Сайт для бухгалтеров №1 в Украине

Получайте
новости почтой!


25.01.15
2844 0 Печатать

Как снять ограничение на отчуждение недвижимости в зоне АТО и Крыма, если местные нотариусы не работают

   Державна реєстраційна служба роз’яснила порядок проведення державної реєстрації припинення іпотеки нерухомого майна, що знаходиться на тимчасово окупованій території та території проведення АТО одночасно з реєстрацією припинення заборони відчуження цього майна, яка була накладена у зв’язку з виникненням відносин іпотеки.
   
   Відповідно до п.п. 71, 78 Порядку державної реєстрації прав на нерухоме майно та їх обтяжень, затвердженого постановою КМУ від 17.10.2013 р. № 868, держреєстрація припинення обтяження нерухомого майна іпотекою проводиться нотаріусом одночасно із зняттям ним заборони, накладеної під час посвідчення договору іпотеки. Держреєстрація припинення обтяжень речових прав на нерухоме майно в результаті зняття нотаріусом заборони проводиться нотаріусом, яким знято заборону.
   
   Проте не всі нотаріуси через тимчасову окупацію та проведення АТО мають змогу проводити реєстрацію припинення обтяження нерухомого майна іпотекою та, відповідно, припинення заборони відчуження цього майна в Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно.
   
   Відповідно до вимог абз. 2 пп. 5.1. гл. 15 р. ІІ Порядку вчинення нотаріальних дій нотаріусами України, затвердженого наказом Мінюсту від 22.02.2012 р. № 296/5, якщо нотаріус, який наклав заборону, позбавлений можливості зняти її (у разі смерті, заміщення нотаріуса, у разі неможливості виконання ним своїх обов’язків, припинення нотаріусом діяльності, передачі документів до державного нотаріального архіву або з будь-яких інших причин), заборона може бути знята іншим нотаріусом. Водночас таким нотаріусом направляється за місцем зберігання справи, що містить відомості про накладання заборони, повідомлення про зняття заборони.
   
   Відомості про зняття заборони відчуження нерухомого майна, а також про зняття судовими або слідчими органами та органами державної виконавчої служби накладеного ними арешту на об'єкти нерухомого майна підлягають обов'язковій реєстрації в Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно в порядку, установленому законодавством у сфері державної реєстрації речових прав на нерухоме майно (пп. 6.2. гл. 15 цього Порядку).
   
   Тож для вирішення питання про зняття заборони відчуження нерухомого майна та внесення відповідних відомостей до Держреєстру речових прав на нерухоме майно заінтересованій особі необхідно звернутися до будь-якої державної нотаріальної контори або приватного нотаріуса України, в тому числі до нотаріусів інших районів і міст Донецької і Луганської областей, де реєстри працюють без обмежень.
По материалам Интерактивная бухгалтерия
Рубрика:

Бухгалтер 911 подчеркивает: содержание авторских материалов может не совпадать с политикой и точкой зрения редакции. Среди авторов материалов, которые публикуются, есть не только представители редакционной команды.

Информация, представленная в конкретной публикации, отражает позицию автора. Редакция не вмешивается в авторские материалы, не редактирует тексты и, следовательно, не несет ответственности за их содержание.

Комментарии
Комментирование новости отключено
Спасибо, что читаете нас Войдите и читайте дальше
Для того, чтоб распечатать текст необходимо оформить подписку
copy-print__image
Данная функция доступна только
авторизованным пользователям