – ЄРПН) та розрахунках коригування до них;
   
   – сум податку, сплачених платниками при ввезенні товарів на митну територію України;
   
   – сум поповнення та залишку коштів на рахунках в системі електронного адміністрування ПДВ;
   
   – суми податку, на яку платники мають право зареєструвати податкові накладні в ЄРПН.
   
   Система електронного адміністрування ПДВ не вносить кардинальних змін до загальних принципів справляння ПДВ, затверджених Податковим кодексом України (далі – Кодекс). Норми Кодексу, які визначають коло платників ПДВ, об’єкт оподаткування, принципи формування податкових зобов’язань та податкового кредиту, залишаються незмінними.
   
   Водночас, підставою для формування податкового кредиту за умови дотримання інших, встановлених Кодексом правил, є лише податкові накладні, зареєстровані в ЄРПН. До податкового кредиту можна також включити суму податку, зазначену в документах, перерахованих в пункті 201.11 статті 201 розділу V Кодексу, але разом з тим, з 01.01.2015 скасовується можливість сформувати податковий кредит на підставі скарги на постачальника (пункт 201.10 статті 201 розділу V Кодексу).
   
   Крім того, Законом № 1621 внесено зміни до визначення бази оподаткування ПДВ в окремих випадках: з 01.01.2015 база оподаткування визначається виходячи з договірної (контрактної) вартості товарів/послуг за винятком контрольованих операцій, але не може бути нижчою ціни придбання товарів (для самостійно виготовлених – не нижче їх собівартості) або балансової вартості необоротних активів.
   
   Одночасно із запровадженням системи електронного адміністрування ПДВ з 1 січня 2015 року для платників ПДВ збільшується граничний рівень обсягу операцій з постачання товарів/послуг для обов’язкової реєстрації платників ПДВ до 1 млн. грн (без ПДВ) за рік.
   
   Тобто, з 01.01.2015 суб’єкт господарювання зобов’язаний зареєструватися як платник податку у контролюючому органі за своїм місцезнаходженням (місцем проживання) з дотриманням вимог, передбачених статтею 183 розділу V Кодексу, крім особи, яка є платником єдиного податку, у разі якщо загальна сума від здійснення операцій з постачання товарів/послуг, що підлягають оподаткуванню згідно з цим розділом, у тому числі з використанням локальної або глобальної комп'ютерної мережі, нарахована (сплачена) такій особі протягом останніх 12 календарних місяців, сукупно перевищує 1 млн.грн. (без урахування ПДВ).
   
   Правила, встановлені розділом V Кодексу для добровільної реєстрації особи в якості платника ПДВ не змінилися.
   
   Платники ПДВ, у яких станом на 01.01.2015 обсяг оподатковуваних операцій за останні 12 календарних місяців не перевищує 1 млн.грн., отримують можливість анулювати свою реєстрацію платника ПДВ.
   
   2. Електронні рахунки платників в системі електронного адміністрування ПДВ
   
   Електронний рахунок в системі електронного адміністрування ПДВ (далі – електронний рахунок) – рахунок, відкритий платнику податку в Казначействі, на який платником перераховуються кошти з власного поточного рахунку в сумах, необхідних для збільшення розміру суми, на яку платник податку має право зареєструвати податкові накладні та/або розрахунки коригування кількісних і вартісних показників до податкової накладної (далі - розрахунок коригування) в Єдиному реєстрі податкових накладних, а також в сумах, недостатніх для сплати до бюджету узгоджених податкових зобов'язань з цього податку.
   
   Для кожного платника податку відкривається один електронний рахунок.
   
   Згідно з пунктом 5 Порядку № 569, електронні рахунки відкриваються Казначейством платникам ПДВ автоматично на підставі реєстру платників податку, який ДФС після присвоєння особі індивідуального податкового номера платника ПДВ надсилає Казначейству.
   
   Казначейство надсилає ДФС повідомлення про відкриття електронного рахунка платника ПДВ не пізніше наступного робочого дня з дня його відкриття, а ДФС після надходження такого повідомлення інформує кожного платника ПДВ про реквізити його електронного рахунка (пункт 6 Порядку № 569).
   
   Враховуючи викладене відкриття електронних рахунків здійснюється без участі платників податку, тобто їм не потрібно відвідувати Казначейство з метою відкриття такого рахунка.
   
   Відкриття та обслуговування електронних рахунків Казначейством здійснюється на безоплатній основі. Інформація про рух коштів на електронних рахунках платникам податку надаватиметься ДФС за відповідним запитом платника на безоплатній основі без обмеження кількості запитів та у часі.
   
   Датою початку здійснення операцій з використанням електронного рахунку є 01.01.2015 для суб’єктів господарювання, які вже є зареєстрованими платниками ПДВ, а для суб’єктів господарювання, які будуть зареєстровані в якості платників ПДВ в будь-який період після 01.01.2015 – дата їх реєстрації платниками податку.
   
   На такі електронні рахунки в системі електронного адміністрування ПДВ платники податку самостійно зараховують кошти з власного поточного рахунку платника, відкритого в банківських установах, в сумах:
   
   - необхідних для збільшення розміру суми, що обчислюється відповідно до пункту 2001.3 статті 2001 Кодексу та надає право для реєстрації в ЄРПН податкових накладних/розрахунків коригування;
   
   - недостатніх для сплати до бюджету узгоджених податкових зобов'язань з цього податку.
   
   Поповнення електронного рахунка платника ПДВ за рахунок інших джерел, наприклад, з поточних рахунків інших осіб, не передбачено.
   
   Кошти з електронного рахунка платника ПДВ перераховуються Казначейством в автоматичному режимі виключно до бюджету та/або на рахунок, відкритий у банку та/або органі Казначейства сільськогосподарськими підприємствами – суб’єктами спеціального режиму оподаткування, визначений статтею 209 Кодексу (далі – спецрежим), для акумулювання сум податку, що нараховуються на вартість поставлених ними сільськогосподарських товарів (послуг), у порядку, передбаченому статтею 209 Кодексу (далі – спеціальні рахунки). Таке перерахування коштів здійснюється на підставі реєстрів платників ПДВ, який автоматично формується ДФС та надсилається Казначейству.
   
   3. Податкова звітність
   
   Починаючи з першого звітного періоду 2015 року (січень, І-й квартал) податкова звітність з ПДВ подається до контролюючого органу всіма платниками податку виключно в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації електронного підпису підзвітних осіб у порядку, визначеному законодавством.
   
   Таким чином, для забезпечення накладання електронного цифрового підпису платникам ПДВ необхідно буде мати посилені сертифікати відкритих ключів (далі – посилені сертифікати), які можна отримати в Акредитованому центрі сертифікації ключів (далі – АЦСК) Інформаційно-довідкового департаменту ДФС (безоплатно) або в будь-якому з його відокремлених пунктах реєстрації користувачів (адреси таких пунктів розміщено на офіційному інформаційному ресурсі АЦСК Інформаційно-довідкового департаменту ДФС: http://www.acskidd.gov.ua), або в інших АЦСК.
   
   Платники ПДВ, які на даний час подають податкову звітність в електронному вигляді та вже мають посилені сертифікати, можуть продовжувати їх використання після 1 січня 2015 року (з урахуванням їх строку чинності).
   
   Що стосується подання податкових декларацій з ПДВ у паперовій формі, то останнім звітним періодом, за який податкові декларації з ПДВ можуть бути подані на паперових носіях, є грудень 2014 року (граничний термін подання 20.01.2015)/ІV квартал 2014 року (граничний термін подання 09.02.2015).
   
   Відповідні зміни до форми податкової декларації з ПДВ та порядку її заповнення і подання розроблені, розміщені на офіційному веб-сайті ДФС України та на даний час проходять відповідні погодження із зацікавленими міністерствами і відомствами. Після прийняття Міністерством фінансів України відповідного наказу та його реєстрації в Міністерстві юстиції України у загальновстановленому порядку його буде доведено до відома платників та регіональних структурних підрозділів ДФС.
   
   4. Формування та реєстрація в ЄРПН податкових накладних/розрахунків коригування
   
   Відповідно до пункту 201.1 статті 201 та пункту 11 підрозділу 2 розділу ХХ Кодексу (у редакції Закону №1621) з 01.01.2015 податкові накладні та розрахунки коригування складаються виключно в електронній формі та підлягають обов’язковій реєстрації в ЄРПН незалежно від того, яка сума ПДВ вказана в податковій накладній, в тому числі і ті, які не видаються покупцям, а також ті, що складені платниками податку – отримувачами послуг, що постачаються нерезидентами, якщо місце постачання таких послуг розташоване на митній території України (пункт 208.2 статті 208 розділу V Кодексу).
   
   Після реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в ЄРПН постачальник та покупець отримуватимуть в автоматичному режимі від ДФС повідомлення про таку реєстрацію.
   
   Запровадження електронної форми податкової накладної вирішує всі питання, які пов’язані із дотриманням формальних умов щодо її заповнення (вирівнювання полів, формат дати, адреси, розміщення знаків дробу, ком та інших розділових знаків тощо). Крім того, під час реєстрації податкової накладної платник матиме можливість перевірити правильність написання назви покупця та його реєстраційних даних.
   
   Відповідно до пункту 5 Порядку ведення Єдиного реєстру податкових накладних, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 29.12.2010 №1246, та пункту 19 Порядку заповнення податкової накладної, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 22.09.2014 №957 (у редакції наказу Міністерства фінансів України від 14.11.2014 №1129), податкові накладні/розрахунки коригування, складені в електронній формі, скріплюються електронними цифровими підписами посадових осіб платника податку.
   
   Таким чином, для забезпечення безперешкодної реєстрації податкових накладних в ЄРПН, а також забезпечення достовірності податкових накладних/розрахунків коригування, які надсилаються отримувачу товарів/послуг, платникам ПДВ необхідно буде мати посилені сертифікати для накладання електронного цифрового підпису посадовими або уповноваженими особами на складені податкові накладні.
   
   Отримати посилені сертифікати відкритих ключів можна в Акредитованих центрах сертифікації ключів (далі – АЦСК) Інформаційно-довідкового департаменту ДФС (безоплатно), або в будь-якому з його відокремлених пунктах реєстрації користувачів (адреси таких пунктів розміщено на офіційному інформаційному ресурсі АЦСК Інформаційно-довідкового департаменту ДФС: http://www.acskidd.gov.ua), або в інших АЦСК.
   
   Платники ПДВ, які на даний час здійснюють реєстрацію податкових накладних/розрахунків коригування в ЄРПН та вже мають посилені сертифікати, можуть продовжувати їх використання після 1 січня 2015 року (з урахуванням їх строку чинності).
   
   Терміни реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування до податкових накладних у ЄРПН з 01.01.2015 не змінюється. Така реєстрація здійснюється не пізніше п'ятнадцяти календарних днів, наступних за датою їх складання (пункт 201.10. розділу V Кодексу).
   
   Водночас для реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування в ЄРПН визначається розмір суми ПДВ, на яку платник має право зареєструвати в ЄРПН складені ним такі податкові накладні/розрахунки коригування.
   
   Так, платник податку має право зареєструвати в ЄРПН податкову накладну/розрахунок коригування, в якій загальна сума ПДВ не перевищує суму, обчислену за формулою, встановленою пунктом 2001.3 статті 2001 Кодексу та пунктом 9 Порядку №569 (далі – реєстраційна сума), а саме:
   
    Σ Накл = Σ НаклОтр + Σ Митн + Σ ПопРах – Σ НаклВид – Σ Відшкод – Σ Перевищ, де:
   
   Σ НаклОтр – загальна сума податку за отриманими платником податковими накладними, зареєстрованими в Єдиному реєстрі податкових накладних, та розрахунками коригування до таких податкових накладних, зареєстрованими в Єдиному реєстрі податкових накладних.
   
   Цей показник формується на підставі даних, що містяться в отриманих платником податку податкових накладних, зареєстрованих в Єдиному реєстрі податкових накладних, що були складені за операціями, дата виникнення податкових зобов’язань за якими припадає на податковий період починаючи з 01 січня 2015 року, а також на підставі даних, що містяться в розрахунках коригування до таких податкових накладних, зареєстрованих в Єдиному реєстрі податкових накладних;
   
   Σ Митн – загальна сума податку, сплаченого платником безпосередньо або за допомогою фінансового посередника (особи, відповідальної за фінансове врегулювання) при ввезенні товарів на митну територію України, на підставі даних митних декларацій, у тому числі з урахуванням змін, внесених відповідно до аркушів коригування та додаткових декларацій, оформлених згідно із статтею 261 Митного кодексу України.
   
   Цей показник формується на підставі сум податку, сплачених, починаючи з 01 січня 2015 року, при ввезенні товарів на митну територію України;
   
   Σ ПопРах – загальна сума поповнення рахунку в системі електронного адміністрування податку з власного поточного рахунку платника.
   
   Зазначений показник обраховується на підставі даних, отриманих згідно з угодою про інформаційний обмін між Державною фіскальною службою та Казначейством щодо сум коштів, перерахованих платником зі свого поточного рахунку на його рахунок в системі електронного адміністрування податку, відкритому йому в Казначействі починаючи з 01 січня 2015 року.
   
   Σ НаклВид – загальна сума податку за виданими платником податковими накладними, зареєстрованими в Єдиному реєстрі податкових накладних, та розрахунками коригування до таких податкових накладних, зареєстрованими в Єдиному реєстрі податкових накладних.
   
   Цей показник формується на підставі даних, що містяться у виданих платником податку податкових накладних, зареєстрованих в Єдиному реєстрі податкових накладних, що були складені на операції, дата виникнення податкових зобов’язань за якими припадає на податковий період починаючи з 01 січня 2015 року, а також на підставі даних, що містяться в розрахунках коригувань до таких податкових накладних, зареєстрованих в Єдиному реєстрі податкових накладних;
   
   Σ Відшкод – загальна сума податку, заявлена платником до бюджетного відшкодування;
   
   Цей показник формується на підставі даних податкових декларацій з податку, поданих до контролюючого органу, починаючи з податкової звітності:
   
   за січень 2015 року – для платників податків, що застосовують місячний звітний період;
   
   за 1 квартал 2015 року – для платників податків, що застосовують квартальний звітний період.
   
   Даний показник формується на підставі задекларованих до відшкодування на поточний рахунок платника сум від’ємного значення податку, розрахованих по операціям, здійсненим після 01 січня 2015 року згідно прийнятих контролюючим органом податкових декларацій з податку та уточнюючих розрахунків до таких декларацій.
   
   Σ Перевищ – загальна сума перевищення податкових зобов'язань, зазначених платником у поданих податкових деклараціях з податку, над сумою податку, що міститься в складених таким платником податкових накладних, зареєстрованих у Єдиному реєстрі податкових накладних.
   
   Цей показник розраховується як різниця між сумами податку:
   
   задекларованими платником в податкових деклараціях з податку з урахуванням поданих уточнюючих розрахунків до таких декларацій по операціях з постачання товарів/послуг та отримання послуг від нерезидента, місце постачання яких визначено на митній території України, після 01 січня 2015 року та їх подальшого коригування згідно зі статтею 192 розділу V Податкового кодексу України,
   
   та зазначеними платником податку в податкових накладних, що були складені за операціями з постачання товарів/послуг після 01 січня 2015 року, зареєстрованих в Єдиному реєстрі податкових накладних, та розрахунків коригування до таких накладних, зареєстрованих в Єдиному реєстрі податкових накладних.
   
   Цей показник формується на підставі даних:
   
   податкових накладних, складених не раніше 01 січня 2015 року та зареєстрованих в Єдиному реєстрі податкових накладних, та розрахунків коригування до таких податкових накладних, зареєстрованих в Єдиному реєстрі податкових накладних;
   
   податкових декларацій з податку, наданих до контролюючого органу, починаючи з податкової звітності: за січень 2015 року – для платників податків, що застосовують місячний звітний період; за І квартал 2015 року – для платників податків, що застосовують квартальний звітний період, та уточнюючих розрахунків до таких декларацій.
   
   Реєстраційна сума обчислюватиметься автоматично та централізовано на рівні ДФС для кожного платника податку щоразу, як відбуватиметься зміна значення будь-якого з показників формули.
   
   Кожен з показників реєстраційної суми обчислюватиметься наростаючим підсумком, починаючи з 01.01.2015 протягом всього періоду діяльності платника ПДВ до моменту анулювання його реєстрації.
   
   Алгоритм обрахунку показників реєстраційної суми, та джерела їх формування підлягають оприлюдненню на офіційному веб-сайті ДФС (пункт 10 Порядку № 569).
   
   Для обчислення такої реєстраційної суми враховуються лише податкові накладні, складені за операціями, по яких дата виникнення податкових зобов’язань припадає на податкові періоди з 01.01.2015, розрахунки коригування до таких податкових накладних, а також митні декларації, по яких суми податку сплачені до бюджету, починаючи з 01.01.2015, суми поповнення електронних рахунків з 01.01.2015, суми заявленого бюджетного відшкодування та сума податкових зобов'язань (для формування показника ΣПеревищ) задекларовані у складі податкових декларацій з ПДВ за звітні податкові періоди з 01.01.2015.
   
   Якщо сума, визначена відповідно до пункту 2001.3 статті 2001 розділу V Кодексу (реєстраційна сума), буде меншою, ніж сума податку в податковій накладній, яку платник повинен зареєструвати в Єдиному реєстрі податкових накладних, то платник повинен перерахувати потрібну суму коштів із свого поточного рахунку на свій електронний рахунок (пункт 201.10.статті 201 розділу V Кодексу; пункт 12 Порядку № 569).
   
   Збільшення реєстраційної суми може бути забезпечене також за рахунок отриманих податкових накладних, зареєстрованих в ЄРПН, та сум ПДВ, сплачених під час ввезення товарів на митну територію України.
   
   При обчисленні реєстраційної суми слід також враховувати, що для операцій з отримання послуг від нерезидента, місцем постачання яких є митна територія України, Законом № 1621 змінюється порядок формування податкового кредиту.
   
   На відміну від діючого до кінця 2014 року порядку, починаючи з 01.01.2015 отримувач послуг, що постачаються нерезидентами, місце постачання яких розташоване на митній території України, отримує право на податковий кредит за такими операціями на дату складання ним податкової накладної за цими операціями, за умови її реєстрації в ЄРПН (пункти 198.2 статті 198 та 208.2 статті 208 розділу V Кодексу).
   
   В зв’язку з цим необхідно враховувати, що в розділі ІІ "Податковий кредит" податкової декларації з ПДВ за січень (І квартал) 2015 року має бути одночасно відображений податковий кредит за операціями з отримання послуг від нерезидента, які були здійснені в грудні (ІV кварталі 2014 року) та в січні (І кварталі) 2015 року.
   
   В межах системи електронного адміністрування ПДВ передбачено, що складання та реєстрація в ЄРПН податкових накладних здійснюється постачальником товарів/послуг та отримувачем послуг від нерезидентів, місцем постачання яких є митна територія України. При цьому запроваджується окремий порядок реєстрації в ЄРПН розрахунку коригування до податкової накладної.
   
   Так, розрахунок коригування, складений постачальником товарів/послуг до податкової накладної, яка видана їх отримувачу - платнику податку, підлягає реєстрації в ЄРПН:
   
   1) постачальником товарів/послуг, якщо передбачається збільшення суми компенсації їх вартості на користь такого постачальника (продавця) або якщо коригування кількісних та вартісних показників у підсумку не змінює суму компенсації;
   
   2) отримувачем товарів/послуг, якщо передбачається зменшення суми компенсації вартості товарів/послуг їх постачальнику (продавцю), для чого постачальник (продавець) надсилає складений розрахунок коригування отримувачу (покупцю).
   
   Зменшити суму податкових зобов’язань за таким розрахунком коригування постачальник може тільки після реєстрації цього розрахунку в ЄРПН його отримувачем. Зменшити суму свого податкового кредиту за таким розрахунком коригування отримувач (покупець) товарів (послуг) зобов’язаний незалежно від факту реєстрації такого розрахунку в ЄРПН.
   
   Розрахунки коригування, що складаються постачальником товарів/послуг до податкових накладних, які не видаються отримувачу таких товарів/послуг, підлягають реєстрації в ЄРПН постачальником.
   
   Розрахунок коригування до податкової накладної, яка була складена отримувачем (покупцем) послуг від нерезидента, місце постачання яких розташоване на митній території України, підлягає реєстрації в ЄРПН отримувачем (покупцем) таких послуг.
   
   5. Податкові накладні, складені за операціями, дата виникнення податкових зобов’язань за якими припадає на податковий період до 01.01.2015, та розрахунків коригування до таких податкових накладних
   
   Податкові накладні, складені за операціями, дата виникнення податкових зобов’язань за якими припадає до 01.01.2015, та відповідно до вимог Кодексу підлягають реєстрації у ЄРПН (у разі, якщо такі накладні складені в електронній формі або якщо такі накладні відповідають вимогам пункту 11 підрозділу 2 розділу XX Кодексу у разі складання податкової накладної у паперовому вигляді), але не були зареєстровані у ЄРПН до 01.01.2015 (термін реєстрації припадає на період з 01.01.2015 до 15.01.2015), підлягають такій реєстрації без дотримання вимог щодо наявності відповідної реєстраційної суми.
   
   Розрахунки коригування, які складені до 01.01.2015 та відповідно до вимог Кодексу підлягають реєстрації у ЄРПН але не були зареєстровані в ЄРПН до 01.01.2015 (термін реєстрації припадає на період з 01.01.2015 до 15.01.2015), а також розрахунки коригування, складені після 01.01.2015 до податкових накладних, складених за операціями, дата виникнення податкових зобов’язань за якими припадає до 01.01.2015, підлягають такій реєстрації без дотримання вимог щодо наявності відповідної реєстраційної суми.
   
   Такі розрахунки коригування підлягають реєстрації в ЄРПН постачальником товарів/послуг.
   
   Податкові накладні, складені за операціями, дата виникнення податкових зобов’язань за якими припадає до 01.01.2015 (незалежно від факту реєстрації їх в ЄРПН та періоду, в якому вони були включені до податкового кредиту, а також незалежно від того чи були вони включені до складу податкового кредиту) та розрахунки коригування до таких податкових накладних (незалежно від дати їх складання та факту реєстрації їх в ЄРПН) не приймають участі в обчисленні реєстраційної суми.
   
   Податкова накладна, складена отримувачем послуг, що постачаються нерезидентами, місце постачання яких розташоване на митній території України, за операціями з постачання таких послуг, дата виникнення податкових зобов’язань припадає на грудень/ІV квартал 2014 року, сума ПДВ якої були включені до складу податкових зобов’язань за звітний (податковий) період грудень/ІV квартал 2014 року включається до складу податкового кредиту за звітний (податковий) період січень/І квартал 2015 року та не приймає участі в обчисленні реєстраційної суми.
   
   6. Розрахунки з бюджетом
   
   Суму податкових зобов’язань, належних до сплати в бюджет, платники податку, як і встановлено Кодексом, визначають самостійно, виходячи з результатів діяльності за відповідний звітний період. Така сума декларується в податковій декларації платника ПДВ.
   
   Якщо за результатами звітного податкового періоду платником податку задекларовано в податковій декларації з ПДВ сума податку до сплати в бюджет, то така сума підлягає перерахуванню до бюджету та/або на спеціальний рахунок платника податку.
   
   Таке перерахування здійснюється на підставі реєстру, який автоматично формується ДФС на підставі поданих платниками податкових декларацій з ПДВ, та не пізніше ніж за три робочі дні до закінчення граничного строку для самостійної сплати податкових зобов’язань надсилається Казначейству.
   
   Перерахування суми податку до бюджету та/або на спеціальні рахунки платників податку з їх електронних рахунків здійснюється Казначейством не пізніше останнього дня строку для самостійної сплати податкових зобов’язань, в межах залишку таких коштів на електронних рахунках (пункт 21 Порядку №569).
   
   У випадку недостатності коштів на рахунку платника у системі електронного адміністрування податку для сплати до бюджету узгоджених податкових зобов'язань та/або для перерахування на спеціальний рахунок платник повинен у строки, встановлені Кодексом для самостійної сплати платником податкових зобов’язань, перерахувати з власного поточного рахунку на свій електронний рахунок кошти в недостатніх сумах.
   
   Якщо платник у строки, встановлені Кодексом для самостійної сплати платником податкових зобов’язань, не забезпечив наявність на його електронному рахунку коштів для сплати узгоджених податкових зобов'язань/перерахування на спеціальний рахунок, Казначейством виконання реєстрів, надісланих ДФС, здійснюється в межах залишку коштів на рахунку в системі електронного адміністрування податку. Невиконаний (не сплачений) по такому реєстру залишок узгоджених податкових зобов’язань платника обліковується Казначейством до повного виконання шляхом перерахування до бюджету/спеціального рахунку коштів, що перераховуються платником з власного поточного рахунку на його електронний рахунок (пункт 22 Порядку № 569).
   
   Пунктом 25 Порядку № 569 встановлено, що розрахунки з бюджетом у зв’язку з поданням уточнюючих розрахунків, сплата податкових зобов’язань, визначених контролюючим органом, та сплата штрафних санкцій і пені здійснюються платником податку до бюджету не з електронного рахунку, а з власного поточного рахунку.
   
   Тобто з електронного рахунку погашаються суми податкових зобов’язань, задекларованих платником податку в податкових деклараціях з ПДВ за звітні (податкові) періоди з 01.01.2015, а суми податкових зобов’язань з ПДВ, які платник визначив в уточнюючих розрахунках до податкових декларацій з ПДВ, суми ПДВ, донараховані платнику контролюючим органом за результатами перевірок, суми штрафів та пені сплачуються не з електронного рахунка платника, а з його поточного рахунка.
   
   Пунктами 26 та 27 Порядку № 569 встановлено правила повернення помилково та/або надміру зарахованих до бюджету коштів з електронного рахунку платника на його поточний рахунок у порядку, визначеному статтею 43 розділу ІІ Кодексу, в тому числі і у разі анулювання реєстрації платника податку.
   
   Таке повернення здійснюється за умови подання платником податків заяви у довільній формі протягом 1095 днів від дня виникнення помилково та/або надміру сплаченої суми, в якій має бути вказано поточний рахунок платника податків в установі банку, на який необхідно повернути такі суми з бюджету. Повернення таких сум здійснюється без використання електронного рахунка.
   
   7. Спеціальний режим оподаткування у сільському господарстві
   
   Платникам податку, які застосовують спецрежим, в системі електронного адміністрування податку відкривається єдиний електронний рахунок для обліку сум податку як в межах діяльності, визначеної статтею 209 Кодексу, так і у межах іншої діяльності.
   
   Такі платники реєструють в ЄРПН всі податкові накладні: як ті, що складені на операції з постачання товарів (послуг) в межах спецрежиму, так і ті, що складені у зв’язку з здійсненням інших операцій з постачання.
   
   Платники податку – суб’єкти спеціального режиму оподаткування повинні враховувати, що для реєстрації в ЄРПН всіх складених ними податкових накладних та розрахунків коригування як у зв’язку з постачанням товарів (послуг) в межах спецрежиму, так і у зв’язку з іншими операціями з постачання, здійснюється єдиний розрахунок реєстраційної суми (за формулою, визначеною пунктом 2001.3 статті 2001 Кодексу та пунктом 9 Порядку №569).
   
   У випадку якщо платником податку, який застосовує спецрежим, за результатами звітного періоду задекларовано суми податку, які підлягають сплаті як до бюджету так і на його спеціальний рахунок, кошти з його електронного рахунку у першу чергу перераховуються до бюджету, а у разі повного розрахунку з бюджетом – на спеціальний рахунок такого платника (пункт 22 Порядку № 569).
   
   Таке перерахування здійснюється на підставі реєстру, який автоматично формується ДФС на підставі поданих платниками податкових декларацій з ПДВ, та не пізніше ніж за три робочі дні до закінчення граничного строку для самостійної сплати податкових зобов’язань надсилається Казначейству. Перерахування суми податку до бюджету та/або на спеціальні рахунки платників податку з їх електронних рахунків здійснюється Казначейством не пізніше останнього дня строку для самостійної сплати податкових зобов’язань, в межах залишку таких коштів на електронних рахунках (пункт 21 Порядку №569).
   
   Зазначене правило стосується також і платників податку – сільськогосподарських підприємств усіх форм власності, які відповідають критеріям, визначеним статтею 209 розділу V Кодексу, але не зареєструвалися як суб’єкти спеціального режиму оподаткування.
   
   Для забезпечення в умовах дії системи електронного адміністрування ПДВ спрямування сум ПДВ на підтримку власного виробництва суб’єкти спецрежиму - платники ПДВ повинні надати контролюючому органу за місцем своєї реєстрації платником ПДВ інформацію щодо даних реквізитів поточного рахунку, на який має бути перерахована відповідна сума з електронного рахунка такого платника, та актуалізувати такі дані у разі зміни реквізитів поточного рахунка.
   
   8. Від’ємне значення і залишок бюджетного відшкодування
   
   Від’ємне значення ПДВ, яке виникло у платника податку в звітних періодах до 01.01.2015, участі в обчисленні реєстраційної суми не прийматиме.
   
   Розділом ІІ Закону № 1621 визначено, що від’ємне значення суми, розрахованої згідно з пунктом 200.1 статті 200 Кодексу, та залишок від’ємного значення попередніх податкових періодів після бюджетного відшкодування, задекларовані до 1 січня 2015 року, обліковуються у порядку, затвердженому центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну податкову і митну політику.
   
   Облік такого від’ємного значення здійснюватиметься в податковій декларації ПДВ. Проектом нової форми декларації з ПДВ для такого обліку передбачено окремий розділ та додаток.
   
   З 01.01.2015 суми бюджетного відшкодування, задекларовані в деклараціях за звітні (податкові) періоди до 1 січня 2015 року, підлягають відшкодуванню у порядку, встановленому відповідно до статті 200 Податкового кодексу України у редакції, що діяла станом на 31 грудня 2014 року, тобто залишок непогашеного від’ємного значення станом на 01.01.2015 не анулюється, обліковується окремо у складі податкової декларації з ПДВ за звітні періоди після 01.01.2015 та відшкодовуються платникам у автоматичному або звичайному режимі за правилами та у терміни, що передбачені Кодексом станом на 31.12.2014.
   
   Суми бюджетного відшкодування, задекларовані в звітних періодах після 1 січня 2015 року, повертатимуться платникам і в звичайному і в автоматичному режимі. При цьому спрямування бюджетного відшкодування ПДВ в рахунок погашення податкових зобов’язань майбутніх періодів скасовується. Після 1 січня 2015 року бюджетне відшкодування ПДВ буде здійснюватись виключно коштами на поточний рахунок платника.
   
   Одночасно інформуємо, що з 01.01.2015 відповідно до вимог статті 200 Кодексу (з урахуванням змін, внесених Законами №1621 та №1690) бюджетне відшкодування платникам податку здійснюватиметься на місяць раніше ніж зараз.
   
   Додаткові питання щодо функціонування системи електронного адміністрування ПДВ просимо надсилати на електронну адресу: sea_pdv@ukr.net для оперативної підготовки додаткових роз’яснень.
По материалам Державна фіскальна служба України
Рубрика:

Бухгалтер 911 подчеркивает: содержание авторских материалов может не совпадать с политикой и точкой зрения редакции. Среди авторов материалов, которые публикуются, есть не только представители редакционной команды.

Информация, представленная в конкретной публикации, отражает позицию автора. Редакция не вмешивается в авторские материалы, не редактирует тексты и, следовательно, не несет ответственности за их содержание.

Комментарии
  • Ок
05.12.14 08:11

Оп-па, а как же перенос срока ввода всей этой "революции"??? собака лает, а караван идет...

Ответить
  • Марина
05.12.14 08:23

Правая рука не ведает, что творит левая. А какое отношение ГФСУ имеет к коалиции? Им же надо чем-то заниматься пока коалиция устаканится.

Ответить
  • матрешка
05.12.14 08:26

ну и ... кто подскажет как работаем с 1 января?? ВВОДЯТ или НЕ ВВОДЯТ администрирование НДС ??

Ответить
  • ррр
05.12.14 08:27

как достали!!!!!! решите уже что-нибудь! ведь даже морально тяжело подготовиться!объяснить директору весь этот бред!

Ответить
  • INNA
05.12.14 08:28

подскажите так с 01.01.15 все без исключения налоговые накладные подлежат регистрации ?

Ответить
  • 123456
05.12.14 08:30

Куля в лоба - опять ........ В который раз убеждаюсь, что кроме обещаний, наши правители больше ни на что не способны. А , еще умело у них получается кричать : "ПОПЕРЕДНИКИ ВО ВСЕМ ВИНОВАТЫ"!!!!!! С наступающим всем Новым Годом !!! - что-то мне подсказывает, что у нас он будет еще тот ...

Ответить
  • бублик
05.12.14 08:42

123456 - Вы очень правы в своих ожиданиях! «Мы внесем в парламент 16 законопроектов, которые позволят получить $500 млн помощи от Всемирного банка. Часть из них направлены на дерегуляцию экономики”, – сказал министр экономического развития и торговли Украины Айварас Абромавичус. Кроме того, уже до конца года министр планирует начать реформу управления государственных предприятий. «Затягивать с реформами никто не будет и один год для их проведения это слишком долгий срок. Мы пришли из бизнеса и не потерпим, чтобы необоснованно затягивалось с проведением реформ. План действий у нас уже есть, в голове, и мы готовы продемонстрировать некоторые изменения уже достаточно скоро», – сказал Айварас Абромавичус." Если кто не знает, то этот товариСЧь - бывший баскетболист. Блин...16 законов по дерегуляции того, что уже трещит и рушится! Покупаем попкорн?

Ответить
  • Лиса в сандалях
05.12.14 08:44

Кто то уже получил уведомление об открытии счета?

Ответить
  • весна
05.12.14 08:46

Я згідна з РРР , ну немає вже слів! Так тільки аби товкти воду в ступі !

Ответить
  • 123456
05.12.14 08:48

Лиса в сандалях - уведомления будут в конце месяца, до 25-го налоговая должна подать спики налогоплательщиков в казначейство, а казначейство в течении 1-го дня должно подать налоговой инфу о открытых счетах. Но в налоговой по этому поводу еще вообще нет никакой информации. Они сами вообще ничего не знают.

Ответить
  • тоже бух
05.12.14 08:48

ну че вы раскричались? а что - кто-то закон отменил? или переделал? закон принят, законопослушное ГФСУ работает, а то что там где-то чего- то в коалиционном соглашении прописали - так это извините не закон. Вот когда в Раду внесут законопроект об отмене электронного администрирования, когда его обсудят, примут в первомвторомтретьем чтении и президент подпишет! - вот тогда будет нам счастье. Учитывая, что до 01.01.15 осталось меньше месяца думаю, что надо потрясти налоговую и казначейство на предмет открытия спецсчета, чтоб потом не остаться без налогового кредита

Ответить
  • тоже бух
05.12.14 08:51

в налоговой никогда никто ничего не знает - если нам надо, а как проверять - так сразу грамотные!! помню, звонили в налоговую, спросить по поводу УКТЗЕД - ага, разогнались - инспектор сказала не знает что это такое:)

Ответить
  • аудит
05.12.14 08:52

Зарегистрирован законопроект №1141 от 01.12.2014г., так там отменить електронные спецыальние счета и вернуть с 1000000,0 грн. опять на 300000,00 грн.

Ответить
  • 123456
05.12.14 08:55

думаю должно быть прописанное ПО о уведомлениях открытия счета. Иначе даже страшно подумать как они будут штамповать письма за два дня до 01.01.15. С таким размахом мы и до конца года (следующего) не узнаем о этих счетах.

Ответить
  • koty
05.12.14 08:59

аудит, спасибо. Мы только бурчать мастера и великие спецы, а читать законодательную базу, проэкты, и анализировать информацию это не не к нам. Два дня обсуждаем на форуме проэкт закона об отмене закона об электронном администрировании.

Ответить
  • Алиса
05.12.14 09:01

вообще не понимаю, чего паниковать? разъяснения с подписью ГФСУ готовятся не за один день. и это разъяснение готовили еще до того, как Билоус озвучил, что с 01.01.15 г. точно работать не будут... ну а что, трудам пропадать? к тому же это на бух 911 это разъяснение появилось только сегодня. а на офиц. сайтах может и раньше ... да и тема эта многих привлекает, вот ее и выкладывают ... интерес нужно подогревать, сколько ведь семинаров да вебинаров уже спланировано .. а ну отменять теперь что ли?

Ответить
  • 123456
05.12.14 09:06

koty - я посмотрю как Вы бурчать будете 01.01, когда проект так и останется проектом. Когда Вам нужно будет выдать НН заказчику, а у Вас даже информации о наличии счета не будет. А налоговая будет на все вопросы отвечать одним ответом - ждите корреспонденцию. Когда пойдет поток НН на регистрацию и у них начнут сыпаться сервера от такой массы, потому как они поняли - что абсолютно к этому не готовы. И Вы откровенно верите что наше государство искренне откажется от такой кормушки как НДС? Лично я сомневаюсь. вот тогда и Вы начнете бурчать.

Ответить
  • аудит
05.12.14 09:13

Хочу еще сказать, что есть еще 3 законопректа: №1092 от 27.11.2014г. - отмена торгових патентов; №1093 от 28.11.2014г. - отмена авансовых платежей по прибыли; №1110 от 28.11.2014г. - про утримання военного збору до 2016 року та изменить ставки от зарплати.

Ответить
  • Ольга
05.12.14 09:14

Больше всего нравится: Зменшити суму свого податкового кредиту за розрахунком коригування (покупець) товарів (послуг) зобов’язаний незалежно від факту реєстрації такого розрахунку в ЄРПН. А как я узнаю что есть корректировка, если всё в электронном виде а продавец её не зарегил. в печатной я же не получу? скатываемся в бездну.........

Ответить
  • zhuzha
05.12.14 09:14

им походу просто нужно обосновать свою премию...вот и опубликовали. не кипишуем, ждем спокойно приняти закона об отмене.

Ответить
  • Сергей
05.12.14 09:21

http://iportal.rada.gov.ua/meeting/awt выводы делайте сами. конечно, это предварительная информация, но ведь нар.депы тоже люди. у них есть семьи и они хотят отдохнуть.

Ответить
  • злой бух
05.12.14 09:25

Коллеги! вопрос не по теме, у кого Медок, меня одну начали раздражать криворукие програмисты, такое натворили с интерфейсом, что готова работать в другой программе.

Ответить
  • 111
05.12.14 09:27

Злой бух +1.

Ответить
  • Larisa
05.12.14 09:27

злой бух 05.12.2014 10:25:47 Коллеги! вопрос не по теме, у кого Медок, меня одну начали раздражать криворукие програмисты, такое натворили с интерфейсом, что готова работать в другой программе. поддерживаю.. поналепливали значки.. детский сад просто.. зато Медок висит не по-детски

Ответить
  • бублик
05.12.14 09:28

За 7 дней проработали около 7 часов... табелировали бы их, что ли..

Ответить
  • Оло-ло
05.12.14 09:29

согласна, меня их обновление Медка тоже не впечатлило, а только напрягло, до этого было намного лучше

Ответить
  • ооо
05.12.14 09:36

Народ, спокойно- отменят 29 декабря- будет приятней встречать Новый Год- напьемся на радостях Если примут- Оксане Продан-респект. ДАЕШЬ №1141!!

Ответить
  • МИР
05.12.14 09:37

Согласна за медок , поналепливали , дозвониться невозможно , музыка их раздражает , скажите налоговая новая есть в медке или нет??????????????777

Ответить
  • Сергей
05.12.14 09:45

http://uainfo.org/blognews/451795-tut-tyebye-nye-maydan-syad-na-svoyo-myesto-nardep-vd-blshost-parasyuku-vdeo.html думаете им сейчас до НДС-счетов?

Ответить
  • Агнесс
05.12.14 09:49

Меня лично то Медка укачивать стало, когда нажимаешь сохранить документ, и виснет постоянно, и здесь покращення...

Ответить
  • Кими
05.12.14 09:53

По поводу Медка и что нас ждет с 1 января. Купили эту хрень - дополнительный модуль для обмена налоговыми за 300 грн. Решила протестировать. Зарегила налоговые до 21 ноября включительно и все их отправила покупателям. Это было в понедельник. Так вот, сегодня пятница - статистика такая (буду указывать в процентах, кол-во НН никому ничего не скажет, но их у меня достаточно много) 70% доставлено покупателям (из этого кол-ва только 11% утверждено "на другом конце") 5% - невозможно отправить т.к. у покупателя нет сертификата или он устаревший (что это значит? - они, видимо, работают не с Медком и с другими) и 25% за НЕДЕЛЮ нак и не доставлены, болтаются где-то между небом и землей Вопрос: как вам такая скорость?????? Это что вообще будет с 1 января????

Ответить
  • accountant
05.12.14 09:59

аудит спасибо за информацию

Ответить
  • как-то так
05.12.14 10:16

Согласна - Медок тормозит жуть как! А вид только отвлекает!

Ответить
  • Бугемот
05.12.14 10:17

Кими Вы отобразили маленькую модель большого сумасшедшего дома, который придет 01 января 2015 г. по теме отправки НН контрагентам... В опусе, который сейчас комментируется, скромно умолчали о проблемах с отправкой НН контрагентам...

Ответить
  • Бугемот
05.12.14 10:19

злой бух Криворукость и тормознутось сего бджолыного продукта меня раздражал давно и мы хором ДАВНО ушли от пользования сим творением рук сервисных интеллектуалов...

Ответить
  • koty
05.12.14 10:33

Коллеги, у меня "Медок" работает нормально, Все отправляется , все регистрируется, все подтверждается, есть клиент у которого мои налоговые( отправленные ему) долго находятся в статусе "доставлены контрагенту" ну так и фиг с ним с контрагентом-его проблема.

Ответить
  • бублик
05.12.14 10:35

Кими! Огромное спасибо за проведенный эксперимент и рассказ о его результатах. Реально интересно!!!

Ответить
  • тоже бух
05.12.14 10:38

тоже вставлю свои пять копеек по поводу отправки ВСЕХ НН контрагентам. Была ОЧЕНЬ возмущена тем, что надо платить 300грн за сервис, который, извините, БЫЛ в МЕДКЕ ВСЕГДА!!!! С самомго начала!!! Еще год назад всех дилеров припахали вводить электронный документооборот, так ко мне звонил дилер и предлагал деньги!!! за то что я буду всем отправлять НН по электронке, и я даже пару месяцев отправляла (правда так без денег). Теперь, когда наши пратнеры сказали что будут пользоваться МЕДКом, я решила отправить им НН, и каково же было мое удивление, когда оказалось что все закрыли и теперь требуют 300грн!!!!! Да, действительно приходит не всем, Про то, что надо утверждать- знают очень немногие бухи. ЮЖД вообще половину НН не видит, ХОЭ не может даже вытяги поделать - требуют с меня распечатывать квитанции. И по поводу программистов МЕДка - набрали студентов за копейки!! у меня реестр первичных документов перерисовывается на экране три раза, блин.

Ответить
  • тоже бух
05.12.14 10:39

Бугемот - а чем вы пользуетесь?

Ответить
  • cari
05.12.14 10:51

Кими "По поводу Медка Купили эту хрень - дополнительный модуль для обмена налоговыми за 300 грн." - насправді, якщо б Ви користувались електронним документообігом до серпня, ліцензію на рік отримали б безкоштовно... "По поводу Медка Купили эту хрень - дополнительный модуль для обмена налоговыми за 300 грн." Кими Решила протестировать. Зарегила налоговые до 21 ноября включительно и все их отправила покупателям. Это было в понедельник. Так вот, сегодня пятница - статистика такая (буду указывать в процентах, кол-во НН никому ничего не скажет, но их у меня достаточно много) 70% доставлено покупателям (из этого кол-ва только 11% утверждено "на другом конце") 5% - невозможно отправить т.к. у покупателя нет сертификата или он устаревший (что это значит? - они, видимо, работают не с Медком и с другими) відключіть в адмініструванні-парамертри системи -документообіг- " перевірку можливості документообігу контрагентів" "и 25% за НЕДЕЛЮ нак и не доставлены, болтаются где-то между небом и землей" - ваші контрагенти ще не "завантажували "свою вхідну креспонденцію і податкові чекають їхнього включення на спеціальному сервері документообігу...

Ответить
  • Бугемот
05.12.14 11:00

тоже бух Соната с бесплатными ключами....В стат. (раз в квартал) - ножками... P.S. Я как то здесь на ресурсах размещал схемы моих программ...

Ответить
  • Кими
05.12.14 11:11

Для всех - спасибо за отклики, мы все участвуем в "эксперименте"который над нами проводят ))))) Для cari .... - насправді, якщо б Ви користувались електронним документообігом до серпня, ліцензію на рік отримали б безкоштовно... А вот тут и проявилась их, Медков, подлость - мы и раньше отправляли налоговые тем предприятиям, которые письменно нам заявили, что у них электронный документооборот. А сами от того же Медка получали счета и акты себе в первичные документы, они нам их ненавязчиво "закидывали" (правда, мы потом бумажные оригиналы требовали). И вот, невзирая на все, они нам не предложили лецензию безкоштовно как Вы пишите, нет, только 300 грн. гони - и все тут. Тут уже писали по этому поводу, что риньше это было бесплатно, а теперь вдруг ВНЕЗАПНО это стоит денег.

Ответить
  • Липа
05.12.14 11:15

Согласна со всеми про Медок, "цацки" и большой шрифт отвлекает от работы

Ответить
  • аудит
05.12.14 11:30

Для "cari", це у Вас ще ні кінець, той хто відкриє зараз у грудні відправлені їм податкові накладні, якщо там щось не так заповнено, то виправити буде не можливо, так як МЕДОК зарядив програму до п/н 957, звонила на МЕДОК своим, вони звонили на Київ, будуть робити дороботки, щоб попасти до старої версії, в ОПЗ написали, як з нової версії 1.30.41 на стару 1.30.40.

Ответить
  • дістало
05.12.14 11:39

МЕДОК дістав...Обуренню немає меж... Більше подобається Соната, але як відкараскатись від МЕДКА тепер???Як відправляти контрагентам податкові, якщо у них цей довбаний МЕДОК!!!?

Ответить
  • бурундук
05.12.14 11:46

ну хоть не мне одной тошнит от нового вида медка...... Ощущение. что от вида внешнего-изменилось содержание. В худшую сторону. Бухи-они в основном консерваторы.......

Ответить
  • Тома
05.12.14 11:53

Я не понимаю,чего так нервничать,что тяжело зарегистрировать НН,хотим в Европу и не хотим ничего менять?

Ответить
  • Бухгалтер
05.12.14 12:00

Давайте пожалуемся на новый вид медка разработчику

Ответить
  • И Я СКАЖУ
05.12.14 12:01

ДЛя ТОМЫ.... А ВЫ действительно не поняли, что речь идет не о регистрации??? Причем тут Европа? Куда деть и как не потерять НДС 1,9 млн., так тебе его и ВІДШКОДУЮТЬ ....

Ответить
  • бурундук
05.12.14 12:13

Для любителей Европы "чемодан-вокзал-европа" А Украине дайте просто развиваться как свободное государство... И брать и осваивать только положительный опыт.

Ответить
  • Бугемот
05.12.14 12:21

дістало Разработчики Сонаты сделали видео на тему отправки НН. См. ссылку.. http://sonata.biz.ua/forum/topic/798

Ответить
  • 111
05.12.14 12:22

Новий Медок можна порівняти з телевізором 90 років в якого майже повністю сів кінескоп. І через окуляри нічого не видно.

Ответить
  • Ольга ЗП
05.12.14 12:22

Вы (пользователь КП «M.E.Doc IS») Обменивайтесь налоговыми накладными с контрагентами с другим ПО в знакомой программе – так же, как и с пользователями «M.E.Doc IS» (при наличии модуля «ЭДО»)! Если у вас нет модуля «ЭДО», обменивайтесь налоговыми накладными в «M.E.Doc Online» или приобретите модуль для удобства. ССЫЛКА :http://me-doc.com.ua/besplatnyy_obmen_nalohovymy_nakladnymy_so_vsemy_kontrahentamy/

Ответить
  • Бугемот
05.12.14 12:24

Бухгалтер Типа (из классики): вот узнает барин - он отменит... А то барин не в курсе? :) :) :)

Ответить
  • Gb
05.12.14 12:26

А мне нормально. Я "сліпенька". Так после увеличения шрифта мне лучше видно. Непривычно? Да. Привыкнем. Теперь там будет много информации и мелкие буквы и значки могут привести только к ошибкам.

Ответить
  • На чашку чаю
05.12.14 12:54

для бурундук 05.12.2014 13:13:27 Для любителей Европы "чемодан-вокзал-европа" как сдесь любят писать 1000000000000000000000000000+++++++ у меня МЕДОК отлично работает, и цветные картинки в этой ситуации - это не самое худшее, меня раздражает потраченное время на оформление регистрации документов(зайди туда щёлкни сюда...)

Ответить
  • 111
05.12.14 12:54

До медка зробили уже оновлення трішки здається кольору додали.

Ответить
  • На чашку чаю
05.12.14 12:55

извиняюсь за ошибку как здесь любят писать 1000000000000000000000000000+++++++

Ответить
  • дістало
05.12.14 13:06

Бугемот Я це прекрасно знаю...Але самі розробники Сонати пишуть на форумах, що обмін можливий тільки якщо у вас з контрагентом однакове ПО... Тобто у обох має бути Соната!!!!!!

Ответить
  • Бугемот
05.12.14 13:49

дістало Ага, потом у всех должен быть АРТ ЗВИТ ПЛЮС, потом Айфин и понеслась... Кто-то интеллектуально проллобировал пересылку НН друг другу, что б на ровном месте содрать по 300 грн. плюс 96 грн. за каждый ключ... Фискалы ж и не чешутся, что б к 01.01.2015 г. сделать рабочим вариантом отправку НН через Едыне викно или через Кабинет плательщика со своими бесплатными ключами...Мабуть, кто-то имеет свой интерес от этой отпрвки... Посему ремюзе: похерить отправку НН друг другу, пусть фискалы доработают Запыт в эл. реестр.

Ответить
  • Бухгалтер -реалист
05.12.14 13:56

Для Бугемот ..."Главный управитель. "Погодим, Игнаша, Вот приедет барин!" - говорит Наташа. Малые, большие - дело чуть за спором - "Вот приедет барин!" - повторяют хором... Наконец однажды середи дороги Шестернею цугом показались дроги: На дрогах высокий гроб стоит дубовый, А в гробу-то барин; а за гробом - новый. Старого отпели, новый слезы вытер, Сел в свою карету - и уехал в Питер..." Наш не уехал, но вроде как и нет его... В курсе. Просто "курс" наш этот не вписывается в глобальную стратегию дожимания бизнеса,который еще дух не испустил.

Ответить
  • 123456
05.12.14 14:15

а наши программисты говорят, что слышали, что Медок обещает после 14.12 обновления которые позволят обмениваться НН при наличии у контрагента другой программы. Так что подождем...

Ответить
  • Анн
05.12.14 14:16

Бугемот 100%+++

Ответить
  • Cap......
05.12.14 14:17

[quote="Бухгалтер"]Давайте пожалуемся на новый вид медка разработчику[/quote] Та чхати вони хотіли на ваші скарги. Не вперше вже. Зайдіть подивіться скільки вже скарг вони отримали на форумі медка з цього питання. Вони вважають що вони все одно праві

Ответить
  • Гость
05.12.14 14:32

Ольге: Помните присказку: в мутной водичке легче рыбку ловить.. Деньги бюджету нужны - значит будет перевыполнение плана по штрафам. Такова, увы, реальность - критиковали прошлую власть, а теперь......

Ответить
  • man>>>>>
05.12.14 14:57

С сайта Медка: 28.11.2014 Відтепер Ви можете обмінюватися податковими накладними з усіма своїми контрагентами, незалежно від того, які програми та сертифікати ЕЦП вони використовують, та робити це абсолютно БЕЗКОШТОВНО!

Ответить
  • 123456
05.12.14 15:18

Почти безкоштовно... но 300 оплатите

Ответить
  • и мои 5 копеек
05.12.14 15:31

ТАк платить 300 МЕдку или ждать....???? А может сразу уточнить у контрагентов , есть ли уних МЕдок? Послать на 3 буквы ВСЕХ и днями заниматься обзвоном контрагентов, по-моему полный ДУРДОМ....

Ответить
  • Елена
05.12.14 15:43

и мои 5 копеек (лично я сижу жду не делаю лишних движений, уже от некоторых контрагентов приходят письма о программном обеспечении которое будут использовать с электронным адресом)

Ответить
  • МИРу МИР
05.12.14 15:47

Вид внешней панели Медка имеет не деловой вид, а скорее напоминает социальную сеть, а особенно где установили логотип.Напоминает ситуацию с висящим зеркалом на стене, которое позже сняли и ты тыкаешься в стенку. Так и в этот логотип мышкой, ранее там начиналось меню "Файл". Разукрасили как новогоднюю ёлку. А в остальном претензий нет, специалисты в регионе по "Медку" отличные, всегда приходят на помощь. Работой программы и спецов довольна. ...015 обновление вышло сегодня, я так поняла что обмен будет с любыми программами.

Ответить
  • Бугемот
05.12.14 15:48

и мои 5 копеек Мои сказали - фиг вам... Если чо - это название национальной избы от индейцев (это для того, кто удаляет сообщения).. Платить по 300 гривасов - фиг вам еще раз... И про 96 гривасов - перебьются...

Ответить
  • Ольга
05.12.14 15:50

А я довольна,что нет необходимости проверять правильность заполнения,точки , тире, равнение по краю и всю эту ерунду

Ответить
  • злой бух
05.12.14 15:56

только что в твиттере Билоуса http://sfs.gov.ua/media-tsentr/novini/175151.html !!!! ПРИЕХАЛИ!!!

Ответить
  • Бугемот
05.12.14 16:04

злой бух Прогрессивные, чо... Один через твиттер воинами командуеть, второй - налогами... Куда катится мир?

Ответить
  • оба-на
05.12.14 16:05

ребят, я че-то не понимаю наверное: медок покупаю на постой, мне так удобней, после ОПЗ и попытки пробиться в кабинет плательщика - ну простите, не доросла я до таких шедевров... села , посчитала - извините - каждый из нас на телефонные разговоры тратит в месяц побольше, чем медок с ключами стоит в месяц... один раз так расписала руководству - все, все довольны... и тут к месту . или не к месту - скупой платит дважды...

Ответить
  • Бугемот
05.12.14 16:13

оба-на Вы обманываете свое руководство, если не докладываете ему (руководству), что есть программы или в ТРИ раза дешевле бджолярив, или взагали бесплатные... Или вы в штате бджолярив и раскручиваете руководство фирмы на бабки? Скупой платит много?

Ответить
  • оба-на
05.12.14 16:23

бугемот: я работаю с другими програмистами... ну да, вы сколько тратите времени на ОПЗ, сонату, лектронный кабинет плательщика, на их настройку каждый раз... у меня есть о чем вспомнить : и ОПЗ. и нотарь славноизвестный я не обманываю свое руководство: я ему рассказываю сколько стоит мой час работы - и показываю сколько времени т рачу на работу с ОПЗ и работу в медке... учитывая, что он контролирует работу програмистов, то поверьте посчитать стоимость моего одного часа он может хорошо и сопостависть со стоимостью программы в месяц... а я плачу полную лицензию - 1260 грн. 105 грн в месяц за лицензию и 8 грн за ключ итого=113 грн в месяц... дорого?... нет... а времени и нервов забирают остальные программы конкретно вот и выходит, что проще уплатить за лицензию - чем мне возиться с полуработающими программами и проклинать все прграмеров на свете... кстати, по поводу медка: терпеть эту контору не могу, уж поверьте, знаю о чем говорю...

Ответить
  • Кузя
05.12.14 16:24

Бугемот, так и бух. программы есть в Экселе, бесплатные. И принтеры матричные вон банки выбрасывают. Может сразу пакет проектов экономии на бухгалтере руководству предложить?

Ответить
  • оба-на
05.12.14 16:29

Кузя: +100 уважать надо и себя , и свое время...

Ответить
  • Кузя
05.12.14 16:39

И вообще, коллеги! Если предприятие такое бедное (зарабатывает 3 копейки в месяц), что не способно нормальное ПО оплатить для регистрации НН, то пусть переходят на единый налог и не имеют проблем. Если нужно работать быстро, качественно и с НДС, то экономить на ПО совершенно не рационально. И я расцениваю такие призывы как оскорбление бухгалтера, как профессионала.

Ответить
  • Оксана
05.12.14 16:42

А кто-нибудь слышал об обмене НН и отчетах через Приватбанк? Работает ли это и какие там нужны подписи?

Ответить
  • злой бух
05.12.14 16:43

С Медком я кашу сегодня заварила, просто накипело, но сама программа меня устраивала, и на стоимость мне все равно (не те обороты), просто те внешние изменения меня не устраивают и как писали выше сильно отвлекают! Было все простенько и красиво в интерфейсе, нет же придумали вид как в какой-то детской игре, да еще и со шрифтом тоже перегнули (нет опций выбрать меньший!!), колонки перестали сужаться, теперь нужно бегунком двигать постоянно. За что не возьмись, все через одно место! Во время цифровых технологий и всякой всячины, такое придумать.... ОЙ!

Ответить
  • злой бух
05.12.14 16:48

вот продолжу на счет нового интерфейса Медок, это как будто бы вы пользовались все время фирменным не новым, но устраивающим вас планшетом, а потом вам за ваши же деньги предложили обновить на совершенно новый и вручили какой-нибудь планшет по типу J E KA, брррр...

Ответить
  • Бугемот
05.12.14 16:49

Граждане Кузя и Оба-на: о каких настройках дополнительных вы гутарите? Нет их - а вы их видите.. Дилеры что ли пожаловали? Есть только стандартное заполнение исходных данных, как в любой подобной программе.. Да и Нотаря не к ночи вспомнили.. Приколисты...

Ответить
  • Бугемот
05.12.14 16:51

Кузя Знакомая пестня дилеров бджолярив про 3 копейки... Методичку не сменили? Хватит на жалость давить... (\__/) (='.'=) E[:]|||||||||||||||||||||[:]3 (")_(")

Ответить
  • оба-на
05.12.14 16:51

злой бух: и мне неравится эта игрушечная раскраска и добавка всяких бумов и часов... но еффективность работы все-таки в медке - нормальная... по большому счету, можно пожаловаться на этот феерверк разработчику - может и уберут эту камарилью... программа должна быть для работы...

Ответить
  • оба-на
05.12.14 16:54

Бугемот: вас никто не агитирует... вам нравиться работать с другими - работайте... флаг в руки... это ваш выбор ... на спичках економите, господа...

Ответить
  • Кузя
05.12.14 16:56

Бугемот, у Вас, простите, параноя. Да, я давно работаю в Медке. Так же как и в Айфине. Но не являюсь отнюдь их дистрибъютором. Вы мне еще продвижение 1С впарьте, как и 80% бухгалтерам Украины, которые в ней работают. По теме. Только что попробовала выгрузить из 1С НН в ХМЛ файле и импортнуть его в Медок. Нормально втянулся. Даже "штамп" зеленый в углу появился - Прийнято контрагентом :) Наверное, в этом формате будем и обмениваться по началу. Сейчас еще в айфине попробую так сделать.

Ответить
  • Кузя
05.12.14 16:58

Я про входящую НН от контрагента выше написала. Их чужой 1С в свой Медок импортнула входящую НН.

Ответить
  • оба-на
05.12.14 17:05

Кузя: они прислали вам файл по почте? почему спрашиваю: основная масса контрагентов - в медке, но есть и 1С-ники и айфин... кстати, в 8-ке появилась новая опция: можно прикрепить файл от контрагента с НН... надо будет тоже попробовать подтянуть...

Ответить
  • cari
05.12.14 17:06

Бугемот напевне, причина Вашої антипатії до медка в тому, що це не Ваш свідомий вибір... Користуюсь звітними програмами більш 10 років (бест-звіт, потім медок) , працюю з ними саме через те, що завжди бачила в них прогресивний момент - може вони ніколи і не були ідеальними, але всі вищеперераховані безкоштовні , або майже безкоштовні програми завжди були набагато гірші ... Бугемот а начальству взагалі цікаво які зусилля Вами потрачені на ведення бухгалтерії?? зрештою якщо супровід/користування клієнт-банком 90-100 грн в місяць не викликає питань , то яка проблема оплатити 50( зається соната і айфін коштують саме стільки) чи 113 (медок) за звітну програму( якщо вона , звичайно Вам потрібна)???

Ответить
  • Зоряна
05.12.14 17:30

Податкові накладні, складені за операціями, дата виникнення податкових зобов’язань за якими припадає до 01.01.2015, та відповідно до вимог Кодексу підлягають реєстрації у ЄРПН (у разі, якщо такі накладні складені в електронній формі або якщо такі накладні відповідають вимогам пункту 11 підрозділу 2 розділу XX Кодексу у разі складання податкової накладної у паперовому вигляді), але не були зареєстровані у ЄРПН до 01.01.2015 (термін реєстрації припадає на період з 01.01.2015 до 15.01.2015), підлягають такій реєстрації без дотримання вимог щодо наявності відповідної реєстраційної суми. що означає "без дотримання вимог щодо наявності відповідної реєстраційної суми" ? Після 15.12.2014 всі ПН реєструвати?

Ответить
  • Зоряна
05.12.14 17:33

ні. Це вони у формулі не приймають участі, розібралася.

Ответить
  • НУЖНА ПОМОЩЬ
05.12.14 17:59

Обращаюсь к опытным бухгалтерам, я не сталкивалась с подачей деклорации с бюджетным возмещением....откликнетесь ...объясните мне как по этаптно провести налоговый кредит - что б все отразилось... или поделетесь ресурсом на котором можно ознакомится у меня остется на конец года много НК отложеного ((((( sorokairyna@mail.ru

Ответить
  • Одесса
05.12.14 18:10

мне не понятно отменяют нововведение с 01/01/15 или нет?

Ответить
  • 54321
06.12.14 17:41

просто вынос мозга тем кто честно зарабатывает и платит налоги

Ответить
  • Vik i Я
06.12.14 19:30

И мне не нравится новый МЕДОК. Это чтобы было видно за что деньги берут.

Ответить
  • */*
08.12.14 12:51

С 1998 г четвертый раз открываем счета НДС... А началось все еще при Паше Лазоренко.

Ответить
  • яяя
08.12.14 16:05

ггг, нормательно працюю уже год в Едином окне -бесплатно - проблем нет...Разве что Пенсионный приходится делать в Медке...Надеюсь- недолго... И я думаю, все кто там же работают, просто не теряют времени что-либо доказывать...Короче, платите ваши денюжки....

Ответить
  • 12121
08.12.14 18:05

Я от медка отказался. Подключился на Ифин с 02.2014. День и ночь.

Ответить
Комментирование новости отключено
Спасибо, что читаете нас Войдите и читайте дальше
Для того, чтоб распечатать текст необходимо оформить подписку
copy-print__image
Данная функция доступна только
авторизованным пользователям